Přejít na obsah


Fotka

Message center beta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#21 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 15:19

Supr, i pokus se počítá :)


  • 0

#22 Onybazmek

Onybazmek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2015 - 18:13

Aaa, tak už přišel ohledně message centru od GC. Prý: "slyšeli jsme názory, že je nynější komunikace emaily komplikovaná, tak hledáme nový způsob".

Tak to jo.... :@
  • 0


Garmin Dakota 10, Gigabyte akta a4


#23 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2015 - 9:35

Vyzkoušel jsem to včera a hned jim vyplnil ten dotazník. Kromě drobných mušek, jako je políčko pro zprávu velikost poštovní známky s kupónem pod obrovskou zbytečnou prázdnou plochou mi zásadně chybí jiná věc: poslat zprávu více uživatelům, případně si předpřipravit skupiny, kterým chci něco sdělit.

 

A další poznatek - obrázek jde poslat jen jeden, pak musíte napsat další zprávu. A větší obrázky to zmenšuje na maximální rozměr 2048 px delší strany bez jakéhokoli upozornění.

 

Upozornění na nové zprávy mi nepřišlo ani jedno.


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#24 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2015 - 13:51

Já právě dostal zprávu od jednou Rakušana. Když jsem bádal kdože to vlastně je, tak se mi nepodařilo jeho nick rozkliknout, musel jsem v jiném okně otevřít project-gc a přes něj se na něj dostat. Pak už jsem vydedukoval že to byla milá reakce na postesknutí si nad obtížností jeho jednoduchého zadání :-)


  • 0

#25 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2015 - 14:07

Tak jsem tam taky napsal, tuším že zhruba toto, na jeden bod už si nevzpomenu:
1, Pro mě a dalších 40% lidí u nás v republice co nemají chytré telefony odpadá možnost rychlé reakce. Příjde nám notifikace na novou zprávu, poskytovatel e-mailu pro nás má mobilní rozhraní, ovšem tam si zprávu nepřečteme ani na ni neodepíšeme. A na gc.com se nedostaneme, jelikož ten mobilní verzi dodnes nemá.
2, server je pomalý a v neděli obvykle přetížený. Pokud nám příjde e-mail (což je jistá zátěž serveru), je to jen notifikace a my si jej musíme přečíst na webu (další zátěž) a je-li neděle večer...
3, design je děsný. Šipka ze zaslat novou zprávu vede na Pro. Můžeme klikat jak chceme, je to jen text. Vezmeme si brýle, na bílém podkladu vidíme světle šedý text + Přidat konverzaci. Při najetí tam máme dokonce takovou ručičku co je na odkazech. Ale můžeme klikat jak chceme, je to jen text. Konečně si všímáme políčka pro nick a začínáme psát zprávu. Během toho si všímáme, že + Přidat konverzaci nám zbarevnělo. Že by to bylo pro přidání někoho do konverzace? Tak na to klikneme. A zpráva je fuč.
Přišla nám nová zpráva! Ale od koho? Nick neznáme, z rozmazaného avataru (48px roztáhlých na 68px) moc nepoznáme. A odkaz na profil nikde není.
4, po věcech jako formátování gc kódů nebo odkazů se volalo už do e-mailu a doposud to tam nebylo nasazeno. Proč, když by to zvládli i děti z počítačového kroužku na základní škole?
5, k čemu dva komunikační proudy k čemu, jeden nestačí?

Příspěvek tam vydržel zhruba hodinu, než mi jej tamější moderátor smazal, že řeči o tom jak by zvládli děti ze základky lepší práci si mám odpustit...


  • 1

#26 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2015 - 16:59

tak to dej znovu bez dětí >-)


  • 1

#27 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2015 - 11:15

Ahoj, mám problém. Do nedávna mi šlo posílat "staré" zprávy, ale teď když chci odpovědět na EC, skočí to rovnou na tohle beta centrum. Nevidím tam nikde možnost nebo jsem jen slepá? Díky.


  • 0

#28 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2015 - 11:29

Evčo, je tam obojí:
 
2015-05-16_122602.png


  • 0

#29 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2015 - 11:32

Jo, aha. Tak jen ten owner má na profilu jen to nové. Díky za objasnění.  :)


  • 0

#30 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2015 - 11:16

Dost mne to message centrum irituje, ideální by bylo kdyby si to každý mohl zakázat.


  • 6

#31 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2015 - 18:27

Ani mně se nelíbí, zlatá stará komunikace, jsem ráda, že na hodně lidí mám maily a komunikujeme přes ně. :)

Jen u některých, s kterými jsme si něco psali před delší dobou, mám problém si vzpomenout, který mail patří komu, ono třeba Václavů nebo Jiřích je poměrně hodně a příjmení si často nepamatuji. Nedávno jsem se tak jednoho poměrně známého kačera zdvořile ptala na nick, jeho civilní mail mi nic neříkal - on naopak netušil, že má nějakou chybku v nastavení a posílá všem známým, co ani nechce.

Obvykle se novým věcem nebráním - jenže to, co plodí GS....prostě nemám pocit změny k lepšímu a mám obavy, aby se vývoj nezasekl  a nezůstala současná varianta jako jediná.


  • 3

#32 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2015 - 9:20

A me to zase teda docela vyhovuje. Napr. uz se mi i v mailu objevi, co kdo pise... Me to prijde talovy lepsi mit ty zpravy na webu gc nez hledat v mailech.
  • 1

#33 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2015 - 9:36

Smí se tu prohlásit, že to v klidu používám a přijde mi to provozuschopné ?


  • 5

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#34 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2015 - 9:54

Jistě že můžeš. ;)  Také mi to nijak nevadí.


  • 0

#35 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2015 - 10:24

Mně se to taky líbí.

 

Zajímalo by mě, jestli z toho GS pak nějak bude čerpat data o komunikaci hráčů mezi sebou - kde kdo a s kým, jaké jsou vazby v které zemi, jak je komunita propojená atd. Vlastně emailem se veškerá komunikace děla mimo měření a zkoumání ústředí.


  • 1

*


#36 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2015 - 10:53

V zásadě pro Message center nic nemám, ale kdo mě bude chtít kontaktovat tímto způsobem, musí počítat s tím, že email kontroluji pravidelně přes telefon, avšak stránky GC navštěvuji jen přes počítač (takže na emaily se snažím reagovat i na cestách, ale v MC může ležet klidně i týden a více).


  • 6

#37 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2015 - 13:02

Posílá to už notifikace, když tam člověk má zprávu? Ze začátku to nefungovalo, pokud vím.


  • 0

#38 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2015 - 13:25

A může člověk odpovědět rovnou, nebo musí navštívit stránky GS?

Starý způsob se mi líbí hlavně proto, že rovnou vím, co mi kdo píše a můžu na to většinou odpovídat (když má dotyčný vyplněný mail), aniž bych musel otevřít webový prohlížeč a stahovat zbytečná data... A taky, že to pak mám off-line pro vyhledávání.

Pokud mě kdokoliv bude nutit se kvůli přečtení vzkazu a odpovědi na něj přihlásit ještě na stránky, tak je to značná komplikace a zdržování. Chápu - ukládání vzkazů na serveru je plus, ale pro mě to nevyváží to velké mínus té rychlé odpovědi z terénu přímo emailem, zvlášť když všechny zprávy mám ukládané v emailu a teď budu muset hledat na ještě více místech.

 

V případě, že budou posílat zprávy na můj email, na které budu moct tím emailem rovnou odpovědět, tak ať to klidně nějak udělají přes Betu, ale jinak jsem pro vylepšení starého systému.


  • 1

#39 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2015 - 16:19

Mailem přijde pouze informace o tom, že máš nějakou zprávu, s odkazem na stránky. Takže aby sis to přečetl, případně odpověděl, musíš si otevřít gc.com. Podle mého názoru to je dost hloupé.


  • 5

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#40 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2015 - 17:48

Mailem přijde pouze informace o tom, že máš nějakou zprávu, s odkazem na stránky. Takže aby sis to přečetl, případně odpověděl, musíš si otevřít gc.com. Podle mého názoru to je dost hloupé.

To teda je, pevně doufám, že mi tam nikdo psát nebude.:D  Blbý je, že když člověk chce poslat někomu mail přes profil, strašně snadno se překlikne, protože dřív klik na "send message" v profilu znamenalo právě mail.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama