Přejít na obsah


Fotka

Neoprávněné mazání logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
171 odpovědí na toto téma

#101 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2015 - 22:28

Jezismarja, cetl jsi to co sem vitablondak napsal? Samozrejme ze mu owner puvodni log smazal naprosto opravnene, protoze proste tu kes nenasel, do logbooku se nezapsal, protoze tam ta kes nebyla. A owner si mohl bejt zatracene jistej ze to maze opravnene, kdyz ten logbook mel doma, nebo v popelnici, nebo kam ho odnesl. Zapsal se do jiny kese, a tenhle nalez mu samozrejme uznan byl, protoze byl naprosto regulerni. Tady neni vubec zadna pochybnost, po vyjasneni nedorozumeni jsou ve shode owner i nalezce. Jen ty mas jeste pochyby. O cem proboha?

Můj konkrétní případ popsal správně Modrák.

 

Ale můj dotaz byl zodpovězen nejasně. Několik "znalců" zde tvrdilo, že dle pravidel nelze log na archiválii požadovat...  

Já ale z jiných vyjádření pochopil, že pokud je log v logbooku keše (i archiválie), tak je FI log oprávněný!  Jako u každé jiné keše... Což se těžko dokazuje. Ale to vlastně i u každé jiné keše. Teoreticky jde skoro vždy říci, že logbook není pravý:-)))) To by člověk musel mít vše nafoceno:-)))  Takže je to stejně o lidech a o dohodě:-)


  • 2

#102 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2015 - 22:54

Hm, když owner odnese archivovanou keš, tak se může stát, že ji někdo obnoví. Takže buď nálezy po archivaci neuznávat, nebo keš nechat na místě a uznávat nálezy, dokud se neztratí. Vím, že jsou owneři, kteří se o keš starají i po archivaci.
Často se archivuje kvůli ztrátě, případně kvůli špatnýmu stavu keše. Logovat prasklou krabičku a plesnivý logbook... keš to je, ale nevím, jestli není lepší něco takového vyhodit.

Vitablondak: tak jistě, když se ztratí logbook, případně celá keš, tak tam někdo dá sáček s papírkem, ale správně by Ti owner ten nález nemusel uznat...

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 11 únor 2015 - 23:20

  • 1

#103 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 0:31

Správně - #48, je to finálka multiny. Uteklo mi to. :)

 

Jinak zkusme to bez emocí. To je prokletí všech diskusí.

No jo, v pohode :)

 

Ono prokleti diskuzi je i to, ze si lidi (a to myslim obecne, ne zrovna ted tebe) neprectou vsechno a reagujou vytrzene z kontextu na neco nepodstatnyho nebo uz davno vyresenyho a obracej tu diskuzi naruby. Samozrejme to se obcas stane kazdymu (vcetne me), pac proste nikdo nema cas prostudovat dukladne uplne vsechno, kazdymu nekdy neco utece, to je normalni. Akorat ze tahle vec uz tu byla vysvetlena asi 3x a furt je to malo. Jen ja uz jsem to ted popsal presne podruhy. Presto az se zas odstrankuje (coz se vlastne prave stalo), zase se  za chvili najde nekdo dalsi kdo to vrati zas na zacatek. A to nepocitam samana, kterej to obraci naruby umyslne. Tak se nediv ze uz to tezko snasim :)


  • 0

#104 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 0:47

Můj konkrétní případ popsal správně Modrák.

 

Ale můj dotaz byl zodpovězen nejasně. Několik "znalců" zde tvrdilo, že dle pravidel nelze log na archiválii požadovat...  

Já ale z jiných vyjádření pochopil, že pokud je log v logbooku keše (i archiválie), tak je FI log oprávněný!  Jako u každé jiné keše... Což se těžko dokazuje. Ale to vlastně i u každé jiné keše. Teoreticky jde skoro vždy říci, že logbook není pravý:-)))) To by člověk musel mít vše nafoceno:-)))  Takže je to stejně o lidech a o dohodě:-)

No ja osobne bych se mel tendenci drzet toho, ze uznani logu na zaarchivovany kesi je v kompetenci ownera. Je to postup kterej uplatnujou zrejme Nemci (nejen na ty lokomotive), do urcity miry ho snad podporili i nasi revs (i kdyz ne uplne natvrdo), dava smysl v kontextu pravidel, napriklad i proto, ze k archivaci muze byt nejaky zavazny duvod kvuli kteremu by se na kes nemelo chodit (treba hrozi nejake nebezpeci, poskozeni majetku, nebo jiny prusvih) a proste jak uz tady padlo od kompetentnich kes je v tom momente oficielne ze hry a logy postradaj oporu v pravidlech a tezko se jich lze domahat. Takze od archivace je to cely na vode a nevidim zadnej duvod proc to nerespektovat a nenechat to na ownerovi at s logy naklada jak uzna za vhodne. Ostatne cokoliv jineho nema smysl, protoze at uz se tu domluvime na cemkoliv jinem, stejne to nezafunguje a kazdej owner se vam na to vykasle a reviever bude pravdepodobne stat na jeho strane, pokud vubec se do toho necha zatahnout. Videl bych to tak, ze archivalie se maji logovat pouze v pripade, ze na tom logu panuje vseobecna shoda, tedy ze ten log chce nalezce, owner i reviewer. Jakmile to kdokoliv z nich zpochybni, je asi rozumny nechat to bez logu a nedohadovat se.


  • 6

#105 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 1:34

Jeste me k tomu napadla jedna vec. Podle me logovat nemeckou lokomotivu v Liberci na namesti je jasna znamka punku  :)  Problem je ze ten nemeckej owner asi neni zadnej pankac :(


  • 4

#106 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 5:53

Jsem myslela, že punk je právě styl Němcům vlastní :D. Já osobně v zásadě souhlasím s Modrákem, ale s tou výhradou, že pokud owner nechce logy po archivaci ponechat, měl by keš odnést, před archivem (kde neni rozumnej důvod archivovat okamžitě (pozemek s keší někdo koupil a oplotil a kačeři lezou přes plot a kradou přitom jabka a majitel po nich střílí :D) varovat v listingu a logy těch, kdo se stihli před odnesením zapsat, ještě ponechat. Zvláště tam, kde se zapsali těsně kolem termínu archivace, takže neni jasný, jestli to bylo před nebo po. Arogantní mazání logů z doby ještě posledních pár hodin před archivací mě pobuřuje :D.


  • 3

#107 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 12 únor 2015 - 9:20

Logy na lokomotivě už owner nemaže. Na GC se hlásí. Jen nevím, co s tím udělá poslední log, kdy to někdo loguje z Prahy.Snad si to owner nepřekládá. Přemýšlím, co ten log má znamenat.

A ještě trochu k průběhu. Po nadšení z této rarity jsem napsal pochvalný log, jaká je to rarita atd. Bylo to v den archivace. Owner to smazal bez jakéhokoliv kontaktu a vysvětlení. Tak jsem zalogoval znovu. Ve vší slušnosti se zeptal, proč to smazal a že takové rarity a příběhy GC přináší. Opět smazáno. Na smazaných logs s FP je zajímavé, že po smazání logu na keši zůstanou. Přibyl log ownera, že souřadnice nesouhlasí a bude mazat.

Nadalo mi to a řekl jsem si do třetice s tím, že pak už končím. Teď mi tam zůstal log, kde cituji pravidla a píšu s vykřičníky. Nelíbí se mi, ale rýpat tam do toho už nechci.

Škoda, že owner nepřistoupil na jakoukoliv diskuzi. Zapsat log, smazat log, zapsat další ... je zvláštní forma diskuze.


  • 0

#108 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 9:28

Teda to je zase ostuda, tentokrat ovsem mezinarodni. Pak se divite ze se zamykaj listingy. Tohle uz je na zamek zraly.


  • 2

#109 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 9:54

Jestli ono to neni tim, ze v Nemecku nejsou na diskuse pres logy zvykli. to je takove ceske specifikum. Pokus chces neco ownerovi, tak ho kontaktuj primo a ne pres nejaky vzkazy v logu. Ja myslim, ze to ani necetl a proc taky na archivovane kesi.


  • 0
MaFa

#110 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 12:09

Oficiální komuniké od GS je takové, že se mě zeptali, jestli se mají mailem ownera zeptat, proč logy maže... :o

A když jsem odpověděl, že by mě to samotného zajímalo, vyřešil to GS tak, že mi FI log vrátil (omylem dokonce 2x) a owner už další FI logy nesmazal (zatím).


  • 0

#111 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 12:36

A když jsem odpověděl, že by mě to samotného zajímalo, vyřešil to GS tak, že mi FI log vrátil (omylem dokonce 2x) a owner už další FI logy nesmazal (zatím).

Takže odteď je zřejmě v pořádku kešky libovolně přenášet a logovat kdekoliv a dokud si jí owner nedožene a neodnese, tak má smůlu.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#112 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 15:30

Ale tu keš jsme nepřenesli my, ani se tak nestalo na náš popud!

A owner není ani němý ani bez prstů, aby nemohl někoho z nás poprosit o odnesení. Ale obávám se, že tam je problém s tím slůvkem poprosit...
  • 0

#113 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 15:32

Mimochodem, nelogovávala se před časem nějaká pražská T5 na eventech v úplně jiném kraji?
  • 0

#114 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 16:04

Teda to je zase ostuda, tentokrat ovsem mezinarodni. Pak se divite ze se zamykaj listingy. Tohle uz je na zamek zraly.

Maximálně tak ownerova mezinárodní ostuda.  :P


  • -4

#115 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 16:15

Ale tu keš jsme nepřenesli my, ani se tak nestalo na náš popud!

A owner není ani němý ani bez prstů, aby nemohl někoho z nás poprosit o odnesení. Ale obávám se, že tam je problém s tím slůvkem poprosit...

Ona existuje jiná relevantní podstatná změna umístění cache než ownerem se schválením nových souřadnic?

 

A kdyby poprosil o odnesení, tak se přece s přístupem co tu je nic nezmění, dokud ten logbook nedoputuje až k němu do něj bude možné libovolně logovat. Dyť tam pak ani nebyl originální logbook, byl tam čísi cár papíru v krabičce co byl kdysi keší kilometry od správných souřadnic. 


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#116 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 16:15

Ale tu keš jsme nepřenesli my, ani se tak nestalo na náš popud!

A owner není ani němý ani bez prstů, aby nemohl někoho z nás poprosit o odnesení. Ale obávám se, že tam je problém s tím slůvkem poprosit...


A mohl bys zde, prosím, uvést, jaký význam má konkrétně pro tebe logování do logbooku archivované keše, který se nachází několik desítek kilometrů mimo souřadnice, takže evidentně nemohlo dojít k omylu, a ještě vyžadovat umožnění logovat na webu?

A proč by měl owner vůbec někoho žádat o odnesení? Krabička ze souřadnic zmizela, owner keš archivoval. To jako opravdu, když se mi ztratí krabička, podle tebe musím vyhlásit pátrání po všech skládkách, abych zařídil její odnesení z terénu, jinak musím i po archivaci tolerovat podobné logy?

Předem děkuji za odpověď.
  • 8

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#117 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 16:19

Owneři by si měli zvyknout, že spuštěním keše nad ní ztrácejí vlastnické právo a stávají se pouhými údržbáři. Tím by se mnoho nesrovnalostí vyřešilo.


  • -8

#118 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 16:34

Ano, mohlA bych to uvést: má pro mě velký význam hlavně pro ten příběh, že je to rarita...

A ano, myslím si, že pokud by ti keš někdo logoval na skládce, neměl by pro tebe být problém si tam pro ni dojít a tím splnit požadavek GS na odnesení keše, pokud už nechceš dostávat logy. Ale teď jsme se dostali od jádra věci.
  • -3

#119 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 16:42

Děkuji za odpověď.

A nikoliv, nedostali jsme se OD jádra, nýbrž K jádru věci.

K důvodu logování: A to by nestačil WN log?

Ke skládce: Nemá cenu se tě ptát, jestli to myslíš vážně, protože evidentně jo. A když tu krabičku z té skládky vezmu, vyhodím do popelnice a ona se zase objeví na jiné (anebo na té samé), tak to musím opakovat? Nebo tedy musím krabičku zlikvidovat tak, aby už z ní nic nezbylo (spálit, rozleptat, rozemlít)? Myslím, že ti docházejí argumenty.
  • 2

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#120 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 16:47

Ne, myslím, že to ženeš do zbytečných krajností, tato keš, o které se bavíme, není na skládce, ani na neznámém či lidu(kačerů)prázdném místě.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama