Přejít na obsah


Fotka

Platba PM na geocaching.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
112 odpovědí na toto téma

#41 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 9:11

Já tomu stále nerozumím, v čem nedostáváš plnou službu ?

 

Tak např. web není plně lokalizován, synchronizován, a spousta drobností, jež jsou vadou na kráse.

 

Když zapnu PC, přihlásím se na stránky GC, web se mi zobrazí vždy v angličtině, přesto že jsem již přihlášen na svém profilu.

Na češtinu musím pokaždé přepínat ručně, přesto že jsem v nastavení profilu zadal češtinu.

A to i opakovaně (vždy se to samo přepíše zase na AJ)

Zajímavé je, že mapa keší se mi na mých domovských souřadnicích zobrazit dokáže.

Když loguji po ránu, a zapomenu přenastavit ručně datum, tak loguji vlastně na předchozí den. Když si toho všimnu, musím log editovat.

Dále nejsou lokalizovány různé pojmy a funkce. Např. dialog adopce keše je jen v AJ.

Takové pojmy jako např. "pocket qverry" (ani nevím zda to píši dobře), jsem začal tušit co znamenají až po delší době kačerského života, a možná to i dnes chápu jen nahrubo (ale to je jen příklad).

 

Např. nechápu proč, se přihlášením ke svému profilu nemůže sesynchronizovat mé jazykové nastavení, nastavení místního datumu vzhledem ke geografické poloze mých HC (když u mapy to jde). Proč nejsou lokalizovány všechny funkce. atd. atd.

 

Ano, jsou to na první pohled možná drobnosti, ale není jich nějak moc?

A velice pochybuji, že by mi úkonem zaplacení PM začalo jako mávnutím proutku vše výše zmíněné rázem bezchybně fungovat.

To mě k nákupu PM moc nemotivuje, přestože jisté funkce by se mi hodily, i když jen některé (zde mi právě chybí ta alternativa).


  • 2
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#42 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 9:16

 

A já se ptám. Proč bych měl být pokorně spokojen s tím že za své peníze nedostanu stejnou hodnotu, jako můj německý kolega?

 

Mě jde spíše o to, proč za plnou cenu nedostanu plně funkční službu.

A nebo proč mám za neúplnou ořezanou službu platit plnou cenu.

Rozhodně to není o tom jestli si mohu nebo nemohu tuhle službu dovolit.

Já prostě chci jen cenu odpovídající skutečně nabízené službě, jinak nekupuji.

To že nekupuji, ovšem neznamená, že jsem s takovýmto stavem věcí spokojen.

Ti kdož spokojeni jsou, nechť se pak nediví, že je nám přezdíváno smetiště evropy.

Patrně asi právem.

To je z mé strany asi tak vše.

 

Ale ty dostáváš za stejné peníze stejnou službu jako německý kolega. Stránky GS do češtiny přepnout jdou. Nevím tedy, co je na té službě co poskytuje GS neúplné a ořezané. To, že bychom si tam přáli mnoho funkcí, které by nám usnadnily život nelze brát za to, že stávající služba je neúplná. Prostě poskytovaná služba je taková jaká je a za dané peníze. Tečka. A pokud se GS zdá, že to takhle vyhovuje, je to jeho právo. My máme zase jen právo nekoupit a nepoužívat.


  • 1

#43 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 9:23


 

Např. nechápu proč, se přihlášením ke svému profilu nemůže sesynchronizovat mé jazykové nastavení, nastavení místního datumu vzhledem ke geografické poloze mých HC (když u mapy to jde). Proč nejsou lokalizovány všechny funkce. atd. atd.

 

 

 

 

 

V případě jazykového nastavení, nehledej chybu u GC, ale u sebe. Češtinu mám nastavenou jako výchozí jazyk a a i po opětovném načtení se stránka opět zobrazí v češtině.


  • 1

#44 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 9:26

Češtinu mám nastavenou jako výchozí jazyk a a i po opětovném načtení se stránka opět zobrazí v češtině.

To já mám nastaveno taky, a přesto při každém zapnutí tam mám AJ. Co mám udělat víc?

 

Edit, ještě doplním.

Děje se to po zapnutí PC. Po přepnutí na CZ při procházení webu již čeština drží. Když ale PC vypnu, nebo jen restartuji. Je tam opět AJ.


Tento příspěvek byl upraven od PIVNÍ PUPEK: 08 červenec 2014 - 9:33

  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#45 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 9:35

To já mám nastaveno taky, a přesto při každém zapnutí tam mám AJ. Co mám udělat víc?

Pokud používáš C:geo (možná to dělají i jiné mobilní aplikace), tak se ti jazyk automaticky přepne do AJ. Takže tady je chybka u aplikace a ne u GS.


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#46 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 9:41

To já mám nastaveno taky, a přesto při každém zapnutí tam mám AJ. Co mám udělat víc?

 

Edit, ještě doplním.

Děje se to po zapnutí PC. Po přepnutí na CZ při procházení webu již čeština drží. Když ale PC vypnu, nebo jen restartuji. Je tam opět AJ.

 

 

Jasně. Vypnu zapnu PC a češtinu mám stále jako výchozí jazyk. Kde tu češtinu nastavuješ? Na stránce nahoře a nebo v detailech tvého účtu?


  • 0

#47 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 9:58

Neúplné jsou hlavně služby, které GS poskytuje. Věčně zlobící mapa, poloviční překlad do češtiny (neříkejte, že kdyby se obrátili na někoho z nás, nepomůže jim s vylepšením překladu k dokonalosti. A to ať už za pakatel - případně zcela zdarma - protože jsme takoví blbci, kteří geokešing berou jako zábavu, ne jako byznys jako američani).

 

Stále na serveru jsou věci, které nefungují (už jich dnes není tolik), ale stále jsou (hlavně mapa, zakládací formulář, podivná podpora UTF znaků v tomto formuláři), které by měli opravit. Trochu mě překvapuje, že všichni je bráníte, jako že je to samozřejmost.

 

Ano, PM platím kvůli své pohodlnosti, protože jsem na GC už docela hodně závislý a nechce se mi něco dělat moc nelegálně, to mi však nebrání veřejně kritizovat to, že si myslím, že ty služby co poskytují jsou značně předražené... Jenže bohužel jiný zdroj keší, kterých tu je připusťme si to většina prostě není (je to jako by se většina zboží prodávala v jediném obchodě a pár okrajového sortimentu, který většinou člověk nevyužije, někde jinde - taky musíte jít do toho obchodu, kde je k dispozici to zboží, které potřebujete a ne to, co nepotřebujete...) A když se nechci uklikat, musím holt zaplatit, protože alternativní řešení prostě neexistuje, pokud nechci používat nelegální řešení...


  • 3

#48 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 10:28

Jasně. Vypnu zapnu PC a češtinu mám stále jako výchozí jazyk. Kde tu češtinu nastavuješ? Na stránce nahoře a nebo v detailech tvého účtu?

Ono to vlastně vyjde nastejno.

 

Ráno zapnu PC, mám AJ. Podívám li se (ještě v tom AJ), do detailu svého účtu

je tam AJ (přesto že jsem tam měl nastaveno CZ).

Přepnu tedy ručně na CZ (opět je jedno zda na stránce nebo v detailech, zkoušel jsem oboje), a náhle mám na stránce i v detailech CZ, oboje se přepíše.  Vypnu PC, zapnu ho třeba odpoledne, a mám stránku opět v AJ, a v detailu účtu také AJ.

A tohle mi dělá na více PC i na více OS (Win XP, Win Vista, Win 7, Android)

Dělá to i na více účtech.

Já sice používám svůj účet na více PC, ale moje spolulovkyně používá svůj účet jen na jednom PC, které používá jen ona, žádné aplikace např. typu C:geo nepoužívá vůbec a má úplně stejné problémy.

Dokáže mi tohle někdo vysvětlit?


  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#49 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 10:41

A co cookies? Pamatuje si tvůj PC historii?


  • 0

#50 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 10:47

A co cookies? Pamatuje si tvůj PC historii?

Jo.


  • 0
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#51 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 10:50

 

to mi však nebrání veřejně kritizovat to, že si myslím, že ty služby co poskytují jsou značně předražené...

 

Já platím +- 1,6 Kč za den.

 

notifikace nových keší - od roku 2010 vždy OK (pokud nezlobil mejl, nebo operátor)

PQ, keše podél cesty - vždy OK

zobrazení listingu - vždy OK

Čeština - ta ani nevím kde tam je, bohužel


  • 0

*


#52 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 10:53

Jo.

 

Tak netuším, snad poradí někdo jiný. Mě to funguje, tak jak jsem napsal, takže chyba u GC nebude.


  • 0

#53 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 10:58

V případě jazykového nastavení, nehledej chybu u GC, ale u sebe. Češtinu mám nastavenou jako výchozí jazyk a a i po opětovném načtení se stránka opět zobrazí v češtině.

Skutečně bych nehledal chybu u něj. Mám totiž dlouhodobě stejný problém (i jako PM uživatel). A mimochodem: Na rozdíl od Pupka počítač dokonce ani takřka nevypínám. A totožný problém mi hlásilo již i několik mých známých. 


  • 0

#54 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 11:29

 

Stále na serveru jsou věci, které nefungují (už jich dnes není tolik), ale stále jsou (hlavně mapa, zakládací formulář, podivná podpora UTF znaků v tomto formuláři), které by měli opravit. Trochu mě překvapuje, že všichni je bráníte, jako že je to samozřejmost.

 

Není to samozřejmost. Měli by to všechno opravit. Ale je to jejich svobodné rozhodnutí, zda to opraví. Pokud nemají konkurenci, tak na to budou kašlat, protože budou mít dost těch, kteří jim zaplatí i za to, že tam mají chyby. V každém programu (a web je taky program) je nějaká chyba. A autor ji opraví buď proto, že by uživatel šel ke konkurenci nebo proto, že je mu to blbý mít v programu chybu. GS nemá zjevně potřebu ani jednoho. Takže s tím stejně nic nenaděláme a buď si PM koupíme nebo ne za stávajících podmínek. A to nijak GS neobhajuju, jen konstauji stav.


  • 2

#55 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 11:31

Kdyby jste, místo keců na fórech, šli třeba roznášet letáky, tak za tu dobu, co tu tlacháte, si na to PM vyděláte a nemusíte tu pracně vymýšlet důvody, proč  si to nemůžete koupit.


  • 7

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#56 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 11:38

Kdyby jste, místo keců na fórech, šli třeba roznášet letáky, tak za tu dobu, co tu tlacháte, si na to PM vyděláte a nemusíte tu pracně vymýšlet důvody, proč  si to nemůžete koupit.

Ivánku, Ivánku, stále jsi nic nepochopil. Proto zůstaneš medvědem.

 

A dědeček hříbeček cinknul........


  • -4
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#57 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 11:56

Odvěký spor zastánců a odpůrců PM... (i když, je docela zábavné číst, jak se tu krásně přirovnává k blíže neurčenému německému automobilu  :D)

Vážně, jděte ven na procházku, vypněte počítače, odpojte se od internetu a vykašlete se na věčné diskuze bez výsledku. Zastánci se budou zastávat a odpůrci budou vždy odporovat. ;)

 

 

P.S. A abych přilil trochu toho pomyslného oleje do zdejšího ohně - já ty letáky skutečně roznáším. B) :D


  • 2

#58 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 12:26

Mně 1 letak stoji 1,6 Kč
+-
  • 0

*


#59 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 12:28

Skutečně bych nehledal chybu u něj. Mám totiž dlouhodobě stejný problém (i jako PM uživatel). A mimochodem: Na rozdíl od Pupka počítač dokonce ani takřka nevypínám. A totožný problém mi hlásilo již i několik mých známých. 

 

Mně se jazyk přepne do AJ ve chvíli kdy se na gc.com přihlásim přes prohlížeč v mobilu. Jinak to drží stále správně.


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#60 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2014 - 12:42

Ivánku, Ivánku, stále jsi nic nepochopil. Proto zůstaneš medvědem.

 

A dědeček hříbeček cinknul........

 

Já myslím, že ještě větší zásadovost by jste projevili, kdyby jste přestali používat systém GPS a přešli na naše, Evropské, Galileo. Nebo na protiamerický Glonass.


  • -1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama