Přejít na obsah


Fotka

Jakou si mám vybrat GPS

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
653 odpovědí na toto téma

#481 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2014 - 11:49

Ne, na puvodniho tazatele :)


  • 0

#482 mekeke

mekeke

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 18:21

Mám dotaz ohledně Dakoty 10. Zobrazují se tam listingy i hinty po nahrání gpx souboru ? Někde píšou, že jim to nezobrazuje.


  • 0

#483 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 18:35

Listing ano. Hint ano, ale pouze u keše, ke které právě naviguje, položka v menu: Schránky s poklady - Zobrazit radu (možná odlišnost podle verze češtiny). Obrázky - nevím přesně, u mě v listingu ne, ale nezkoumal jsem možnosti a postupy.


  • 0

#484 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 20:10

Obrazky nikdy. To bys chtel od Garmina moc. A hint jde za urcitejch okolnosti (treba pri pouziti dalsiho programu) dostat i primo do listingu a vidis ho i bez navigovani na kes.


  • 0

#485 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 20:39

Ale ano. Obrázky i fotky jsem v Dakotě měl. Už jí nemám, takže přesně nevím jak jsem si tam pro fotky - obrázky složku vytvořil,  ale jde to.  ;)  Ale je to nepraktické. Přeskakovat z listingu do složky kde jsou uloženy obrázky popřípadě fotografie.

 

Něco je o tom zde:  http://www.geocachin...žeč-fotografií/


  • 0

#486 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 20:50

Jenze to nevidis primo v listingu. Teda, ono by to teoreticky slo, ale to by nekdo musel:

1) upravit export

2) uzpuosbit import do programu taky, aby se ty obrazky resily automaticky, ale tam vznika spousta dalsich problemu

a proto to nikdo (aspon co vim) neudelal tak, aby byly ty fotky videt PRIMO v listingu. Geocaching with photos je o necem trochu jinym.


  • 0

#487 Baligas

Baligas

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 18:18

Zdravím všechny geocachery :)

  Prosím Vás o radu. Chtěl bych si koupit gps navigaci at muzu zacit poradne lovit cache, ale nevim kterou si vybrat. Váhám mezi těmito navigacemi. Mohli b\y jste mi prosím říct, která navigace je nejvhodnější pro hledání, vaše zkušenosti s těmito tpy nebo můžete navrhnout nějakou alternativu . 

Předem všem děkuji za odpověď a Váš čas. 

 

Baligas

 

Typy GPS:

http://www.czc.cz/ho.../125190/produkt

http://www.czc.cz/ga.../108580/produkt

http://www.czc.cz/ga...o/72141/produkt

http://www.czc.cz/ga...o/70888/produkt


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 05 srpen 2014 - 18:39
sloučeno s threadem k tomuto účelu již založenýn

  • 0

#488 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 18:43

Ahoj

 

Z tvého výběru jsem měl Dakotu 20 PRO a byl jsem s ním spokojený. Navigovala spolehlivě jak v lese, tak ve městě a výdrž na jedny baterie je dobrá.


  • 0

#489 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 18:52

Známý mi ukazoval tablet, kde byla aplikace pro navigování, ale nechtělo to fungovat. Po nějaké době zkoušení jsem mu musel prozradit, že ten tablet asi vůbec nemá GPS modul a ta aplikace je tam jen proto, že prostě je v této distribuci androidu. Nebo to byla past na blbce? (vidím program pro navigování tak to bude navigovat). Nebo jsem tím blbcem já, že jsem to nezprovoznil? S Androidem zkušenosti nemám žádné. Když se tu diskutovalo o mobilech, kde funguje_nefunguje navigace...


  • 0

#490 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 05 srpen 2014 - 18:54

Neporadím kterou, ale dám námět k zamyšlení:

1. vyhovuje mi mapová, že člověk nemusí jít tupě za šipkou, ale může si vybrat nějakou šikovnou cestou (zvlášť šikovné, když se člověk ocitne na břehu řeky a neví, kde je most)

2. vyhovují mi Garmini, že mají mód "Geocaching" kde si můžu zaznamenávat jednotlivé nalezené kešky a doma pak na web nahraju soubor geocache_visits.txt a snadno podle něj zaloguji všechny keše a na žádnou nezapomenu (včetně případných poznámek, které jsem si napsal u jednotlivých kešek)

3. vyhovuje mi Oregon 650 s jeho neomezeným počtem nahraných kešek, takže před dovolenou si nahraji např. 15000 kešek z oblasti kam jedem a nemusím řešit každý den jen omezený počet kešek na daný den, které mi navigace dovolí (takže nemusím tahat notebook a na dovolený si odpočinu i od internetu)

4. neřeším výdrž baterek, neboť mám vždy několikery náhradní

5. občas mi vadí, že se mi v listingu nezobrazují obrázky, takže u některých kešek (pokud nemám přípravu z domova) pak v terénu mám smůlu

6. naopak jsem spokojen s pluginem pro GeoGet spoiler generátor, kdy si s jeho pomocí vygeneruji obrázky spoilerů u kešek a ty se mi pak v listingu zobrazují.


  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#491 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 19:22

Nemapová je vhodná na zaměřování nebo na dohledávání nablízko. Informace z nemapové, že je to 3 km tímto směrem je většinou na nic. Ale to zaměřování zvládne i mapová navigace. Tj. dneska bych nemapovou bral jen zadarmo. Někdo tvrdí, že tam šipka reaguje rychleji a že je přesnější. Pochopitelně, když se procesor nemusí starat o překreslování mapy. Za mě to byl žluťák, EtrexH, dnes eTrex10. A nejen na keškování se hodí mapová. Jsou tam i lesní cestičky a průseky (někdy pravda pak nejsou v terénu) a najdeš si zkratky tam, kde bys zabloudil.

Omezení v počtu keší (u mého Oregona 450) se dá obejít. Nahrávám si prostě jen jeden kraj + okolí kam se zrovna chystám a pak všechno jako POI, kde limit není, i když ovládání není tak komfortní. Se spoiler generátorem moc spokojen nejsem, kvalita fotky na displeji Oregona je tak hrozná, že často nepoznám o co jde. To je displej na mapy, ne na fotky. Nevím, jestli 600 řada má displej lepší. Tady by asi opravdu byl lepší telefon.


  • 0

#492 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 19:39

Displej u řady O6xxx je už o něčem jiném. Fotohinty jsou naprosto vyhovující. Nevím jak u ostatních navigací, pokud jsou v exifu fotky správné souřadnice / zde nejsou /, dá se podle fotohintu navigovat ke keši.


  • 0

#493 Baligas

Baligas

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 21:44

nakonec jsem výběr zúžil na dvě. 

Garmin Dakota 10 pro a Garmin Dakota 20 Pro
 

prijde mi ze dakota 20 ma oproti 10 moznost ssd karty, kompas a výškoměr. Myslíte že by mi 850 MB stačilo třeba pro nahrání map nějaké cizí země? Využíváte často kompas nebo se lze i bez něj obejít? . Děkuju :)


  • 0

#494 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2014 - 22:09

Věta " ať můžu koněčně začít pořadně lovit cache" je nějak nepochopitelná. Jsou kačeři kteří úspěšně loví jen s papírem. A jiní kteří mají tisíce nálezů bez specializované GPS navigace. Takže oni "pořádně neloví" ?
  • -1

#495 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 5:39

Kompas využívám jen při projekci bodu, jinak ne. S nahráváním map nemám zkušenost, vždy mi stačila ta, co byla v navigaci.


  • 0

#496 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 5:41

Věta " ať můžu koněčně začít pořadně lovit cache" je nějak nepochopitelná. Jsou kačeři kteří úspěšně loví jen s papírem. A jiní kteří mají tisíce nálezů bez specializované GPS navigace. Takže oni "pořádně neloví" ?

Kolik takových kačerů je? Já to viděl jednou. Si to zkus a uvidíš, jestli je to s navigací pořádnější než bez ní :-)


  • 0

#497 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 5:47

Kolik takových kačerů je? Já to viděl jednou. Si to zkus a uvidíš, jestli je to s navigací pořádnější než bez ní :-)

Jde to, a docela dobře. Já tak našel první čtvrtinu všech nálezů ( i mysterky a multiny v lese) a ještě dnes často navigaci ani nezapínám.

A podívejte se na profil kačera Komet_GPS_free, který navigaci (půjčenou) používal jen na zaměření šílených mysterek, kterých byl autorem.


  • 0

#498 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 5:59

Docela by mne zajímalo, který kačer loví jen s "papírem". To si fakt nedokážu představit. Viděl jsem pár kačerů, co loví s mobilem, ale s téměř 100% jistotou po nějaké době mají dosti podobné šrámy (prasklé kryty, skla displajů atd.). A je někdy komické je pozorovat, jak se stresují s vybitou baterkou při např. víkendovém lovení. To pak od ostatních s GPS ocení pomoc.

Ohledně navigací tu zaznělo dost rad. Do Dakoty bych nešel. Hlavním důvodem je jednak rozlišení displeje (raději si připlatím proti 20PRO pár stovek a seženu Oregona450), pak myslím nezvládá wigo. Podrobnosti 1:10000 jsou zbytečné. I s vyšším měřítkem je většina lesních pěšinek zanesena a s trochou zkušeností to nebude dělat problém si najít cestu (asi patřím ještě ke generaci, co s oblibou používala mapy pro hledání zajímavých cest, případně pomocí map navigovala při cestování)


  • 0

#499 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 6:13

Kolik takových kačerů je? Já to viděl jednou. Si to zkus a uvidíš, jestli je to s navigací pořádnější než bez ní :-)

... se podívej na mé nálezy. Na rozdíl od Tebe mám profil prolinkovanej sem. Část je sice lovena ve skupině, ale jinak jsem "pravou GPS" nikdy neměl v ruce a ani po tom netoužím.
  • 0

#500 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2014 - 8:38

Pánové, co takhle se vyjídřit k púvodnímu dotazu, který nebyl zda navici ano či ne, ale jakou. Takže můj osobní názor (mnohý jiný bude mít názor jiný, je to spíš o tom, na co je zvyklý a co mu víc padne do ruky):

1. Bral bych jedině Garmina, má funkce pro geocaching a je nejrozšířenější.

2. Nemapvá navigace (eTrex10) nemá moc smysl, jít jen za šipkou a dojít k řece nebo srázu a nevědět kudy to obejít je na nic.

3. Je třeba se rozhodnout zda vyhovuje spíš ovládání tlačítky (eTrex20 nebo 30) nebo dotykovou obrazovkou (Dakota, Oregon). Mě se líp dělá s dotykáčem.

4. Mapy a SD karta - záleží na tom, jak moc budeš jezdit po světě. Pokud jen v Česku, staří navigace bez karty. Já jezdím po světě hodně, proto kartu potřebuji.

5. Dál záleží jak moc se chceš GC věnovat. Pokud jen příležitostně, tak stačí eTrex20 nebo Dakota, pokud víc, šel bych spíš do Oregona. Ovšem O450 a O550 se už nevyrábí, nový neseženeš, nyní seženeš nový jen O600 a O650.

6. Kompas osobně nepovažuji za úplně nezbytný, sám ho moc nepoužívám, Ale je dobré, když stojíš, tak ti navigace ukazuje směr.

7. No a na konec ještě něco na disputace mobil x navigace. pro mě jednoznačně navigace - důvod: mechanická odolnot, baterky, které můžu mít náhradní v kapse a když mi v cizině dojdou a není kde nabít, koupím tužkovky. Tyto důvody u mě přebíjí všechny argumety mobilářů.


Tento příspěvek byl upraven od Zagloba: 06 srpen 2014 - 8:38

  • 2





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama