Přejít na obsah


Fotka

Baterie best of

garmin doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1337 odpovědí na toto téma

#41 prdlik

prdlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 21:46

marekl napsal/a:
Prdlik: To je zvláštní. Mám několik sad, a jak jsem psal, drží stejně jako Eneloop. Stejně jako ukázal ten test, na který jsem se odkazoval. Eneloop má smysl až při opravdu dlouhých nabíjecích pauzách v řádu měsíců.

Spíš myslím, že jsi natrefil na špatný kus. Taky se mi to už několikrát stalo - některá baterie se prostě nedala rozumně nabít, místo 2,7 Ah se do ní dostaly třeba jen stovky. Ale nejen u tohoto Sanya.


No ja tam dostanu plnou kapacitu - pred par mesici jsem koupil nabijecku Maha Powerex MH-C9000 WizardOne - takze na to ted vidim. A po tydnu necinnosti jsou ty Sanya prazdne. Moje 5 let stare 1300 GP mam normalne v bezdratove mysi a vydrzi tam 2 mesice. Tak jsem byl fakt z tech Sanyo zklamany. :(
  • 0

#42 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 21:51

Pokud mas po dvou dnech baterky na nule, tak jsou zcela jiste vadne. Takto se baterka, zvlast nova, chovat nema! Ano, samovybijeni je u NiMH normalni, ale pri pokojove teplote by melo byt zhruba 20% za mesic. A ja musim rict, ze se mi takto nechova ani jedna z mych osmi starych starych (uz nekolik let) 2700 Sanyo.
  • 0

#43 prdlik

prdlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 21:56

HaLuMa napsal/a:
Pokud mas po dvou dnech baterky na nule, tak jsou zcela jiste vadne. Takto se baterka, zvlast nova, chovat nema! Ano, samovybijeni je u NiMH normalni, ale pri pokojove teplote by melo byt zhruba 20% za mesic.


Je to na reklamaci?
  • 0

#44 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 22:43

Tenergy.cz

Mate nekdo zkusenosti?
  • 0

#45 kokon

kokon

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 22:53

Osobne mam dobre zkusenosti s aku. GP ReCyko. Maji sice kapacitu jen asi 1800 mAh, ale jsou spolehlive a netrpi samovybijenim. V Oregonu vydrzi neco kolem 12 h. Kupodivu nejhorsi zkusenost jsem udelal s aku. Sanyo Eneloop, jak doma , tak v zamestnani mi odeslo behem 3 mesicu asi 10 ks. do "vecnych lovist". Asi vadna serie. Nabijecka v rozumne cenove relaci je asi nejlepsi Voltcraft IPC-1, pouzivame ji v praci jiz treti rok k uplne spokojenosti.
  • 0

#46 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 8:37

prdlik napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Pokud mas po dvou dnech baterky na nule, tak jsou zcela jiste vadne. Takto se baterka, zvlast nova, chovat nema! Ano, samovybijeni je u NiMH normalni, ale pri pokojove teplote by melo byt zhruba 20% za mesic.


Je to na reklamaci?


Pokud si nejsi vedom nejakeho extremniho zachazeni s baterkami (skladovani v prilis nizkych nebo vysokych teplotach, nabijeni prilis velkym proudem a s tim spojene prilisne zahrivani, vybijeni prilis velkym proudem, atd.), tak bych je urcite zkusil reklamovat.
  • 0

#47 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 8:42

kokon napsal/a:
Kupodivu nejhorsi zkusenost jsem udelal s aku. Sanyo Eneloop, jak doma , tak v zamestnani mi odeslo behem 3 mesicu asi 10 ks. do "vecnych lovist".


To musis mit fakt nejakou smulu, my tu mame Eneloopu nekolik desitek, jak AA tak i AAA, uz je to asi tak tri roky, a zatim je stale povazuji za osvedceny drzaky.
  • 0

#48 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 9:50

marekl napsal/a:
Prdlik: To je zvláštní. Mám několik sad, a jak jsem psal, drží stejně jako Eneloop. Stejně jako ukázal ten test, na který jsem se odkazoval. Eneloop má smysl až při opravdu dlouhých nabíjecích pauzách v řádu měsíců.

Spíš myslím, že jsi natrefil na špatný kus. Taky se mi to už několikrát stalo - některá baterie se prostě nedala rozumně nabít, místo 2,7 Ah se do ní dostaly třeba jen stovky. Ale nejen u tohoto Sanya.


Musím říct, že se sanyo 2700 mám tu stejnou zkušenost jako Prdlik. Taky jak se nepoužijou hned tak jsou skoro na nic.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#49 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 10:07

akryx napsal/a:
Tenergy.cz

Mate nekdo zkusenosti?

Tohle vidím poprvé. Já jsem si objednal tuto novinku: http://www.alfacomp....14007C090000SZS

Až dorazí, odzkouším a poreferuji.;) Co se týká Sanyo 2700, tak mám jen ty nejlepší zkušenosti. Prázdné baterie po dvou dnech bych určitě reklamoval. Nabité a uložené v pokojové teplotě jsou moje Sanya 2700 použitelné i po dvou měsících. Kapacita je ještě hodně nad polovinou.;)
  • 0

#50 jendazmelnika

jendazmelnika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 11:15

Už když jsem si kupoval svůj první digitální foťák, koupil jsem si baterie GP 2300. Moc dlouho nevydržely, a tak jsem si přečetl různé testy baterií. Tenkrát jsem se dočetl o tom, že baterie od Sanya velice rádi používají i modeláři a nedají na ně dopustit. Mno a je to už asi 5 let, co právě Sanya používám a jsem s nimi maximálně spokojený. A co se samovybíjení týče, tak jsem ani jednou nezaznamenal to, co tu popisují kolegové - baterky mi můžou ležet třeba měsíc na stole a pak jsou naprosto bez problémů použitelné. V Garminu mám Ansmanny maxE a ty jsou taky super. jen jsou asi o 50% dražší než Sanya :-) Za 200 mám 4 kusy 2500mAh Sanya a za tu samou cenu jsem kupoval ty Ansmanny a že bych pozoroval nějaké rozdíly z pohledu uživatele, to rozhodně ne. O baterkách ses toho tady už asi dozvěděl víc než dost (a každý říká něco jiného že :-) ), ale určo nepodceň ani výběr nabíječky. Jestliže čekáš na to, až ti navigaci přinese Ježíšek, tak asi nebudeš mít na rozhazování, takže se zkus podívat třeba po nabíječce od I-TECu, která nabíjí každou vloženou baterii zvlášť. Např typ A088 je za 4 stovky fakt bomba.
  • 0

#51 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 12:44

Prave dorazila zasilka, tak jak budu vedet neco vic, dam vedet.
http://www.tenergyba...emart&Itemid=27

Přiložené miniatury

  • 19102009726_.jpg

  • 0

#52 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 17:26

Tak jsem po přečtení tohoto vlákna neodolal a pořídil si nabíječku Voltcraft IPC-1. Otestoval jsem v ní všechny mé baterky. Všechny jsou staré zhruba 5 let a u všech (Sanyo 2100, Sanyo 2700, GP 1800, GP 2100) klesla kapacita o zhruba 500mA (dle funkce test na nabíječce). To mi na 5 let staré baterky které byly docela dost používané přijde dobré. Zvažuju koupit nová Sanya 2700. Nemáte někdo zkušenost o kolik jim klesne kapacita po několikaletém používání?
  • 0

#53 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2009 - 17:44

No, treba moje letite Sanya2700 kapacitu ztratily zanedbatelne. Ale ten vnitrni odpor, potvurka, za ta leta nekolikanasobne vzrostl. ;) Co to znamena? Ze uz neni schopna dodat tak velky proud, aniz by vyznamne nepokleslo napeti. Takze pokud zarizeni vice zere, baterky v nem rychle dojdou. Kdyz baterku pouziji v necem, co zere malo, tak tam stale vydrzi hodne dlouho.
  • 0

#54 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 18:02

Tak Ansmanny maxE dorazily.
http://www.alfacomp....14007C090000SZS
První test kapacity je trochu zklamáním:(. Z pěti kusů má článek s největší kapacitou hodnotu 2,32 Ah a článek s nejmenší kapacitou hodnotu 2,20 Ah.
Vzhledem k tomu, že tyto přednabité baterie jsou mnohem dražší než Sanyo ENELOOP a kapacita je vyšší jen o cca 15% oproti deklarovaným 25% dle mého názoru zůstává lepším řešením nákup Sanya ENELOOP, případně Vapex Instant 2100 mAh.
http://www.vapextech..._Batteries.html
;)
  • 0

#55 zelvik

zelvik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 20:57

Nema nekdo zkusenost s temito baterkami?
http://tytyty.cz/nab...-mah-p-103.html
  • 0

#56 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 21:09

zelvik napsal/a:
Nema nekdo zkusenost s temito baterkami?
http://tytyty.cz/nab...-mah-p-103.html

Nedavno jsem o nich cetl spatne zkusenosti tady ve foru [LINK]
  • 0

#57 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 21:14

Osobně si myslím že obecně všechny nabíjecí baterie "neznámých" nebo málo známých značek s kapacitou > 2500MAh jsou jeden velký podraz na zákazníka. Raději si tedy koupím baterie menší kapacity (třeba 2500mAh) např. od Sanya, Panasonicu, atd. u kterých mám jistotu že tu kapacitu mít budou. Narozdíl od těch "no-name" které ty inzerované super 3000-4000?mAh 100% nemají!
  • 0

#58 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 21:34

hrasek napsal/a:
Osobně si myslím že obecně všechny nabíjecí baterie "neznámých" nebo málo známých značek s kapacitou > 2500MAh jsou jeden velký podraz na zákazníka. ...

Souhlas, velkym kapacitam bych taky veril s rezervou.
Na druhou stranu, mam celkem dobre zkusenosti s levnymi NiMH Tronic z Lidla (po pocatecnim vytrideni vadnych kusu porad levnejsi nez znackove), a technologie typu Eneloop jsou tu dost dlouho na to, aby existovaly pouzitelne kvalitni kopie, chystam se vyzkouset treba eneReady.
EDIT: po Nahledu se nejak zmrsilo to slozite URL.
  • 0

#59 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2009 - 21:41

Souhlasím, že s těma levnejma "no-name" baterkama se někdy člověk může trefit (ale dopředu to těžko nějak předpovědět). V dnešní době by mě nepřekvapilo kdyby v průběhu pracovní směny přestala fabrika na chvíli chrlit např. Sanya a z téže linky začaly "lézt" nějaké levné no-name které by byly totéž, akorát v jiném obalu, s méně přísnou výstupní kontrolou a za nižsí cenu např. pro nějaký obrovský obchodní řetězec. Už vidím ty tuny baterek "Clever" nebo "Tesco value" :)
  • 0

#60 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 27 říjen 2009 - 21:43

osobne: Jedine Sanyo enelop, nebo GP recyko. S ostatnima akorat problemy. Zvlaste po roce pouzivani a i s velmi inteligentni nabijeckou...
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama