Přejít na obsah


Fotka
* * * - - 1 Hlasů

Čínské mobilní telefony


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#21 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2014 - 15:10

Tak to sorry, nějak nechápu to: "když jsem přepnul na GPS"

Znamená to, že pokud jseš v mapě, tak ti šipka v ní ukazuje nesmyslnej? A pokud dáš kompas, tak je to v pohodě?


  • 0

#22 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1044 příspěvků(y)

Publikováno 30 December 2014 - 15:34

Když mám v c:geo puštěnou šipku a zmáčknu tlačítko Menu, objeví se mi volba Aktivovat senzory a pod ní je přepínání kompas/GPS.


  • 1

#23 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 31 December 2014 - 5:38

Dobře díky :) Chápu to tedy dobře že na geocaching je použitelný i přístroj , který nemá elektrycký kompas například Nokia lumia 630 ?  :)Jak se přístroj chevá bez kompasu a ovlivní to nějak rychlost nalezení ? :)

 

Díky 

Akorát že nejlepší aplikace na geocaching je Locus Map a ta pro WP není, je pouze pro Android.


  • -4

#24 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 31 December 2014 - 9:01

Když mám v c:geo puštěnou šipku a zmáčknu tlačítko Menu, objeví se mi volba Aktivovat senzory a pod ní je přepínání kompas/GPS.

Jojo vím co myslíš..také to používám. Pointa je vtom že při aktivaci funkce: kompas- používá telefon k ukazování směru "tzv šipky" zabudovaný kompas, pokud ho teda má.

                                                                                                                         GPS-v tomto případě využívá GPS k informaci o směru pohybu (ale musíš se hýbat,jak zastavíš šipka je zmatená)

Ještě dodám že z mého pozorování je funkce kompas dost závislá na tom jestli máte telefon vodorovně..při chůzi sním všemožně hýbáte a nakláníte ho (pak je šipka dost zmatená)..v takovém případě se já osobně řídím hlavně vzdáleností...je jedno kam ukazuje šipka...hlavně když se vzdálenost zmenšuje  ;)       


  • 1

#25 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2015 - 9:15

Vodorovnost je víceméně předpoklad pro správnou funkci ekompasu. Stejně tak u klasickýho kompasu. Je tam bublinka, která by měla bejt na ose střelky.

Proto většina softů (já používám na pozadí c:gea běžící GPS status) má možnost tuhle bublinku zobrazit.

Předpokladem je taky správný nakalibrování polohovýho senzoru (což lze taky udělat přímo v GPS statusu)..


  • 0

#26 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1044 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2015 - 9:28

U mého telefonu záleží na tom jaká šipka. Ta co mám u c:geo funguje spolehlivě i ve svislé poloze v držáku v autě (přepnutá na kompas),

zatímco Radar z Locus Free je nasvislo úplně zmatený a nepoužitelný. Ale u jiného přístroje to samozřejmě může být jinak.


  • 0

#27 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2015 - 9:34

Zda se, ze u c:gea se ti otaci sipka jen podle gps a u Locusu podle mag. kompasu. Pak zalezi na jeho kvalite a pripadne kalibraci.

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 02 January 2015 - 9:34

  • 0

#28 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2015 - 10:04

Hlavně myslím, že nemá cenu řešit zkušenosti se starými čínskými telefony, které tu jsou výše prezentovány, nové čipsety toho umí víc a jsou navíc levnější. Teď začal prodej Jiayu S3, který podporuje jak GPS, tak Glonass a i BDS (je ve výstavbě), takže tři družicové systémy najednou na určení přesných souřadnic ...

http://www.ejiayu.co...ews2-1-184.html

http://www.ejiayu.co...Product-18.html

 

.. a za cenu pod 200 USD (v čínském eshopu v předprodeji), cena půjde ještě dolů, v Číně je již v prodeji za 899 Juanů, což je kolem 145 USD.

http://www.minideal....h-2gb-16gb.html

http://shop.ejiayu.c...roduct-467.html

 

To nevypadá vůbec zle .... snad jen možná hloupej dotaz (moc se v tomto neorientuju), bude takovej telefon umět češtinu?


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#29 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1439 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2015 - 10:13

To nevypadá vůbec zle .... snad jen možná hloupej dotaz (moc se v tomto neorientuju), bude takovej telefon umět češtinu?

 

Pokud to běží na androidu, neměl by to bejt problém. Teda pokud to nebude mít nějakej vlastní čínskej "launcher". Tam pak u některých věcí problém bývá. Mě mrzí, že často slušně vybavenej telefon zazděj starší verzí Androida nebo zakážou OTG a podobný výmysly.

 

Tady to ale vypadá, že to bude mít čistej android 4.4 takže by problémy s překladama bejt nemusely.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 02 January 2015 - 10:16

  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#30 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1044 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2015 - 10:20

Zda se, ze u c:gea se ti otaci sipka jen podle gps a u Locusu podle mag. kompasu. Pak zalezi na jeho kvalite a pripadne kalibraci.

Není tomu tak, o kousek výš píšu  o přepínání a v poslední době mám trvale nastaven kompas, protože nastavení na GPS je prakticky nepoužitelné.


  • 0

#31 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2015 - 10:20

Pokud to běží na androidu, neměl by to bejt problém. Teda pokud to nebude mít nějakej vlastní čínskej "launcher". Tam pak u některých věcí problém bývá. Mě mrzí, že často slušně vybavenej telefon zazděj starší verzí Androida nebo zakážou OTG a podobný výmysly.

 

Tady to ale vypadá, že to bude mít čistej android 4.4 takže by problémy s překladama bejt nemusely.

 

Hmmmm, toho bych se asi trošku bál, ale pokud to je jak říkáš - tedy čistej Android, tak by to fakt asi mělo být OK.

Za ty peníze je to opravdu hodně lákavý, obzvlášť když by to podle popisu mělo mít i všechny frekvence LTE.

Díky za info.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#32 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1439 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2015 - 10:28

Hmmmm, toho bych se asi trošku bál, ale pokud to je jak říkáš - tedy čistej Android, tak by to fakt asi mělo být OK.

Za ty peníze je to opravdu hodně lákavý, obzvlášť když by to podle popisu mělo mít i všechny frekvence LTE.

Díky za info.

 

Určitě bych počkal až někde bude k vidění video z menu telefonu, jen ne z předprodukčního. Dle fotek na jejich webu to vypadá na čistej android 4.4 (ale to se muže změnit právě, pokud přidají ten vlastní launcher jako to dělá HTC, Samsung nebo Sony).


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 02 January 2015 - 10:29

  • 2

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#33 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2015 - 13:41

Hmmmm, toho bych se asi trošku bál, ale pokud to je jak říkáš - tedy čistej Android, tak by to fakt asi mělo být OK.

Za ty peníze je to opravdu hodně lákavý, obzvlášť když by to podle popisu mělo mít i všechny frekvence LTE.

Díky za info.

všechny frekvence nemá,  http://www.ejiayu.co...Product-18.html  , chybí Band 1 a 8, to B8 v současné době používá Vodafone.

 

http://androidforum....v-r-t59391.html


  • 2

#34 jenik100

jenik100

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2015 - 18:35

Hmmmm, toho bych se asi trošku bál, ale pokud to je jak říkáš - tedy čistej Android, tak by to fakt asi mělo být OK.

Za ty peníze je to opravdu hodně lákavý, obzvlášť když by to podle popisu mělo mít i všechny frekvence LTE.

Díky za info.

 

 

Tyto Čínské telefony většinou mají skoro čistý android , často jsou například bez menu kvůli plynulosti systému nebo si jen upraví nějaké ikony či notifikační lištu :)

 

No například znám telefon , který sice běží na čistém androidu , ale díky tomu že není určen pro český trh tak v nastavení Český jazyk nenajdete .. Ale myslím že Anglický jazyk není až takový problém , samozdřejmě jsou aplikace díky kterým se mobil částečně přeloží .. Boužel to není 100% , ale myslím že pár slovíček na které můžete v mobilu narazit si hravě někde na internetu přeložíte a pak už budete dělat všechno automaticky , mužete si klidně zkusit dát mobil na den do AJ a uvidíte jestli se budete orientovat :)

 

Pěkný den , Honza :)


  • 0

Lidi , je to jen hra .. :)

 

Sony xperia SOLA  ( officiální aplikace )  ---->  Právě hledám ..


#35 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2015 - 18:54

Jen mě tak napadlo, když už tu jsou znalci přes čínské modely...

 

Pro mě je mobil na geocaching něco na způsob Samsung Xcover = zvýšená mechanická odolnost a hardwérová tlačítka - především pak tlačítko Fotoaparátu...

 

Existuje nějaká alternativa tohoto telefonu???


  • 0

#36 jenik100

jenik100

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 02 January 2015 - 21:15

Jsou nějaké značky které se specializují na odolné telefony .. Nejznámejší je například CAT :)

 

Zde je recenze na asi nejnovější model od značky CAT : http://mobilenet.cz/...si-drsnak-18316

 

Snad jsem něco pomohl :)


Tento příspěvek byl upraven od jenik100: 02 January 2015 - 21:15

  • 0

Lidi , je to jen hra .. :)

 

Sony xperia SOLA  ( officiální aplikace )  ---->  Právě hledám ..


#37 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2015 - 19:29

 

Zde je recenze na asi nejnovější model od značky CAT : http://mobilenet.cz/...si-drsnak-18316

 

Snad jsem něco pomohl :)

No o téhle značce vím, ale vždycky se najde něco co mi chybí, tady např. tlačítko fotoaparátu (jde mi i o to, aby se tlačítkem fotoaparát zapnul a následně fotil) A pak nevím jak je to s možností výměny baterie, radši nosím nabitou záložní, než tahat nabíjecí zdroj s kabeláží...

Všechno jde nějak obejít, atp. ale proč chtít kompromisy, že? ;)


  • 0

#38 jenik100

jenik100

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2015 - 20:28

No o téhle značce vím, ale vždycky se najde něco co mi chybí, tady např. tlačítko fotoaparátu (jde mi i o to, aby se tlačítkem fotoaparát zapnul a následně fotil) A pak nevím jak je to s možností výměny baterie, radši nosím nabitou záložní, než tahat nabíjecí zdroj s kabeláží...

Všechno jde nějak obejít, atp. ale proč chtít kompromisy, že? ;)

 

Chce to trochu prolézt net a mobil podle představ určitě najdeš :)

Ano druhá baterie je určitě jednoduší a vypadá to lépe , ale pokud baterie telefonu má např. 2500 mAh tak když máš náhradní tak to dělá 5000 mAh a záložní zdroje mají třeba 10000 mAh i více :)

 

Záleží co se ti hodí , uznávám že v normálním dni je 100% lepší druhá baterie ¨ Přece jenom přijít s power bankem do školy nebo do práce může vypadat trochu komicky :) ¨ Ale zase pokud plánuješ celodenní výlet s použitím GPS či DAT tak si myslím že se zase může hodit bank :)


  • 0

Lidi , je to jen hra .. :)

 

Sony xperia SOLA  ( officiální aplikace )  ---->  Právě hledám ..


#39 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2015 - 22:04

Měl jsem telefon ZTE Grand a byl jsem s ním docela spokojený. Jenže jsem nakonec narazil u prodejce. Po několika měsících se nedal zapnout. Telefon jsem reklamoval a po pár dnech mi ho vrátili spravený. Po roce se nedá zapnout znovu. Zase jsem ho reklamoval, ale reklamaci mi neuznali, protože IMEI telefonu nesouhlasí s tím, které je na záručním listu. A teď mi tvrdí, že jsem jim loni dal správný telefon a teď jsem jim přinesl jiný. A já nemám jak dokázat, že je to stále jeden a ten samý telefon. Kde došlo k záměně, to netuším.


  • 0

#40 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 03 January 2015 - 22:09

Smrk: IMEI je vzadu pod baterií, ne?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama