Přejít na obsah


Fotka

Aktuální funkčnost project-gc.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#21 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 541 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 14:51

Já jenom nechápu, proč by měli chtít koupit project-gc, jak tu někteří hezky spekulují. Co by jim to přineslo? Zmenší se tím zátěž api? A příště budou chtít koupit třeba Geoget?  ;)


  • 0

#22 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 15:00

Co by jim to přineslo? Hotový statistiky a další věci, se kterými se babrají. A hlavně možnost kecat do toho, co se bude komu ukazovat. Případně další vývoj zazdít.

 

Geoget je sice jinde, používá API, ale jeho funkčnost tím nepadá, je i pár jiných možností, jak aktualizovat a stahovat, třeba PQ.  A je to primárně osobní databáze, kde si mohu dělat co chci. Klidně generovat svoje vlastní statistiky, nezávislé na oficiálním webu. Ovšem velice snadno mohou znemožnit tyto statistiky na svém webu publikovat, stačí zrušit to jedno políčko BIO. I pak by byla možnost statistiky publikovat, na vlastním webu, jen jestli by nechali alespoň možnost, jak na oficiální stránky dát odkaz, nebo objekt.


  • 1

#23 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 19:45

Tak posun:

 

 

Groundspeak has now enabled our access and authentication/login should be working again. More information will be added coming 24 hours.


  • 0

Taddeo.png


#24 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 23:39

Já jenom nechápu, proč by měli chtít koupit project-gc, jak tu někteří hezky spekulují. Co by jim to přineslo? Zmenší se tím zátěž api? A příště budou chtít koupit třeba Geoget?  ;)

Samozřejmě, že se tím zmenší zátěž API, budou mít čistej přístup do DB. 

A měli by víc možností kam sypat reklamu.


  • 0
:)

#25 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 7:46

BIO snad nezruší. Jinak věřím, že kdo o něj máte obavy, jste se vyjádřili v posledním Insightu, tam ohledně BIO boxu byla hned první otázka.


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 8:32

Samozřejmě, že se tím zmenší zátěž API, budou mít čistej přístup do DB. 

A měli by víc možností kam sypat reklamu.

 

Přemýšlej! Je netrápí zátěž na API, ale zátěž databáze. A ta se přidáním nových služeb zvýší, pochopitelně.


  • 0

#27 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 8:35

BIO snad nezruší. Jinak věřím, že kdo o něj máte obavy, jste se vyjádřili v posledním Insightu, tam ohledně BIO boxu byla hned první otázka.

Vyjádřil, ale celkově tam těch lidí napsalo málo. Ono to tam vůbec byla diskuze mezi příznivci a odpůrci statistik všeobecně.


  • 0

Taddeo.png


#28 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 8:42

Bohužel moje angličtina stačí na to, abych si něco přečetl, ale ne abych pročítal dlouhé diskuse a už vůbec ne na to, abych se do nich zapojoval. Bohužel, ale je to tak. Už jsem se za tu dobu mohl naučit lépe, ale pokud mě něco vyloženě nedonutí, nehnu s tím.


  • 0

#29 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 8:43

Přemýšlej! Je netrápí zátěž na API, ale zátěž databáze. A ta se přidáním nových služeb zvýší, pochopitelně.

Ne tak úplně. To api taky generuje zátěž databáze. Ty služby už běží jinde, takže přesunem k sobě celkovou zátěž přinejhorším nezvýší. Navíc jim to umožní požadavky na db optimalizovat, nebo je tam alespoň taková možnost, což se při sosání dat externí službou přes api zřejmě neděje, pokud by neupravovali api s ohledem na specifické požadavky každé externí aplikace.


  • 1

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#30 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 8:47

Zkoušel jsem ověřit jednu challenge a ejhle, už to jede.


  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#31 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 10:01

Hmm, zajímavé, z novinek zmizelo vysvětlení víkendového výpadku... Asi se nelíbilo GS.

 

Bohužel moje angličtina stačí na to, abych si něco přečetl, ale ne abych pročítal dlouhé diskuse a už vůbec ne na to, abych se do nich zapojoval. Bohužel, ale je to tak. Už jsem se za tu dobu mohl naučit lépe, ale pokud mě něco vyloženě nedonutí, nehnu s tím.

 

Jsem na tom podobně, ale stejně jsem se pokusil něco napsat. Lepší škrtnout sirkou, než nadávat na tmu.

Hodně dlouho mi trvalo, než jsem pochopil co je ten "BIO BOX". Nikde na překladači jsem to bohužel nenašel...


  • 0

#32 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 11:16

Ne tak úplně. To api taky generuje zátěž databáze. Ty služby už běží jinde, takže přesunem k sobě celkovou zátěž přinejhorším nezvýší. Navíc jim to umožní požadavky na db optimalizovat, nebo je tam alespoň taková možnost, což se při sosání dat externí službou přes api zřejmě neděje, pokud by neupravovali api s ohledem na specifické požadavky každé externí aplikace.

Přesně tak, na to jsem narážel - API musí generovat řádově víc věcí, už kvůli tomu, že musí (mělo by logovat přístupy), řešit přístupy, ... 

 

Pokud to bude přímo, tak to bude rychlejší a nemělo by to být tak náročný - byl by to dle mě hezkej a logickej krok. Ale jako asi k tomu nedojde.


  • 0
:)

#33 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2015 - 13:35

Tak už to nahodili:

 

 

2015-03-16
 - 
And we are back again

As many of you knows, we have had 3 days of downtime. Due to very high load on Groundspeak's servers they had to temporarily disable Project-GC while investigating what caused it.

While most of Project-GC now seems to be working, there are a few things that we are still working on.

  • Groundspeak has made a few changes in their API and we are working to adjust to these new settings. We expect to be done with this later today.
  • Most of the data at Project-GC is now older than usual. It will take us some time to catch up again. Hopefully before the weekend.
  • Refreshing geocaches when building a GPX file may or may not work yet. We will test this process the coming hours.
  • While our updating process isn't working as intended yet, the Profile stats might not get updated as frequent as usual. This should work better soon.
  • We will try to make changes in Project-GC to help Groundspeak in case of high loads. Ie, reducing the load that Project-GC causes.
  • For everyone that have had a paid membership at Project-GC during the downtime, we will compensate the lost days with extending the memberships. This process will be started sometime this week.
This news entry will keep getting updated if we have more information to add. When we beleive that everything is back to normal we will just remove it.

  • 1

Taddeo.png





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama