Přejít na obsah


Fotka

Logování denních bodů od stolu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
167 odpovědí na toto téma

#21 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 9:14

Jsou lidi, kteří logujou krabičku, která na místě není...
Nebo ji našli už dřív. Někdy se taky kačer osamostatní a dologovává keše už jednou nalezené třeba s rodinou.

Edit: U nováčků se to asi stává, že když najdou úkryt, i prázdný, tak ho zalogujou.

 

 

To se stává nejenom u nováčků. To dělají i "kačeři" z popředí statistik.


  • 0

#22 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 9:36

Samotné fieldnotes netuším kde má aDrake uschované a jak by se daly dostat ven.

Pokud dáš dole v nabídce keše "Můj log" a zapíšeš si nějaký log a dáš "Uložit log", máš ho pak uložen v A:Drake. V hlavní nabídce pak máš smajlíka "Čekající logy" (já ho mám 4 řádek uprostřed). Když to rozklikneš, máš 2 možnosti:

- Exportovat - nabídne se ti, kam chceš soubor s FN uložit a pak už jen stačí nakopírovat na GC.com.

- Odeslat na web - přímo se ti vše zaloguje na web. Ale pokud máš připojení u keše, tak to můžeš udělat hned po napsání logu v nabídce keše "Můj log", když dáš místo Uložit log nabídku "Uložit a odeslat na web".


  • 0

#23 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 9:46

Pokud dáš dole v nabídce keše "Můj log" a zapíšeš si nějaký log a dáš "Uložit log", máš ho pak uložen v A:Drake. V hlavní nabídce pak máš smajlíka "Čekající logy" (já ho mám 4 řádek uprostřed). Když to rozklikneš, máš 2 možnosti:
- Exportovat - nabídne se ti, kam chceš soubor s FN uložit a pak už jen stačí nakopírovat na GC.com.
- Odeslat na web - přímo se ti vše zaloguje na web. Ale pokud máš připojení u keše, tak to můžeš udělat hned po napsání logu v nabídce keše "Můj log", když dáš místo Uložit log nabídku "Uložit a odeslat na web".

už jsem našel to tlačítko - drobounké tři tečky na boku. Jenže FN to jakoby uloží, ale na připojeném počítači je nevidím. Takže asi nějaký problém s právy.
  • 0

#24 nycolka

nycolka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 9:49

Je dobré si pořídit zápisník, stojí to pár korun. Pak víš co jsi vlasně odlovil a dokonce i kdy.
Představ si, že hodně lidí dokáže logovat dokonce i s přesným časem !!

Uchh, to zní jako příkaz, navíc, když vidím ty vykřičníky.

Celý den sedím na zadku v kanceláři a papírování mám fakt dost, kdysi na začátku jsem si tedy sešit vedla, na keše i na trackable, mám pocit, že mi to vydrželo 3 měsíce. Nerozumím asi danému problému, ale není to uplně jedno, jestli jsem keš našla ve tři ráno, nebo ve tři odpoledne? Navíc, kdo bude chtít podvádět, cestu si vždy najde.

Každý jsme jiný, každý máme hranice jinde, ale já osobně hledám keše protože mě baví hledání a poznávání a třeba jsem uplně rezignovala na CITA (vždy se najde skupinka, která se někde zašije a pak se dere do popředí, když se rozdávají CWG, nebo se jde fotit) a na eventy nechodím už dávno, protože mám pocit, že někteří povýšili geoživot nad realitu a to fakt nemusím, ale někomu to třeba vyhovuje, no tak tam chodí.

Abych nespamovala mimo téma, je někde zakotveno, kdy, nebo za jak dlouho se má nález zalogovat? Já jen, že mám momentálně něco nezalogovaného :D . Jo a loguju poslední tři roky jen proto, abych věděla, kde jsem byla :D .


  • 2

#25 nycolka

nycolka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 9:53

 

To stejné earthky - nějakým způsobem se až po několika dnech/týdnech či možná i měsících dostává ke zpracování údajů z místa. Fotky žádné (pravda, jsou dnes nepovinné), takže kdo ví, jak to ve skutečnosti je, ať už s návštěvou místa, ziskem odpovědí či jejich zasláním ownerovi (což neříkám, že je chyba ownera, že nekontroluje logy či zaslání odpovědí). A přece proč logovat nějaké zpětné datum, když se mi to hodí zrovna dnes. 

 

 

... jo earthky ...

 

... osobně vždy řeším problém s jakým datem logovat ... s datem kdy jsem místo navštívil nebo s datem kdy jsem splnil podmínky logu a našel odpovědi na mnohdy složité otázky ??? ... teď babo raď ... já loguju až když splním podmínky s aktuálním datem ...

 

 

Jsem na tom stejně, víc jak dva měsíce, možná i víc :D , mám nafoceno (i když nemusím) a rozprácováno několik eartek, u dvou jsou takové otázky, že přesně nevím, co tím básník, tedy owner, chtěl říci, takže ty možná ani nikdy nezaloguju, nebaví mě pátrat po nesmyslech. Logovat je asi budu s datumem, kdy jsem tam byla, pokud je tedy někdy dořeším, datum zjistím z fotek. Jen teď nevím, jestli se to smí. :rolleyes:


  • 1

#26 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 10:00

už jsem našel to tlačítko - drobounké tři tečky na boku. Jenže FN to jakoby uloží, ale na připojeném počítači je nevidím. Takže asi nějaký problém s právy.

 

No, já osobně si to ukládám většinou na kartu a pak teprve tahám po připojení k PC na počítač a nemám problémy...


  • 0

#27 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 10:09

Uchh, to zní jako příkaz, navíc, když vidím ty vykřičníky.

Celý den sedím na zadku v kanceláři a papírování mám fakt dost, kdysi na začátku jsem si tedy sešit vedla, na keše i na trackable, mám pocit, že mi to vydrželo 3 měsíce. Nerozumím asi danému problému, ale není to uplně jedno, jestli jsem keš našla ve tři ráno, nebo ve tři odpoledne? Navíc, kdo bude chtít podvádět, cestu si vždy najde.

Každý jsme jiný, každý máme hranice jinde, ale já osobně hledám keše protože mě baví hledání a poznávání a třeba jsem uplně rezignovala na CITA (vždy se najde skupinka, která se někde zašije a pak se dere do popředí, když se rozdávají CWG, nebo se jde fotit) a na eventy nechodím už dávno, protože mám pocit, že někteří povýšili geoživot nad realitu a to fakt nemusím, ale někomu to třeba vyhovuje, no tak tam chodí.

Abych nespamovala mimo téma, je někde zakotveno, kdy, nebo za jak dlouho se má nález zalogovat? Já jen, že mám momentálně něco nezalogovaného :D . Jo a loguju poslední tři roky jen proto, abych věděla, kde jsem byla :D .

 

Pokud tě dříve bavily i ty CITO a eventy, tak mi tě je trochu líto, že se necháš odradit chováním pár jedinců...

Osobně jsem na pár CITO byl (tedy, zalogované mám 2) a pokaždé jsem měl fajn pocit, že jsem udělal něco pro přírodu či okolí... 

Víc jsem CITO eventů pořádal (celkem 5, i když jedno mi prošlo jen jako event). A máš pravdu, že jsem se párkrát setkal s podobnými lidmi... Sice jsem si do nich třeba trošičku rejpnul, ale pomyslel jsem si, že oni sami si kazí dobré jméno... Nenechám si přece zkazit dobrý dojem z udělané práce tím, že pár lidí se fláká, když se něco udělá a to je hlavní... Největší potěšení pro mě bylo, když mi před týdnem řekli, že za těch 5 let je opravdu vidět velká změna v tom, co vše jsme pomohli udělat... I když naše pomoc na eventech byla pouze okrajová v celkovém objemu práce, který se zde za ta léta udělal, přesto byla vidět :-). A to je důležité...


  • 1

#28 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 10:11

Logovat je asi budu s datumem, kdy jsem tam byla, pokud je tedy někdy dořeším, datum zjistím z fotek. Jen teď nevím, jestli se to smí. :rolleyes:

Proč by se nesmělo? Podmínkou logu na netu je jen zápis v logbooku, u earthky zaslání odpovědí. Je povinností ownera a věcí kontroly earthrevírníka ty otázky vytvořit tak, aby bylo třeba na místo jít. O správným datumu nebo dokonce hodině odlovu v pravidlech není ani slovo. Ani o povinném termínu zalogování. Nicméně jen magor si loguje keše pod jiným datem, když si chce hrát na vyplňování tabulky s datumama, že jo :D. Buď teda datum neřešim a loguju tak víceméně, nebo si na něj hraju, a pak si tu hru nebudu kazit.

 

Já se kolikrát při logování ve fyzickým logbooku v datu spletu o den i dva, na netu se to pak snažím logovat správně, ale samozřejmě když je člověk dva tejdny mimo připojení, tak se splést může i tam. Zápisník nevedu, protože bych si pak navíc ještě ke všemu musela pamatovat, kam jsem dala ten zápisník. Ke keším si nosím papírky s hintem, velikostí a D/T, případně u multin, earthek apod. s dalšími poznámkami - pokud je toho víc, kopíruju to do texťáku a tisknu, jinak píšu ručně. Takže když jedu na tejden, dělám domácí přípravu na tejden a tisknu papíry na tejden. Což je ale tak jednou ročně, jinak mám papírek s vypsanejma tak dvěma kešema.


  • 0

#29 nycolka

nycolka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 10:16

Pokud tě dříve bavily i ty CITO a eventy, tak mi tě je trochu líto, že se necháš odradit chováním pár jedinců...

Osobně jsem na pár CITO byl (tedy, zalogované mám 2) a pokaždé jsem měl fajn pocit, že jsem udělal něco pro přírodu či okolí... 

Víc jsem CITO eventů pořádal (celkem 5, i když jedno mi prošlo jen jako event). A máš pravdu, že jsem se párkrát setkal s podobnými lidmi... Sice jsem si do nich třeba trošičku rejpnul, ale pomyslel jsem si, že oni sami si kazí dobré jméno... Nenechám si přece zkazit dobrý dojem z udělané práce tím, že pár lidí se fláká, když se něco udělá a to je hlavní... Největší potěšení pro mě bylo, když mi před týdnem řekli, že za těch 5 let je opravdu vidět velká změna v tom, co vše jsme pomohli udělat... I když naše pomoc na eventech byla pouze okrajová v celkovém objemu práce, který se zde za ta léta udělal, přesto byla vidět :-). A to je důležité...

Na Citu mě bavilo, že je za mnou něco vidět a eventy? Bavily mě jen dva "Vodní bitva a Hradníkovo metro", na ostatních jsem mi připadala jak "Majka z Gurunu" :D .

Pokud mi čas dovolí, chtěla bych ještě dorazit na malostranský hřbitov, tam to bylo super, jen mi bohužel nevychází čas, ale zbytek jsem už vzdala.


Tento příspěvek byl upraven od nycolka: 08 září 2014 - 10:17

  • 0

#30 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 10:18

S pomocí WN z Locusu se mi obvykle daří logovat správný datum (a nově dokonce i čas  ;)  ),

ale problém mám s Earthkama také.

Pokud zvolím pro logování datum návštěvy, buď bych logoval před odesláním odpovědí, nebo bych logoval kdovíodkdy zpětně.

Pokud zvolím datum kdy jsem odeslal odpovědi (na potvrzení od ownera nemá obvykle smysl čekat), nesedí mi datum logu a fotek, které obvykle dělám.

Tak nevím, co je správnější.

 

A ještě jsem nedávno od známého slyšel, že logoval Earthku,kterou navštívil před tím, než začal s Geocachingem,

Úkoly a fota měl splněná, odpovědi odeslal.

Co si o této variantě myslíte?


  • 0

#31 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 10:29

Earthky loguji hned podle data a času nálezu a bez odpovědí, owneři odpovědi stejně v 99 % nekontrolují. :P

 

...
Představ si, že hodně lidí dokáže logovat dokonce i s přesným časem !!

Třeba já.  B)


Tento příspěvek byl upraven od shaman3: 08 září 2014 - 10:32

  • -3

#32 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 10:31

KIM-PA: takový log jsem četl, ale ne u earthky. Někdo psal, že tu keš navštívil, ale není zapsán v logbooku, protože se na gc.com zaregistroval až večer.
  • 0

#33 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 10:36

Hmm, já zase znám lidi, co se navštívili asi 100 keší, než se registrovali... A pak je objížděli znovu, aby se zapsali a logovali až po tomto nálezu a zapsání se do keše... A některé byly už archivované, takže se ani nelogovali...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 08 září 2014 - 10:37

  • 1

#34 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 10:49

Che che, to já jsem koupil nové kolo, založil nový NICK a objížděl jsem na kole ty keše odlovené pod předchozím NICKem také znova. :-)


  • 0

#35 bosor

bosor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 13:08

Podle mého je geocaching o jiném než o statistikách. Jde o to ukázat pěkná místa a podělit se o ně s ostatními. Proto mne mrzí keše schované v jakémsi humusu. Owner za to vždy nemůže. Záchod vznikne až po vytvoření geodálnice. I série by měly mít myšlenku a záměr. Osobně sleduji statistiky jen pro info. Keše mnohdy loguju zpětně třeba po návratu z dovilené. Ještě, že si Oregon pamatuje co a kdy jsem našel. :) . Totéž dělám s TB a GC. Nějak se mi nechce protahovat je už nalezenými kešemi. není to fér.


  • 3

#36 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 14:57

Uchh, to zní jako příkaz, navíc, když vidím ty vykřičníky.

Celý den sedím na zadku v kanceláři a papírování mám fakt dost, kdysi na začátku jsem si tedy sešit vedla, na keše i na trackable, mám pocit, že mi to vydrželo 3 měsíce. Nerozumím asi danému problému, ale není to uplně jedno, jestli jsem keš našla ve tři ráno, nebo ve tři odpoledne? Navíc, kdo bude chtít podvádět, cestu si vždy najde.

Tak samozrejme je jedno jestlis nasla kes v poledne nebo ve 3 rano. Presto neni marny cas k logu psat. Jednak pro sebe, ze to mas zaznamenany. Pak pro ownera, nekdy muze bejt zajimavy kdy mu tam lidi chodej. No a naopak ale existuje jeden velmi dobrej duvod proc casy k logum nepsat. Jakmile zacnes svindlovat, nemuzes si dovolit psat casy k logum. Vem si napriklad kdyz jedou dve skupiny powertrail ze dvou stran proti sobe. To by asi vypadalo pekne blbe, kdyby meli logy casy jak to bylo doopravdy. Nebo veskery finalkari, co misto peti terennich stagi na dve hodiny jsou rovnou zalogovat pixlu a maj za deset minut hotovo. Pak prezvejknou 10 takovejch kesi za 2 hodiny, regulerne by jim to trvalo celej den. Takze realny casy jak to bylo doopravdy psat do logu nemuzou. A vymejslet si je tak aby to bylo verohodny nebudou, to by dalo moc prace a v nekterejch pripadech by to ani neslo, protoze by narazili na fyzikalni hranice. Ostatne ze stejnyho duvodu ma spousta lidi vypnuty statistiky. Aby jim do toho bylo co nejmin videt, co a jak delaj. Cim min udaju se vi, tim lip se svindluje. Pro nektery je optimalni kdyz je videt jen pocet nalezu a nic jinyho.

 

Takze samozrejme neni zadna povinnost casy k logum psat, nicmene ja kdyz vidim ze nekdo loguje s casama, hned k nemu mam vetsi duveru, nez k nekomu kdo zaloguje stovku kesi za den, bez casu a skriptem o peknym pocasi.


  • 15

#37 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 15:16

Mně to taky vadí, ale... nenech se tím znechutit, deprimovat a otrávit. I když radím něco, co sám nedokážu. Třeba v tom budeš úspěšnější. Hrej zkrátka tak, ať máš ze hry radost.

 

Podívej, oni to zřejmě nedělají pro sebe - tím přeci nedokazují nic sobě (ledaže by chtěli sami sobě dokázat, že umí podvádět, kdoví, ale v tom to nebude). Tihle to asi dělají proto, aby se ukázali jiným a až sekundárně z toho pak měli nakrmené ego. No a Citecka má úplnou pravdu - dříve nebo později se tu a tohle a tamto provalí a oni sklidí zasloužené hodnocení. Takže bych nad tím i mávl rukou... kdyby... kdyby se tím nesnižovala celková úroveň, kdyby se všechny tyhle různé hříšky, prohřešky, lumpárničky, podvůdky a prasárničky nestávaly jakýmsi tolerovaným chováním, třeba i vzorem pro nováčky, kdyby se z toho nestával jakýsi nový normální stav. 

 

 - mluví ze mně geodeprese, za poslední dva dny jsem našel tolik mizerností, až jsem opravdu cítil v jednu chvíli hanbu, že se toho účastním, ale věřím, že zas bude líp :)


  • 2

#38 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 16:50

Pomalu pomalu, Modráku - taky sou lidi, co na statistiky prostě serou.


  • 9

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#39 zzstan

zzstan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 17:52

Pokud dáš dole v nabídce keše "Můj log" a zapíšeš si nějaký log a dáš "Uložit log", máš ho pak uložen v A:Drake. V hlavní nabídce pak máš smajlíka "Čekající logy" (já ho mám 4 řádek uprostřed). Když to rozklikneš, máš 2 možnosti:

- Exportovat - nabídne se ti, kam chceš soubor s FN uložit a pak už jen stačí nakopírovat na GC.com.

- Odeslat na web - přímo se ti vše zaloguje na web. Ale pokud máš připojení u keše, tak to můžeš udělat hned po napsání logu v nabídce keše "Můj log", když dáš místo Uložit log nabídku "Uložit a odeslat na web".

Jen doplneni, rucni kopirovani FN na web neni nutne, a:Drake to umi, zalezi na volbe v Nastaveni - Logy - Odeslani na web.


  • 0

#40 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 18:01

... Ostatne ze stejnyho duvodu ma spousta lidi vypnuty statistiky. Aby jim do toho bylo co nejmin videt, co a jak delaj. Cim min udaju se vi, tim lip se svindluje. Pro nektery je optimalni kdyz je videt jen pocet nalezu a nic jinyho...


Zajimava dedukce, mozna u nekoho i pravdiva. Ja mam statistiky taky vypnute a rad bych si vypnul i pocet nalezu. Psal jsem i dotaz/prani na GC, ale poslali me s takovou "funkci" vicemene k sipku...
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama