Přejít na obsah


Fotka

Topo Czech 2015 (PRO)

mapa garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
233 odpovědí na toto téma

#81 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2015 - 14:30

Tak jsem si rejpnul do garmina na FB. Vysledek?

 

 

 

Garmin CZ Na pridani Oregonu 4xx/5xx serie mezi modely, pro ktere je mapa k dispozici se pracuje. Omylem vypadly ze seznamu na serveru Garminu.

  • 0

#82 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2015 - 14:34

... a taky muzete dat sbohem nejakym alternativnim vzhledum mapy. (coz vzhledem k tomu, ze zmizel ten pekny webovy editor, je mozna stesti...)


  • 0

#83 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2015 - 14:35

Ono je totiz lifetime jenom takovy marketingovy trik. Viz http://lifetime.garm...jak-to-funguje/

Přístup k aktuálním mapám se vztahuje k životnosti konkrétního navigačního přístroje.

 

Neboli jakmile prestanou podporovat danou navigaci, prestane pro ni platit i lifetime. A Oregon 550 se jiz nevyrabi, takze jeho lifetime jiz skoncil.


  • 0
MaFa

#84 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2015 - 14:38

Ale zivotnost pristroje preci neni dana dobou, po kterou se vyrabi. V nasich luzich a hajich ma vyrobce jeste 2 roky vyrabet nahradnic dily a ani pak zivotnost pristroje oficialne nekonci.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#85 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2015 - 14:41

Zivotnost HW/SW konci ve chvili kdy marketingove oddeleni rozhodne - jako tomu bylo treba v pripade Windows XP. Takze je to plne v rukou Garmina. Jenom je treba si uvedomit, ze lifetime neznamena na vzdy.


  • 2
MaFa

#86 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2015 - 14:50

jenže tam nemluví o životnosti produktové řady, ale o životnosti konkrétního přístroje. Konkrétní přístroj znamená tu fyzickou věc a ne produktovou řadu a životnost znamená udržení původních provozuschopných vlastností. Tedy i po ukončení produktové řady ze strany výrobce si konkrétní přístroj udržuje svojí životnost dokud nepřestane fungovat.

edit: on je spíš problém z druhé strany, protože u lifetime nebyl žádný závazek udržování mapového produktu a lifetime topo platil jen po dobu existence topo. Tedy stačí přestat topo dělat a vlastníci lifetime mají po žížalkách, protože tím automaticky končí i lifetime.


  • 4

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#87 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2015 - 14:57

Zivotnost HW/SW konci ve chvili kdy marketingove oddeleni rozhodne - jako tomu bylo treba v pripade Windows XP.

 

To si pletes zivotnost s podporou.

 

Garmin to ma na zivotnost GPSky. (tedy ze lifetime je neprenosna na jiny kus) Ze se Garmin rozhodl ukoncit prodej nebo i podporu, to na zivotnost nema vliv.


  • 0

#88 valpek

valpek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2015 - 16:28

O životnosti mého HW přece nerozhoduje nějaké marketingové oddělení.


  • 0

#89 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 12 březen 2015 - 16:47

Mě stránka odemkni.garmin.cz pro jistotu píše, že plugin nebyl nalezen a mám si ho stáhnout a nainstalovat. Přitom ho nainstalovaný mám a na stránkách garmin.com mi normálně funguje.
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#90 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2015 - 16:57

Chcete naznačit, že na etrex Legend HCx tuhle mapu ani nedostanu?

Jako že na mne Garmin už úplně s...e vykašlal?

Že už mám tedy úplně přejít na OSM?


  • 0

#91 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2015 - 18:54

Presun do ameriky byl vyborny tah... Stahovat tech 444MB rychlosti 150kbps, to chce pevne nervy.


  • 0

#92 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2015 - 18:58

A kdyz uz tedy pripojite GPSku k pocitaci, abyste se na mapy podivali z basecampu, zjistite, ze licencne omezili velikost tisku. :huh:


  • 0

#93 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2015 - 19:30

Jeste ze mi ten posledni Oregon zdechl. U toho posledniho jsem vyuzil 2 aktualizace na lifetime a tak nula od nuly posla. Za ta leta co se geocachingem bavim, mne odeslo uz 6 Garminu, pravdepodobne vetsinou na cinovy mor. A tak jsem plynule presel na mobil a Andridem. Sice musim uznat, ze kvalita free map je horsi nez TOPO mapy ale stale dostacujici. Navic v mobilu je podstatne vic funkci, ktere pouzivam stale vic a vic. A tak jsem rad, ze uz aktualizace map moc nemusim resit, kdyz chci aktualizovat, tak aktualizuji, kdyz potrebuji jinou mapu, tak ji bud stahnu, nebo vyrobim


  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#94 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2015 - 19:44

Jinak mapa je uz chranena GMA certifikatem. Mozna proto nechteji dat instalacku z ruky, protoze by se ta ochrana dala obejit. Jen mi nejak nejde do hlavy, to se fakt neboji, ze se jim lidi na tu mapu fakt vykaslou?


  • 0

#95 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2015 - 20:34

Tak jiný způsob zabezpečení se nevylučuje s tím, že to mohli aspoň domyslet třeba co se týče toho použití/prohlížení v basecampu nebo nastavování vzhledu. To že basecamp vidí mapu jen na libovolném výměnném zařízení místo aby se dala vykopírovat na hdd z pohledu ochrany nic neřeší a jen to otravuje

Jinak pro zpohodlnění alespoň prohlížení (nemuset mít něco zastrčeného do kompu) můžete zkusit aplikovat třeba http://www.ltr-data....de.html/#ImDisk


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#96 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2015 - 20:37

Na Facebooku se garmin.cz tvari naprosto nechapave, proc nam jako to prohlizeni z GPSky nestaci, ze je to podle nich naprosto dostacujici. Ach jo.


  • 2

#97 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2015 - 22:02

Kreten8: Mě stránka odemkni.garmin.cz pro jistotu píše, že plugin nebyl nalezen a mám si ho stáhnout a nainstalovat. Přitom ho nainstalovaný mám a na stránkách garmin.com mi normálně funguje.

 

To mi píše taky, i když jsem si stáhl aktualizaci pluginu. Nakonec jsem se přes různé těžkosti (různé chybové hlášky a tak) propracoval až ke stahování. A mám obavu, že dneska večer asi nic nestáhnu, protože stahují všichni. Nejdřív se mi to stáhlo asi za 5 minut, což bylo podezřelé. Aspoň se to tvářilo jako stažené. Po zapnutí navigace jsem však novou mapu neviděl v seznamu. Zjistil jsem, že tam mám nový soubor img o velikosti asi 95 MB (mapa má mít 444 MB). Evidentně se stáhla jen část.

Tak jsem to smazal a dal stahovat znova. Už asi půl hodiny jsem na sedmi procentech stažení. Zbývá přibližně: 43 minut, 6 minut, 13 minut, 59 minut, 7 minut...


Tento příspěvek byl upraven od Pajast: 12 březen 2015 - 22:07

  • 1

#98 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 12 březen 2015 - 23:08

Tak jsem malinko jen cestou z práce testoval Topo Czech Light (ne PRO) a mám tak nějak rozporuplné pocity. Na sídlišti na chodníkách, které jsou normálně v mapě zakresleny nefunguje routování, ale to se dalo čekat když to není PRO, ale úplně nesmyslně mi to při pokusu o routování pěšky házelo chybu výpočtu trasy, a to jsem nebyl až tak moc daleko od routovacích cest.

A ještě jedna věc mě napadla. Když to chce připojenou GPS k práci s BaseCamp, tak nějak zapomněli, jak mizerné pomalé USB rozhraní má etrex 30. A ještě k tomu se BaseCamp vysmívá, že práce může být pomalejší.


Tento příspěvek byl upraven od nokiak: 13 březen 2015 - 11:37

  • 0

#99 Carloschico

Carloschico

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2015 - 6:53

Topo Czech PRO 2015 /unlocked/ už se od včerejška objevuje na několika warez fórech. Takže rozlousknuto už dávno je :(


  • 3

#100 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)
  • LocationMělník

Publikováno 13 březen 2015 - 7:59

Konecne dnes v noci prisel email a tak ji mam v O600. Zmenila se registrace, byl mi vygenerovan novy registracni klic!? Dale to po me chtelo znovu nainstalovat Garmin communication plugin!?Ale nakonec se to do Garmina stahlo a funguje to. Jen nechapu, ale nejak sem nezachytil moznost ulozit na SD kartu a mam to primo v zarizeni!?


  • 0

:ph34r: Garmin Oregon 600 - Sony Xperia Z3 - GeoGet - a:Drake  :ph34r:






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:mapa, garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama