Přejít na obsah


Fotka

Platba PM na geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
112 odpovědí na toto téma

#21 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 20:30

Si vem, pokud třeba jedeš s celou rodinou na výlet. To máš jídlo, pití, vlak, vstupné do zámku/jeskyně/muzea/dětského parku/zoo/suvenýry atd. a hned za jeden výlet dáš mnohem víc, než za PM na 1 rok. Pokud jedeš autem tak jsi na úplně jiných číslech. Platba za PM je v rámci celého výjezdu prkotina.

1.To sice jo, ale ne tak docela. Když na ten zámek dorazí skupina českých turistů, uvidí zámek s českým výkladem. Skupina německých turistů za ty samé peníze uvidí ten samý zámek a s německým výkladem. Za stejnou cenu, stejná služba.

U PM mám pocit že mi za plnou cenu ukážou polovinu zámku, a polovinu výkladu vyslechnu od šišlavého a koktavého průvodce.

 

2. Co se týče těch vyjmenovaných položek (jídlo, pití, benzín vstupné..)

Když půjdu na pouť, tak jedna cetka v jednom stánku je pakatel. Když ale koupíš v každém stánku jednu cetku, dostaneš se na slušnou sumu.

 

3. Také mi u PM vadí, (když přirovnám opět k hospodě), proč si nemůžu třeba jen koupit pivo. Proč si musím předplácet hned celé menu?


  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#22 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 20:38

Také by mě zajímalo, kolik je u nás PM hráčů s českým dělnickým platem, když už to takhle srovnáváš.

 

To nám bohužel nikdo neřekne. Já jich znám dost, ale to nic neznamená. Osobně si myslím, že jich nebude málo. Pokud člověk geocachingu propadne, tak začne za aktivity s ním spojené utrácet víc peněz, a jak už tu zaznělo, v porovnání s ostatními výdaji (výbava, cestovní náklady, oblečení) je platba za PM zanedbatelným výdajem.

 

Nemám rád národní stereotypy, ale jednoho se stejně dopustím: Z toho, co vidím u nás a ve světě mi vychází, že jsme ochotní utrácet za své koníčky víc peněz než jiné národy. Pokud bych porovnal např. průměrnou úroveň kol, které uvidím na cyklostezce u nás a dejme tomu v USA, tak bych musel nutně dojít k názoru, že příjmy u nás jsou mnohem vyšší než v té Americe. Totéž platí pro outdoorové vybavení, turistické oblečení atd. Geocaching včetně toho PM spadá do stejné kategorie.


  • 2

#23 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 20:43

U PM mám pocit že mi za plnou cenu ukážou polovinu zámku, a polovinu výkladu vyslechnu od šišlavého a koktavého průvodce.

 

Očividně jsi náročný zákazník. Nabízená služba se ti zdá neadekvátní vůči ceně, a proto nekoupíš. To je v pořádku. Já se naopak spokojím s málem, rozsah služeb mi vyhovuje, a proto koupím. Taky v pořádku. Není co řešit. Nebo je?


  • 2

#24 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 20:52

Očividně jsi náročný zákazník. Nabízená služba se ti zdá neadekvátní vůči ceně, a proto nekoupíš. To je v pořádku. Já se naopak spokojím s málem, rozsah služeb mi vyhovuje, a proto koupím. Taky v pořádku. Není co řešit. Nebo je?

Vlastně není. Chybí alternativa.

Takže s tímto, takto jak jsi to napsal, musím jen souhlasit.


  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#25 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 20:56

Je to stále dokola.

 

Někdo si neumí vyšetřit pár stokorun a svádí to na svoji zásadovost a hledá zdůvodnění proč on je lepší, protože ty prachy nezaplatil ....


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#26 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 21:06

Také by mě zajímalo, kolik je u nás PM hráčů s českým dělnickým platem, když už to takhle srovnáváš.

Tak ja se zivim  "rukama", plat mam tak nejak prumerny a tech 600,-, ktere rocne zaplatim povazuji za rozumne investovane penize. Vzhledem k tomu kolik zabavy mne ta hra prinasi jich rozhodne nelituji.


  • 3

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#27 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 21:08

Někdo si neumí vyšetřit pár stokorun a svádí to na svoji zásadovost a hledá zdůvodnění proč on je lepší, protože ty prachy nezaplatil ....

Evidentně jsi nic nepochopil.


  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#28 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 21:13

Nepochopil, zaplatil :-)


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#29 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 21:30

Přiznám se, že spíše souhlasím s Pupkem, že cena je trochu neadekvátní ať už k tomu co poskytují, hlavně když ještě nám na rozdíl od USA to ještě zdražili a když si člověk vezme ten rozdíl platu u nás a u nich.


  • 2

#30 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 21:57

Mně to vychazi 1,6 Kč na den (+~)
  • 1

*


#31 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 22:14

Někde jsem se tu omylem uklik s palcem, ale u tohohle tématu je to asi opravdu jedno  :)


  • 0

#32 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 22:31

Mně to vychazi 1,6 Kč na den (+~

Roční kupon na pražskou MHD stojí 4750,Kč. Je to málo nebo moc? Jsou tyto služby za tuto cenu dostatečně kvalitní?  Vždyť to vychází "jen" na 13.Kč na den.


  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#33 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 23:07

Pivní pupek: Ti turisti, na většině hradozámků to v němčině budou mít s příplatkem.


  • 2

#34 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2014 - 23:29

Roční kupon na pražskou MHD stojí 4750,Kč. Je to málo nebo moc? Jsou tyto služby za tuto cenu dostatečně kvalitní?  Vždyť to vychází "jen" na 13.Kč na den.

 

Taky nemáš alternativu, teda pokud nebudeš chodit pěšky nebo jezdit na kole, což v kopcovité Praze není dobrý nápad.


Pivní pupek: Ti turisti, na většině hradozámků to v němčině budou mít s příplatkem.

 

Příplatky už nejsou, nemůžeš poskytovat stejnou službu za různé ceny. A jestli průvodce mluví česky nebo německy, pusa ho kvůli tomu víc nebolí (znám z vlastní zkušenosti, po čase mi bylo jedno, jak mluvím).


  • 1

#35 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 8:05

Nějak se stále nemůžeme strefit do toho jak přesně jsem to měl na mysli.

Pokusím se tedy o malé shrnutí.

 

Pokusím se to uvést na příkladu.

Třeba kdyby šlo o nákup německého automobilu, z Německa, od německého prodejce.

Úmyslně neuvádím konkrétní značku, a auto předpokládám nové.

 

Tak tedy.

Němec si koupí německé auto u německého prodejce, s německými popisky, s plným německým návodem, a v maximální plné výbavě. Německý prodejce bude se svým německým zákazníkem komunikovat v rodném, tedy německém jazyce, s patřičným německým výkladem. A i případný servis bude probíhat v podobném duchu.

 

Co tedy čeká mne s nákupem stejného vozu od stejného prodejce?

Auto bode sice stejné značky, také nové a také německé. Prodejce se mnou však bude komunikovat výhradně německy, auto bude mít německé popisky a německý návod. Já obdržím pouze přiložený letáček s ledabylým strojovým překladem s pokusem o výklad výběru jen některých funkcí. Autu bude dále chybět např klimatizace, vyhřívané sedačky nebo ještě jiná výbava. Výklad, mohu dostat jen v případě že si o něj řeknu a samozřejmě pouze v němčině. O servisu nebo řešení jiných problémů ani nemluvím.

 

Za toto ale, pokud se rozhodnu auto zakoupit, (a jiné v nabídce není), bude ode mne německý prodejce požadovat naprosto stejnou cenu, jako od německého zákazníka. Já možná budu muset možná ještě zaplatit nějaké to clo, a rozdíl v kurzu měny.

 

Vycházím z toho, že nejsem tak chudý, abych si tento nákup nemohl dovolit, a v základním principu si tedy ani tak nestěžuji na výši ceny jako takové. Vadí mi ovšem, proč za stejné peníze nedostanu zboží stejné hodnoty, výbavy a kvality a komforu, a to jak nákupu, tak užívání.

Já nevím, ale nemuselo by přece být tak těžké, abych za stejnou cenu nemohl dostat také plnou výbavu, české popisky, plný český návod, atd, atd. Když už si prodejce dokáže říci plnou cenu, měl by také dokázat poskytovat plnou službu.

 

A já se ptám. Proč bych měl být pokorně spokojen s tím že za své peníze nedostanu stejnou hodnotu, jako můj německý kolega? Měl bych být spokojen, že je mi vůbec laskavě dovoleno koupit si německé auto, byť hodně ošizené?

Na tyhle otázky, ať si nyní zkusí odpovědět každý sám. Já sám za sebe s takovýmto nákupem spokojen být nemohu.

 

Otázku rozdílu výše výplaty a kupní síly českého a německého zákazníka, jsem v tomto příkladu záměrně vynechal. To by jsme se při porovnávání ceny dostali ještě někam jinam.

Tolik mé přirovnání k nákupu německého auta.

 

Na závěr:

Takže řeči typu: "jezdi autem, nebo choď pěšky", nebo: "socka si nedokáže našetřt pár drobných" nebo: "buď rád že dostaneš alespoň tohle", nebo "mě to nevadí, já německy umím" Jsou opravdu mimo mísu.

 

Mě jde spíše o to, proč za plnou cenu nedostanu plně funkční službu.

A nebo proč mám za neúplnou ořezanou službu platit plnou cenu.

Rozhodně to není o tom jestli si mohu nebo nemohu tuhle službu dovolit.

Já prostě chci jen cenu odpovídající skutečně nabízené službě, jinak nekupuji.

To že nekupuji, ovšem neznamená, že jsem s takovýmto stavem věcí spokojen.

Ti kdož spokojeni jsou, nechť se pak nediví, že je nám přezdíváno smetiště evropy.

Patrně asi právem.

To je z mé strany asi tak vše.


  • 1
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#36 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 8:09

Taky nemáš alternativu, teda pokud nebudeš chodit pěšky nebo jezdit na kole, což v kopcovité Praze není dobrý nápad.


 

Příplatky už nejsou, nemůžeš poskytovat stejnou službu za různé ceny. A jestli průvodce mluví česky nebo německy, pusa ho kvůli tomu víc nebolí (znám z vlastní zkušenosti, po čase mi bylo jedno, jak mluvím).

 

 

Smrku, nevím jak je to na ostatních hradech, ale třeba na Karlštejně a Křivoklátě se příplatek za cizojazyčný výklad vybírá stále.

 

Vstupné na hrad Karlštejn v roce 2014: I. OKRUH: Soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV.

(Císařský palác, hradní Pokladnice a Klenotinice s kopiemi české Svatováclavské koruny a koruny císařů Svaté říše římské)

  • Vstupné s výkladem v českém jazyce

Dospělí                                                          

170

Děti od 6 let, studenti, důchodci od 65let, invalidé                                 

Kč 110

Děti do 6 let v hromadných skupinách    

Kč 20

Rodinné   vstupné  (rodiče a jejich děti do 15 let)      

Kč 540

K výše uvedené ceně vstupného je nutné připočíst cenu povinné rezervace pro hromadné skupiny nad 10 osob +20,-Kč/1 osobu

  • Vstupné s příplatkem za cizojazyčný výklad (I. prohlídkový okruh)

Dospělí                                                                                     

270

Děti od 6 let, studenti, invalidé                                                 

180

Děti do 6 let v hromadných skupinách   Kč 20,-

Rodinné vstupné (rodiče a děti do 15 let)                                                                                              

Kč 860

 

 

 

 

 

Vstupné na hrad Křivoklát v roce 2014

Kompletní vstupné a návštěvní doba v roce 2014

Ceník v sezoně 2014 (výňatek)
Návštěvnický okruh
Gotické paláce 120 Kč 80 Kč 310 Kč I. okruh - Gotické paláce (rozšířená)   150 Kč 110 Kč 400 Kč II. okruh - Celým hradem 190 Kč 130 Kč 490 Kč  Volně (bez průvodce) - NA HRADBY! 80 Kč 60 Kč 210 Kč

 

Návštěvnický okruh
(s průvodcem) Výklad s příplatkem
za cizojazyčný výklad
Plné
Gotické paláce 170 Kč 130 Kč - I. okruh - Gotické paláce (rozšířená) 200 Kč 160 Kč - II. okruh - Celým hradem 240 Kč 180 Kč -


  • 1

#37 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 8:12

Já tomu stále nerozumím, v čem nedostáváš plnou službu ?

 

editka: tak jsem si to prošel a osekaného nemám nic, vše funguje tak jak má.

Trošku mě ale bolí zuby. S tím bych měl něco dělat. Jinak vše dobré.


Tento příspěvek byl upraven od Skywalker: 08 červenec 2014 - 13:04

  • 4

*


#38 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 8:13

Koukni na to z druhé strany - ten výrobce aut má s překladem všech materiálů a dokumentů do češtiny náklady navíc. Takže bys vlastně měl zaplatit víc než domácí kupec. Můžeš to akceptovat nebo ne, to je tvoje volba jako zákazníka.


  • 2

#39 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 8:30

 - ten výrobce aut má s překladem všech materiálů a dokumentů do češtiny náklady navíc.

Pokud si váží zákazníků a má zájem expandovat do zahraničí, rozšiřovat trhy, a tím získat větší obrat a zisky, udělat by to měl.

 

Bohužel v tomto případě jde o američany, kteří se ve své nabubřelosti nezmůžou na nic jiného, než jezdit po světě a všude a na všechny pokřikovat: "mluvte se mnou anglicky".


  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#40 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 8:39

Pokud si váží zákazníků a má zájem expandovat do zahraničí, rozšiřovat trhy, a tím získat větší obrat a zisky, udělat by to měl.

To máš určitě pravdu.

 

Bohužel v tomto případě jde o američany, kteří se ve své nabubřelosti nezmůžou na nic jiného, než jezdit po světě a všude a na všechny pokřikovat: "mluvte se mnou anglicky".

Oni nikam nejezdí, naopak my se tak nějak cpeme na jejich americký server :) Zákazníků mají zřejmě mezi anglicky mluvícími dostatek. Jestli by se jim vyplatilo zaměstnávat např. česky komunikující podporu aby přitáhli i ty kteří se jinak nedomluví nevím. Řekl bych že spíš ne.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama