Přejít na obsah


Fotka

GCM po aktualizaci emailu


Nejlepší odpověď dejwy , 03 září 2015 - 9:34

No já má asi jiny problém, neb mi notifikace na gcm chodí, jen uz se neodesle ta SMS. Je fakt, ze to mam pres t-zones. Jak to mam nastavit na ten email do SMS?

 
Návod na zprovoznění notifikaci přes EMAILdoSMS pro GCM.CZ + T-Mobile

  1. Na T-zones/Můj T-mobile  (https://www.t-mobile.cz/e-mail-do-sms) si přidat email gb@gcm.cz do seznamu oprávněných emailů.
     
  2. Nastavení u publikačních notifikací na GCM.CZ upravit následovně:
    Aktivní: ANO
    SMS Email / Tel. číslo (pro T-Mobile):   123456789@sms.t-mobile.cz (pokud je tvé číslo 123456789)
     
  3. Na stránce Instant Notify na GEOCACHING.COM http://www.geocachin...fy/default.aspx si pro každou notifikaci nastavit posílání na vlastní email na GCM.cz, např. geo.sedmitecka@gcm.cz
Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
160 odpovědí na toto téma

#101 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 13:11

Potvrzuji. Teď jsem to pro jistotu ještě podrobně zkoumal:

  1. Do 21.8. vše fungovalo OK.
  2. Po tomto datu vůbec nejsou v GCM došlé zásilky - ani notifikace, ani další přeposílané mejly (mám takhle udělaný upozornění, když mne někdo kontaktuje přes profil). Poslední funkční zpráva je 21.8.2015 19:18.
  3. Filtr na přeposílání jsem neměnil. Přeposlané zprávy si v Gmailu zároveň označuji tagem, takže vidím, že akce filtru probíhá. Bohužel není jak zkontrolovat vlastní přeposílání.

Otázkou asi je, zda jde o problém Gmail -> GCM, nebo je na jiné ose. Nedostal se ti Gmail na nějaký blacklist...?!?


  • 0

#102 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 13:16

Ja si nechavam na gcm preposilat jisty zpravy z gmailu a vsechno v pohode chodi. 


  • 0

#103 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 13:41

U mne stále přetrvává situace od cervna-na gcm vše chodí jak má, emaily se preposloz na můj seznamacky, ale sms na mobil nikoliv.
  • 0

#104 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 13:47

Nixi, ale mně to taky nepípá...


  • 0

#105 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 13:51

z GC mi chodí na *@gmail vše v poho - relativně, ale na *@gcm.cz mi od 21.8. nedorazilo NIC.

nastavení mailů v profilu na geocachingu jsem neměnil. Prostě jednoho dne mi přestaly chodit sms notifikace z gcm, protože tam přestaly z gc chodit notifikační maily.


Tento příspěvek byl upraven od Bobr_: 02 září 2015 - 13:55

  • 0

Bobr_.png


#106 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 15:05

Nechapu to... chodi mi to gc.com -> gmail -> gcm -> telefon a aniz bych cokoliv menil (pac jsem byl v zahranici, ze...), tak to chodi stale stejne. Ze vcerejska tam mam 7 publikaci ve spravne zalozce, vsechny mi na telefon prisly, z 1.9. dalsich 13, taky vse prislo...

Vy co mate gmail - nevraci se vam neco od MAIL-DELIVERY-SYSTEM nebo tak nejak, s nejakou chybou? Meli byste to mit jako soucast konverzace u toho mailu, ktery nedorazil.


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#107 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 15:16

Fór je v tom, že v Gmailu není vidět přeposlaná pošta v odeslané. Nebyla tam předtím, ani teď. Tím pádem se stopa ztrácí...

Žádná zpráva o nedoručení zásilky se nevrací.


  • 0

#108 3am

3am

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 16:03

Mam to taky podobne, operator je T-Mobile a od 21.8.2015, kdy prisla posledni sms notifikace a i mail na gcm.cz to neposila sms a ani maily z GS nechodi na gcm.cz, ale zase je zvlastni, ze tam nechodi maily o publikaci nove kese nebo eventu, ale co chodi, jsou maily s watch logy a jeste jen na TB, ale sms nikoliv. Takze moje shrnuti nefunkcnosti je takove:

 

1) nechodi zadne sms od 21.8.2015

2) maily z gmailu od GS chodi jen watch TB

3) nechodi z gmailu od GS publikacni a ostatni logy


  • 0

Garmin Oregon 550t + GSAK V8 + Locus PRO


#109 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 336 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 16:31

Já mám zadáno posílání publikačních zpráv přímo na @gcm.cz, takže žádný Gmail v tom neni zařazen jako mezistupeň. A od 21.8. nedorazilo na gcm.cz nic. Žádný publikační email z GC.com v seznamu na gcm.cz po 21.8. neni.
  • 0

#110 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 16:41

Tak mě taky chodí notifikace přímo z GS na GCM


  • 0

#111 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 18:41

Z GC.com přímo na @gcm.cz a na O2 mobil, bez problémů, poslední publish notifikace včera...


  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#112 3am

3am

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 18:51

Takze by mohl byt problem nakonec v gmailu  :) jdu prostudovat poradne ty preposilaci filtry.


  • 0

Garmin Oregon 550t + GSAK V8 + Locus PRO


#113 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 19:05

V gmailu to asi nebude mě to chodí přímo z GS a pak SMS na T-mobil a od 21.8. nic


  • 0

#114 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 19:10

Ahoj.......mě to přes gmail --> gcm.cz --> TMobile chodí normálně. Včera asi osm notifikací. Dnes několik logů.....


  • 0

#115 3am

3am

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 19:16

Ahoj.......mě to přes gmail --> gcm.cz --> TMobile chodí normálně. Včera asi osm notifikací. Dnes několik logů.....

 

... tak ted uz nerozumi  vubec nicemu  :D proc to nekomu jde a nekomu ne a nastaveni je asi vesmes stejne


  • 0

Garmin Oregon 550t + GSAK V8 + Locus PRO


#116 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 19:20

Ja posilam z gc.com primo na gcm, a od 21. 8. nemam zadnou notifikaci.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#117 3am

3am

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 19:24

Jeste mi napadlo, ale mozna to je uplna blbost, je nejaka maximalni kapacita schranky na gcm.cz? Jestli neni treba plna a potom to nic neposila, ale to by se mail asi vlastne vracel zpet.


  • 0

Garmin Oregon 550t + GSAK V8 + Locus PRO


#118 joey59

joey59

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 19:43

Také mám problém od toho 21.8., zrovna jsem ten den odjel do ciziny, a na dovolené jsem si toho ani nevšimnul...

Posílání mám nastavené přímo jen do gcm.cz. Mám T-mobile (jestli prováděl nějaké změny na stránkách) Když odškrtnu, že to chci přeposílat na mobil, tak do gcm mail přijde. Na zaplnění schránky to vliv nemá, to už jsem zkoušel.


  • 0

#119 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 336 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 19:50

Když odškrtnu, že to chci přeposílat na mobil, tak do gcm mail přijde.

To je skoro porušení kauzality. :-) Když zakážeš akci následující (přeposláni SMS) po té, která tuto akci vyvolá (příchod emailu z gc.com), ovlivní to tu událost která je jako první (příchod emailu z gc.com) a najednou k ní dojde.

Skoro to vypadá, ze některá část (gcm.cz) neukazuje vsude pravdu.

P.s. Taky mam nastaveno SMS na t-mobile
  • 0

#120 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 20:44

Tak já taky přispěji se svou troškou do mlýna. Všiml jsem si toho 29.8. na eventu, že zatímco lidem okolo přišly hned dvě notifikace, mě nic. Teď se dívám do gmailu a tam notifikační mejly dorazily, provedl se třídící filtr (zprávy byly označeny štítkem, jako přečtené a uklidily se do své škatulky) a tím samým filtrem se měly přeposlat na GCM. Ale tam v příchozích nejsou (a tím pádem nemohla přijít ani SMS). Když jsem zprávu přeposlal ručně, tak okamžitě v pohodě přišla, ale zůstala v inboxu, protože nepřišla z adresy noreply... (jestli tomu dobře rozumím, jak GCM funguje). Takže buď gmail nepřeposílá na GCM a nebo GCM nepřijmá automaticky přeposlané zprávy. Zmením filtr na gmailu a uvidíme, jestli přeposílá jinam. A samozřejmě to takhle nefunguje od 21.8. jako ostatním a rovněž jsem na nic nešáh a nic neměnil.


  • 0
Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama