Přejít na obsah


Fotka

Dakota 10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
529 odpovědí na toto téma

#161 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2013 - 19:40

Moc bych chtěl poprosit. Mám Dakotu 10, když jsem vyluštil souřadnice a chtěl je zadat přes Kam jet? - souřadnice, pak je edituju, ale nemám dole nabídku jet? Objeví se mi opět navigace na souřadnice, které byly v GPS předtím a vedly k jiné kešce. Jak správně postupovat, kdy dát kompas? Není mi to jasný díky moc
  • 0

#162 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2013 - 21:46

petan7 napsal/a:
Moc bych chtěl poprosit. Mám Dakotu 10, když jsem vyluštil souřadnice a chtěl je zadat přes Kam jet? - souřadnice, pak je edituju, ale nemám dole nabídku jet? Objeví se mi opět navigace na souřadnice, které byly v GPS předtím a vedly k jiné kešce. Jak správně postupovat, kdy dát kompas? Není mi to jasný díky moc

To vypadá, že jsi jenom neukončil navigování k předchozímu bodu. Po editaci souřadnic a potvrzení - zelené zaškrtávátko - začne Dakota navigovat rovnou na nové souřadnice, podle kompasu i podle mapy. Zkontroluj pohledem na mapu.
  • 0

#163 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2013 - 7:33

Navigování jsem ukončil, šipka v kompasu zmizela, editoval jsem souřadnice. Když jsem vpravo dole dal zaštrtávátko, tak se v mapě objevila číra ke kešce, ale když jsem pak dal x a chtěl dát kompas, tak mi to navigovalo k té poslední kečce....:(
  • 0

#164 ondrejskalak

ondrejskalak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 18:57

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak se dají z přístroje Garmin Dakota 10 odinstalovat nainstalované mapové podklady. Myslím, že pouhé odstranění IMG souboru ze složky v paměti přístroje nestačí, chci totiž, aby se to odstranilo úplně. Děkuji.
  • 0

#165 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 19:04

Praveze to smazani bohate staci :)
  • 0

#166 ondrejskalak

ondrejskalak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 19:06

petulinka1 napsal/a:
Praveze to smazani bohate staci :)


Vážně? Tak já to zkusím, děkuju! :-D
  • 0

#167 ADMINISTRACE

ADMINISTRACE

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2013 - 0:09

Možnost výběru odinstalování nechtěné, nebo staré mapy, mi nabídla aplikace MapInstall od Garmina. Narazil jsem na to při instalaci nových topopro13. Jinak to tvrdé mazání i nahrání taky funguje.
  • 0
ŠKODA, ŽE TU NESMÍM MÍT STEJNÝ NICK JAKO NA GC.COM, ALE NENÍ TO SNAD JEDNO???

#168 Havirovska_rodinka

Havirovska_rodinka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2013 - 17:22

Ahoj, před dovolenou vše OK, během ní začal přístroj stávkovat, zatuhávat, objevovalo se i sem tam samo od sebe po zapnutí servisní menu (jak jsem si dohledala, tak to, kam se dostane z obrazovky satelitů držením levého horního rohu). Jinak přístroj relativně fungoval. Doma se ale vůbec nepřipojil k PC. Tak jsem zkoušela tovární nastavení, podle návodů soft reset, hard reset. Uvažuju, zda zkoušet i přehrát firmware, ale mám tam ten nejnovější, takže spíše ne. Já bych ten bazmek i reklamovala, ale mám tam ne zrovna košer mapy (natáhnuto natvrdo jako img soubory), takže by možná stačila i rada, zda nejdou mapy smazat bez připojení k PC. Ty mapy tam byly už delší dobu, tak nemyslím, že by začalo blbnout kvůli nim. Nebo jestli někoho ještě něco nenapadne? Po hadr resetu se přístroj chová již způsobně, ale pořád je nepřipojitelný... :( Předem díky za každou radu.
  • 0

#169 Cvrckove

Cvrckove

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 14:57

K vymazání map bez připojení k PC bohužel neporadím. Před rokem moje D-10 rovněž nebyla vidět v žádném PC, zkoušel jsem jich několik včetně různých USB, změnu kabelu. Nakonec jsem reklamoval a dostal novou GPS. Myslím, že jsem měl instalovaný nějaký soubor "velomap" - vše prošlo bez problémů...
  • 0

#170 ADMINISTRACE

ADMINISTRACE

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2013 - 3:08

Hmmmm, tak ten samý problém s konektivitou mám také a to mám úplně vše legální. A když už se to občas detekne, tak se widle zapíchnou asi do hnoje, protože pc zmrzne a rozhýbe se to až natvrdo vytažením z USB. Pak se počítač zase rozběhne a napíše hlášku, že nemohl načíst nějaké soubory. Vše se to děje od okamžiku instalace garmin express a po spuštění aktualizované basecamp. Pokud zvolím mapsource, tak problémy nejsou a vše funguje snad jak má. Nevím, zatím neřeším.
  • 0
ŠKODA, ŽE TU NESMÍM MÍT STEJNÝ NICK JAKO NA GC.COM, ALE NENÍ TO SNAD JEDNO???

#171 Havirovska_rodinka

Havirovska_rodinka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2013 - 15:57

Jo, jo, jenže mě se nechytne ani ve Win, ani v Mapsource, ani vůbec. Jinak to posledních 14 dní vypadá, že samotný přístroj se nějak oživil. Zkusím znova nainstalovat Mapsource a jinak zřejmě půjde na reklamaci.
  • 0

#172 GeoPat :)

GeoPat :)

    GeoPat :)

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 8:13

Ahoj,muzete mi prosím nekdo poradit,jak si oznacím nalezenou cache jako NALEZENA na GARMIN DAKOTA 10?Díky Martin
  • 0

#173 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 8:26

V hlavním menui ťukni na ikonu "POČÍTAČ UKAZ. CESTU" - nahoře ťukneš na políčko, kde je ten maličký kompas a info o názvu keše, ke které jdeš - v další nabídce ťukneš na políčko "ZÁZNAM POKUSU" - zvolíš "NALEZENO" a je to hotové ;) Ale jde to jen pokud tě Dakota vede ke konkrétní keši - jinak se tam ta nabídka nezobrazí. Stejně jako hint (ZOBRAZIT RADU) ;)
  • 0

#174 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 9:05

sambar439 napsal/a:
V hlavním menui ťukni na ikonu "POČÍTAČ UKAZ. CESTU" - nahoře ťukneš na políčko, kde je ten maličký kompas a info o názvu keše, ke které jdeš - v další nabídce ťukneš na políčko "ZÁZNAM POKUSU" - zvolíš "NALEZENO" a je to hotové ;)

Nebo o jeden krok rychleji z hlavniho menu SCHRANKY S POKLADY - ZAZNAM POKUSU - NALEZENO... brr, prepinam zpet do anglictiny, to mi chvili trvalo, nez mi doslo, ze Pocitac ukaz. cestu je Trip Computer :)
  • 0

#175 siri

siri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 9:53

Předpokládám, že pokud aktualizuju mapu přes stránky Garminu, tak mi zůstane v navigaci soubor jak s původní mapa (např. TOPO 2012), tak i soubor s novou mapou (třeba TOPO 2013). Dá se poznat, který soubor je ta stará mapa, abych ho mohl smazat? Nebo se to prostě musí zkusit přemístit soubor jinam a zjistit, jaká mapu navigace nenabízí a případně jten soubor smazat nebo vrátit zpátky (jak píše vladota3).Díky za rady.
  • 0

#176 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 11:22

Nevim, jak je to ted, ale driv se ten soubor prepisoval, takze jsi v navigaci nemel nic navic. ALe taky se to mohlo zmenit, protoze treba base camp uz pojmenovava soubor s mapou podle nazvu mapy.
  • 0

#177 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 12:04

BaseCamp má správu map, tj. nástroj pro instalaci nových, odinstalaci (smazání) stávajících. Zjistit typ mapy lze i manuálně - v hexeditoru omrknout hlavičky jednotlivých IMG souborů. PS: MapSource je mrtvý projekt. Odkazujte na BaseCamp.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#178 siri

siri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 12:17

to skurakai: Díky, ale co je to prosím tě hexeditor?
  • 0

#179 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 12:21

siri: ono to jde v podstatě i v obyčejném poznámkovém bloku, ve kterém dáš příslušný IMG soubor otevřít. Mezi kupou nesmyslných značek najdeš také název mapy.

EDIT: tak v poznámkovém bloku mi to nefunguje. Používám PSPad popř. prohlížeč v TotalCommander či DoubleCommander.

Přiložené miniatury

  • tst.jpg

  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#180 GeoPat :)

GeoPat :)

    GeoPat :)

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 12:44

AHOJ,MUŽE MI PROSÍM NĚKDO PORADIT JAKO ZAČÁTEČNÍKOVY,ZDA MI DAKOTA 10 DOKÁŽE VYHLEDAT I JINÉ -NEJBLIŽŠÍ KEŠKY Z OKOLÍ KDE STOJÍM(JAKO NAPŘ.C-GEO NA TELEFONECH S ANDROIDEM),NEBO JEN TY,KTERÉ JSEM SI TAM NAHRÁL PŘEDEM Z PC?DĚKUJI MARTIN
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama