Přejít na obsah


Fotka

Myslivci


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
116 odpovědí na toto téma

#21 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 9:16

Já jednou musel přemístit keš, protože pod strom, na kterém byla, chodil myslivec sypat krmení divokým prasatům a na podzim je tam chtěl chodit střílet. Přemístění keše bylo jednodušší, než učit myslivce a prasata na nové místo.

Jinak se mi docela často stává, že jsem po tmě v lese dotazován myslivci (možná spíš hajnými), proč jsem v noci v lese, co tam dělám, kam jdu, odkud jdu, jak dlouho tam budu. Kdybych takového člověka uprostřed noci a uprostřed lesa normálně potkal, tak je jasné, že se dva lidi pobaví, ale vadí mi, že u mě zastavují uprostřed noci a uprostřed lesa v autech, protože mají ten kouzelný klíček od závor.


  • 1

#22 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 10:03

To já znám zase jednoho myslivce, co takhle z posedu pozoroval, co mu okolo chodí najednou na večer lidí a docela se divil... Když pak přišel domů, zjistil proč... Pár metrů od posedu mu pípla keška a takhle mu uteklo FTFko :-).

(předem se omlouvám, jestli jsem příhodu maličko pozměnil, ale slyšel jsem ji někdy loni na eventu :-) ).

 

Ale je pravda, že s myslivci mám pár neblahých zkušeností, kdy večer za šera těsně po západu slunce jsme jeli na kole po lesní cestě a spustil na nás, co tam chceme atp., přitom o dalších 20 metrů dál měl zastavené auto...

Ale naštěstí na nás ještě nikdo nestřílel.


  • 1

#23 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 10:18

...ale pridam jednu veselou historku z lovu gct5 tymu, kdyz jeste vloni existoval: byli jsme odlovit detasovanou kes geozoo, uz bylo tma. Cestou na nas nekdo svitil baterkou, ale nic se neozyvalo, tak jsme pokracovali az k odlovu krabky. Cestou zpatky se ale k nam priritilo auto a z nej se vyhrnul myslivec a ze pry co tam delame....  ...no, jsme na prochazce... ...takhle v noci?...  ...to se nesmi?....  ...jen se nedelejte, ja si vas zjistim, opsal jsem si SPZ vaseho auta!!!!!.... .....tak prejeme hezky vecer a nashledanou...   :-)))))

 

Jen pro rovnováhu, kromě toho, že to byl zřejmě blb, se také mohl domnívat, že se tam věnujete pytláctví - což je dnes docela problém. Ve velkém se pak objevují na jídelních lístcích guláše z divočáka a srnčí medailonky... a jestli se jim v honitbě něco takového děje, tak se zase nemůžete tak moc divit.


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#24 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 11:21

No tak v případě toho kančího guláše by alespoň u nás mohli být vděční za každý upytlačený kus. Pokud vím, tak alespoň u nás mají nimrodi z černé docela zamotanou hlavu ;-)
  • 2

#25 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 11:25

Já se zásadně s nikým nebavím.
Rodiče mi vždycky říkali - Vladíku, nemluv s cizími lidmi.

Proto maj všichni jehovisti, stražní věžové, vesmírní lidé, harykrišnové, zaříkáváči operátorští, prostitutky, cikánské věštkyně, takoví ti týpci v bílé košili a baťůžkem co vždy cosi melou anglicky utrum.

Jediné tak asi pozdravím :-)
  • 8

*


#26 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 11:28

Jj, taky

 

Tak prave vyrazne barvy do lesa si beru nerad. Myslim si, ze by clovek mel spise splynout s prirodou, nez byt v lese jako majak...a taky se nektere druhy obleceni proste ve vinove nevyrabi. Ovsem mozna mam pak vetsi sanci, ze si mne nekdo splete s prasetem v maskacich :-)

Taky chodím v khaki nebo maskáčích, ale někdo mi vyprávěl, že když je v Kanadě lovecká sezóna, běhají tam pro jistotu všichni v oranžovým jako popeláři!


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#27 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 11:29

No tak v případě toho kančího guláše by alespoň u nás mohli být vděční za každý upytlačený kus. Pokud vím, tak alespoň u nás mají nimrodi z černé docela zamotanou hlavu ;-)

a to prý se letos přemnožili i jeleni...  ;)


  • 2

#28 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 11:29

Já se zásadně s nikým nebavím.
Rodiče mi vždycky říkali - Vladíku, nemluv s cizími lidmi.

Proto maj všichni jehovisti, stražní věžové, vesmírní lidé, harykrišnové, zaříkáváči operátorští, prostitutky, cikánské věštkyně, takoví ti týpci v bílé košili a baťůžkem co vždy cosi melou anglicky utrum.

Jediné tak asi pozdravím :-)

Ale jak se s někým seznámíš, když je každý na počátku cizí?  :D


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#29 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 11:45

dr.vota: Konečně tady někdo odhalil, proč myslivce nemám rád ;-)
Na jedné soc. síti jsem na ten článek o přemnožení nás jelenů (nemluvě o sambarech, to je vůbec průser, páč se tu rozšiřuje nepůvodní druh) sám upozorňoval :-)
  • 1

#30 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 12:08

Ale však i já mám ne jedny maskáče, jen je mi prostě blízký kanadský bezpečnostní přístup - blbci jsou ve všech skupinách viz. poslední souzený případ zastřeleného kluka ve spacáku. 

 

Nechápu, co všichni s myslivci máte za problémy - že by občas přece jen byla výhoda být drobná ženská? Nezapomenu, jak se mě jeden na cestě mezi polem a lesem kousek od vesnice ptal, jestli se tam sama nebojím! :rolleyes: Že bych působila až tak bezbranně?  Pravda je, že když někoho z myslivců potkám, pochválím psa, zeptám se na nějakou místní zajímavost, prostě ho zabavím a odvedu pozornost od toho, proč se v místě vyskytuji. ;) Nejlepší obrana je útok :) , nedat prostor, aby se začal vyptávat, jednoduše ho předejdu a začnu s dotazy sama. :D


  • 2

#31 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 12:37

No jo, jenže od drobný ženský to vyzní jinak, než od metrákovýho chlapa. Natož pak od takovýho individua, jak jsem já (130 kilo a plnovous)...
Mě automaticky považujou za třídního nepřítele, kterej žere zajíce na potkání a na syrovo... ;-) :-D
  • 11

#32 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 12:44

Ale jak se s někým seznámíš, když je každý na počátku cizí?  :D


Hehe...já si vybírám :-)
  • 0

*


#33 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 13:25

Sky: asi takto? :D


  • 0

#34 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 14:10

to jacka:  no spíš takto :P


  • 0

*


#35 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 14:46

Nechápu, co všichni s myslivci máte za problémy - že by občas přece jen byla výhoda být drobná ženská? 

Asi takhle - mám z vandrů velice rozdílné zkušenosti s chlapy v zeleném, od naprostých katastrof a výhrůžky střelbou až po společné posezení v hospůdce nad kořalkou a kančím gulášem završené pozváním na hájovnu na přespání, od hádek o banality až po spolupráci při čištění lesa, sadby stromků, apod. Ale jako Pražák nedokážu vždy rozlišit mezi zaměstnancem lesů, fořtem, hajným - a lidovým myslivcem, za bolševika většinou prověřeným kamarádem nějakého okresního satrapy. Prostě má klobouk se štětkou, hubertus a (hlavně) flintu! Od té doby, kdy mne provází psisko, mám navíc strach z toho, co je popsáno v následujících článcích: http://zpravy.idnes....03259_krimi_pei a http://www.dfens-cz....anku=2010092607


  • 3

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#36 netvor

netvor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2014 - 17:03

Jestli ono to s myslivci nebude podobné jako s cachery. Naprostá většina pohodových a rozumných lidí, ale těch pár zlých a hloupých sobců je prostě vidět daleko víc...


  • 14

#37 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2014 - 10:37

Na serii  Lesní keš  - GC34MVF jsem se dočetl:

 

Bohuzel se nepovedlo dokoncit derii, byli jsme vyhozeni z lesa myslivci :-((


Tento příspěvek byl upraven od PeSis: 11 listopad 2014 - 10:38

  • 1

HUAWEI G510, ZTE Blade ;  c:geo, Locus, Mapy.cz, GeoGet (+Stator)

http://www.panoramio.com/user/3711522
 

Profil na Poznej místo

 


#38 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2014 - 10:43

Velmi stručné. Dovedu si představit, jestli vlezli do oblasti, kde probíhala naháňka, tak odtamtud logicky vykázání byli, i v jejich vlastním zájmu.


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#39 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2014 - 10:53

Nevím, jaké jsou předpisy, ale v případě honů by asi mělo být místo zabezpečeno, takže i mně se stalo, že jsme na cestě narazili na myslivce, který nás upozornil na probíhající hon a nedovolil nám pokračovat, což je samozřejmě pochopitelné a oprávněné. A pokud slyším odněkud střelbu, tak tam nechodím, kromě vinohradů, kde plaší špačky. U lovců na šoulačce nebo na posedu je problém. Jednou jsem se pěkně vyplašil, když jsem se plížil kolem posedu, a až u něj si všimnul, že tam sedí myslivec. To jsem hned vyskočil a řval "No, please!", jak v tom politicky nekorektním vtipu.


  • 3

#40 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2014 - 12:18

Jak psal John Steinbeck, jeden farmář před loveckou sezónou na svou bílou krávu napsal obrovské slovo COW a stejně mu ji zastřelili.

A s prasaty to není žádná novinka. Už před 30 lety mi spolužák říkal, že u nich ve vsi kdo měl flintu, střelil prase, dostali to víceméně příkazem. A stejně prasat neubylo. Když se naseje kukuřice až k lesu, nemají myslivci skoro šanci prase uvidět. A sít kolem lesa pruh jetele, k tomu zemědělce nikdo nedonutí.


  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama