Přejít na obsah


Fotka

Platba PM na geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
112 odpovědí na toto téma

#1 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2014 - 22:30

Promiň že nyní trochu zpochybním tvé ideály. Tím že jsi si zaplatil PM, jsi nepodpořil Geocaching, ale jsi jen poslal peníze americké firmě, která se tím živí. Která ti sice za tvůj mrzký peníz poskytne možnost využití některých výhod a funkcí na svém webu, ale to je asi tak všechno. Geocaching podpoříš spíše tím že třeba založíš kvalitní a pěkné keše, ze kterých budou mít kačeři radost. Ono totiž je to tak, že kdyby kačeři ve svém volném čase, ze své iniciativy, a na své náklady nezakládali keše, neměli by ti ostatní hráči co lovit, a celá tato hra by tím pádem vlastně neexistovala. Pak by se i celá ta americká firma mohla jít klouzat. Celá tato hra totiž stojí na samotných hráčích a nikoli na provozovateli webu. Ten má i tak své zisky dost velké. Napadlo tě někdy, kolik má tato americká firma např. jen z prodeje jednoho trackovatelného čísla.  Já vím jde o pár drobných, ale v celosvětovém měřítku jde o miliardy.


  • -3
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#2 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 6:53

Promiň že nyní trochu zpochybním tvé ideály. Tím že jsi si zaplatil PM, jsi nepodpořil Geocaching, ale jsi jen poslal peníze americké firmě, která se tím živí. Která ti sice za tvůj mrzký peníz poskytne možnost využití některých výhod a funkcí na svém webu, ale to je asi tak všechno. Geocaching podpoříš spíše tím že třeba založíš kvalitní a pěkné keše, ze kterých budou mít kačeři radost. Ono totiž je to tak, že kdyby kačeři ve svém volném čase, ze své iniciativy, a na své náklady nezakládali keše, neměli by ti ostatní hráči co lovit, a celá tato hra by tím pádem vlastně neexistovala. Pak by se i celá ta americká firma mohla jít klouzat. Celá tato hra totiž stojí na samotných hráčích a nikoli na provozovateli webu. Ten má i tak své zisky dost velké. Napadlo tě někdy, kolik má tato americká firma např. jen z prodeje jednoho trackovatelného čísla.  Já vím jde o pár drobných, ale v celosvětovém měřítku jde o miliardy.

 

To mi smrdí jako závist ;)

Nechci se GS zastávat, ale ona ta americká firma taky musí přinejmenším živit pár výkonných serverů, slušnou konektivitu a nějaké ty správce, kteří se o to všechno budou starat. Navíc je asi potřeba to všechno nějak zastřešovat. Koukni se, jak živoří třeba takový Opencaching, který žádnou "americkou firmu" nemá. Takže podpora geocachingu musí přicházet asi z obou směrů - od nadšenců a dobrovolníků kačerů a od někoho, kdo to celé zastřeší a stanoví jasná pravidla.

Nepopírám, že z toho asi nebudou pěkné příjmy, ale mohu tak maximálně obdivovat geniální podnikatelský záměr.

 

 

Omlouvám se za offtopic a slibuju že už to nikdy neudělám :wub:


  • 15

#3 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 8:02

Naprostý souhlas s mikeantem. Jen dodám, nebýt té americké firmy, tak nemáme kde keše zveřejnit, když nebudu brát zmíněný Opencaching.


  • 0

#4 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 8:03

To mi smrdí jako závist ;)

Nechci se GS zastávat, ale ona ta americká firma taky musí přinejmenším živit pár výkonných serverů, slušnou konektivitu a nějaké ty správce, kteří se o to všechno budou starat. Navíc je asi potřeba to všechno nějak zastřešovat. Koukni se, jak živoří třeba takový Opencaching, který žádnou "americkou firmu" nemá. Takže podpora geocachingu musí přicházet asi z obou směrů - od nadšenců a dobrovolníků kačerů a od někoho, kdo to celé zastřeší a stanoví jasná pravidla.

Nepopírám, že z toho asi nebudou pěkné příjmy, ale mohu tak maximálně obdivovat geniální podnikatelský záměr.

 

 

Omlouvám se za offtopic a slibuju že už to nikdy neudělám :wub:

No jo, já zapomněl, že odlišný názor se zde netrpí. To s těmi servery, tak na tom asi kus pravdy bude,nicméně mi nepřipadá, že by ti hoši za velkou louží nějak živořili. Jen jsem chtěl říct, že platba PM, mi přijde jako platba vstupného do hospody, do které si přinesu svoje vlastní pivo, sám si ho načepuju, donesu ke stolu a po vypití si po sobě utřu stůl a umeju sklo. Stručně řečeno, že služby, které pm-členstvím získám, neodpovídají požadované ceně. Ale určite nejde o závist. I předražené zboží si obvylke najde svého kupce, a kdo chce nechť nakupuje.

Tak a teď se můžete zase předhánět, kdo mi dá víc mínusů, za to že se svým názorem vyčuhuji ze stáda kývalů.

Sorry, ale já nejsem kýval.


  • -3
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#5 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 8:22

Když už si u těch přirovnání, tak bych to trošku poupravil. Do téhle hospody můžeš i zadarmo, akorát musíš pivo cucat ze sudu brčkem a panáka ti nenalejou. Když si zaplatíš ten vstup, tak máš v ceně i panáky a půllitr. Je na každým kterou variantu si vybere.

 

Ale radši bych to OT ukončil než nás utnou :)


  • 5

#6 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 8:26

No jo, já zapomněl, že odlišný názor se zde netrpí. To s těmi servery, tak na tom asi kus pravdy bude,nicméně mi nepřipadá, že by ti hoši za velkou louží nějak živořili. Jen jsem chtěl říct, že platba PM, mi přijde jako platba vstupného do hospody, do které si přinesu svoje vlastní pivo, sám si ho načepuju, donesu ke stolu a po vypití si po sobě utřu stůl a umeju sklo. Stručně řečeno, že služby, které pm-členstvím získám, neodpovídají požadované ceně. Ale určite nejde o závist. I předražené zboží si obvylke najde svého kupce, a kdo chce nechť nakupuje.

Tak a teď se můžete zase předhánět, kdo mi dá víc mínusů, za to že se svým názorem vyčuhuji ze stáda kývalů.

Sorry, ale já nejsem kýval.

 

 

Ale jo, odlišný názor není problém. Nikdo tě nenutí platit. Každý má možnost založit si svůj server pojmenovat si ho třeba "naše keše" a provozovat to co provozuje GC. Poté teprve člověk zjistí, že to není žádná sranda. ;) 


  • 0

#7 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 8:45

Tak a teď se můžete zase předhánět, kdo mi dá víc mínusů, za to že se svým názorem vyčuhuji ze stáda kývalů.

Sorry, ale já nejsem kýval.

 

Tohle je takové typicky české - abych náhodou nedostal palec dolů, plácnu nějaké hezké označení a lidi mi to nebudou palcovat dolů. Hm... Nezabralo - já s Tebou nesouhlasím a proto Ti dávám palec dolů. A jen tak mimochgodem si o sobě nemyslím, že bych byl "kýval". Když s něčím nesouhlasím, tak to prostě řeknu / napíšu a nepotřebuju nějaké podpůrné berličky.


  • 5

#8 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 8:47

Ale jo, odlišný názor není problém. Nikdo tě nenutí platit. Každý má možnost založit si svůj server pojmenovat si ho třeba "naše keše" a provozovat to co provozuje GC. Poté teprve člověk zjistí, že to není žádná sranda. ;)

To jsou zase řeči. Že to není "žádná sranda". To je přece jejich práce, a zadarmo to nedělají. Tím že si koupím např. TB si vlastně pouze kupuji nějakou službu. Někdo si třeba zaplatí luxusnější servis (pm). Ale i tím když založím keš která se líbí, vlastně nepřímo podporuji jejich byznys. Takže ona ta pravda bude někde uprostřed. Jen nevím proč bych jim měl ještě projevovat vděk. (jak mi tady někteří naznačují) Však oni by to ti hoši nedělali, kdyby jim to nesypalo. Je to prostě jen a pouze obchod. Nic víc.

Dál už k tomu neřeknu nic, a omlouvám se moderátorům že jsem odbočil od tématu.


  • 1
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#9 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 9:00

Mě na rejžovnání na geocachingu spíš vadí to, že jsem Groundspeak nevymyslel já!!!!


  • 6

#10 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 9:02

To jsou zase řeči. Že to není "žádná sranda". To je přece jejich práce, a zadarmo to nedělají. Tím že si koupím např. TB si vlastně pouze kupuji nějakou službu. Někdo si třeba zaplatí luxusnější servis (pm). Ale i tím když založím keš která se líbí, vlastně nepřímo podporuji jejich byznys. Takže ona ta pravda bude někde uprostřed. Jen nevím proč bych jim měl ještě projevovat vděk. (jak mi tady někteří naznačují) Však oni by to ti hoši nedělali, kdyby jim to nesypalo. Je to prostě jen a pouze obchod. Nic víc.

Dál už k tomu neřeknu nic, a omlouvám se moderátorům že jsem odbočil od tématu.

 

 

 

A je to snad jednoduché? Ano je to jejich práce, tak ať jim je zaplaceno. Nikdo tě do ničeho nenutí, já jen reagoval na to, že jiné názory se zde netolerují.

 

Jen taková hypotetická úvaha. Teď lidé / ne všichni / nadávají jak ta firma v Americe vydělává. Co by tyhle lidé psali, kdyby ta firma v Americe skončila....... to by byla teprve "sranda". ;)


  • 1

#11 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 10:16

Jen taková hypotetická úvaha. Teď lidé / ne všichni / nadávají jak ta firma v Americe vydělává. Co by tyhle lidé psali, kdyby ta firma v Americe skončila....... to by byla teprve "sranda". ;)

 

 

A to se klidně může stát, když přestane vydělávat ;)


  • 0

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 11:44

... Co by tyhle lidé psali, kdyby ta firma v Americe skončila....... to by byla teprve "sranda". ;)

 

Jdu si zaregistrovat značku CZEgeo a weby se všemi koncovkami na světě. Nebo máte jiný nápad pro mou budoucí firmu? A budu potřebovat taky dva lidi, co budou na web kreslit křečky  :D  :D


  • 4

#13 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 12:14

A budu potřebovat taky dva lidi, co budou na web kreslit křečky  :D  :D

Doufám se mnou počítáš, šéfe!
  • 0

#14 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 8:36

Koukám po návratu z dovolené, co se tu změnilo a zase jedna diskuze bez začátku ani bez toho, že by bylo slovo o nějakém přesunu z jiné sekce...

 

Z mého pohledu si myslím, když už jsme u těch přirovnání, ono by nevadilo, kdyby se do hospody dalo jít a brčkem sosat zdarma, když si něco málo zaplatíš, tak bys mohl pít z těch půllitrů, kdyby ta cena byla trochu adekvátnější těm službám a ceně toho, co stojí udržování té hospody.

Když si ještě k tomu to pivo musíš sám udělat a ti, co se o to pivo starají (rozuměj RW) to taky dělají zdarma (tedy, budiž, vlastně ne úplně zdarma, je jim co vím odpuštěno 600 ročně + nějaký ten pamětní GC) a hospodský tak má náklady jen na údržbu té hospody...  


  • 2

#15 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 8:45

O adekvátnosti ceny rozhodují ti co jsou ochotni ji zaplatit, dokud jich bude dost, tak ji nemají důvod snižovat. Bohužel.


Tento příspěvek byl upraven od Parkis: 07 červenec 2014 - 8:45

  • 2

#16 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 9:13

Co si budeme povídat, cena PM odpovídá výdělku amerického dělníka za hodinu práce :-) Takže GS má pocit, že je to zadarmo. :-)


  • 1

#17 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 19:42

Co si budeme povídat, cena PM odpovídá výdělku amerického dělníka za hodinu práce :-) Takže GS má pocit, že je to zadarmo. :-)

Mít to za stovečku, tak neremcám, to už by přece jen odpovídalo. Chtěl bych vidět ty amíky jak by vyšli s našima platama.

Navíc oni mají komplet celý web ve svém rodném jazyce, a nemusí si ho při každém spuštění prohlížeče otrocky ručně nastavovat. Čili oni tu službu mají za stejnou cenu mnohem kvalitnější, čímž je to pro nás ještě více předraženější.

A to navíc, aby toho nebylo málo, jsme v Česku, a kdo si na toto dovolí poukázat, je hned kamenován.


  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#18 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 20:02

Pivní pupek: Nikdo tě nekamenuje, jen pár lidí vyjádřilo nesouhlas s tvým názorem.

 

Každý má právo volby: Stačí mi základní funkce? Můžu geocaching.com používat zadarmo. Chci víc komfortu? Připlatím si. Podle počtu PM hráčů u nás bych řekl, že Groundspeak má cenu nastavenou docela dobře, bez ohledu na mzdu amerického nebo českého dělníka.


  • 3

#19 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 20:11

 A to navíc, aby toho nebylo málo, jsme v Česku, a kdo si na toto dovolí poukázat, je hned kamenován.

 

Pupku proč pořád fňukáš a děláš ze sebe mučedníka ?

 

Si vem, pokud třeba jedeš s celou rodinou na výlet. To máš jídlo, pití, vlak, vstupné do zámku/jeskyně/muzea/dětského parku/zoo/suvenýry atd. a hned za jeden výlet dáš mnohem víc, než za PM na 1 rok. Pokud jedeš autem tak jsi na úplně jiných číslech. Platba za PM je v rámci celého výjezdu prkotina.


  • 2

*


#20 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 20:12

Podle počtu PM hráčů u nás bych řekl, že Groundspeak má cenu nastavenou docela dobře, bez ohledu na mzdu amerického nebo českého dělníka.

Podle počtu motoristů u nás, by se také mohlo zdát že tady máme benzín za facku. ;)

 

Také by mě zajímalo, kolik je u nás PM hráčů s českým dělnickým platem, když už to takhle srovnáváš.


  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama