Přejít na obsah


Fotka

Logování denních bodů od stolu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
167 odpovědí na toto téma

#1 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2014 - 17:29

Vždycky mi bylo jedno, jak si to kdo hraje - je to jeho věc. Věřila jsem trochu na podstivost lidí, svoje logbooky moc nekontrolovala a když jo, tak spíše namátkově (takové ty nálezy se zpětnýcm datem, když se keš ztratila - ale opravdu to vždy byly poctivé nálezy!). 

 

Jenže poslední dobou vídám logování 1 keše denně "od stolu". Neříkám, že tam dotyčný nebyl (i když v mnohých případech kdo ví...). Projde pár keší poblíž a zaloguje si je pěkně po jedné každý den, v logu dělá, jakoby tam každý den byl a v logbooku si spletl datum a napsal omylem nějaké včerejší či jiné datum (a podobný omyl poté udělali další minimálně 3-4 lidi - haha - ještě tu o Červené karkulce). 

To stejné earthky - nějakým způsobem se až po několika dnech/týdnech či možná i měsících dostává ke zpracování údajů z místa. Fotky žádné (pravda, jsou dnes nepovinné), takže kdo ví, jak to ve skutečnosti je, ať už s návštěvou místa, ziskem odpovědí či jejich zasláním ownerovi (což neříkám, že je chyba ownera, že nekontroluje logy či zaslání odpovědí). A přece proč logovat nějaké zpětné datum, když se mi to hodí zrovna dnes. 

Dalším případem je nechat se logovat někým jiným skutečně od stolu. Taková jedna keš zalogovaná na druhé straně republiky (jedna jedinná) či FTF, kde dochází najednou ke konstalaci naprosto ideálních podmínek na straně FTFkaře od probuzení dítěte až pomalu po dilataci času, ale STFkař potkává jen jednu osobu (a kde je druhá a dítě v kočáru?). Osobně mi tohle příjde už dost přes čáru.

 

Je mi fakt jedno, že si to takhle někdo dělá, protože si potřebuje něco dokazovat, ale chlubit se v takovém případě, že už má XX měsíců v radě odlovenou každý den nějakou keš? Či, že má to a to a to? 

 

Je smutné, že takoví lidé mezi námi hrají a ještě se nechají poplácat po ramenou, jak jsou dobří, protože dosahují takových věcí. Vím, že okrádá jen sám sebe o keše, zážitky, odlovy a to všechno, ale chlubit se něčím takto získaným mi přijde víc než nevhodné. Na druhou stranu - co potom ti, kteří opravdu každý den na nějakou tu keš chodí či jezdí (a opravdu o takových vím).

 

Vadí to jen mne nebo nejsem sama?

 


  • 5

#2 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2014 - 18:23

Ale jo, když jsem zkoušel mít řadu šesti dnů s nálezy, tak jsem si říkal, jestli si něco nezalogovat dopředu. Ale i do logbooku. Takže místo třeba dnešního tam napsat zítřejší datum. Ale neudělal jsem to.
  • 2

#3 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2014 - 18:26

Že bych kvůli tomu nespal, to zrovna ne. ale po chuti mi to taky není. Na druhou stranu bych nedal ruku do ohně za to, že jsem se nikdy nějaké podobné blbosti nedopustil, i když se snažím sám sebe nešidit. Třeba časy nálezů kolikrát na minutu do kupy nedám. Možná by pomohlo zveřejňování, ale to by si owner musel dát dobrý pozor, aby neprávem neočerňoval. Ve finále s tím bude mít práci a nepříjemnosti. Jen by mě zajímalo, co se vlastně dotyční snaží vyhrát....

Ale píšu hlavně proto, že datumy u logů jsou moje slabina, i když měsíc teda většinou trefím, to zas jo. Tímto se omlouvám všem ownerům za velmi častou větu - Logováno s jiným datumem. To není úmysl, jen datumy moc nesleduju. Díky zdeziz


  • 1

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2014 - 19:22

Když jim to přijde jako dobrý nápad, tak ať si to tak dělají.

 

Ostatně, za zápis do logbooku se body nefasují, to číslo je počet nálezů. Když z toho všichni děláte závody, tak to pak někteří přehání ...


  • 7

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2014 - 19:31

Můj rekord je 13 dní v řadě, v ten čtrnáctý už jsem opravdu nenašel morálku vyrazit kešovat. Ale že bych kvůli tomu musel podvádět?


  • 1

#6 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2014 - 19:37

To mi připomíná loňské srpnové suvenýry. Pro nás to byla výzva, ale jiným stačilo objet v jeden den sérii k tomu stvořenou a měli hotovo...
  • 2

#7 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2014 - 20:00

Ale píšu hlavně proto, že datumy u logů jsou moje slabina, i když měsíc teda většinou trefím, to zas jo. Tímto se omlouvám všem ownerům za velmi častou větu - Logováno s jiným datumem. To není úmysl, jen datumy moc nesleduju. Díky zdeziz

Je dobré si pořídit zápisník, stojí to pár korun. Pak víš co jsi vlasně odlovil a dokonce i kdy.
Představ si, že hodně lidí dokáže logovat dokonce i s přesným časem !!
  • 3

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2014 - 20:01

... Vím, že okrádá jen sám sebe...

Neokrádá jen sám sebe. Je hodně kačerů, kteří v geocachingu soutěží a když pak zjistí, že někdo třeba nacházel jednu keš denně delší dobu, počítají to jako prohru. Totéž bylo s letošními srpnovými suvenýry. Byl jsem na víc jak 54 000. místě. Ale slyšel jsem o lidech, kteří chtěli být v první tisícovce na světě a soutěžili, aby tací byli. Ale když se tam najde stovka podvodníků, tak jaká je to pak soutěž? Na jakékoli podvodníky v geocachingu je naopak zapotřebí neustále ukazovat. Ti lidé nepodvádějí jen v geocachingu, ale i v běžném životě.


  • 15

#9 J.S.Jasanek

J.S.Jasanek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2014 - 20:05

To stejné earthky - nějakým způsobem se až po několika dnech/týdnech či možná i měsících dostává ke zpracování údajů z místa. Fotky žádné (pravda, jsou dnes nepovinné), takže kdo ví, jak to ve skutečnosti je, ať už s návštěvou místa, ziskem odpovědí či jejich zasláním ownerovi (což neříkám, že je chyba ownera, že nekontroluje logy či zaslání odpovědí). A přece proč logovat nějaké zpětné datum, když se mi to hodí zrovna dnes. 

 

 

... jo earthky ...

 

... osobně vždy řeším problém s jakým datem logovat ... s datem kdy jsem místo navštívil nebo s datem kdy jsem splnil podmínky logu a našel odpovědi na mnohdy složité otázky ??? ... teď babo raď ... já loguju až když splním podmínky s aktuálním datem ...

 

 


  • 2

#10 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2014 - 20:05

V okoli Prahy je celkem znama skupina, ktera lovi T5 kese od stolu. Kdekdo vi, o koho se jedna, samolepku v logbooku maji, ale obvykle tam vyleze jen jeden z nich...No a co. Vzdycky, kdyz ji tam vidim, tak se pro sebe pousmeju a rikam si, ze na tom jeste nejsem jeste tak spatne :) Zivot jde dal, bod nebod, suvenyr nesuvenyr,....


  • 6

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#11 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2014 - 20:49

Kdyz jsem s GC pred par lety zacinal, tak jsem logolval kesky treba az o par dni pozdeji. Po dovolene treba. Mel jsem pouze obyc navigaci, ktera mi neudelala FN a zpetne jsem neresil, co jsem nasel ktery den dovolene. A tenkrat jsem ani nevedel o nejakych statistikach. Jen jsem resil, abych mel zalogovano, co jsem nasel. Dnes uz udelam FN hned u kesky a mam to i s casem :-) Ale jsem si jisty, ze z mych zacatku mi urcite data nelezu nesedi. Ale je rozdil, kdyz to nekdo dela zamerne a ucelne....


  • 4

#12 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2014 - 21:26

To mi připomíná loňské srpnové suvenýry. Pro nás to byla výzva, ale jiným stačilo objet v jeden den sérii k tomu stvořenou a měli hotovo...

Taky jsem takové kačery potkala, dokonce prý to měli domluvené s ownerem - jejich problém, ale....dávno si nedělám o lidech iluze, jen mi takové věci o nich něco napoví......a zařídím se podle toho.


  • 0

#13 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2014 - 21:29

Je dobré si pořídit zápisník, stojí to pár korun. Pak víš co jsi vlasně odlovil a dokonce i kdy.
Představ si, že hodně lidí dokáže logovat dokonce i s přesným časem !!

Na co zápisník? Většina navigací má přece FN, tam hned vidím, kdy jsem kterou keš našla. Už se mi stalo, že jsem si myslela, že je o den jiné datum a psala ho špatně do logbooků, v počítači jsem ale zalogovala správně. Nikdo z nás není neomylný, jen je třeba se snažit svou chybu umět přiznat a snažit se ji napravit.  ;)


  • 1

#14 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2014 - 21:48

Když jim to přijde jako dobrý nápad, tak ať si to tak dělají.
 
Ostatně, za zápis do logbooku se body nefasují, to číslo je počet nálezů. Když z toho všichni děláte závody, tak to pak někteří přehání ...


V každý činnosti můžeš najít nechci říct fanatiky, ale něco na ten způsob. Asi musí každý hledat podle sebe a nekoukat na druhé. Jeden si užije výlet, druhý má závody.

Psal jsem o švindlování s daty odlovů. Kdybych v pondělí napsal úterní datum, co kdyby v to pondělí tu keš ještě někdo lovil? To je jeden z důvodů, proč jsem ten švindl odmítl.
  • 0

#15 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 7:45

Na co zápisník? Většina navigací má přece FN...

no budeš se divit, ale spousta lidí pořád ještě loví třeba s Legendem, a tam FN nejsou  :)

A jsou i lidi, co si loni kvůli srpnovým suvenýrům zalogovali najednou od stolu po dni foundy na všechny svoje keše...je to devalvace.


  • 1

#16 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 08 září 2014 - 8:16

Tak jeden příklad nálezu u krabičky, která se ztratila : http://www.geocachin...1_barokni-sypka datum 24.7. my tam byli den před a tu už na zcela zjevném místě nic nebylo a pro jistotu i den po a stále tam chyběla.


  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#17 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 8:25

Tak jeden příklad nálezu u krabičky, která se ztratila : http://www.geocachin...1_barokni-sypka datum 24.7. my tam byli den před a tu už na zcela zjevném místě nic nebylo a pro jistotu i den po a stále tam chyběla.

Jsou lidi, kteří logujou krabičku, která na místě není...
Nebo ji našli už dřív. Někdy se taky kačer osamostatní a dologovává keše už jednou nalezené třeba s rodinou.

Edit: U nováčků se to asi stává, že když najdou úkryt, i prázdný, tak ho zalogujou.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 08 září 2014 - 8:47

  • 0

#18 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 8:34

To se řeší léta...

 

Hele, buďte rádi, že to tak dělaj. Vono se to časem proflákne a vy pak alespoň víte, s kým máte co do činění. B)


  • 5

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#19 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 8:44

Na co zápisník? Většina navigací má přece FN, tam hned vidím, kdy jsem kterou keš našla. Už se mi stalo, že jsem si myslela, že je o den jiné datum a psala ho špatně do logbooků, v počítači jsem ale zalogovala správně. Nikdo z nás není neomylný, jen je třeba se snažit svou chybu umět přiznat a snažit se ji napravit.  ;)

Představ si, že já ten zápisník stále upřednostňuju. Při lovu mám u sebe jedno ze tří zařízení, v jednom z nich neexistují baterkou podporované hodiny. A k tomu ještě má mobil přítelkyně nebo někdy se loví ve větší skupině. Proto taky nepoužívám synchronizaci ale data přetahuju zásadně jednosměrně. Navíc, na synchronizaci musím být připojen online na centrální počítač, což je v případě že je ten počítač stovky kilometrů daleko trochu problém. Samotné fieldnotes netuším kde má aDrake uschované a jak by se daly dostat ven.
  • 0

#20 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 9:01

Představ si, že já ten zápisník stále upřednostňuju.

mám jich doma asi 5, cca po tisíci v jednom, každá keš s časem na minuty

 

...Samotné fieldnotes netuším kde má aDrake uschované a jak by se daly dostat ven.

 

jak jsem začal používat a:drake, s papírem jsem skončil. FN umí a umí je pak rovnou poslat na geocaching.com, nebo se dají exportovat


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama