Přejít na obsah


Fotka

Miestné špecifiká, aneb jak to chodí jinde


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#1 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 14:41

tomy.22 : první příspěvek od Modraka, kterým založil toto vlákno.

 

 

Sousedni vlakno o statistikach se nam kapku vymklo, ale tema kam jsme odbocili je asi natolik zajimave, ze si zaslouzi samostatnou existenci. Takze tady muzeme pokracovat o tom jak nektere veci funguji v jinych zemich a co nas kde muze prekvapit.

 

 

 

 

 

A je to tady. Hádáme se sice o ničem, ale je zcela jasně vidět, že každá databázová aplikace (a to je i GC.com) závisí na vhodně navrženém datovém modelu, struktuře tabulek a tím je dáno, co se dá uchovávat, nebo jaké další údaje se dají získat kombinací tabulek, výpočtem. Teď se má dělat velká databáze s působností na celou republiku, kde nepůjde o virtuální body, ale někdy o dost podstatné věci. A já se děsím toho, jak to dopadne. Když se přijde po čase na to, že tam něco chybí, bývá to dost velký objem ruční práce, než se to doplní, a vždycky se při tom nadělají chyby.

A tento případ - editace tabulek s uchováním historie - je někdy dost podstatný a když se na něj zapomene, je to někdy dost dlouhé hledání, když je třeba zjistit datum změny.

Souhlasím ale s tím, že v případě geocachingu to všechno má jen virtuální význam a prostě oni to počítají takto. Kdyby tohle byla jen jediná nelogičnost...


  • 1

#2 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 16:24

... Horší je to u challengí, kde to má přímý vliv na uznání logu. Ergo kladívko challenge podmíněné splněním nějakých atributů jsou v podstatě nesmysl.

Začátek lehké demagogie:
Krabičku můžeš posunout - tím se ti může dostat do jiného okresu, kraje, státu => challenge podmíněný polohou je v podstatě taky nesmysl ;-) Pak už zbydou jen nejvíce nesmyslné podmínky ve stylu nález každý den, kde to budou plnit někteří lidi ne úplně pravdivě. :-(
  • 0

#3 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 16:41

Proc nesmysl? Je to jen hra. Tak se neco zmeni, no. Udelaj mi z jedny pozemni kese T5. Tak budu mit nezaslouzene o 0.3% T5 kesi vic. Nebo min. To se stanou horsi veci. Udela si nekdo pracne Matrix a oni mu pak smaznou klicovou kombinaci ktera mu dala hodne prace. Ale to je preci hra. Ve fotbale se taky muze obcas treba odrazit mic od rozhodciho. A zmeni to nejak nesystemove prubeh hry. Ale patri to k veci. Dulezity je aby se rozhodci snazil tomu leticimu mici uhnout a aby owneri nedelali s atributama kesi zbytecny veletoce. A zbytek je v pohode.

 

Me se ted stala taky pekna vec. Mel jsem v matrixu nejak malo kombinaci 4/1. Tak jsem si nasel nejblizsi neodlovenou a vylustil. Jeste nez jsem pro ni stacil dojet, jedna mi zmizela, protoze z ni owner udelal 4/1.5. Tak jsem si rikal ze holt osud, aspon tou vylustenou doplnim pocet na puvodni stav. V sobotu jsem ji odlovil, zalogoval, updatnul statistiku a s hruzou zjistil ze zadna nepribyla. Prestoze jsem jednu zalogoval, mel jsem jich porad o jednu min nez na zacatku. A zjistil jsem ze mezitim se z dalsi 4/1 stala 4/2. Je to marnost. Proste jak v clovece nezlob se kdyz vas vyhodej tesne pred domeckem. O nic vic nejde. Holt ty dve nemam. Ale vest si paralelne druhou neoficialni statistiku kde by tyhle dve byly (a jiny zas nebyly) by mi prislo stejne smesny, jako vest si ve fotbale statistiku jak by vysledky dopadly kdyby se mic neodrazil od rozhodciho. Nebo v clovece nezlob se kdyby me nevyhodili pred domeckem :-)


  • 6

#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 17:49

Proc nesmysl? Je to jen hra. Tak se neco zmeni, no. Udelaj mi z jedny pozemni kese T5. Tak budu mit nezaslouzene o 0.3% T5 kesi vic. Nebo min. To se stanou horsi veci. Udela si nekdo pracne Matrix a oni mu pak smaznou klicovou kombinaci ktera mu dala hodne prace. Ale to je preci hra. Ve fotbale se taky muze obcas treba odrazit mic od rozhodciho. A zmeni to nejak nesystemove prubeh hry. Ale patri to k veci. Dulezity je aby se rozhodci snazil tomu leticimu mici uhnout a aby owneri nedelali s atributama kesi zbytecny veletoce. A zbytek je v pohode.
 
Me se ted stala taky pekna vec. Mel jsem v matrixu nejak malo kombinaci 4/1. Tak jsem si nasel nejblizsi neodlovenou a vylustil. Jeste nez jsem pro ni stacil dojet, jedna mi zmizela, protoze z ni owner udelal 4/1.5. Tak jsem si rikal ze holt osud, aspon tou vylustenou doplnim pocet na puvodni stav. V sobotu jsem ji odlovil, zalogoval, updatnul statistiku a s hruzou zjistil ze zadna nepribyla. Prestoze jsem jednu zalogoval, mel jsem jich porad o jednu min nez na zacatku. A zjistil jsem ze mezitim se z dalsi 4/1 stala 4/2. Je to marnost. Proste jak v clovece nezlob se kdyz vas vyhodej tesne pred domeckem. O nic vic nejde. Holt ty dve nemam. Ale vest si paralelne druhou neoficialni statistiku kde by tyhle dve byly (a jiny zas nebyly) by mi prislo stejne smesny, jako vest si ve fotbale statistiku jak by vysledky dopadly kdyby se mic neodrazil od rozhodciho. Nebo v clovece nezlob se kdyby me nevyhodili pred domeckem :-)

A co tak matrix odlovit vícekrát ?
  • 0

#5 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 18:21

Proc nesmysl? Je to jen hra.

 

No tak jasně, mně to taky nevadí. Jenže bohužel jsou lidi, kteří jsou schopni a ochotni se o takovou věc pohádat do krve. Chtělo by to si zase uvědomit, že jde o hru a ne o soutěž. A z tohohle úhlu pohledu jsou taky všechny atributy keše myšlené - mají pomoci kačerovi identifikovat, co ho při jejím odlovu aktuálně čeká. Všechno ostatní je jenom nadstavba a kdo to moc žere, sám si generuje (zbytečné) problémy.

 

Začátek lehké demagogie:
Krabičku můžeš posunout - tím se ti může dostat do jiného okresu, kraje, státu => challenge podmíněný polohou je v podstatě taky nesmysl ;-) Pak už zbydou jen nejvíce nesmyslné podmínky ve stylu nález každý den, kde to budou plnit někteří lidi ne úplně pravdivě. :-(

 

Pokud se na to budeš dívat jako na hru a ne jako na soutěž, tak taky není žádný problém.

 

Bohužel je hodně lidí, kteří to už berou ani ne jako soutěž, ale jako otázku přežití, či co. Fingované denní nálezy, aby si vyplnili „lajnu“, účelové uvádění D/T (např. u eventů), jen aby si vyplnili matrix, psaní hromadných velkoobjemových logů o ničem, jen aby si vylepšili odznáček, účelové zakládání keší tak, aby někdo mohl získat kulaté FTF, kupčení s finálkami, osočování druhých, že podvádí (rozuměj: nehrají geocaching podle jejich pravidel), dělání si naschválů - pomlouvání, ničení keší, N/A logy ze msty, zakládání keší na truc (s cílem někoho naštvat) apod. Kruci, když to tak vidím všechno pohromadě, tak si říkám - není toho na jednu pohodovou hru, vhodnou i pro rodiny s dětmi, nějak moc?


  • 6

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#6 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 21:23

A co tak matrix odlovit vícekrát ?

Wow! To jako myslis ze by to slo treba 2x? Nebo mozna dokonce 3x? :o Zajimavej napad :)


  • 4

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2014 - 8:58

No, mě to připomíná počítání pásků na Badgegen. Než stačím dojít do dalšího levelu, změní se způsob počítání a já pořád skáču nahoru a dolů.

Jak by bylo možno uchovávat stav v době odlovu tu už bylo a napadlo mě to nezávisle (aktuální stav D/T, ownera, velikosti a možná i atributů by mohl být součástí záznamu logu). Jenomže to asi GS nedělá, a teď už by to nemělo smysl, když informace do teď uchovávaný nejsou.

Abych řekl pravdu, není to šikovný ani v Geogetu, protože případná aktualizace nalezených je nevratný krok. Jedině si to nějakým skriptem uložit do tagů, ty by se ani při aktualizaci nepřepsaly, dělat to ale asi nebudu, nebylo by to k ničemu.


  • 0

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2014 - 9:13

Nedávno jsem chtěl lovit multinu, muselo se tam cosi spočítat na pomníku. Když jsem tam došel, zjistil jsem, že je tam prázdný kámen. Podíval jsem se do listingu a tam bylo napsáno, že si to má kačer připravit doma z googlu. Ownerovi jsem napsal, že v tom případě to není multina ale mysterka a že by měl požádat revírníka o změnu ikony. Odpověděl mi přesně v duchu některých odpovědí tady: nebudu to měnit, protože bych mnoha kačerům rozhodil statistiky. Tak to mi hlava nebere. Já kdysi udělal noční letterbox, ale revírníkovi se tam cosi nezdálo, tak to publikoval jako mysterku s razítkem. Keš jsem proto předělal a pak mi ji revírník změnil na letterbox. A že by mi někdo psal něco o tom, že jsem mu rozbil statistiky, to teda ne.


  • 1

#9 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2014 - 12:16

 A že by mi někdo psal něco o tom, že jsem mu rozbil statistiky, to teda ne.

No ne že by mi na tom jakkoliv záleželo, ale to, že jsem odlovil mysterku a teď mám ve statistice letterbox je prostě fakt.


  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#10 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2014 - 13:38

Wow! To jako myslis ze by to slo treba 2x? Nebo mozna dokonce 3x? :o Zajimavej napad :)

Jojo, už je na čase, aby ses pochlapil a těch T5ek udělal trochu víc než jednu vod každý obížnosti!


  • 0

#11 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2014 - 14:21

Statistiky jsou pěkná věc, ale jinak až druhořadá záležitost. Faktická správnost dat je číslo jedna.

Smrk: co to je za multinu? Abych si to případně připravil doma, kdybych na to šel. :)


  • 1

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2014 - 15:44

No ne že by mi na tom jakkoliv záleželo, ale to, že jsem odlovil mysterku a teď mám ve statistice letterbox je prostě fakt.

Jo, fakt to je.


Statistiky jsou pěkná věc, ale jinak až druhořadá záležitost. Faktická správnost dat je číslo jedna.

Smrk: co to je za multinu? Abych si to případně připravil doma, kdybych na to šel. :)

Jazzová sekce GC3MYTJ


  • 0

#13 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2014 - 18:53

Jo, fakt to je.


Jazzová sekce GC3MYTJ

Ale upozornění tam je. 


  • 0

#14 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2014 - 19:45

Až na to, že keš porušuje pravidla, že jo. Taky nemam ráda, když se mi rozhodí statistiky, právě proto si je držím pro vlastní potřebu v geogetu. Ale podstatně důležitější mi přijde, aby owner nemátl lidi. Když je něco mysterka, má to mít označení jako mysterka.


  • 5

#15 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2014 - 22:57

Tak ty pravidla tak neprozivejte. Jo, je to proti pravidlum, ale to by mi vubec nevadilo. Horsi je ze to muze nastvat nekoho kdo tam prijde nepripravenej a v terenu to neda. To zamrzi, ale zas to neni kes takovyho kalibru ze by o neco slo. Nepojede na ni nikdo 200km aby ji odlovil. A pokud jo, bude pro nej asi dulezita a bude mit prectenej listing a tim padem problem mit nebude. Je to normalne prazska bezna kes, kdyz se nepovede dnes, povede si az bude cesta kolem priste. Owner ma celkem rozumny duvod proc to je jak to je. Az budete delat treba snuru multin za sebou a on vam toho nekdo zprostred jednu smazne, budete nadavat jeste vic. Tomu chce owner predejit a udelal co mohl aby to osetril jak sam citi ze to je spravne. Nekdo samozrejme muze mit jiny nazor. Ciste by bylo kes po zmizeni indicie archivovat, pak by zadny problem nenastal.

 

Jestli s tim mate problem, zajedte si obcas do Nemecka. Zjistite ze typy kesi tam mnohdy splyvaji, spousta veci co je u nas mysterka tam bezne provozuji jako tradicku nebo multinu a nevsiml jsem si ze by to nekomu vadilo. Je to vetsi adrenalin - prijdete na tradicku a nestacite se divit co vas ceka. Nebo prijdete na multinu a zjistite ze je to vlastne mysterka. Uz jsem zazil ze jsem stage od multiny lustil v terenu dve hodiny s nasazenim vypocetni techniky.  Zazil jsem i tradicku co mela nekolk hustejch stagi. A dokonce i tradicku co mela stage ze jsem ji ani nenasel, ani nevim kolik jich bylo, nasel jsem jen prvni. Tohle je proti tomu cajicek. Kdyby bylo vsechno podle pravidel, bylo by to nudny.


  • 4

#16 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2014 - 23:02

No máš recht, když nejde vo život, jde vo .... A tady to fakt nestojí za to. :D


  • 0

#17 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2014 - 7:15

Na druhou stranu i kluci při fotbale na plácku musí dodržovat pravidla, jinak se ti hráči leda poperou... Takže by se pravidla měly dodržovat i zde. A třeba ta situace v Německu je tedy dost mimo mísu.

Krom toho u té zmiňované multiny určitě není problém vymyslet trochu jiné zadání, které by bylo možno dát jako multinu.


  • 4

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2014 - 10:46

Nojo, těch 80 německých reviewerů se asi těýžko domluví. Nicméně NA bych dal i tam...
  • 2

#19 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2014 - 10:52

Ja tim nechtel rict ze to tu mame delat jak Nemci. Tam jsou k videni neuveritelny veci. Treba kolize s vlastnima kesema, v jednom pripade dokonce snad asi na 10-15m. Kese byly v podstate na sousednich stromech (obe T5) a mohl z toho bejt dost vaznej problem, protoze v jedny byly bonusovy cisla k ty druhy. Spis jsem tim chtel rict to, ze jsou tam lidi zrejme nejak tolerantnejsi a nezblaznej se z toho. No a zmenit tady zadani aby to zustalo multinou a pritom to melo smysl neni jednoduchy. Kdyz tam misto udaju z desky (ktera jiz neexistuje) budou cisla z nejblizsiho kandelabru, ztrati to taky smysl. Proste tech pohledu na vec je hodne a jediny opravdu cisty reseni je archiv. To ale (nastesti) nechce vubec nikdo, pak ale se nekde musi udelat nejaky kompromis. V momente kdy se kvuli tomu poperem, tak to v tom archivu skonci. Takze je dobry se nepoprat a smirit se s tim, ze je to anomalie ktera neni uplne korektni.


  • 1

#20 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2014 - 12:59

... Kdyz tam misto udaju z desky (ktera jiz neexistuje) budou cisla z nejblizsiho kandelabru, ztrati to taky smysl. ...

no tak do listingu napíše ty indicie z jedné desky rovnou a je to, jaký problém? Jen prostě ubyde jedna stage, ne?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama