Přejít na obsah


Fotka

GCM po aktualizaci emailu


Nejlepší odpověď dejwy , 03 září 2015 - 9:34

No já má asi jiny problém, neb mi notifikace na gcm chodí, jen uz se neodesle ta SMS. Je fakt, ze to mam pres t-zones. Jak to mam nastavit na ten email do SMS?

 
Návod na zprovoznění notifikaci přes EMAILdoSMS pro GCM.CZ + T-Mobile

  1. Na T-zones/Můj T-mobile  (https://www.t-mobile.cz/e-mail-do-sms) si přidat email gb@gcm.cz do seznamu oprávněných emailů.
     
  2. Nastavení u publikačních notifikací na GCM.CZ upravit následovně:
    Aktivní: ANO
    SMS Email / Tel. číslo (pro T-Mobile):   123456789@sms.t-mobile.cz (pokud je tvé číslo 123456789)
     
  3. Na stránce Instant Notify na GEOCACHING.COM http://www.geocachin...fy/default.aspx si pro každou notifikaci nastavit posílání na vlastní email na GCM.cz, např. geo.sedmitecka@gcm.cz
Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
160 odpovědí na toto téma

#81 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2014 - 16:15

Bohužel jsem musel i já předělat nastavení (úspěšnost asi 50% :-p )... Nešlo by nastavení rozšířit o možnost udělat první pokus před SMS bránu a až v případě neúspěchu použít EmailDoSMS?


  • 1

#82 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 10:23

Ahoj, otvírám téma GCM, od 10. června mi přestaly chodit notifikační sms z gcm na t-mobile, v nastavení gcm je vždy zaznamenán 1 neúspěšný pokus o odeslání. Dejte mi prosím vědět, zda vám spojení gcm - t-mobile funguje nebo zda nevíte o nějakých případných změnách ze strany t-mobile? Z přehledu novinek mi nepřijde že by nixi udělal nějaké změny v gcm? díky za info


  • 0

#83 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 16:17

Notifikace mě chodí, i dnes přišla. Jen zřídka se stane, že odeslání selhalo, ale to přisuzuji tomu, že je v systému nastaven jen jeden pokus - na podruhé by to třeba již prošlo.
Mě spíš vadí, že občas místo souřadnic dostanu jen E??? ?? ??.??? ?? ??.??? ? ?


  • 0

#84 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 7:35

no bylo mi divný ze nikdo nikde zadnej problem nehlasi... tak to bude asi nejakej problem s nastavenim u me.
  • 0

#85 Kuníkové

Kuníkové

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 8:15

Nám přestaly chodit SMS, když jsem zablokoval účet v T-zones. Tam jsem se chtěl podívat na detail výpisu hovorů, ale spletl jsem přihlašovací heslo .... Po několika pokusech už to k přihlášení chtělo PUK2. Tohle číslo jsem neměl po ruce, tak jsem to nechal být .... Souvislost s nechodícími SMS mi došla později. Po odblokování účtu v T-zones už zase SMS chodí.


  • 1

#86 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2015 - 8:53

Nám přestaly chodit SMS, když jsem zablokoval účet v T-zones. Tam jsem se chtěl podívat na detail výpisu hovorů, ale spletl jsem přihlašovací heslo .... Po několika pokusech už to k přihlášení chtělo PUK2. Tohle číslo jsem neměl po ruce, tak jsem to nechal být .... Souvislost s nechodícími SMS mi došla později. Po odblokování účtu v T-zones už zase SMS chodí.

 

no jasně to je ono, jsem blb, vzdyt jsem si rovněž zablokoval t-zones a pak nasledne odblokoval, ale uz zadal jiny heslo, ktery nezadal do gcm :-)   děkuju moc!


  • 0

#87 besinka

besinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2015 - 14:18

V době údržby T-mobile portálu o víkendu mi přestaly chodit notifikace přes GCM. Dnes ale již T-mobile funguje, SMS ovšem nadále nechodí ..... Co mě ale překvapuje víc je skutečnost, že v GCM nejsou ani notifikace zaslané z geocaching.com :mellow: . Poslední informace o selhání odeslání SMS zprávy je ze soboty, další keše už nejsou ani v notifikacích ani v informacích o selhání odeslání.   

Máte někdo pro tento problém vysvětlení ? Neuvědomuji si, že bych něco přenastavovala :huh:  


  • 0

#88 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2015 - 15:00

mám povědomost o tom, že jsem na tom stejně


  • 0

Bobr_.png


#89 besinka

besinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2015 - 8:12

mám povědomost o tom, že jsem na tom stejně

Díky moc za informaci. Aspoň vím, že tentokrát "chyba není u mě" ...... což bývá mnohem častěji  ;) .

Niximor je v zahraničí a tak budu v tichosti vyčkávat dnů a událostí příštích  :P .


  • 0

#90 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2015 - 8:43

Ahoj, otvírám téma GCM, od 10. června mi přestaly chodit notifikační sms z gcm na t-mobile, v nastavení gcm je vždy zaznamenán 1 neúspěšný pokus o odeslání. Dejte mi prosím vědět, zda vám spojení gcm - t-mobile funguje nebo zda nevíte o nějakých případných změnách ze strany t-mobile? Z přehledu novinek mi nepřijde že by nixi udělal nějaké změny v gcm? díky za info

 

 

Taky mi od června notifikace nechodí a T-zones zablokovanou nemám. 

Ale protože jsem líná to řešit, tak jsem se ještě nepídila - chtěla jsem napsat podpoře gcm.

 

Na gcm mi maily chodí i se přeposílají na můj soukr. mail, ale sms nechodí... 


  • 0

#91 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2015 - 16:39

no mně je divný že se to neukáže ani v notifikacích v rámci GCM, klasickej nenotifikacni e-mail přijde, ale notifikace ne (v patek 21. 8. prisla posledni notifikace, pak uz ne) sice tomu tužku rozumím, ale nezměnilo gc,com formu notifikace tak, že to gcm neumí zpracovat? uvidíme až se vyjádří niximor...


  • 0

#92 besinka

besinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2015 - 22:01

no mně je divný že se to neukáže ani v notifikacích v rámci GCM, klasickej nenotifikacni e-mail přijde, ale notifikace ne (v patek 21. 8. prisla posledni notifikace, pak uz ne) sice tomu tužku rozumím, ale nezměnilo gc,com formu notifikace tak, že to gcm neumí zpracovat? uvidíme až se vyjádří niximor...

Ano, právě tohle mě na celé situaci nejvíce zaráží. Problém s přeposíláním tentokrát není to hlavní.

Přes gmail mi notifikace dojde - ale nemohu přečíst obsah, proto to mám zdvojené přes GCM.

Do GCM ale nedojde ani mail z gc.com - nebo tedy alespoň já ho tam nemám. Však počkáme, až se Niximor vrátí a třeba nám poradí ;-)


  • 0

#93 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 336 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2015 - 13:06

Potvrzuji, že v GCM.CZ nejsou (u mne od 21.8.) žádné příchozí emaily s notifikacemi. Poslední dorazil 20.8. v 10:00, od té doby úplné ticho. Uvědomil jsem si to až dnes, když jsem nevěřícně koukal na okolní publikované eventy o nichž jsem nevěděl.

Tak uvidíme, kdy se správce vrátí z dalekých cest. 


  • 0

#94 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2015 - 13:18

...jen jestli to nebude něco v GS

27 a 28 mi přišli do emailu notifikace někde z vnitrozemí z Polska a prej že 4,5 km od mých HC :)

ihned potom následovala SMS z GCM.CZ v nesmyslném tvaru

 

v posledních dnech je ale zase vše OK


  • 0

*


#95 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 336 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2015 - 13:23

U mne ne. Včerejší publikace (notifikave nastaveny přes @gcm.cz) nejsou v seznamu příchozích zpráv na gcm.cz, tudíž nedorazila ani SMS, ani nemohlo být nebylo přeposlán soubor GPX na další email.


  • 0

#96 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2015 - 18:04

U mě stejný problém od 21.8.


  • 0

#97 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2015 - 20:51

Nix už je z dovolené v Brně, snad mu vybyde chvilka na GCM.


  • 0

#98 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 9:38

Tak ja vam nevim, ale jak behem dovolene tak treba vcera mi hodne kesi napipalo...


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#99 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 9:59

Já mám poslední 21.8. a od té doby ani prd a určitě nějaké byly. A nejsou ani v nepovedených odesláních.


  • 0

#100 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 342 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 12:04

Já mám poslední 21.8. a od té doby ani prd a určitě nějaké byly. A nejsou ani v nepovedených odesláních.


Přesně mám ten samý problém.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama