Přejít na obsah


Fotka

Zakažme statistiky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 11:32

Domnívám se, že statistiky a jejich porovnávání jsou základem zhouby geocachingu.

 

Na co se tu lidé hlavně ptají ??

 

Nejdříve na to, jak koupit GPS a jak do ní dostat keš k hledání. A velmi rychle po to následují dotazy na vytváření statistik a na jejich porovnávání.

 

Zakažme proto debaty o FTF, o počtech nálezů a o tom, jak je nejlépe měřit a porovnávat.

 

Postavme na veřejný pranýř ty, kteří vyvíjejí tu zhoubu opravdového čistého geocachingu a ještě se, licoměrně, tváří pohoršeně nad masovým odlovem keší.


  • -10

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#2 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 11:44

Sarkasmus?  :D


  • 1

#3 Roman-tik

Roman-tik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 11:57

Dle mého skromného názoru nejvíce zlé krve dělá jedna kolonka - počet nálezů. Pokud by se neukazovala ostatním, myslím, že by přestalo to porovnávání a poměřování, a tím i nájezdy na různé PWT, které nemají kromě bodů žádnou další přidanou hodnotu. Je spousta z nás, kteří se na své přibývající konto rádi podíváme, ale u druhých bych to vůbec vidět nemusel. Přeci není lepší ten, kdo má bodů o 300 více - ne?


  • 2
Roman-tik = za keš dík :-)

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 12:02

Počet nálezů ??

 

Skutečné zlo jsou počty nálezů za den, týden, ty tabulky obtížností, žebříčky FTF, hodnocení souvislosti odlovu. Hanba.

 

Je to ...... (nevím, jaké slovo použít, aby mi to zase nějaký přísný moderátor needitoval), velebnosti.

 

Jedu na kolo, mám tady nedaleko PT ze tří keší ....


  • -3

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 12:12

Kolombo, což se takhle v klidu a s nadhledem spíš zamyslet nad vztahem veřejnosti a naší komunity?

 

Co veřejnost víc vnímá, pár tisíc kačerů, co byli včera téměř nepozorovaně někde na keších nebo eventech, nikoho nerušili, neobtěžovali....nebo pár desítek lidí, co jim v okolí pár vesnic minimálně překáželi nevhodným parkováním a nejspíš je obtěžovali , omezovali v jinak běžném životě nebo ohrožovali i jinak? Nejsem zaujatá, jen už jsem na vlastní kůži zažila, jak se někteří z nás kde chovají - bohužel.

 

Jaký je potom postoj části veřejnosti ke geocachingu a nám, co se mu věnujeme? Stojí některé podivné PT opravdu za to? Byly dřívější PT takové? Minulý víkend jsme po CITO na Čerchově v partě sedmi lidí nakoukli na jeden PT u sousedů v Německu - hezky  jsme zaparkovali auta a šlapalo se lesem pěkně pěšky. Prošli jsme kousek, udělali si představu o tom, jak PT asi vypadá a jestli si někdy příště projdeme další kus nebo celý moc neřešíme, nešlo nám o počet nálezů, ale zábavu  - užili jsme si den, i přes sílící déšť se protáhli. Nebyl spíš tohle původní smysl PT?

 

Na testování pevné vůle bych si osobně vybrala něco jiného než odlov kdovíjakého počtu petek.....Takže spíš než o statistikách by asi každý mohl přemýšlet sám o sobě a svém přístupu ke gc. ;)

 

PS: Jestli máš rád statistiky, zkus pro zajímavost za pár dní, až budeme mít všichni zalogováno, vytáhnout, kolik lidí se gc bavilo např.během soboty + odlovili pár keší nebo byli jen někde na eventu a kolik jich bylo na onom PT, který vzbudil tolik vášní. Byla by to jen POUHÁ informace jako jsou ostatně všechny statistiky. ;)  Nebo je špatně chápu? :huh:  Že by to bylo podobné poměřování jako dělají kluci odmala kolem něčeho jiného ? :D  Asi tomu všemu nerozumím, protože nejsem zrovna soutěživý typ, jedu si v pohodě po svém, podle toho, co mě baví a ve společnosti podobně naladěných. 


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 19 říjen 2014 - 12:26

  • 15

#6 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 12:28

Ne, původním účelem power-trails bylo získat co nejvíce bodů v co nejkratším čase.


  • 1

#7 radek61

radek61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 12:56

Diskuzí na fóru se zúčastňuji minimálně, ale tohle mě nedá.

 

Kokombo to myslíš vážně??? Nebo nemáš nic lepšího na práci a píšeš sem blbosti?


  • 5

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 13:42

Já moc rád sleduju vlastní statistiky a i statistiky ostatních. Je to jedna z věcí, která mě na geocachingu baví.


  • 10

#9 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 13:44

Závodit v počtu nálezů je hloupost, jelikož různí kačeři jsou na tom různě s možnostmi, ať už časovými, nebo jinými.
  • 2

#10 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 19 říjen 2014 - 13:59

Hezké nedělní odpoledne.

 

Myslím, že by bohatě stačilo, kdyby se nezveřejňoval počet nálezů ostatních kačerů v přehledu logů.

 

K čemu to vlastně je? Jediné, co mě napadá jako smysluplné, je snaha odlišit začátečníka, tam je určitá shovívavost na místě. Ale pokud někdo odloví dejme tomu 100 keší, počet by se automaticky přestal zobrazovat a tenhle napnelismus by zmizel. Kdo chce soutěžit, ať si to u ostatních sleduje statistiky, body a já nevím, co ještě, ale proč se má ten zbytek toho účastnit, i když nechce? Nebo to zobrazování bodů má nějaký hlubší smysl?

Je to spíš návrh na GS, ale proč ne?

 

Statistiku nerobím, keše si vybírám podle krásy a zajímavosti místa, nikoli podle tabulek. Ale nikomu neberu jeho způsob výběru.

 

Na honibody mám svůj názor a ten, že čím více odlovů, tím lepší kačer, to rozhodně není. :) A jejich hru jim opravdu nezávidím. Vždycky najde někdo, kdo má bodů víc. :D

 

Naštěstí jsem tu na fóru ještě nezaznamenala nějaké vyrypování ve stylu, já mám víc odloveno, tak drž mlč. Bohůžel na jiných forech to docela frčí (např. DK) a myslím, že je to dáno tím, že člověk nemusí mít propojený účet s gc.com. Haleluja.


  • 0

#11 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 14:16

Já se divím, že Vás ta věc tak prudí. To vážně nemáte na práci nic lepšího, než se starat o "blaho" ostatních? :o

 

Mě se tyhle dva tady zmiňované PWT taky nelíbí, no a co? Tak je ignoruju (a ten poslední mám skoro přes kopec). Ať si tam jede ten, koho to baví... A že je to zhouba Geocachingu? Ale prosím vás...

 

"Žij a nechej žít!" ;)  


  • 9

#12 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 14:56

Statistiky za to nemůžou. 

Mezi náma, u některých statistik může být pobyt kačera na špici v žebříčku velmi kontraproduktivní. Já si třeba o někom, kdo má 1000 nálezů za den, myslím svoje. A ne, není to nic dobrého.

Hele, honibodi mají těžký život. Představte si, že oni na ty srágorové keše (a sáčky) ne že mohou, ani tam musí. Tohle není zábava, ale totální opruz, který oni nevyhnuteleně musí absolvovat. To je jak trest. Že říkají, jaká to byla zábava? Ale houby, tomu nevěřím. Den v pytli, ztracený čas, peníze za benzín, zpocené záda, dřevěná prdel. Fujtajbl. Co se místo toho dá zažít... 


  • 7

#13 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 18:03

Měli jsme tu vládu zločinné strany, která nám zakazovala kde co. Důsledky vidíme do dnes a bohužel ještě dlouho uvidíme.


  • 1

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 18:11

Nevím, proč sem taháte vládu jedné strany, vztah k veřejnosti a podobné nepřípustné bludy.

 

Zákazem statistik se vrátíme ke kořenům geocachingu, kdy každému bude jedno, kolik má nálezů, FP, kolikrát překročil povolenou rychlost a ještě parkoval na zákazu při FTF.

 

Po tom ideálu, kdy nikdo nic nepočítal a jedna keš se lovila klidně i celý den nejdříve vznikly závody za počty FTF a dnes se již hodnotí tolik věcí, že je štvanice skoro za všeho. Za chvilku se začne logovat i barva nalezených krabiček.

 

Statistiky jsou zlo a napomáhají temné straně !!!!


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 18:23

Hele, kolombo, posledni dobou mi jde hlavou hlavne jedna jedina otazka: vo co ti jde? Kazdou chvili se ti neco nelibi, ale paklize mas moznost s tim neco udelat, tak akorat mluvis/pises a nedelas nic. A u tohohle tematu te nechapu ale ani trochu. To se snazis trolit nebo to myslis vazne nebo ze srandy?


  • 3

#16 jonathane1

jonathane1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 205 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 18:32

Kolombo Ty jsi fakt lopata......ja mam ze svych statistik jen radost a lovim jen a jen pro radost.
  • 1

#17 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 18:44

Zakažme proto debaty o FTF, o počtech nálezů a o tom, jak je nejlépe měřit a porovnávat.

 

Říká někdo, kdo se u každého zdejšího příspěvku chlubí "Found: 5109".


  • 2

#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 18:47

Není oslovení "lopata" urážlivé ??

 

Moderátor by ho měl vy-x-kovat.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 18:51

Takze trolis?


  • 0

#20 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2014 - 18:54

Říká někdo, kdo se u každého zdejšího příspěvku chlubí "Found: 5109".

 

..asi tak. Kolombo, pokud tě statistiky gc tolik prudí, proč je tu sám sám propaguješ?


  • 0
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama