Přejít na obsah


Fotka

Miestné špecifiká, aneb jak to chodí jinde


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#21 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2014 - 13:02

Ale upozornění tam je. 

Je, ale městské multiny si kačer doma většinou nepřipravuje. 


  • 0

#22 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2014 - 13:05

...

 

Jestli s tim mate problem, zajedte si obcas do Nemecka. Zjistite ze typy kesi tam mnohdy splyvaji, spousta veci co je u nas mysterka tam bezne provozuji jako tradicku nebo multinu a nevsiml jsem si ze by to nekomu vadilo....

Ono to není jen v Německu. Všeobecně ve světě je geocaching takový víc rozmělněný, nevím to tom, že by na všechno bylo pravidlo jako u nás. Ale když se vezme počet kačerů na počet obyvatel, tak je to pochopitelné.


  • 0

#23 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2014 - 13:24

Tak v Bavorsku jsem nic takovyho nepozoroval, takze to asi bude spis nejaka krajova specialita, na cely Nemecko bych to rozhodne nevztahoval.


  • 2
MaFa

#24 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2014 - 14:13

Já našel v Bavorsku keš v telefonní budce. Jak tam mají růžový vršek (jako je u nás modrý), tak v tom plastu byla vyříznutá díra a zadělaná krabičkou v úplně stejně růžové barvě. Zkuste tohle u nás.


  • 1

#25 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2014 - 14:19

No, poté, co jsem si v Johann-GeorgienStadtu vyluštil bonusovku ke třem keším a vyšla mi asi do 50 metrů od jiné z té série, tak jsem si myslel, že to mám blbě. Naštěstí jsem se dočetl, že pár Čechů ji tam hledalo a našlo v "brutální" kolizi...

Na druhou stranu pokud se tyto zásady nedodržují, tak trochu nevím, na co tam mají RW, protože potom si můžeme ty kešky dávat bez kontroly rovnou.


  • 6

#26 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2014 - 16:00

Ono to není jen v Německu. Všeobecně ve světě je geocaching takový víc rozmělněný, nevím to tom, že by na všechno bylo pravidlo jako u nás. Ale když se vezme počet kačerů na počet obyvatel, tak je to pochopitelné.

A to byste chtěli? Ještě větší chaos? Já jsem ráda, že u nás máme pravidla, která se sice sem tam někde poruší, ale cekově to má nějaký řád a lad. :)


  • 4

#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2014 - 16:10

Takze budme radi, ze v tom mame alespon nejaky poradek. Oni by si meli brat priklad z nas, ne my od nich!


  • 12

#28 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2014 - 16:14

Ty pripady co zminuju jsou zejmena z Bavorska a Saska. Ta 15m kolize je z Bavorska, v Sasku jsem narazil asi na 60m kolizi, taky jsem napred myslel ze to musim mit blbe spocitany. Tradicky se stagema jsem potkal jednu v Bavorsku, druhou nekde daleko veprostred Nemecka, nevim ktera spolkova zeme to byla. Multinu kde byl na stagi ten field puzzle na 2 hodiny (aspon pro me, nekdo to da rychlejc) jsem potkal taky nekde v Bavorsku.

 

A tradicky kde treba resite pul hodiny jak pixlu otevrit a u nas by to byly mysterky jsou po celym Nemecku i Rakousku. Tohle je spis naopak nase krajova specialita ze se to zasadne publikuje jako mysterka. Jinde kes na uvodkach je proste tradicka a hotovo.

 

Jinak mam z Nemecka pocit ze revs tam maji trochu jiny pristup nez u nas. Mene to resi pri publikaci, nechaji to snaz jit ven, ale kdyz jsou problemy, nekompromisne to poslou do archivu. Proste nechaji to "na prirode". Nez by ty problemy vyhledavali predem, pockaji az nastanou a pak to zariznou. V cem jsou tam naprosto benevolentni je umistovani T5. Najdete je ve meste v parku, lezete na strom a vedle chodej baby se psem na prochazku. Totez ty technologicky stavby. Tuhle jsem prakem ostreloval dalnicni most, v podstate z pozice kde pod nim vedla druha silnice, sice s malym provozem, ale sem tam auto jelo. Strilelo se pres tu spodni silnici na pilir. Neco u nas naprosto nemyslitelnyho. Nebejt to D5 ktera dala dost prace, sel bych od toho.

 

V necem je ten benevolentnejsi pristup lepsi, v necem horsi. Celkove mi prijde asi trochu horsi, ale to je mozna jen tim ze jsem zvyklej na poradek co je u nas :-)


  • 2

#29 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2014 - 16:27

no tak do listingu napíše ty indicie z jedné desky rovnou a je to, jaký problém? Jen prostě ubyde jedna stage, ne?

Jo, tohle je samozrejme dobra a pouzivana metoda jak to korektne vyresit. Problem je ze v tomhle pripade kdyz takhle ubyde jedna stage, tak uz zadna stage nezbyde, protoze jich tam vic neni. No a multina s nulovym poctem stagi je taky na prd :-)


  • 0

#30 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2014 - 17:37


A tradicky kde treba resite pul hodiny jak pixlu otevrit a u nas by to byly mysterky jsou po celym Nemecku i Rakousku. Tohle je spis naopak nase krajova specialita ze se to zasadne publikuje jako mysterka. Jinde kes na uvodkach je proste tradicka a hotovo.

 

 

S tímhle bych si dovolil nesouhlasit - existuje celá jedna oblast v USA (teď nemám, jak ji dohledat), kde je asi 200 krabiček na úvodních souřadnicích a všechno to jsou letterboxy jen proto, že je v nich razítko.

 

Ostatně letterbox na úvodních souřadnicích je i na jižním okraji Drážďan.


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#31 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2014 - 18:01

Letterbox na úvodních souřadnicích je i v Praze :D . Akorát je tam popis cesty ve smyslu "jdi 100m na sever, pak 100m na západ...." Ale každýmu, kdo mrkne do mapy, je jasný, že to je na úvodkách. Jinak ty Němci mi udivujou, měla jsem představu, že jsou chorobně pořádný a vono houbeles :D.


  • 2

#32 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2014 - 22:13

S tímhle bych si dovolil nesouhlasit - existuje celá jedna oblast v USA (teď nemám, jak ji dohledat), kde je asi 200 krabiček na úvodních souřadnicích a všechno to jsou letterboxy jen proto, že je v nich razítko.

 

Ostatně letterbox na úvodních souřadnicích je i na jižním okraji Drážďan.

Já mám takový z Chorvatska. Došel jsem ke zřícenině kostela, pod kamenem byla keška s razítkovacím polštářkem a kovové razítko bylo přiděláno do skály.


  • 1

#33 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2014 - 22:35

Sousedni vlakno o statistikach se nam kapku vymklo, ale tema kam jsme odbocili je asi natolik zajimave, ze si zaslouzi samostatnou existenci. Takze tady muzeme pokracovat o tom jak nektere veci funguji v jinych zemich a co nas kde muze prekvapit.


  • 2

#34 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2014 - 23:58

S tímhle bych si dovolil nesouhlasit - existuje celá jedna oblast v USA (teď nemám, jak ji dohledat), kde je asi 200 krabiček na úvodních souřadnicích a všechno to jsou letterboxy jen proto, že je v nich razítko.

 

Ostatně letterbox na úvodních souřadnicích je i na jižním okraji Drážďan.

 

Ta oblast se tahne zhruba mezi vychodnim a zapadnim pobrezim...


  • 2

#35 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6

Publikováno 28 listopad 2014 - 2:41

Nás při výletě do Rakouska poněkud překvapila webcam cache GCQBJ2. Kamera se totiž nenechází na souřadnicích. A není to tím, že by byla o pár desítek metrů dál, ona je v úplně jiném městě. Tím se vysvětlil i podezřele malý počet nálezů :-)


  • 0

#36 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 7:15

S tímhle bych si dovolil nesouhlasit - existuje celá jedna oblast v USA (teď nemám, jak ji dohledat), kde je asi 200 krabiček na úvodních souřadnicích a všechno to jsou letterboxy jen proto, že je v nich razítko.

 

Ostatně letterbox na úvodních souřadnicích je i na jižním okraji Drážďan.

Ja to myslel jinak. Ze kdyz udelas tradicku a chces aby to bla tradicka, nenuti te zrejme delat z ni mysterku jen proto, ze je v ni nejakej figl s otviranim. Proste kdyz je tradicka na souradnicich, tak je to tradicka.


  • 0

#37 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 7:37

Jo, tohle je samozrejme dobra a pouzivana metoda jak to korektne vyresit. Problem je ze v tomhle pripade kdyz takhle ubyde jedna stage, tak uz zadna stage nezbyde, protoze jich tam vic neni. No a multina s nulovym poctem stagi je taky na prd :-)

 

Čímž jsi popsal aktuální stav Jazzové sekce. :D Úvodní stage je pouze napsaná v listingu, ve skutečnosti neexistuje a z kešky je googlicí mysterka.


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#38 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 8:19

A tradicky kde treba resite pul hodiny jak pixlu otevrit a u nas by to byly mysterky jsou po celym Nemecku i Rakousku. Tohle je spis naopak nase krajova specialita ze se to zasadne publikuje jako mysterka. Jinde kes na uvodkach je proste tradicka a hotovo.

To  není tak docela pravda. Zrovna nedávno jsem lovil tradičku s kódovým zámkem (btw moc pěknou). Kód se tedy dal zjistit velmi snadno, ale jako ochrana před vymudlením to asi funguje dost dobře. Odkaz neprásknu, nechci ownerovi přidělávat práci.


  • 0

#39 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 8:43

Čímž jsi popsal aktuální stav Jazzové sekce. :D Úvodní stage je pouze napsaná v listingu, ve skutečnosti neexistuje a z kešky je googlicí mysterka.

No prave. Takze zverejnit reseni ty jediny stage v listingu by vyslo nastejno. Furt by to bylo bez stage a jeste navic s resenim v listingu. Co by to v takovym pripade melo mit za ikonu si moc netroufam odhadnout. Multina tezko, kdyz nesbiras nic v terenu a nemas stage. Tradicka taky ne, kdyz neni na uvodkach. Takze by to musela bejt zas jedine mysterka. A jsme tam kde jsme byli, melo by to spatnou ikonku. Ale zato by sla odlovit z terenu bez googlovani a Smrk by neodesel bez bodu :)


  • 0

#40 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2014 - 8:53

To  není tak docela pravda. Zrovna nedávno jsem lovil tradičku s kódovým zámkem (btw moc pěknou). Kód se tedy dal zjistit velmi snadno, ale jako ochrana před vymudlením to asi funguje dost dobře. Odkaz neprásknu, nechci ownerovi přidělávat práci.

Kdyz nedas odkaz, nevim o co jde. Asi chces rict ze i u nas je tradicka co nejde hned otevrit, jestli teda mluvis o kesi u nas. Ja nerikam ze takovy neexistujou, zalezi taky jak je stara, jak byl reviewer bdelej atd. Ale proste u nas pri nove publikaci revs koukaji i na zpusob otevirani a pokud je slozitej, nutej te udelat to jako mysterku. V Nemecku a Rakousku (nevim jak v dalsich zemich) se toto BEZNE nechava jako tradicka. Ja nemluvim o jednotlivejch anomaliich, ty muzou bejt kdekoliv, i u nas. Mluvim o systematickym odlisnym vykladu pravidel a v tomhle je fakt u nas jinej nez v okolnich zemich. Ja uz takovejch videl desitky, na nekterejch jsem dokonce dal DNF protoze jsem to nezvladnul otevrit

 

Myslim ze nejde o to psat sem jednotlivy ulety, ty jsu kdekoliv na svete. To by pak nejakej cizinec na zaklade nalezu ty jedny Smrkovo multiny mohl doma vypravet ze u nas se mysterky publikuji jako multiny. Spis je zajimavy to, co se odlisuje systematicky, na velkym poctu nebo dkonce na vetsine kesi.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama