Přejít na obsah


Fotka

Stator 1.1.3


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
521 odpovědí na toto téma

#241 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2014 - 8:21

kolombo pokud to chceš na kliknutí je fakt jednodušší použít Project-GC je to bez práce ale taky bez invence = co ti naservírují to máš...

pokud ne je potřeba zkoušet a laborovat a holt občas něco přečíst... nevím jakou radu ti dát jinou...

 

nikdo tě nechce napadat ale ty nám to taky neulehčuješ svými výroky :)

tuhle srandu dělalo zepár lidiček a stálo je to celkem dost času - netvrdím, že je to dokonalost sama (přesněji nemusí to každému vyhovovat logika věci) ale proti původním statistikám je to skládačka (puzzle) ale každá skládačka má svá pravidla a ty je potřeba prostě pochopit...

B)


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#242 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2014 - 8:28

Kolombo, vis, ze kdyz jsi hladovy, je z tebe pekna primadona? :P

 

Přitom jsem se jen zeptal, jak dostanu FTF, které mám pro project-gc zavedené v bookmarku, do statistik Statoru.

 

Opravdové rady jsem dostal tak dvě až tři, jinak jsou to jen kecy.

 

Fakt se na to zkuste podívat očima někoho, kdo to nainstaloval před několika hodinami a nemá na tom rok programování.

 

Na názoru, že v nastavení začátečník mám naklikat pár věcí a dostat přijatelné statistiky, na tom trvám. A že by měl být základní popis v několika snadno pochopitelných odstavcích, jak toho docílit, na tom trvám taky. A klidně tam může být napsané i to o TAGu FTF.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#243 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2014 - 9:21

Trvam na tom, ze pro zacatecnika jsou statistiky, ktere ziska po instalaci naprosto dostatecne a v pohode. A nemusi nikde nijak klikat a neco prenastavovat.

 

A misto tech obecnych kecu zkus napsat, co ze zakladniho popisu nechapes.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 22 September 2014 - 9:23

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#244 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1748 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2014 - 9:24

Fakt se na to zkuste podívat očima někoho, kdo to nainstaloval před několika hodinami a nemá na tom rok programování.

 

Na názoru, že v nastavení začátečník mám naklikat pár věcí a dostat přijatelné statistiky, na tom trvám. A že by měl být základní popis v několika snadno pochopitelných odstavcích, jak toho docílit, na tom trvám taky. A klidně tam může být napsané i to o TAGu FTF.

 

My se fakt snažíme. Dokonce jsme možná půlku toho roku strávili diskutováním, jak Stator udělat, aby "začátečník naklikal pár věcí a měl přijatelné statistiky". Proto má Stator režim začátečník, který ho má odstínit od pro něj zbytečných složitostí. Kdybychom dělali Stator jen pro programátory nebo IT guru, byla by s ním tak čtvrtina práce, to mi věř.

 

Popis, který je na Araratu jsme se také snažili udělat maximálně pochopitelný. Chápu, že je to náš subjektivní náhled na "pochopitelnost" a někdo to může vnímat úplně jinak. Proto navrhuji následující - staň se členem týmu a pomož nám upravit návody na používání Statoru do podoby úplně nebo alespoň více pochopitelné. Nebude tě to stát víc, než nějaký ten čas. Co ty na to...?!?  ;)

 

P.S.

Tag FTF používá a používalo 98 % uživatelů GeoGetu dávno před Statorem. Jsou na něm založeny např. i statistiky GgStatu, takže těžko mohl někdo předpokládat, že takovou věc je třeba psát do návodu.


  • 1

#245 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2014 - 9:33

Kolombo, ty mas pocit, ze umyslne piseme neco, co nebude srozumitelne? Proc bychom to delali? Proc bychom v tom pripade vubec neco psali? Vse delame v nejlepsi vuli pro vas, bezne uzivatele. Kdybych to chtel pro sebe, ver, ze takto by Stator nevypadal a rozhodne bych na tom nestravil tolik casu. Odhaduji, ze 60 % casu jsem stravil na klikacim prostredi a vecech, co vubec nesouviseji se statistikama jako takovyma. Uvedom si, ze to delame ve svem volnem case a zdarma a ton tvych prispevku se me dost dotyka. Kdyby tvoje kritika byla konstruktivni, nereknu ani popel. Ale ty nas jen obecne napadas.

 

Zacal jsi konkretnim pozadavkem, na ktery jsi dostal nekolik odpovedi. Podle me jsi neprecetl ani jedno z toho, co ti bylo ke cteni doporuceno, a jen opakujes, ze neco nevis, neumis a nerozumis.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 22 September 2014 - 9:34

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#246 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1748 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2014 - 9:42

Gorde, říkáme unisono to samý, ale neseděj nám přesně na sebe ty procentuální podíly...  :D  :P


  • 1

#247 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2014 - 9:45

:D 


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#248 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2014 - 10:04

ale no tak chlapci, to jste družstevníci? Neperte se  :D  

Já to vidím tak, že to ještě instalovat nebudu a počkám si na gama...delta...eta...epsilon...verzi?  ;)


  • 0

#249 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2014 - 10:16

ale no tak chlapci, to jste družstevníci? Neperte se  :D  

Já to vidím tak, že to ještě instalovat nebudu a počkám si na gama...delta...eta...epsilon...verzi?  ;)

 

To je prave to, co tu Kolombo siri nebo jakyy dojem z jeho prispevku vznika - je to nepouzitelne. Ale to podle nas neni a Kolombo je zatim jediny, kdo se takto vyjadruje. Takze klidne to nainstaluj, at vidis, jak se to ma ve skutecnosti. Treba ma pravdu on. :)


Gorde, říkáme unisono to samý, ale neseděj nám přesně na sebe ty procentuální podíly...  :D  :P

 

To bude tim, ze sice mam dost presnou predstavu o hodinach, ktere jsem na tom stravil, ale jiz neeviduju to, kolik na ktere casti. :)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#250 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1748 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2014 - 10:21

To bude tim, ze sice mam dost presnou predstavu o hodinach, ktere jsem na tom stravil, ale jiz neeviduju to, kolik na ktere casti. :)

 

Což považuju za velký nedostatek. Tím je celá statistika o práci na Statoru zcela znehodnocená...  :P


  • 0

#251 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2014 - 10:21

ježiš :) furt dokudlata ... nechte to už u ledu :) taky jsme některými odpověďmi přispěli ke všeobecnému veselí...

 

TO: dr.vota ;) může se ti stát, že budeš čekat a čekat, a budeš mít bílý fousy a zase budeš čekat :D

já bych to teda nevydržel :D


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#252 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2014 - 11:01

To je prave to, co tu Kolombo siri nebo jakyy dojem z jeho prispevku vznika - je to nepouzitelne. Ale to podle nas neni a Kolombo je zatim jediny, kdo se takto vyjadruje. Takze klidne to nainstaluj, at vidis, jak se to ma ve skutecnosti. Treba ma pravdu on. :)

 

Myslím, že zmínku o tom, že je to, jako celek, nepoužitelné, kterou bych sem napsal, budeš hledat velmi těžko.

 

Připomínkoval jsem jen část s FTF, kde si myslím, že je drobný nedostatek v třídění. Bohužel pak ta tabulka nedávala smysl.

 

Ostatní části Statoru mi fungovaly a to FTF mi už teď jde taky.

 

Hele, vzhledem ke komplikovanosti nastavení, má to tlačítko "RESET TO DEFAULT" ?? Popřípadě možnost uložit si snadno předchozí nastavení ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#253 Re0

Re0

    Re0

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2014 - 11:16

Zkusil jsem si to a mam to spravne.

 

EDIT: prikladam i nastaveni, zkontroluj si to.

 

Tak jsem to ještě překontroloval, a oproti Tvému nastavení jsem měl u položky Tag elevation zaškrtnuto políčko Počítatelný...  Když jsem ho odkliknul, tak vše v naprostém pořádku.... Takže děkuji za radu :-)

 

Pár slov ke Kolombovi....

předchozí diskuze a hlavně arogantní ton ze strany Kolomba je opravdu dost pod úrovní... Jak bylo zminěno, když se Ti to nelíbí, tak to nepoužívej.

Pro mě je programování taky španělská vesnice, ale už když vyšla beta verze, tak jsem zkoušel, upravoval, vymýšlel, hledal rady jak v návodu, tak v diskuzi, a na většinu jsem nějak došel, na co třeba ne, tak jsem se taky zeptal...  Vždycky jsem dostal uspokojivou odpověď a vždy jsem obdivoval tvůrce, co se Statorem měli práce, nedostali za to ani korunu a opravdu to dělali pro nás... Kdyby to dělali pro sebe, měli by to za chvilku.

A že to nemáš na jedno kliknutí...   já se svou podobou statistik taky strávil několik hodin, než se mi je podařilo "trošku" vyšperkovat....

Takže Kolombo, neotravuj tady zbytečnýma dotazama a arogancí, protože řazení FTF je opravdu jednoduché a je to o tom si to prostě pročíst....

A nekaž tady tuhle diskuzi zbytečnýma řečma, protože když tady bude někdo něco hledat, tak teď aby pročítal 3stránky Tvých nesmyslných keců !!!!

 

A všem tvůrcům Statoru:  Velké díky za Vaši práci - alespoň já osobně si ji vážím a moc děkuji :)


  • 0

#254 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2014 - 11:26

Hele, vzhledem ke komplikovanosti nastavení, má to tlačítko "RESET TO DEFAULT" ?? Popřípadě možnost uložit si snadno předchozí nastavení ?

 

Nevim, co myslis tim tlacitkem a kde bys jej chtel mit.

 

Zakladni nastaveni kazdeho modulu ziskas jeho novym zarazenim do statistiky. Puvodni pouziti si muzes "disablovat" a pak kdykoli znovu povolit.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#255 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1748 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2014 - 11:28

Hele, vzhledem ke komplikovanosti nastavení, má to tlačítko "RESET TO DEFAULT" ?? Popřípadě možnost uložit si snadno předchozí nastavení ?

 

Pokud myslíš "Reset to default" pro nastavení modulu, tak to tam není. Bohužel právě u složitějšího modulu, jakým je zde obsáhle diskutovaný CustomizedTable, to nemá nejmenší smysl. Ostatně zkus si hodit nový CustomizedTable do statistiky a uvidíš všechny parametry v defaultním nastavení. Pak napiš, jestli má podle tebe "Reset to default" cenu...

 

Btw. tu spolupráci na dokumentaci jsem myslel naprosto vážně. Zatím to dopadlo klasicky česky - začlo se mluvit o práci a všichni se potichoučku vytratili... :rolleyes:


  • 0

#256 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2014 - 11:36

Ahoj,

předně díky jak za "živou" verzi Statoru, tak za trpělivost s věcnými i nevěcnými uživateli a jejich dotazy  ;) .

A měl bych také jeden dotaz - odpověď jsem nikde nenašel, tak snad jsem ji nepřehlédl.

Pokusil jsem se o nastavení statistik, doplnil jsem co jsem v doporučeních nalezl a spustil jsem generování.

(jsem opravdu pouze "uživatel"  :) , takže jsem zřejmě něco co je logické nelogicky přehlédl)

Pokud jsem spustil v nastavování Statoru vytvoření náhledu, profil se mi zobrazil.

 

Když jsem spustil vygenerování statistik, zastavil se mi běh programu hláškou geojarryw.exe :

"v jednotce není žádný disk. vložte disk do jednotky \device\Harddisk4\DR4.

ať dám cokoli, vyskočí další hláška "ERROR! Profile File not exists!

a jako další vyskočí hláška GeoGetu "ERR:Chyba spuštění geojarry: 3"

 

Tak nevím co jsem udělal, ale už se mi statistiky uploadují, ale prostřednictvím geojarry a uploadují se minimálně 2x za sebou.

 

poradí někdo co kde opravit?

děkuji mnohokrát


Tento příspěvek byl upraven od KIM-PA: 22 September 2014 - 12:13

  • 0

#257 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2014 - 12:15

Stator nikde GJ nespousti. Takze se podivej do logu (soubor Stator.log adresari tveho profilu) a podivej se, co se vlastne dela, kdy se spousti ten GJ. Hlaseni podle me znamena, ze GJ nema konfiguraci pro pristup k webu gc.com. Takze bych napred zkousel pustit samostatne GJ.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#258 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2014 - 12:16

No, taky by bylo dobry rict, jestli pouzivas moji davku do Comibne nebo nejakou vlastni :) A jak pise gord - kontrolu prihlasovacich udaju na gc.com. A taky rict, jestli GJ pouzivas na neco jinyho a jestli to tam pripadne funguje.


  • 0

#259 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2014 - 12:30

Stator nikde GJ nespousti. Takze se podivej do logu (soubor Stator.log adresari tveho profilu) a podivej se, co se vlastne dela, kdy se spousti ten GJ. Hlaseni podle me znamena, ze GJ nema konfiguraci pro pristup k webu gc.com. Takze bych napred zkousel pustit samostatne GJ.

 

No to je to, čemu nerozumím. GJ nikde vědomě nespouštím, jen jsem se pokoušel nastavit generování statistik Statorem.

Když jsem si prošel log, nikde tam odkaz na GJ není.

Jediné, kde asi GJ nějak pracuje je generování Badges (jestli jsem vše dobře pochopil).

Teď když spustím "StatorCombine", na konci se mi spustí GJ a uploaduje 3x  profil na GC

tak nevím co s tím.


  • 0

#260 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 22 September 2014 - 12:32

Nemas tam nahodou Tracklist?

 

Na ten profil se to nahraje? (Nekolik pokus je noemrlanich, nejdriv to GJ zkusi, pak se prihlasi, stahne a znovu nahraje)


  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama