Přejít na obsah


Fotka

Jakou si mám vybrat GPS

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
653 odpovědí na toto téma

#321 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 20:05

Mnohokrát opakovaný nepodstatný argument - o mapy nejde, neboť jednak zastarávají, jednak je lze sehnat i jinak, a to třeba i zcela legálně, záleží-li na tom. Naopak foťák v 550 je poměrně dobrá vlastnost - nikoli na záběry z cest, ale na to, že si "vyblejskneš" co tě kde zaujalo a ono se to uloží jako bod zájmu v GPS.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#322 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 20:42

Foťák v Oregon 550? To už je lepší integrovaný ve staré Nokii :-) S tak mizernou kvalitou si člověk čitelně nevyfotí ani text, který se u kešek často hodí. To už je lepší kapesní foťák nebo mobil. A mapy PRO vs Basic? Rozhodně PRO. Popř. se na mapy vykašlat úplně a nahodit OSM.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#323 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 21:11

Já bych ke GPS přihodil Premium členství na rok. To se dá opakovat každý rok. :)
  • 0

#324 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 21:58

Citecka napsal/a:
Mnohokrát opakovaný nepodstatný argument - o mapy nejde, neboť jednak zastarávají, jednak je lze sehnat i jinak, a to třeba i zcela legálně, záleží-li na tom. Naopak foťák v 550 je poměrně dobrá vlastnost - nikoli na záběry z cest, ale na to, že si "vyblejskneš" co tě kde zaujalo a ono se to uloží jako bod zájmu v GPS.

Otázka nakolik je fotogarfie se souřadnicemi podstatná. A navíc pořízená pomocí GPS => mnohokrát opakovaný argument nefotogrfů.
  • 0

#325 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 22:40

Co přesně furt nechápete na slovech "nikoli na záběry z cest"? Já o voze a vy furt, že nemá mlíko. OREGONEM SE NEDĚLAJ FOTKY NA UKAZOVÁNÍ. Jdeš po lese, městě, něco tě zaujme, blikneš a máš to v mapě, zaměřený, jako bod/ikonu, po nakliknutí vidíš, co to bylo, můžeš editovat text. NIKDY MĚ NENAPADLO TY VOBRÁZKY Z OREGONU NĚKAM VYNDAVAT. Někdo si takhle zaměřuje křížky v lese - jeden obrázek je na tisíc slov, vzpomeneš si hned, kterej to byl. Jinej zajímavý kameny. Neocenitelný je to při přípravě keše/eventu, jdeš terénem a cvakáš, doma to otevřeš, jdeš si po mapě a v klidu plánuješ. Ono i to auto na kraji lesa snáž nacvakneš, než bys ukládal trasovej bod a psal k tomu popis. Prostě je to šikovný a NESLOUŽÍ to na fotografování.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#326 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 22:43

Naprostej souhlas :)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#327 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 22:51

Já si od doby kdy mám navigaci geotaguju i fotky z foťáku. Je to externím programem (Geosetter), dá to chvíli práce (Hlavně když si nevyfotím kalibrační fotku navigace a nevím pak, jak se mi rozjely hodiny), ale je to k nezaplacení. Což vidím na starších fotkách, když někdy marně přemýšlím, kde to bylo. Mám O450, bez foťáku, nedovedu posoudit, jaké dělá fotky O550. Logicky to nebude nic moc, když to tahám po kapsách, tak se s optikou nezachází. Ovšem někdy by se to hodilo moc, prostě když ty souřadnice v tom budou automaticky. Co se mi moc nezdá, jsou foťáky s navigací. Pár lidí mi potvrdilo, že první fotka po zapnutí je mimo, než se chytí satelity. Což při focení Zapnout-vyfotit-vypnout, jsou všechny.
  • 0

#328 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 5:48

co jsem četl, tak u O650 šel foťák kvalitou hodně nahoru a je srovnatelný s lepšími fotomobily... já třeba určitě plánuju upgrade z O450 na O650 tak do půl roku... (O450 si asi nechám v šuplíku kdyby bylo nějaké Whereigo)
  • 0

#329 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 6:08

skurakai napsal/a:
Foťák v Oregon 550? To už je lepší integrovaný ve staré Nokii :-) S tak mizernou kvalitou si člověk čitelně nevyfotí ani text, který se u kešek často hodí. To už je lepší kapesní foťák nebo mobil.

To je nesmysl, foťák sice na focení krajinek není, ale na ofocení textu úplně v pohodě. Vyfocená infotabule nebo třeba A4 textu je v pohodě čitelná.
  • 0

#330 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 7:21

Citecka napsal/a:
Co přesně furt nechápete na slovech ...

Sorry. Nechal jsem se unést. Naprdnul mne Tvůj komentář. Nemá smysl jít do osobních svárů. Neodpovídá to ani tématu vlákna, ani to k ničemu není.

U vlákna, kde chce někdo poradit bych čekal, že budou přispěvovatelé prezentovat své názory na dané téma. Nikoli názory na názory někoho jiného.

Pokud budu mít dobré zkušenosti s focením pomocí GPS (která zaznamenává souřadnice) tak uvedu: "Já mám dobré zkušenosti s ...". Pokud napíšeš: „Mnohokrát opakovaný nepodstatný argument“ / „Co přesně furt nechápete na slovech“, zavání to nadřazeností. Argument je momentálně nepodstatný pro Tebe; nemusíme nic chápat, prostě to vidíme jinak (máme jiné zkušenosti a potřeby).

A i když někdo doporučí GPS robustní, protože s ní rozbíjí ořechy, tak je to jeho zkušenost a jeho názor. A zakladatel diskusního vlákna ať si sám vyhodnotí které kritérium výběru je pro něj podstatné. Třeba to bude zrovna ta GPS na rozbíjení ořechů. ;)
  • 0

#331 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 7:42

Citecka napsal/a:
Co přesně furt nechápete na slovech "nikoli na záběry z cest"? Já o voze a vy furt, že nemá mlíko. OREGONEM SE NEDĚLAJ FOTKY NA UKAZOVÁNÍ. Jdeš po lese, městě, něco tě zaujme, blikneš a máš to v mapě, zaměřený, jako bod/ikonu, po nakliknutí vidíš, co to bylo, můžeš editovat text. NIKDY MĚ NENAPADLO TY VOBRÁZKY Z OREGONU NĚKAM VYNDAVAT.
Někdo si takhle zaměřuje křížky v lese - jeden obrázek je na tisíc slov, vzpomeneš si hned, kterej to byl. Jinej zajímavý kameny. Neocenitelný je to při přípravě keše/eventu, jdeš terénem a cvakáš, doma to otevřeš, jdeš si po mapě a v klidu plánuješ. Ono i to auto na kraji lesa snáž nacvakneš, než bys ukládal trasovej bod a psal k tomu popis.
Prostě je to šikovný a NESLOUŽÍ to na fotografování.


Myslím, že tohle je dobrý popis, k čemu slouží fotoaparát v GPSce.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#332 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 8:03

Parkis napsal/a:
To je nesmysl, foťák sice na focení krajinek není, ale na ofocení textu úplně v pohodě. Vyfocená infotabule nebo třeba A4 textu je v pohodě čitelná.


Tak to bych chtěl vidět, neuraz se. S Oregonem 550 mám naprosto jiné zkušenosti. Fotit např. v lese tabuli s textem je naprosto nemožné. A ještě k tomu klasický text velikosti plochy A4? To nezvládne ani za skvělých světelných podmínek.

Oregon je vážně na focení momentek jak popisuje kolega výše a to ještě za pouze dobrých světelných podmínek.

Osobně souhlas s druhým kolegou, stačí geotagging fotografií z foťáku. A pokud to chce někdo na pět metrů přesně, tak ať si uloží na GPS bod.

Jediná devíza Oregonu je jeho masivní tělo, dobrá přesnost a výdrž plus možnost výměny baterek. Jinak je to stroj úplně k ničemu - čitelnost displeje, dotyková vrstva, mizerné fotky, pípající nehlasová navigace atd.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#333 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2013 - 8:16

skurakai napsal/a:

Parkis napsal/a:
To je nesmysl, foťák sice na focení krajinek není, ale na ofocení textu úplně v pohodě. Vyfocená infotabule nebo třeba A4 textu je v pohodě čitelná.


Tak to bych chtěl vidět, neuraz se. S Oregonem 550 mám naprosto jiné zkušenosti. Fotit např. v lese tabuli s textem je naprosto nemožné. A ještě k tomu klasický text velikosti plochy A4? To nezvládne ani za skvělých světelných podmínek.

Tož se někdy přijď kouknout, používám ho tak už nekolik let. Samozřejmě za dobrých světelných podmínek, ale baterku mám u sebe vždycky ;)
  • 0

#334 Stumby

Stumby

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2013 - 19:09

Vsem dekuji za postrehy a nazory. Tak kdyz jsem se rozhodl, tak proste uz Oregona 450 nejde nikde sehnat........ Vyroba skoncena a kde pisou skladem, tak kdyz objednam, odpoved vzdy stejna - bohuzel uz neni a nebude........ Tak jsem zvedav, jestli neco nekde sezenu :-)
  • 0

#335 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 17:26

Zkus se sem tam mrknout do sekce FRC, sem tam někdo prodává Třeba já si chci pod stromeček koupit O650, ale jestli se budu zbavovat O450 nebo si ho nechám na Whereigo, to nevím :-) Ale to bude až za tři měsíce.
  • 0

#336 Figaro11794

Figaro11794

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 18:57

Zdar já jsem dostal od přítelkyně Oregon 600 a naprostá spokojenost doporučuji. Na focení používám iPhone 5 stejně ho tahám stále sebou. Myslím že verze 650 je zbytečná. ;)
  • 0

#337 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 10:37

Až Ti iPhone spadne ze skály nebo do potoka při focení, pochopíš proč foťák v GPS :-)
  • 0

#338 Stumby

Stumby

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2013 - 20:06

Nazdarek vsem, tak vse jiz probehlo. Nakonec jsem toho Oregona 450PRO sehnal. K tomu jsme prihodili to premium clenstvi a nejake drobnosti a o vikendu doslo k predani daru formou multikesky :-)
Jeste jednou vsem dekuji za rady a zkusenosti!!!!
Štumby
  • 0

#339 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2013 - 12:34

Až Ti iPhone spadne ze skály nebo do potoka při focení, pochopíš proč foťák v GPS :-)

Tak to už jsem zažil. Sice to nebyl iPhone, ale starší Nokia, ale i tak jsem byl bez telefonu, dokud nevyschnul. Keš byla v tunelu, kde tekl potok. A když jsem logoval, dal jsem si logbook na koleno. Ohnul jsem se a už tam byl. Chvíli jsem ho lovil a pak dlouho sušil. 


  • 0

#340 KapaLenka

KapaLenka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2013 - 7:54

......Pokud bys neměl ten cenový limit, doporučil bych asi Oregon 600 (bez foťáku) nebo 650 (s foťákem), protože je to novinka, která kombinuje všechno z předchozích strojků (dotykový displej, výborná čitelnost displeje, GPS+GLONASS, neomezený počet keší!, .........

 

kde prosim najdeme udaje o neomezenosti pristroje? nikde se toho nemohu docist, zajimalo by me jak jsou na tom i jne pristroje.
je nekde nejaky prehled?
dekuji za pomoc


  • 0
hledam s pritelem





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama