Přejít na obsah


Fotka

Logování denních bodů od stolu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
167 odpovědí na toto téma

#41 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 18:11

Přiznám, že když jsem začínala kešovat (první cca stovka byla jen s papírem, bez navigace), tak mě logovat i čas nálezu ani ve snu nenapadlo, ba vůbec jsem netušila, že to tak někdo dělá. Pak jsem sem tam narazila na kolonku pro čas v logbooku, tak jsem to tam i někdy vyplnila, ale občas jsem neměla hodinky a často jsem i kolonku time zaplnila svým dlouhým nickem. Ale na netu jsem čas nálezu nelogovala nikdy a nehodlám to měnit - s výjimkou xTF a nebo případů, kdy to má nějaký význam např. kvůli předchozím logům. Když mám volno a jsem třeba celý den na kole, opravdu nesleduju, v kolik hodin jsem jakou keš odlovila. Prostě jedu od rána do večera a tu a tam se cestou zastavím. Psát čas kvůli možným podvodům mi přijde docela legrační.


  • 5

#42 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 18:42

Když on ten čas vyžaduje GeoGet pro správné srovnání pořadí a následně pro tabulku počtu odlovů v příslušné hodině.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 08 září 2014 - 18:42

  • 1

#43 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2014 - 19:01

Jen doplneni, rucni kopirovani FN na web neni nutne, a:Drake to umi, zalezi na volbe v Nastaveni - Logy - Odeslani na web.

To je přece jen nastavení primární volby, co už píšu, že si můžeš vybrat :-).

 

Popravdě řečeno nemám moc rád logy psané z mobilů typu "TFTC...". FN používám právě jako zápisník kdy a co jsem našel, abych to pak v klidu rozvedl.


  • 0

#44 nycolka

nycolka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 6:50

Když on ten čas vyžaduje GeoGet pro správné srovnání pořadí a následně pro tabulku počtu odlovů v příslušné hodině.

Ježíši a k čemu mi to je? Pokud to někoho baví, ať si hraje ve svém volném čase s čím chce, já když urvu kus volného času, tak raději krabičky, než statistiky :D . Vždycky mě dostane do kolen log ve stylu "keš se mi hodila do statistik". Já mám sice nějaké, asi rok staré vygenerované cosi na profilu, ale jen proto, že nás zajímalo, jak nám ubývá volný čas a klesá počet keší :D . Abych si tu kdesi v diskusi (ne v tvém příspevku) přečetla, že to, že nepíšu čas, tak jsem podezřelá, to mě taky dostalo, skoro jsem si vylila kafe :D .


  • 0

#45 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 7:21

Když on ten čas vyžaduje GeoGet pro správné srovnání pořadí a následně pro tabulku počtu odlovů v příslušné hodině.

To je mi ho líto :-)


  • 0

#46 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 9:37

... Abych si tu kdesi v diskusi (ne v tvém příspevku) přečetla, že to, že nepíšu čas, tak jsem podezřelá, to mě taky dostalo, skoro jsem si vylila kafe :D .

Kdyby jsi zadávala do logu i čas, jako já, tak ownerům usnadníš kontrolu. Takhle je ale vidět, kdo si ownerů váží a usnadňuje jim kontroly logování a kdo na ně zvysoka kašle.  :ph34r:


Tento příspěvek byl upraven od shaman3: 09 září 2014 - 9:37

  • -5

#47 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 9:55

řekl bych, že se v gc rozmáhá podivná choroba zvaná syndrom nesplněné statistiky :D na jedné své keši pozoruji nebývalý nárust nemocných logujících "jooo, tahle mi scházela do 360ky, díky!!! " :-O ... každopádně tahle diskuze mě pobavila, hodit na statistiky boban a člověk má svatej klid..
  • 2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#48 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 10:11

Statistiku vidí stejně jen PM ne? My BM jsme od těchto zbytečností zcela odproštěni. :-)


  • 0

#49 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 10:22

To ale není takový problém opsat na začátek logu čas, který vidím ve FN :-)

 

Když jsem kešoval se starou GPS, tak jsem si u keše dělal WP, v něm taky čas byl.

 

A pokud to jen trochu jde, píšu čas i do logbooku. Pokud se v oblasti pohybuje více kačerů, tak se dá odhadnout, kdy koho dohoním :-)


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#50 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 10:22

Čas odlovu píšu jen do logbooku, ale pokud nejsem někde ve městě, tak mám jeden nebo dva nálezy za den. Když jsem začínal lovit, chtěl jsem mít interval mezi dny s nálezy maximálně tři dny. Teď už jsem to taky porušil.
  • 0

#51 nycolka

nycolka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 11:57

Kdyby jsi zadávala do logu i čas, jako já, tak ownerům usnadníš kontrolu. Takhle je ale vidět, kdo si ownerů váží a usnadňuje jim kontroly logování a kdo na ně zvysoka kašle.  :ph34r:

A já jsem si myslela, že ownerům děkuju logem a hlavně slovem DĚKUJU, či DÍKY.


  • 1

#52 nycolka

nycolka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 12:06

To ale není takový problém opsat na začátek logu čas, který vidím ve FN :-)

 

Když jsem kešoval se starou GPS, tak jsem si u keše dělal WP, v něm taky čas byl.

 

A pokud to jen trochu jde, píšu čas i do logbooku. Pokud se v oblasti pohybuje více kačerů, tak se dá odhadnout, kdy koho dohoním :-)

Až v tomto vlákně jsem došla k předvědčení, že by mi kešky měli úředně zakázat :D , já nevím, co je FN, napadá mě jenom Fakultní nemocnice :P :D? , WP ... tak tady mě ani nic nenapadá a dohánět někoho? To se mi nestává, já čekám na "čistej" vzduch :D . Jednou jsme takhle strašně dlouho čekali "za bukem", u keše byla skupinka, asi 4 dospělí, tuším dva kočárky, myslím, že i nějaký prcek mimo kočár, tak jsme si nebyli jistí, jestli se jen "nevenčej" a u auta jsme potkali MilduPajdu  a vzápětí se z lesa s kočárkem vynořil i mikisi a rodinou :D :D . Na svou obhajobu uvádím, že všichni blbě vidíme do dálky :P :D .

Ještě na závěr, žádný z mých příspěvků není veden jako útok na kohokoliv, mě ta diskuse jen strašně pobavila, ale podstatu chápu, někdo holky, jinej vdolky, tedy statistiky :wub: ;) .


  • 7

#53 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 12:16

FN , WP ... tak tady mě ani nic nenapadá ...

http://wiki.geocaching.cz/wiki/Zkratky


  • 0

#54 Master19

Master19

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 14:14

Nebýt statistik, nevím, jestli bych ještě GC dělal... Někdy se po nalezené plechovce s mokrým hadrem, který kdysi býval logbook, hledá motivace k dalšímu hledání jen těžko. Ale když zápis do onoho hadru znamená obarvení dalšího okresu, platinový badge nebo prostě něco navíc, mě osobně to potěší.


  • 5

#55 o_three

o_three

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 14:46

Tak samozrejme je jedno jestlis nasla kes v poledne nebo ve 3 rano. Presto neni marny cas k logu psat. Jednak pro sebe, ze to mas zaznamenany. Pak pro ownera, nekdy muze bejt zajimavy kdy mu tam lidi chodej. No a naopak ale existuje jeden velmi dobrej duvod proc casy k logum nepsat. Jakmile zacnes svindlovat, nemuzes si dovolit psat casy k logum. Vem si napriklad kdyz jedou dve skupiny powertrail ze dvou stran proti sobe. To by asi vypadalo pekne blbe, kdyby meli logy casy jak to bylo doopravdy. Nebo veskery finalkari, co misto peti terennich stagi na dve hodiny jsou rovnou zalogovat pixlu a maj za deset minut hotovo. Pak prezvejknou 10 takovejch kesi za 2 hodiny, regulerne by jim to trvalo celej den. Takze realny casy jak to bylo doopravdy psat do logu nemuzou. A vymejslet si je tak aby to bylo verohodny nebudou, to by dalo moc prace a v nekterejch pripadech by to ani neslo, protoze by narazili na fyzikalni hranice. Ostatne ze stejnyho duvodu ma spousta lidi vypnuty statistiky. Aby jim do toho bylo co nejmin videt, co a jak delaj. Cim min udaju se vi, tim lip se svindluje. Pro nektery je optimalni kdyz je videt jen pocet nalezu a nic jinyho.

 

Takze samozrejme neni zadna povinnost casy k logum psat, nicmene ja kdyz vidim ze nekdo loguje s casama, hned k nemu mam vetsi duveru, nez k nekomu kdo zaloguje stovku kesi za den, bez casu a skriptem o peknym pocasi.

časy jsou taky fajn pomůcka pro BF. Obzvláště, pokud se najdou jedinci, kteří časy nezaokrouhlují.

btw. jde nejak v Oregonu nastavit, abych mel ve FN cas nastaveny na UTC+1?


  • 0

#56 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 15:01

Tak to jo - časy jsou pro regulérní BF naprosto geniální fičura.

 

A jako "zlatou kachnu" považuji cizí kačery, co jednou strike po vyluštěných mysterkách a zobou přitom tradičky - člověk zná plán postupu, časy přesunů a tam kde je na mapě bezkolizní hluché místo, tam je i BF zářez :-)


  • 3

*


#57 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 15:11

časy jsou taky fajn pomůcka pro BF. Obzvláště, pokud se najdou jedinci, kteří časy nezaokrouhlují.

btw. jde nejak v Oregonu nastavit, abych mel ve FN cas nastaveny na UTC+1?

jj. Ja teda loguju s casem, ale tam kde je to kriticky a usnadnilo by to BF, tak to nejak sikovne zaokrouhlim aby to BFkarum bylo k nicemu. Pokud jsou to kriticky veci, nenajdes ty logy bliz nez 15 minut od sebe, navic neseberu treba tradicku hned vedle. Proste se na ni vykaslu, jako by tam nebyla. Nejhorsi jsou hamouni co seberou vsechno kolem. Pak nepotrebujes ani casy.


  • 1

#58 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 15:14

Kdyby jsi zadávala do logu i čas, jako já, tak ownerům usnadníš kontrolu. Takhle je ale vidět, kdo si ownerů váží a usnadňuje jim kontroly logování a kdo na ně zvysoka kašle.  :ph34r:

Mě teda ke kontrole stačí zápis v logbooku a datum. To k dohledání bohatě stačí. :-) Zatím jsem vysledoval, že čím je keš obtížnější, tím méně falešných logů, nebo spíš žádné. Ale když je to snadno dosažitelná tradička, je jich tam kupodivu docela dost. Přitom bych to čekal naopak.


  • 0

#59 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 15:15

Přesně tak - hamouni jsou nejhorší :)


  • 0

*


#60 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2014 - 15:15

A já jsem si myslela, že ownerům děkuju logem a hlavně slovem DĚKUJU, či DÍKY.

Jen těm, co si to zaslouží, např. za nějakou mokrou krabici zabalenou ve vlhkém smradlavém špinavém igeliťáku, uloženou na nejvlhčím místě široko daleko v okolí tak, aby na ní co nejvíce stékala voda při dešti, já děkovat nebudu. Takových je bohužel 99 %. Geochaching upadá, kvalita keší klesá, owneři asi nemají rozum.


Tento příspěvek byl upraven od shaman3: 09 září 2014 - 15:17

  • -2




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama