Přejít na obsah


Fotka
* * * - - 1 Hlasů

Čínské mobilní telefony


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#1 jenik100

jenik100

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 27 December 2014 - 20:19

Zdravím , rád bych se zeptal zda je tu někdo kdo má zkušenosti s Čínským mobilem ( Značka jako : Xiaomi , Doogee ) Hlavně mobily , které mají procesory od Mediateku .. 

 

Jak na nich funguje GPS ? Někdo říká že už se to dá a někdo že ne :)

 

Díky a přeji pěkný zbytek dne , Honza


  • 1

Lidi , je to jen hra .. :)

 

Sony xperia SOLA  ( officiální aplikace )  ---->  Právě hledám ..


#2 QVIK

QVIK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 27 December 2014 - 21:05

Mám ZTE V5 a můžu jen vynachválit.  Na kešky se hodí díky přesné gps, která naběhne tak do 10s a i wherigo se na něj hrálo v pohodě. Kupoval jsem přes aliexpress ještě v předprodeji, takže jsem za něj dal 4000 ale teď se dá sehnat hluboko pod (pokud ti nevadí pádla jako je toto tak doporučuji Eternal team). Pokud chceš rozměrově menší telefon tak bych šel do Xiaomi Mi2S se 4,3 palcovým displejem. Ten už ozkoušený nemám... Doogee mě při vybírání taky zaujalo, ale nevim jak to bude s foťákem....design ale pěkný. Chtělo by to sem dát nějaké tvoje parametry jako by měl být velký, cenové rozpětí, pamět, foťák atd.


  • 1

#3 jenik100

jenik100

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 27 December 2014 - 21:09

Díky , spíše jsem chtěl vedět zkušenosti , ale minimálně 1GB ram a cena kolem 4000,kč :)


  • 0

Lidi , je to jen hra .. :)

 

Sony xperia SOLA  ( officiální aplikace )  ---->  Právě hledám ..


#4 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 27 December 2014 - 21:37

Osobně čínský telefon nevlastním, ale několik kolegů, kteří jej vlastní, je z nich nadšeno. A to se jedná v některých případech doslova i o no name modely. :-) Při nákupu si hlavně ohlídej, aby měl dotyčný telefon kompas; není to až tak úplná samozřejmost. Bez něj ti nebudou fungovat geocachingové aplikace; respektive směrové vyhledávání podle GPS. 


Tento příspěvek byl upraven od Canoppy1: 27 December 2014 - 21:47

  • 0

#5 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 27 December 2014 - 22:03

Mám Xiaomi a GPS fixuje je během pár sekund. Chce to jednou za par dnů stáhnout data pro A-GPS. Prý MIUI nemá s GPS problém.
  • 0

#6 misa kulicka 2

misa kulicka 2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 27 December 2014 - 22:25

Mám zopo 780 ( MT 6582) a je to lemra líná, GPS nalezení pozice mu trvá dost dlouho ( i 10 minut)


Tento příspěvek byl upraven od misa kulicka 2: 27 December 2014 - 22:32

  • 2

misa%20kulicka%202.png


#7 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 28 December 2014 - 6:28

Hlavně myslím, že nemá cenu řešit zkušenosti se starými čínskými telefony, které tu jsou výše prezentovány, nové čipsety toho umí víc a jsou navíc levnější. Teď začal prodej Jiayu S3, který podporuje jak GPS, tak Glonass a i BDS (je ve výstavbě), takže tři družicové systémy najednou na určení přesných souřadnic ...

http://www.ejiayu.co...ews2-1-184.html

http://www.ejiayu.co...Product-18.html

 

.. a za cenu pod 200 USD (v čínském eshopu v předprodeji), cena půjde ještě dolů, v Číně je již v prodeji za 899 Juanů, což je kolem 145 USD.

http://www.minideal....h-2gb-16gb.html

http://shop.ejiayu.c...roduct-467.html


Tento příspěvek byl upraven od shaman5: 28 December 2014 - 6:40

  • 0

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 28 December 2014 - 8:19

A umí evropské LTE ?


  • 0

#9 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 28 December 2014 - 9:51

Pravda, s lte byva nekdy problem. Ale co jsem koukal na jeden z tech odkazu, tak to lte melo. A nevim o tom, ze by lte bylo evropske a neevropske. Spis je nekdy problem, ze v cinskych tel. vubec neni.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 28 December 2014 - 9:58

  • 0

#10 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 28 December 2014 - 10:33

A umí evropské LTE ?

funguje v pásmech FDD B3, B7 a B20 (1800, 2600 a 800 MHz) pro použití v ČR tedy chybí Vodafonem hojně využívané pásmo B8 (900 MHz).


  • 1

#11 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 28 December 2014 - 10:47

Tak jsem o neco moudrejsi :-)
  • 0

#12 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 28 December 2014 - 16:46

Ono moc operátorů to pásmo B8 (900 MHz) na LTE nepoužívá (asi jen tři na celém světě), takže to moc telefonů podporovat nebude. Spíše jen telefony, které budou cíleny přímo do ČR. 

http://en.wikipedia....of_LTE_networks

Bohužel se Vodafone zbláznil a začal nyní stavět LTE i na dalším nestandardním pásmu B1 (21000 MHz). 

http://www.cnews.cz/...kvence-2100-mhz


Tento příspěvek byl upraven od shaman5: 28 December 2014 - 17:05

  • 1

#13 jenik100

jenik100

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 28 December 2014 - 23:15

Honor 3c máte někdo kačerské nebo nekačerské zkešenosti ? :)


  • 0

Lidi , je to jen hra .. :)

 

Sony xperia SOLA  ( officiální aplikace )  ---->  Právě hledám ..


#14 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 29 December 2014 - 14:20

@ jenik100:

Už jsem o tom psal někde v jiným tématu. Ano, telefony s čipy Mediatek mívají problémy s GPS, ale...

Celý problém je v tom, jak je ta konkrétní ROM pro telefon "uvařená". Mám Lenovo P770 (čip MTK 6577, šedej dovoz, ještě z doby, kdy Lenovo u nás telefony oficiálně neprodávalo), tam je ten problém asi nejmarkatnější a právě kvůli GPS jsem na něm testoval několik ROM. Obecně se dá říct, že čistý Android 4.2 má na starších Mediatek čipech fix naprosto zoufalej - čtyři, pět minut než se GPS chytla nebyl problém. Ostatní ROMky (MIUI, LeWa) na něm fungují naprosto spolehlivě - stáhneš A-GPS data (malý soubor s aktuální pozicí satelitů) a fix je tam do 10 vteřin.

Takže problém je jednoznačně v konkrétních "driverech" GPS modulu, nikoliv v hardware telefonu.

Obecně ale platí, že nový telefony už tenhle problém nemají.

Navíc, číňanovi hraje do ruky to, že telefon s touhle výbavou je na poloviční až dvoutřetinový ceně oproti "velkejm" výrobcům.

 

@ Canoppy1:

kompas - zrovna tahle informace se poměrně blbě zjišťuje, málokterý prodejce ji ve specifikaci uvádí. Ale geoaplikace ho k životu nepotřebujou, fungujou i bez něj. Je to s ním určitě pohodlnější, ale zatím jsem se bez něj v pohodě obešel, jen u jedný kešky si pamatuju (blbej terén a hint k ničemu), že jsem si dal dvacetimetrový kolečko kolem krabky, než se mi místo podařilo lokalizovat a vyškrábnout jí z úkrytu. 


  • 2

#15 jenik100

jenik100

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 29 December 2014 - 15:45

Dobře díky :) Chápu to tedy dobře že na geocaching je použitelný i přístroj , který nemá elektrycký kompas například Nokia lumia 630 ?  :)Jak se přístroj chevá bez kompasu a ovlivní to nějak rychlost nalezení ? :)

 

Díky 


Tento příspěvek byl upraven od jenik100: 29 December 2014 - 17:59

  • 0

Lidi , je to jen hra .. :)

 

Sony xperia SOLA  ( officiální aplikace )  ---->  Právě hledám ..


#16 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2014 - 8:43

Samozřejmě, že takovej telefon je použitelnej pro keškování. Na to abys našel, stačí jen funkční GPS a příslušná geoaplikace.

Bohužel, můj telefon kompas nemá, takže ti nedokážu přiblížit, jakej větší komfort při hledání kompas nabízí a o kolik je hledání s ním snažší a rychlejší.

Já si na mapě (používám c:geo) zobrazím kešku a jdu za ní, pak jen se zmenšující se vzdáleností od krabky si zoomuju mapu. Vím, že v c:geu (nebo i v Locusu) je možnost přepnout z mapy na kompas nebo radar a takhle hledat, ale nepoužívám to.

Rozdíly hledání s kompasem a bez něj ti bude muset říct někdo, kdo ho používá.


  • 0

#17 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1044 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2014 - 9:11

No nevím, když jsem přepnul na GPS, ukazovala mi na mém telefonu šipka blbě a hledat se podle toho dost dobře nedalo. Ale možná u jiného to funguje.


  • 0

#18 Pletikosic

Pletikosic

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2014 - 9:47

Já pouzivam na kesovani Xiomi RedRice a hlavně ze začátku to byl velky boj a fix byl klidně i 15 minut nebo se to nechytlo vůbec... Pak jsem zjistil, ze v pozadí stačí mít pustenej sport tracker a fix je do par minut... Ale pak už funguje bez problému :) takže stačí zapnout GPS par minut před keskou a je to bez problému. Horsi je kdyz na to zapomenu to pak stepuju kousek od kesky a cekam na zazrak :D. Určité bych se vsak čínských značek nebál. Sice se stále učí, ale každý model je lepší a lepší.....
  • 0

#19 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2014 - 14:23

@phrkt:

Možná budeš mít ten samej problém jako já - tvůj telefon neumí ekompas.

 

@Pletikosic:

U Červený rejže (obecně u všech Xiaomi) právě problémy s GPS nejsou vůbec (pokud tam máš MIUI ROM). Tam jsou fixy max. desítky sekund. Jde jen o to, nastavit GPS. Vypnout EPO, zapnout A-GPS a nastavit automatický stahování aktuálních pozic satelitů tak jednou za týden. Z vlastní zkušenosti vím (nějaký Xiaomi jsem už flešoval), že pak první fix je tak 30 - 40 vteřin, další pak do deseti.

 

@jenik100:

Tak jsem teď kompas konzultoval s kolegou, kterej ho na svým Samsungu (nevím typ) úspěšně používá. Jede taky přes c:geo. Já hledám jen přes mapy, ale pokud se dostanu na zoom míň jak 80 metrů, tak mi moje pozice na mapě začně strašně poskakovat a vůbec nevím pak kde stojím.

Kolega jede podle mapy jen do vzdálenosti asi 50 metrů a pak přepne na radar a krabku dohledá podle něj. Radar totiž bere data z ekompasu a navede ho přesně na místo. 

Princip je jednoduchej: je to jako kdybys měl v ruce papírovou mapu a na ní položenej klasickej kompas a otáčel se na místě, kolem svý osy. Střelka kompasu ti bude pořád ukazovat sever, ať se točíš, jak chceš. Budeš vždycky vědět, kterým světovým směrem se díváš. Stejně tak to funguje u ekompasu.

Pokud ekompas telefon nemá, je to jako bys měl v ruce jen tu mapu. Víš kde stojíš (to ti řekne GPS), ale nevíš, kterým směrem se koukáš. Abys to zjistil, musíš udělat pár kroků, aby GPS zachytila tvůj pohyb a spočítala tvojí novou polohu. Pak teprv zjistíš, jestli je keška vpravo od tebe nebo před tebou.

Naštěstí třeba c:geo (ale asi i ostatní programy) ti do mapy maluje trasu, kudy jdeš, takže není problém zjistit, z který strany ke keši jdeš.

Ekompas určitě hledání zjednoduší, ale že bys nemohl fungovat, to určitě nehrozí.


  • 0

#20 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1044 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2014 - 14:37

@phrkt:

Možná budeš mít ten samej problém jako já - tvůj telefon neumí ekompas.

 

Asi to chce číst. Píšu: "když jsem přepnul na GPS, ukazovala mi na mém telefonu šipka blbě a hledat se podle toho dost dobře nedalo"

 

Když přepnu na kompas, funguje to dobře. :)


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama