Přejít na obsah


Fotka

Miestné špecifiká, aneb jak to chodí jinde


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#41 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 9:24

POkud někde v zahraničí nebo u nás uvidím tradičku co není na souřadnicích, tak píšu reviewerovi. Někdy je to lenost ownera, někdy jeho špatné chápání a někdy jeho neznalost udělat posun při změně souřadnic. Dokonce i u nás už delší dobu jedna taková je - GC30BVQ - a reviewer ji tak asi nechává jen z toho důvodu že ji owner dal disable, jen s poznámkou že je v pořádku ale na jiných souřadnicích.
  • 0

#42 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 9:28

Už jsem to psal mockrát, ale i u nás jsou keše, které mají opravdu složité otevírání, prakticky celý GeoWest, a jsou to tradičky. Já sám mám takovou, kde otevírání spočívá v nalezení pomůcky pro otevření v dosahu keše a samotné otevírání je záležitost cca 20 minut bez přehánění. Bývala to tradička, ale po posledních velkých změnách pravidel se z ní stala tradička, dokonce s odkazem na to, že se jednalo o referenční keš při utváření výkladu pravidel, jak by mohly vypadat neobvyklé tradiční, na kterou to bylo původně koncipované. Člověk si akorát musí obhájit, proč to není mysterka a projít by to mělo. Keš s klíčem, který je někde jinde, jako tomu bylo nedávno u jedné místní, kterou ownerka na protest proti změně na mystery disablovala a následně ji ani přes výzvy nespustila, až ji archivovali, je něco jiného.


  • 1

#43 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 9:35

Jazzová sekce GC3MYTJ

 

.. tak uz je to Mystery, takhle ne e ... priste prosim NA log


  • 4
Sopdet Reviewer
Reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj

#44 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 9:47

A je to v haji. Meli bysme mit nejaky undergroundovy vlakno kam revs nevidej. Ted nam Sopdet rozslapal babovicku a nemame se o co hadat  :) 


  • 3

#45 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 10:01

Kdyz nedas odkaz, nevim o co jde. Asi chces rict ze i u nas je tradicka co nejde hned otevrit, jestli teda mluvis o kesi u nas. Ja nerikam ze takovy neexistujou, zalezi taky jak je stara, jak byl reviewer bdelej atd. Ale proste u nas pri nove publikaci revs koukaji i na zpusob otevirani a pokud je slozitej, nutej te udelat to jako mysterku.

Kdyz jsem pred par lety pripravoval svoji Samurajovu pomstu, tak jsem ji prave z duvodu ne uplne snadneho otevirani chtel udelat jako mysterku, lec nebylo to mozne. Dle tehdejsiho vyjadreni Rev. to byla pixla na vychozich souradnicich, tedy tradicka :)


  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#46 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 11:14

POkud někde v zahraničí nebo u nás uvidím tradičku co není na souřadnicích, tak píšu reviewerovi. Někdy je to lenost ownera, někdy jeho špatné chápání a někdy jeho neznalost udělat posun při změně souřadnic. Dokonce i u nás už delší dobu jedna taková je - GC30BVQ - a reviewer ji tak asi nechává jen z toho důvodu že ji owner dal disable, jen s poznámkou že je v pořádku ale na jiných souřadnicích.

No vidis. A tohle ja neudelam. U nas po zraly uvaze mozna napisu ownerovi, dam NM log nebo neco takovyho, NA bych mozna dal v nejakym extremnim pripade kdy uz je jasny ze to jinak nepujde.

 

Zato v cizine jsem na navsteve. Tedy chovam se tam jako na navsteve. Vychazim z toho ze vubec nevim proc a jak to tam tak je a jestli to nema nejakej smysl kterej mi unika. Nejvejs se podivim v logu, ale v zivote bych na to nedal NA log. Nerad bych jim hodil vidle do nejaky mistni rarity co si tam z nejakyho duvodu pestujou a znicil jim ji, aby pak vypraveli co jsou to Cesi za blbce. Problemy si maj lidi resit doma, ti co se v nich vyznaj. Mame tu taky leccos nestandatrniho, a kdyby se tu objevil nejakej Nemec co si mysli jak je chytrej a zacal nam na to sazet NA logy, docela by me nasral.


  • 9

#47 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 12:04

Víš, ono mnohdy poznáš oč jde. Někdy tam sám owner napíše, že to musel změnit a že neví jak se typ mění. Nebo jak se mění souřadnice. Nebo ten ze západních Čech od té keše GC30BVQ že čeká na schválení reviewerem a přitom není jisté že to Sopdetovi vůbec poslal.
A pokud owner v listingu napíše, že souřadnice umístil na parkoviště a ke keši se musí udělat výšlap na kopec / horu - tak sorry, ale také originality nemají místo.
  • 3

#48 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 12:20

Víš, ono mnohdy poznáš oč jde. Někdy tam sám owner napíše, že to musel změnit a že neví jak se typ mění. Nebo jak se mění souřadnice. Nebo ten ze západních Čech od té keše GC30BVQ že čeká na schválení reviewerem a přitom není jisté že to Sopdetovi vůbec poslal.
A pokud owner v listingu napíše, že souřadnice umístil na parkoviště a ke keši se musí udělat výšlap na kopec / horu - tak sorry, ale také originality nemají místo.

Ty prvni dva pripady se daji resit s ownerem. Pokud si myslis ze necemu nerozumi, muzes mu to napsat a mas-li pravdu, jeste ti podekuje.

 

No a ten treti pripad je presne to co zminuju. Proste to tam tak maj. Jiste o tom vi spousta mistnich lidi, kdyby chteli, neco s tim udelaj. Pokud to teda neni na pustym ostrove kde 5 let nebyla ani noha. Ani doma tohle neprasknu reviewrovi, dokud se podrobne neseznamim se situaci a nebudu si jistej ze vim co delam. V cizine se v tom uz vubec neorientuju, takze se do toho nebudu montovat. Jinak by se mohlo stat, ze budu za blbce, asi jako kdyz budu na navsteve u lidozroutu a budu jim vycitat ze zerou rukama.

 

Taky uz mam odlovenou kanalovku, tradicku s uvodkama na vstupu do kanalu a pixlou 100m daleko vevnitr. Podobny jako s tim tvym kopcem. A co jako ma bejt? To na to mam dat NA log a riskovat ze jim treba jedinou kanalovku siroko daleko poslu do archivu, s tim ze takove originality tu nemaji misto?


  • 1

#49 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 12:28

.. tak uz je to Mystery, takhle ne e ... priste prosim NA log

Já nejdřív kontaktoval ownera a ten mě poslal do patřičných mezí. Teď uvidíme, jestli se ozve znovu s nějakým těžším kalibrem. :-) Díky za nápravu.


  • 0

#50 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 12:50

Taky uz mam odlovenou kanalovku, tradicku s uvodkama na vstupu do kanalu a pixlou 100m daleko vevnitr. Podobny jako s tim tvym kopcem.

 

Ne, není to podobný. Na kopci vidím na satelity, tam není problém, aby owner změřil souřadnice a kačer se tam podle souřadnic nechal navést.

Chápu, že existují místní specifika, ale jsou zásady, které by se měly celosvětově dodržovat, Jednou ze základních je, aby tradička byla na uvedených souřadnicích. Pokud budou tradičky naprosto bezdůvodně někde jinde, pak se lovení v cizí zemi, kde nerozumím listingu, stane utrpením.


  • 3

#51 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 14:00

Ono to už je utrpením teď, protože se tam na pěknou a vymakanou kešku narazí mnohem méně často než u nás.


  • 0

#52 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 14:04

A je to v haji. Meli bysme mit nejaky undergroundovy vlakno kam revs nevidej. Ted nam Sopdet rozslapal babovicku a nemame se o co hadat  :)

Nezlob nebo otevru ty vlakna s archivaliema :D


  • 2
Sopdet Reviewer
Reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj

#53 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 14:30

No já mám spíš z téhle diskuze pocit, jestli to není tak trochu v nás. V Německu lovím keše docela často a speciálně v rezervacích mají opravdu velmi svérázný přístup. Souřadnice keše jsou u cesty, ale samotná keš je klidně 100 metrů jinde. Jakmile je tam fotohint, vím, že to bude asi maso. Keška je klidně dva měsíce zmizelá, dnf logů 15 ale stále je enable a od ownera zápis, až půjdu kolem, tak ji obnovím. A pohoda. Když nějakou kešku najdu, tak mám radost, když si před lovem nepřečtu listing, mám smůlu. Tam se hraje takový pohodový geocaching. Nejsem příznivcem chaosu, pravidla jsou od toho, aby se dodržovaly, ale všeho s mírou. Tady u nás je docela normální, nenajdu krabici a okamžitě log ownerovi ať to jde zkontrolovat. Napíšu log na předposlední stránku a hned píšu ownerovi, brzo bude končit logbook. Při kontrole zjistím, že sice je volná jenom poslední stránka, ale rubové strany listů v knížečce jsou všechny prázdné. Ale nejhorší je , taková ta "bohorovnost" při výkladu pravidel. Není to podle nich, tak šup s krabicí do hajzlu. Pochopím třeba při nezájmu ownera měsíc, dva, tři nereaguje, na revírníka taky ne pak je NA log asi na místě.  Ale v jiných případech je to mnohdy na facku, že se mi nelíbí PT tak dám NA log a obhajuji to všema možnejma kecama o dopravě, bezpečnosti .... Já osobně tyto lidi vnímám jako zakukléné pomocníky veřejné bezpečnosti a práskače. 


  • 5
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#54 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 14:45

lubezz: Mám dojem že nechápeš význam NA logu. To znamená pouze "reviewře pozor, koukni na to, potřebovalo by to tvůj zásah".

 

A ten tvůj obdivovaný "bohorovný" přístup ? Uvědom si, že lenost ownera tam prdnout disable zároveň obtěžuje všechny kteří tam půjdou lovit, protože málokdo předem kontroluje logy zda je pixla na místě.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 28 listopad 2014 - 14:47

  • 0

#55 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 14:50

Ne, není to podobný. Na kopci vidím na satelity, tam není problém, aby owner změřil souřadnice a kačer se tam podle souřadnic nechal navést.
Chápu, že existují místní specifika, ale jsou zásady, které by se měly celosvětově dodržovat, Jednou ze základních je, aby tradička byla na uvedených souřadnicích. Pokud budou tradičky naprosto bezdůvodně někde jinde, pak se lovení v cizí zemi, kde nerozumím listingu, stane utrpením.

Přesně tak. Pokud chce navést na správnou cestu, od toho má specializovaný waypoint.
  • 0

#56 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 14:52

Nezlob nebo otevru ty vlakna s archivaliema :D

Ja uz radsi nic nerikam ;) Vsak jsi s tim nic jinyho delat nemohl. Ja jako kacer nad tim muzu primhurovat oko, ale bejt reviewer musel bych tu babovicku rozslapat taky, to se neda nic delat.


  • 1

#57 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 14:52

Arne1: No, leckdo zase má keše nahrané měsíce nebo týdny předem, tak nemusí disable ani zaregistrovat.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 28 listopad 2014 - 14:53

  • 0

#58 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 15:50

...Tam se hraje takový pohodový geocaching....

Nechtěl bych hrát geocaching, kde jsou tradičky sto metrů od souřadnic, kdy jsou v rezervacích mimo cesty, kdy se owneři o keše nestarají a nechávají je enable. Jsem rád, že se u nás aplikují docela jasně pravidla, i když s některými nemusíme souhlasit. 


  • 6

#59 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 15:54

Tam se hraje takový pohodový geocaching.

 

Jenže to je možná pohodový geocaching pro místní, kteří vědí, že si mají přečíst listing i u tradiček a kteří rozumějí místnímu jazyku. Pro ostatní je to prasárna.


  • 2

#60 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 16:10

No, tak tam na celou tu rezervaci dejte NA logy a udelejte jim tam poradek. Sice to mozna pujde komplet do archivu, ale zase pokud by tam prijel nejakej Cech co necte listingy ani logy a neumi nemecky, tak bude v pohode, protoze tam uz nic nebude. Takze prasarnam udelate pritrz a muzete mit dobry pocit z odvedene prace. Kaceri v Nemecku vasi snahu jiste oceni, protoze oni sami tam na to koukaj a chudaci ani nevedi ze existuje NA log a nedokazou si s tim sami bez vas poradit. A budou si rikat jak jsou ti Cesi skveli a ze je dobre ze tam prijeli to srovnat do late.


  • 7




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama