Přejít na obsah


Fotka

Dakota 10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
529 odpovědí na toto téma

#441 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 20 srpen 2015 - 18:19

já sice nemám Dakotu, ale jinýho Garmina, ale tohle nejspíš bude podobný - to co je nahraný jako POI je vidět pod "Doplňky" nikoliv mezi body v gpx
  • 1
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#442 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2015 - 18:25

@Kreten8: Má pravdu, předseda! 

Jen takové body (doplňky) nejsou vidět na mapě. Jen se  musí "vést do" -> "doplňky" -> "všechny databáze" ... no, ať žije uživatelská přívětivost... 


  • 0

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#443 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2015 - 18:36

**dalsi kapitola je kapacita kesi, 2000. Zbytek, vc.vylustenych, se musi ukladat jako POI, takze bez listingu, napovedy, logu.. Tudiz s sebou musim mit i telefon s Locusem. Navigaci najdu kes, spustim Locus, zaloguju. Prakticke....

 

Do POI bodů listing a další podrobnosti určitě nahrát jde. Musíš použít správné makro a správně si ho nastavit.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#444 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2015 - 18:37

A pokud je nevidíš na displeji, nastav si někde od jakého zoomu se mají ukazovat. Já to měl na Oregonu blbě a dost dlouho mi trvalo, než jsem na to přišel.

A než je hledat přes menu Doplňky, bývá rychlejší na tu ikonku na displeji kliknout a pak dát Navigovat.

A mimochodem, úpravou v jazykovém souboru jsem si změnil "Doplňky" na "POI". Ostatní nelogičnosti v překladu jako Hledání ztracených předmětů, Ukládání náplně do tiskárny, jsem tam nechal, ale Doplňky se mi nelíbily.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 20 srpen 2015 - 18:42

  • 0

#445 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2015 - 19:35

@Kreten8: Má pravdu, předseda! 

Jen takové body (doplňky) nejsou vidět na mapě. Jen se  musí "vést do" -> "doplňky" -> "všechny databáze" ... no, ať žije uživatelská přívětivost... 

 

 

To je presne to, o cem mluvim = neco neumis a povazujes to za vadu systemu a kategoricky prohlasujes jak je to spatne a nepouzitelne.

 

Zobrazovani POI je nastaveno od urciteho meritka. Implicitne je nastaveno Auto, coz znamena myslim meritko 50 metru. Prenasatvis to v menu Nastaveni - Mapa - Detaily - Kdy se co zobrazi - Waypointy a vlastni POI )pochopitelne zalezi na prekladu)

 

Zobrazeni reliefu: Nastaveni - Mapa - Detaily - Stinovany relief - Zobrazovet/Nezobrazovat.

 

No a abych jeste doplnil k tem POI - pokud pouzivas plugin POI Garmin, tak to, jak vypada listing, si muzes klidne upravit podle sveho. Slouzi k tomu "POI Garmin - nastaveni sablon", k nalezeni je to nekde v menu Pluginy. (Napred napises, ze export listingu do POI vypada jinak nez kdyz je exportovan do GPX, ale pak pises, ze jej neumis dostat do GPS. Jak tedy vis, ze vypada jinak? Neni to podivne?)


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#446 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2015 - 21:26

gord: DIKY, jsi PAN!!!

"Napred napises, ze export listingu do POI vypada jinak nez kdyz je exportovan do GPX, ale pak pises, ze jej neumis dostat do GPS. Jak tedy vis, ze vypada jinak? Neni to podivne?"

Dostat je tam samozrejme umim, ale...spatne jsem se vyjadril.
DIKY ti za tve rady! Ted to mam nastavene tak, ze domaci kesky mam jako Poklady (normalni GC - tedy s tim, ze jsem musel vylustene editovat na webu a pak v GG aktualicovat a smazat nadbytecbe waypointy), zbytek kraje jako POI (POI Loader) a co bude navic (v cizim meste), to pujde do Trasovych bodu. BTW, jaka je kapacita na POI (pres Loader? Nekdo snad psal ze tam nacpal hodne tisic...)

BTW2: K tomu auto zobraz. uzivatelskych bodu: Vubec by me nenapadlo, ze je to nastavene na tak malo, jako 50m ... to se potom nemuze clivek divit, ze to zdanlive nefunguje.

Btw3: Ta Garmini cestina taky mic moc..v nekterych polozkach se - bez kristalove koule - vyznat...

Tento příspěvek byl upraven od J.K.M.: 20 srpen 2015 - 21:38

  • 0

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#447 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2015 - 22:32

Ach jo, už jsem to tu psal několikrát. V POI můžeš mít tisíce bodů, klidně celou republiku a klidně i všechny nalezené. Ukážou se ti jako otevřená truhlička a můžeš se dostat na jejich listing i později, když třeba svou navigaci půjčíš někomu, kdo to ještě nalezeno nemá. Dávat něco do Trasových bodů nemá smysl. A ničemu ani nevadí, když máš v POI i něco, co máš v Pokladech. Tyto dvě věci se netlučou a ikona Pokladu překryje ikonu z POI. Jen škrtnutí disablované je větší, takže přečnívá a poznáš tak disablovanou, což v samotném GPX nejde.

A mazat přebytečné waypointy je taky nesmysl. Dá se nastavit ve filtru, aby se neukázaly. Připrav si filtr pro export, spust ho před exportem a pak spouštěj plugin a POIloader. Nebo si to všechno dej do Combine. A je ošetřeno, že i když waypointy nemáš zobrazené, ručně doplněné Final waypointy se exportují a tedy můžeš to mít tak, že u vyluštěných mysterek tě to povede přímo na finálku.


  • 1

#448 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2015 - 20:34

A mazat přebytečné waypointy je taky nesmysl.

 

Tohle snad nikdy neprestaneme opakovat. Vzdfycky se najde nekdo, kdo je bude mazat. Vetsinou proto, ze s nimi neumi zachazet.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#449 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2015 - 21:07

gord+mpik: A vlastne proc ne?
Pokud mam vylustene kesky (vetsinou par ks) je jednodussi na webu zmenit souradnice a tudiz z mysterky udelat tradicku (vychozi jsou rovnou final) nez zjistovat jak udelat to, aby se pri importu neexportovala mystery+final wp.

Btw, da se to nejak udelat? (Myslim tim, ze mam mysterku, ktera ma u sebe final wp a aby se neimportovala kes+wp (tudiz dva body), ale jen jeden bod (tzn. rovnou final). Vim, ze se to da udelat tak, ze se na gc.com zmeni vychozi souradnice na final, pak se tato kes v GG aktualizuje a smaze nadbytecny final wp.

Ale da se to same udelat nehak jednoduse? Jak?
  • 0

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#450 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2015 - 6:46

Ach jo, zase někdo vymýšlí hranatý kolo.

Podívej se, jak se nastavuje exportní plugin pro nové Garminy. Tam to je. Já to mám nastaveno, že exportuje Final waypoint jako výchozí souřadnice, na které naviguje, a původní souřadnice změní na Start waypoint. Někdy jsou také třeba, může tam být stage, nebo místo na parkování. Ale dá se to změnit v nastavení toho pluginu.

A proč nepřepisovat souřadnice? Protože budeš někdy listingy aktualizovat (což doporučuju dělat často, přes API to není problém a vyhneš se situacím, kdy někdo listing změní a ty půjdeš blbě). A při aktualizaci se ti vrátí původní souřadnice. Ručně doplněný Final waypoint se aktualizací nezmění!!! A je teď i plugin, který dokáže kontrolovat, jestli ručně doplněný FW není starší než listing, tj. jestli není podezření na změnu vzorečku. Většinou se jedná jen o opravy textu, ale mohlo se to změnit, takové je dobré si před lovem zkontrolovat.

 

A dá se to udělat jednoduše? Dá. Jednou to nastavíš, možná ani to ne, protože už je to nastaveno. A víc se o to nestaráš. Jen při vyluštění přidáš keši další waypoint, což jde udělat kliknutím pravou myší a zkopírováním nových souřadnic.

 

Ale dělej si to jak chceš. Už pan mlynář z Babičky věděl že De gustibus non est disputandum.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 22 srpen 2015 - 7:07

  • 0

#451 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2015 - 9:56

cca 700000 POI bodů není problém, vyzkoušeno


  • 0

#452 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2015 - 20:54

cca 700000 POI bodů není problém, vyzkoušeno

 

Pekne, tos me prekonal. Ja jich mam jen cca 120000. Ale za to jsem narazil na jiny limit - pocet kategorii nesmi prekrocit nejakou hranici, tusim 64 nebo 128. Pak GPS nektere kategorie ignoruje, pamatuju si, ze me to dost zaskocilo. Ten limit je dany formatem gpi souboru.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#453 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2015 - 21:01

gord+mpik: A vlastne proc ne?
Pokud mam vylustene kesky (vetsinou par ks) je jednodussi na webu zmenit souradnice a tudiz z mysterky udelat tradicku (vychozi jsou rovnou final) nez zjistovat jak udelat to, aby se pri importu neexportovala mystery+final wp.

Btw, da se to nejak udelat? (Myslim tim, ze mam mysterku, ktera ma u sebe final wp a aby se neimportovala kes+wp (tudiz dva body), ale jen jeden bod (tzn. rovnou final). Vim, ze se to da udelat tak, ze se na gc.com zmeni vychozi souradnice na final, pak se tato kes v GG aktualizuje a smaze nadbytecny final wp.

Ale da se to same udelat nehak jednoduse? Jak?

 

GPX Garmin ma po instalaci nastaven export tak, ze kesku posune na final a na uvodnich souradnicich vytvori reference point. Takze udelat se to da snadnio, staci ten plugin pouzit. Proc nepouzivat nastaveni souradnic na serveru jiz popsal mpik, ale tech duvodu je vice a jsou tu celkem pravidelne opakovany. Z tech podle me dulezitejsich:

  • ne vzdy vypocitas finalovy bod, pak mas v GPS zmatek
  • ne u vsech typu kesi jde na webu zaznamenat vypocteny bod

A ja to presouvani nepouzivam, protoze to pro me znamena si pamatovat o jaky typ kese a vypocteny bod jde a pak se ke kazde kesi chovat jinak. U kazde kese exportuji Final jako waypoint, na mape mi sviti vyrazna cervena ikona, takze na prvni pohled vidim, ze tam neco takoveho je. A ke vsem kesim se pak chovam vzdy stejne.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#454 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2015 - 11:03

Pises o GPX Garmin, jini mi zapse poradili POI GPX. ... tak co je tedy lepsi vyuzivat aby se veslo do navigace dost kesi?

Nebo exportujete kesky nako GPX Garmin a pak je POI Loaderem davate do GPS?
  • 0

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#455 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2015 - 13:24

 

Pises o GPX Garmin, jini mi zapse poradili POI GPX. ... tak co je tedy lepsi vyuzivat aby se veslo do navigace dost kesi?
....

 

Na tom nezáleží (jak říkal Bill Gates). Použij, co ti vyhovuje a co tam chceš mít. Já používal dlouhá léta POI pro etrex, který jsem si vyladil po svém (název, hint, regiony, základní informace).

 

...
Nebo exportujete kesky nako GPX Garmin a pak je POI Loaderem davate do GPS?

 

Mám pocit, že to pořád nechápeš. Postup pro POI má několik kroků:

1) vygenerovat GPX (v podstatě libovolné)

2) převést GPX na GPI (POI) formát

3) nahrát hotové POI do navigace

 

POILoader jsem nepoužil od té chvíle, co jsem vyzkoušel GPIGEN. Je nejméně o dva řády rychlejší a hlavně spolehlivější. Když se POI loaderem 5 hodin generoval výstup bez informace o tom, jak je to daleko, a pak to chcíplo na jednom divném znaku v GPX, to byla radost. Co se loaderm generovalo půl dne, je GPIGENem záležitost na minutu(y), a ještě na ničem nehavaroval.

Za GPIGEN mnohokrát díky.

Mám tak v GPS půl mega keší a šlape to dobře.

NEVÝHODA POI: nejsou v "poklady" a negeneruje se z nich fieldnotes.

 

Oblast, kam jedu na (jednodenní) lov, resp. jen plánované keše, si nahraju jako GPX se vším.

A letos jsem si na třítýdenní výlet nahrál do Oregon 600 těch půl mega keší i jako GGZ (díky za GGZGEN!), což dovoluje vidět ty keše v "poklady" a generuje z nich fieldnotes.

NEVÝHODA GGZ: neumí additional waypoints ke keším.(nepochopitelně)

I keše v GGZ šlapou výborně, jen to první spuštění GPS po nahrání zabralo cca půl hodiny.

 

Takže asi tak.


  • 0

#456 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2015 - 14:24

dr.vota: Mas pravdu, tapu v tom.
Potreboval bych od nekoho polopaticky vysvetlit (pokud se ti chce, muzes napsat sz) - nejlepe step by step - jak udelam nasledujici:

Vyfiltruji si v GG skupinu kesi (tradi, virtual, web + final), cca 5500 kesi a chci je dostat do navigace. Listing, velikost, D,T, hint. S zaroven tak, aby finalky se exportovaly (ukazaly v navi) jako jeden bod. Tzn., jako tradicka. Vidim v seznamu i na mape kes, ale zadny jiny wp. Vest rovnou na final.
  • 0

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#457 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2015 - 20:10

Opravdu jsi nejaky zmateny a pletes si pojmy s dojmy a pate pres devate (bez urazky).

 

Obecny postup:

1. vytvor si filtr, ktery odpovida tomu, co chces expoetovat (mozna bude potreba pouzit vice ruznych filtru, scitat je nebo odcitat)

2. az budes mit to, co chces exportovat, v okne GG, pres CTRL+E vyber vhodny exportni plugin a exportuj. Pro GPX je vhodny plugin GPX Garmin, pro POI je vhodny plugin POI Garmin.

3. ac se to nezda, tak i z POI Garmin vyleze GPX soubor. Tento soubor je ve tvaru pro POILoader (ale take gpigen, ktery goporucuju misto POI Loaderu). Trochu poopravim dr.votu - pro POI rozhodne nelze pouzit libovolny GPX.

4. vysledny soubor (*.gpx v prvnim pripade nebo *.gpi v druhem) ulozis do prislusneho adresare v GPS

 

 Pokud tapes ve filtrovani, tak se podivej na ararat, jsou tam materialy, ktere pouzivame na skoleni o Geogetu. A nastuduj si to. Neni to zadna veda a je to mozna nejsilnejsi zbran.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#458 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2015 - 20:57

Plugin pro POI negeneruje jen GPX, ale podle nastavení několik GPX v různých složkách, podle kategorií a ke každému GPX přidá příslušnou ikonu v BMP. To tě ale moc nemusí zajímat, protože celou tu složku i s podsložkami předhodíš POIloadru nebo GPIgenu a on ti z toho udělá jeden soubor GPI, který nahraješ (nebo spíš který se automaticky nahraje) do navigace.

A i těch GPI souborů tam můžeš mít víc. Já tam mám ještě bankomaty, řopíky a nějaké svoje body.

 

GGZ je asi záležitost nejnovějších Garminů, to nepoužívám.

 

A pro export v GPX (tj. jako poklady). Typ vyluštěné keše je v implicitním nastavení Final waypoint, což navigace nezná a udělá na tom místě ikonku velké truhly. Mě to nevadí, alespoň jasně vidím, že jde o vypočítané souřadnice. A tak jsem nikdy neřešil, jak to udělat jinak.

 

Plugin pro POI je myslím nastaven tak, že v původním nastavení výchozí souřadnice nepřesouvá, jen přidá Final waypoint. Protože POI beru jako náhradní řešení, když se dostanu někam, kde jsem si GPX neudělal, nikdy mi to ještě nevadilo, ale asi by se to dalo taky změnit. A nevidím moc velký důvod, proč exportovat JEN finální souřadnice, možná nějaký takový důvod ale máš.


  • 0

#459 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2015 - 7:46

gord: Presne toto jsem udelal a delam..jak pise mpik, plugin udela nekolik gpx souboru, podle druhu kesky, a k mim prislusne bmp soubory s ikonami.

Takze to asi delam spravne, jen muj problem je, ze od toho asi ocekavam vic.

Btw, ano, z vlastni zkusenosti mohu potvrdit ze ne kazde GPXko POI Loader zvladne korektne prevest. Soubor gpi so ulozi sam do Garmin\POI.

"nevidím moc velký důvod, proč exportovat JEN finální souřadnice"
Duvod je ten, ze chci mit z vylustenych defacto tradicky - tj.jedna ikonka na mape, rovnou s final wp. Ne dve - listing kese (vychozi souradnice) a final wp. Je to tak pro mne privetivejsi - kouknu na mapu, vidim pobliz kesku, nepremyslim jestli je to jen zacatek nektere, nebo si tam jdu pto krabicku (v navi mam jen Tradi + final) .
  • 0

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#460 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2015 - 9:11

Pokud ty kese nelustis, ale stahl sis nekde finalky, pak je to takto opravdu privetivejsi, protoze sis z nich de-facto ty tradicky udelal. Jen se mi tento zpusob hrani prijde podivny a nebudu jej podporovat.

 

Kdo to opravdu lusti, tak moc dobre vi, ze se nekdy musi vratit na uvodni souradnice, ze nekdy znovu musi navstivit nejakou stage, atd. Hodi se mit v GPSce vsechno.

 

Ony ty waypointy tam nejsou pro srandu kralikum. kdo jezdi autem, hodi se mu parkovaci body. Kdo ne, hyodi se mu taky, protoze casto naznaci, odkud je dobre ke kesce jit. K tomu se take hodi Trailheads. Prijde mi pitomina si je tam nedavat. Atd.

 

Ja tam mam dokonce i ulovene kese, protoze obcas se na misto vratim s nekym jinym... nebo kdyz neco lustim v terenu, tak je dobre videt pripadne kolize s jinymi keskami. Vzdyt o nic nejde, jako POI mam v GPSce temer sto tisic tisic bodu, tak proc se mam namahat a nejake z nich vybirat? Proste je tam soupnu vsechny!

 

Ani nic jineho nez POI do GPSky nedavam. Mozek mi jeste funguje, dokazu poznat, ze jsem na nejake kesce  ten den uz byl, aniz bych si ji musel v GPSce odskrtnout. :) A kdyz jsem treba nekde na delsi dovolene, tak si delam fieldnotes v Adrake.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama