Přejít na obsah


Fotka

Aktuální funkčnost project-gc.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 macici

macici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2015 - 18:23

nemaka me toto http://project-gc.com  

 

nejde nic overit.


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 16 březen 2015 - 16:40

  • 0

#2 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2015 - 18:36

"Groundspeak has trmporsry turned off Ptoject-GC while they are investigating issues with Geocaching.com" - tedy: "Groundspeak has temporary turned off Project-GC while they are investigating issues with Geocaching.com" - tedy "Groundspeak dočasně vypnul Project-GC po dobu zkoumání problémů na Geocaching.com". To se dějí věci...  :ph34r:


  • 0

#3 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2015 - 20:04

Tim je mysleno, ze jim vypli pristup na Geocaching Live, ne?

 

Nic jinýho jim vypnout nemohli. Je ale hodně podivný, že P-GC nejede normálně dál jen s informací, že nejsou updatována data. Taky mi rozum nebere tu hlášku s dvaceti překlepama. Celý je to moc divný...


  • 0

#4 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2015 - 12:02

Teď už stav Project-GC vypadá, jak bych čekal...

 

Stejně ale bude zajímavé situaci sledovat. Pokud masové vycucávání dat přes API už tak přetížené servery GS posílá do kolen, pak si nedovedu představit, že vydrží dosavadní model. Buď dojde k dohodě (tj. Project-GC bude za data platit), nebo nastane konec tohoto po všech stránkách vychytaného statistického nástroje. Těžko lze čekat, že bude GS tolerovat zátěž svých serverů od subjektu, který se získanými daty dál komerčně nakládá. (A nekamenujte mne, chápu, že provoz P-GC něco stojí a sám jsem na něj přispěl.) 


  • 3

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2015 - 12:26

Porad je to divne, protoze podle toho popisu (nelze se nove prihlasit), jim GS deaktivoval autorizacni klice. Kdyby slo jen o pretizeni, tak by ze strany GS stacilo jen zkrouhnout limity na volani API funkci, aby nemohli tahat data s takovou intenzitou.


  • 0

#6 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2015 - 13:22

Jo, máš recht. Taky mi to přišlo nějak naruby. Pravdou je, že nevíme, co se přesně za hláškou na P-GC skrývá. Moje autentizace je v tuto chvíli neplatná a čekal bych, že stejně jsou na to i ostatní...

 

Možná otázka do širšího pléna - kdo z vás je v tuto chvíli na Project-GC autentizován...? (komu nesvítí na horním okraji stránky ty dvě hlášky podle přiloženého obrázku?)

 

 

Přiložené miniatury

  • PGC.png

  • 0

#7 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2015 - 13:31

Mě to píše: Login() sql fail
ale ráno na mobilu jsem si statistiku prohlížel.
(Android, Opera mini)


  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#8 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2015 - 14:09

Jo, máš recht. Taky mi to přišlo nějak naruby. Pravdou je, že nevíme, co se přesně za hláškou na P-GC skrývá. Moje autentizace je v tuto chvíli neplatná a čekal bych, že stejně jsou na to i ostatní...

 

Možná otázka do širšího pléna - kdo z vás je v tuto chvíli na Project-GC autentizován...? (komu nesvítí na horním okraji stránky ty dvě hlášky podle přiloženého obrázku?)

Mám tam totéž co ty - růžová řádka, modrou ne, protože jsem přihlášená skoro trvale. Teď louskám, co píší v novinkách, mrkněte se sami. Podstatné je, že GS bude cokoliv řešit až v pondělí ve svých "provozních hodinách". Do té doby prostě máme smůlu. Tedy nepřihlášení uživatelé.

Vypadá to na situaci podobnou jako kdysi s Garminem......jak naznačil kiReGPS, zřejmě půjde v první řadě opět o peníze. Na jednu stranu chápu, ale pokud platím PM, čekala bych, že podobné možnosti jako nabízí Project-gc budou rovnou pod gc.com.......Nebo že by GS dělal některé změny kolem vyhledávání atd. právě s cílem v budoucnu odstřihnout Project-gc a zdůvodnit třeba zvýšení platby za PM? Možných variant vývoje mě napadá hned několik, ani jedna ale nebude pro hráče lepší nebo nezachová současný stav.


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 15 březen 2015 - 14:50

  • 0

#9 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2015 - 14:23

Jo, máš recht. Taky mi to přišlo nějak naruby. Pravdou je, že nevíme, co se přesně za hláškou na P-GC skrývá. Moje autentizace je v tuto chvíli neplatná a čekal bych, že stejně jsou na to i ostatní...

 

Možná otázka do širšího pléna - kdo z vás je v tuto chvíli na Project-GC autentizován...? (komu nesvítí na horním okraji stránky ty dvě hlášky podle přiloženého obrázku?)

Mě tam nesvítí ta modrá hláška. Červená samozřejmě ano. Ale víc se v tom moc nevyznám...


  • 0

#10 macici

macici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2015 - 16:18

Ja jsem sice prihlasena pod svym nickem, chce to na me povolit pristup,dam povolit a napise to Login() sql fail a to je vse :(


  • 0

#11 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 269 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2015 - 17:49

Poslední zprávy:

 

After a few hours Groundspeak came with the solution to turn of the biggest user of their API services (Project-GC). This seems to have solved their problems from what we can see. The problem then was that Project-GC stopped working. Well, it didn't really work when Geocaching.com was down either, it was already in a broken state.

We have made a few counters towards this. We have made temporary changes to Project-GC so that it would use much less API traffic and have asked Groundspeak to enable us again. No luck this far. The last message is that we won't be enabled until Monday, at business hours of Groundspeak (PST).

Meanwhile we have also turned off validation of Geocaching.com accounts. Since this uses the API we can not do them right now. With this disabled, we can now let you use Project-GC, if you have a valid cookie. Your cookie might have been removed during the day due to us being disabled though. If that is the case, we can not help you at the moment. We can not authenticate any users until Groundspeak enables us again.

Until we are enabled again there are several things that will not work with Project-GC, here are some of them:

  • Authentication.
  • Refresing your finds/hides.
  • Refreshing if you are a premium member or not, we will use our cached data.
  • Refreshing data when building a GPX.
Disclaimer: Some of the above is our interpretation of the information we have been given from Groundspeak.

  • 0

#12 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2015 - 22:52

Mám tam totéž co ty - růžová řádka, modrou ne, protože jsem přihlášená skoro trvale. Teď louskám, co píší v novinkách, mrkněte se sami. Podstatné je, že GS bude cokoliv řešit až v pondělí ve svých "provozních hodinách". Do té doby prostě máme smůlu. Tedy nepřihlášení uživatelé.

Vypadá to na situaci podobnou jako kdysi s Garminem......jak naznačil kiReGPS, zřejmě půjde v první řadě opět o peníze. Na jednu stranu chápu, ale pokud platím PM, čekala bych, že podobné možnosti jako nabízí Project-gc budou rovnou pod gc.com.......Nebo že by GS dělal některé změny kolem vyhledávání atd. právě s cílem v budoucnu odstřihnout Project-gc a zdůvodnit třeba zvýšení platby za PM? Možných variant vývoje mě napadá hned několik, ani jedna ale nebude pro hráče lepší nebo nezachová současný stav.

No, pro mě by bylo logický řešení to, kdyby se pokusil GS koupit Project-GC.com - i s vývojářem. To by bylo fajn pro všechny, podle mě i pro groundspeak. Je dost možný, že se pokusí sejmout cenu tak, že z Project-GC.com udělá nepoužitelnou věc, kterou nikdo používat nebude a pak to spustí znova. Ale to by bylo trošku fuj.


  • 0
:)

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 8:25

A co by z toho GS mel? Spis budou chtit prachy, a ne zvysene naklady, ne?


  • 0

#14 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 8:43

To je sranda. V profilu na projectu mam dva novy diamantovy odznaky. Jeden za Head in the ground, protoze jsem odlovil kes 5123m pod povrchem Zeme. A druhej za Long distance, jelikoz mam odlovenou kes 20028km od HC.

 

Jebe tomu pekne. Ale nic dobryho z toho nekouka, z pohledu dalsiho provozu projectu. Kdyby to chtel GS koupit, tak to by jeste nebyla ta nejhorsi moznost (i kdyz taky hodne spatna). Ale spis se obavam ze takove uvahy vubec nejsou schopni a ze spis hrozi ze nam rozkopou babovicky.


  • 0

#15 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 10:41

To je sranda. V profilu na projectu mam dva novy diamantovy odznaky. Jeden za Head in the ground, protoze jsem odlovil kes 5123m pod povrchem Zeme. A druhej za Long distance, jelikoz mam odlovenou kes 20028km od HC.

 

 

Aspoň je vidět, že jsi už v geocachingu něco dokázal. ;-)


  • 1

Klidně se rozčilujte.


#16 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 12:36

A co by z toho GS mel? Spis budou chtit prachy, a ne zvysene naklady, ne?

No, to je druhá možnost a ta asi není moc schůdná (pro Project-GC a geocachery).

Co by z toho měl? Mohl by si jednoduše ušetřid používání API a poskytovat tak data přímo. Navíc by se zbavili řešení statistik a mohli to tak pěkně outsourcovat a lidi by jim zůstávali na serverech déle. Zvýšili by si tak návětěvnost a mohli tam narvat víc reklamy.


  • 0
:)

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 13:17

No, to se pekne pletes. Mimochodem, API pouziva interne i sam Groundspeak. Takze bys sice usetril zatizeni databaze zpusobene repliakci dat do databaze project-gc, ale zase by narostlo zatizeni databaze uz jen tim, ze by project-gc nekdo pouzival.


  • 0

#18 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 13:52

No tak jako tak to vypadá na konec project-gc. Takže jsem zase vytáhl GSBuilder, nastavovat Geoget se mi už nechce... Oni ve finále utnou i to BIO okénko, kéž by aspoň trošku vylepšili ty interní statistiky.


  • 0

Taddeo.png


#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 14:00

Zachovej klid, zatim jsou to jen ciste spekulace! Nikdo z nas nevi, co se mezi nima skutecne deje.


  • 1

#20 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 14:14

Co by se dělo: Neschopové v GS se snaží zatnout típec lepší konkurenci silou a přetížení serverů je k tomu dost dobrá záminka :(


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama