Přejít na obsah


Fotka

Neoprávněné mazání logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
171 odpovědí na toto téma

#141 Bubbu

Bubbu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 20:13

Odnesla jsem ji včera ráno po cestě do práce.  :ph34r:

 

Hezkýho Valentýna. :wub:


  • 0

#142 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 12 únor 2015 - 20:15

Odnesla jsem ji včera ráno po cestě do práce.  :ph34r:

 

Hezkýho Valentýna. :wub:

A bude klid.

Nestálo by to za WN log na keši?


  • 1

#143 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 20:20

Když napíšeš, že se loguje na papír, který tam někdo donesl, tak máš v jistém úhlu pohledu pravdu. Ale ten papír byl výměnou za rozmoklý originální logbook. A to už vypadá o dost jinak a nehodí se ti to do argumentace. A stalo se to ještě předtím, než se objevili jakékoliv problémy s logováním. Taková výměna proběhla už na mnoha archiváliích a takové emoce to nevzbudilo.

A pořád nějak zapomínáš (a ostatní) na toto pravidlo nebo doporučení groundspeaku:

  1. If the geocacher has failed to meet logging requirements, please explain your concerns. Politely email the log owner before or immediately after you delete their log. If their log or photos contain spoilers, invite them to edit the log. If you have deleted the log already, invite them to re-log without the spoiler.

A pořád tady jde o jednu neúmyslnou raritu. Založit keš, kde vím (nebo můžu předpokládat), že bude putovat, je samozřejmě porušení pravidel.

 

A kdybych chtěl být hnidopich. Kolik metrů (centimetrů, kilometrů) od souřadnic může být keš, aby splňovala pravidla. Je jasné, že těch 30 km je moc :)

Ale co třeba 50m, nebo 30, nebo 150? Rozhodneš to?

všimni si, že jsem to psal jenom do závorky jako nepodstatné. I kdyby to byl papír originál od ownera, tak aby to byl logbook kešky, tak musí být v kešce, aby to byla tradiční keška, musí to být na souřadnicích v listingu. Všimni si, že dle pravidel je úplně jedno, čí ten papír je, že je důležité v čem je a kde to je. Na lokomotivě není splněno "kde" pro tradiční cache. To pravidlo které zmiňuješ se týká jen formy, jakou by to mělo být řešeno po smazání logu a nijak nedává nárok obnovení neregulérního logu, pokud není dodrženo

v tomto případě "rarita" = "geocacheři se náhodou dostali k odnesené krabičce s logbookem, který byl vzápětí nahrazen", nevidim na tom nic co by mělo dle pravidel větší váhu pro log nálezu než když ta cache s logbookem bude přemisťována úmyslně.

Pokud hledáš nějaký limit, tak ti samozřejmě neřeknu, ale jeho minimálně mez je zřejmě daná dostupnou přesností, průměrná nějakou rozumnou mírou omylu při ukládání a horní bych dal polovinou limitu pro kolize, protože v tomto okruhu bys neměl narazit na jinou kešku, která bude mít taky maximální míru chyby.

 

, ať je odnesou a nebo zamknou. 

Spíš zničí a zamknou. Keška byla odnesena už v německu a nestačí to.

 

Odnesla jsem ji včera ráno po cestě do práce.  :ph34r:

Takže teď si zřejmě můžou zalogovat i lidi v práci, když se napíšou do logbooku :)


  • 3

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#144 netvor

netvor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 20:22

Limiladsfamily: Tys´ chtěl prostě bod bez ohledu na to, že jsi místo cache v Německu našel smetí v Liberci. No, máš ho - ownera už nebavilo se s čecháčkem handrkovat. Všechno dobře dopadlo... 


  • 2

#145 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 21:11

 Pak se mě dotázali, zda-li si přeju, aby sami kontaktovali ownera a vyptali se, oč jde. Požádal jsem je o to.

Výsledkem jejich snažení (jehož podrobnosti neznám) bylo to, že mi přišel mail, kde mi sdělují, že mi FoundIt log obnovili (omylem dokonce 2x), že mi z něj vymazali můj odkaz na pravidla. U mého logu je vidět, že byl editován Groundspeakem.

Následně již všechny další FoundIt logy u keše zůstávají a owner je nemaže.

Z tohoto usuzuju, že došlo k nějaké dohodě mezi GS a ownerem ...

Já z toho naopak usuzuju, že ownerovi vysvětlili pravidla. Tedy že log zapsaný v logbooku je platný i když není keš na správných souřadnicích a i když je archivovaná. 


  • -7

#146 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 12 únor 2015 - 21:22

Limiladsfamily: Tys´ chtěl prostě bod bez ohledu na to, že jsi místo cache v Německu našel smetí v Liberci. No, máš ho - ownera už nebavilo se s čecháčkem handrkovat. Všechno dobře dopadlo... 

Tak ještě jednou. Já nechtěl bod. Nepodsouvej mi, co jsem chtěl. Už jsem ho i přepsal na WN. Já jsem byl rád, že jsem našel takovou raritu. Do Liberce s mašinkou dojel originální logbook. A pak owner aby místo tohoto pravidla

  1. If the geocacher has failed to meet logging requirements, please explain your concerns. Politely email the log owner before or immediately after you delete their log. If their log or photos contain spoilers, invite them to edit the log. If you have deleted the log already, invite them to re-log without the spoiler.

bez varování a diskuze log smazal a pak nereagoval na slušně položenou otázku a vysvětlení, proč jsem to logoval.

Handrkovat se asi opravdu nechtěl, ale nezačal ani jakoukoliv diskusi.


Tento příspěvek byl upraven od Limiladsfamily: 12 únor 2015 - 21:54

  • 1

#147 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 12 únor 2015 - 21:42

všimni si, že jsem to psal jenom do závorky jako nepodstatné. I kdyby to byl papír originál od ownera, tak aby to byl logbook kešky, tak musí být v kešce, aby to byla tradiční keška, musí to být na souřadnicích v listingu. Všimni si, že dle pravidel je úplně jedno, čí ten papír je, že je důležité v čem je a kde to je. Na lokomotivě není splněno "kde" pro tradiční cache. To pravidlo které zmiňuješ se týká jen formy, jakou by to mělo být řešeno po smazání logu a nijak nedává nárok obnovení neregulérního logu, pokud není dodrženo

v tomto případě "rarita" = "geocacheři se náhodou dostali k odnesené krabičce s logbookem, který byl vzápětí nahrazen", nevidim na tom nic co by mělo dle pravidel větší váhu pro log nálezu než když ta cache s logbookem bude přemisťována úmyslně.

Pokud hledáš nějaký limit, tak ti samozřejmě neřeknu, ale jeho minimálně mez je zřejmě daná dostupnou přesností, průměrná nějakou rozumnou mírou omylu při ukládání a horní bych dal polovinou limitu pro kolize, protože v tomto okruhu bys neměl narazit na jinou kešku, která bude mít taky maximální míru chyby.

 

Spíš zničí a zamknou. Keška byla odnesena už v německu a nestačí to.

 

Takže teď si zřejmě můžou zalogovat i lidi v práci, když se napíšou do logbooku :)

Ale já tady neobhajuji nárok na zapsání logu. Já obhajuji to, že jsme tady v dobré víře zalogovali raritní keš v den její archivace. Nelogovali jsme na smetišti, v popelnici. A ani tu keš tady nově nikdo nezaložil. Prostě přijela s mašinkou a originálním logbookem. Byli jsme nadšení z toho, co může geocaching přinést za situace.

A reakce ownera byla, že to prostě smazal. Uznávám i to, že na to má právo, pokud to tak cítí.

Ale už neuznávám to, že smazání logu nijak nevysvětlí. Nereaguje na dotazy. To mi vadilo a proto jsem tam ten log poslal znovu.

Ao ten bod mi fakt nejde a tak jsem ani neměl problém ho přepsat na WN.


  • 2

#148 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 21:45

Když už jsme u toho citování pravidel:

Traditional Cache - This is the original geocache type consisting of, at minimum, a container and a logbook or logsheet. Larger containers generally include items for trade. "Nano" or "micro" caches are tiny containers that only hold a logsheet. The coordinates listed on the traditional cache page provide the exact location of the geocache.

 

exact location si u této keše nejsem úplně jist

 

Geocache Log deletion: If your "Found it" log on a geocache details page has been deleted because the geocache owner disagreed with your comments, be the bigger person, repost a neutral log without the commentary. If you have feedback that may be beneficial, you can respectfully contact the geocache owner privately.


  • 0
MaFa

#149 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 21:49

Já obhajuji to, že jsme tady v dobré víře zalogovali raritní keš v den její archivace.

 

Už jsem ani nechtěl reagovat, ale tohle mi fakt nedá. Vy jste opravdu logovali v dobré víře, že logujete keš na souřadnicích uvedených v listingu?


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#150 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 12 únor 2015 - 22:03

Už jsem ani nechtěl reagovat, ale tohle mi fakt nedá. Vy jste opravdu logovali v dobré víře, že logujete keš na souřadnicích uvedených v listingu?

To mě fakt baví. Dnes je čtení s porozuměním asi opravdu problém. Když loguji v Liberci keš, která přijela z Německa s exponátem, tak si asi fakt myslím, že je na původních souřadnicích  :D

S trochou empatie by ses dokázal vcítit do situace kačera, který takovou situaci zažije. Pokud si tady chceš jen dokazovat, jak hezky umíš argumentovat a rvát se za svoji pravdu, tak ti to jde dobře. Ale já už se toho dál účastnit nebudu. Kdo chce pochopí, jak a s jakými pocity to logování proběhlo. Mohl to být zajímavý příběh odvezené kešky.


  • 0

#151 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 22:40

protože

Přiložené miniatury

  • marfusa-jachci.jpg

  • 6

#152 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 23:00

Celkově to tedy vypadá na spor ownerů s kačery, od kterého dávají revívři vychytrale ruce pryč a odkazují kačery na řešení přes groundspeak, a groundspeak pak rozhoduje ve prospěch kačerů.  :)


  • 1

#153 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 23:04

Co se zamyslet nad pocity Ownera. On taky nemusel vědět, že mu mašinu odvezli. Pak mu začnou chodit logy od kačerů z Čech. Postup je jasnej, keš není a už nebude na svém místě, tak tedy archiv. Přijde dalši FI, tak ho samozřejmě smažu. Keš není na svém místě. Další FI zase smažu, dokonce bych byl tak poskočnej a požádal RW o uzamčení listingu. Chápu, že pro spoustu lidí to může být zážitek, ale proč by to měl být zážitek i pro toho ownera? Co se týká nějaké empatie? Už v názvu vlákna se píše o neoprávněném mazání logu. Tak už od samého začátku je owner v pozici to špatného. Pak samozřejmě, jak je v naší kotlině zvykem, někdo práší na GS, tedy nepráší jenom se slušně ptá. A nakonec je tady 8 emotivních stránek s odpuštěním o hovně. Geocaching je sice jenom hra, ale má stále nějaká pravidla. Pokud ta pravidla nebudeme dodržovat celá hra půjde do háje. 


  • 9
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#154 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 23:06

Nejspíš jsou erupce.

 

V několika tématech se lidi přetlačujou jen pro to přetlačování a víte co? V tom hutným zapařeništi najednou vykvet šamánek a bahní si a popichuje. O něčem to svědčí.

 

Tahle atmosféra mi tu fakt nechyběla.


  • 3

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#155 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 23:20

No já si myslím, že atmosféru byste tu měli stejnou i beze mě. Tohle na mě nesvedete.  :P


  • -3

#156 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 23:33

To máš, bohužel, pravdu :huh:


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#157 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 7:12

To mě fakt baví. Dnes je čtení s porozuměním asi opravdu problém. Když loguji v Liberci keš, která přijela z Německa s exponátem, tak si asi fakt myslím, že je na původních souřadnicích  :D

S trochou empatie by ses dokázal vcítit do situace kačera, který takovou situaci zažije. Pokud si tady chceš jen dokazovat, jak hezky umíš argumentovat a rvát se za svoji pravdu, tak ti to jde dobře. Ale já už se toho dál účastnit nebudu. Kdo chce pochopí, jak a s jakými pocity to logování proběhlo. Mohl to být zajímavý příběh odvezené kešky.

Já myslím, že ownertušil, že mu keš odvezou, jen to nějak nedořešil, nebo nestihl dořešit s archivací.

A myslím, že stejná situace, jako v Liberci, by nastala, kdyby se mašinka objevila kdekoliv jinde - taky by se k ní vrhli místní s radostí, že můžou logovat takovou raritu. Tak nezáviďte. :) :) :) :) :) :) . Keš je nyní zlikvidovaná a tím pohádka o mašince končí.


  • 0

#158 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 7:48

Nechtělo by to zámek? Už se tu zase řeší sra... zazvonil zvonec, keš je pryč, tečka.


Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 13 únor 2015 - 7:49

  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#159 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 8:25

Taky jsme tu měli keš na mašince. A taky nám mašinku odvezli. Po 30 letech, co tu stála jako exponát, si ji všimli lidi z muzea. Jenomže problém s putovní keší jsme tu neměli, kdosi tu keš odnesl těsně před odvozem. Já to vím jen z logů, tehdy jsem ještě nehledal.

Osobně si myslím, že přenesený objekt je na archiv, pokud po přenesení je místo vhodné, založit novou keš. Případně alespoň přes RW změnit souřadnice. Jako legrace je pěkné logovat Šumavskou keš v Liberci, nebo T4,5 bójku z přehrady v zimním skladu. Ale pravidlem by se to stát nemělo.


  • 1

#160 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 9:12

Počkejte, až si Kapsa založí stromovku na Sibiři a vy se pak budete plížit kolem Putinovy ochranky za účelem vytrhávání parket v Kremlu :D !


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama