Přejít na obsah


Fotka

Kešky "plné" ztracených TB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#21 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 10:41

Jsem přesvědčena, že starost o pohyb cestovatele je čistě věcí jeho majitele. A je taky jeho věc, jestli se zajímá, zda je předmět ještě v keši, kde virtuálně už dlouho leží, případně zda ho označí za ztracený. Jako owner pohyb cestovatelů na své keši nesleduji, ledaže mi někdo napíše a požádá, abych se podívala, zda tam jeho coin/TB je. Možnost označit za ztracený i předmět, který není můj, ale jen virtuálně leží v mé keši, vnímám jako pojistku - možnost úklidu cestovatelů, jejichž majitel přestal kešovat, zemřel apod. Využila bych jí až po opravdu dlouhé době v řádu let, jinak bych to vnímala jako zásah do práv majitele.


  • 1

#22 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 10:58

... A když je to megaloman a založí jich 20, musí holt počítat s údržbou dvaceti keší se vším všudy...

OT: B) No, jako megaloman se necítím, na to je potřeba mít řádově vyšší počet kešek.

Jinak asi nejde paušalizovat, nejbližší jsou mi názory Blexy a Kohout Teamu.

Logování zajímavých cestovatelů a plnění jejich někdy bizarních úkolů mne baví možná víc, než vlastní kešky. Takže si vybírám právě podle jejich přítomnosti. K tomu patří i kontrola, jestli vůbec v kešce jsou. Bohužel spousta zvláště novějších hráčů cestovatele ignoruje, takže ani nelogují, jestli je tam viděli, to už je spíše uzmou. Já, pokud cestovatele v kešce nenajdu, projdu v logbooku poslední záznamy, jestli ho těsně přede mnou někdo nevyzvedl a ještě nezalogoval na webu, a pak dám poznámku, že v kešce není. Ale někteří berou cestovatele, ale do logbooku nepíšou nic.

Jako vlastník kešek cestovatele v nich sleduji. Pokud někdo zahlásí, že už v kešce není nebo to zjistím při fyzické kontrole, snažím se zjistit, co se stalo. Takže kontaktuji zalogované kačery, jestli ho náhodou nevzali bez zalogování nebo ho aspoň neviděli. Já mám zatím dobrou zkušenost, že většina zareaguje, ale bohužel negativní informací, že nic neviděli. Nějakou dobu tedy čekám, jestli se cestovatel někde neobjeví, a pak jej označuji jako ztracený, aby v kešce nestrašil.

Na druhou stranu je přítomnost ztracených cestovatelů v kešce indikátorem její nebezpečnosti, ale jak bylo zmíněno, někteří přesto vkládají další. A i když přidám do listingu upozornění, aby se tam cestovatele kvůli ztrátám nevkládali, existuje množství kačerů, kteří listingy nečtou.


  • 2

#23 KB_K

KB_K

    Newbie

  • Validating
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 11:17

Už tady bylo napsáno hodně. Já jsem se na kešky dal z důvodu pobytu v přírodě, mrzí mě kultura kačerstva a to nejen v této oblasti. Mám v tomto smyslu několik zásad, čtu logy, nevkládám cestovatele do kešek kde se již nějaký ztratil, vždy zapíšu do logu kešky i cestovatele případnou ztrátu a hlavně dávám cestovatele do kešek mimo turisticky frekventovaná místa, musím k ní dojít pěšky cca 500m a stále věřím ve zlepšení kultury (asi jsem věčný optimista).


  • 4

#24 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 11:59

Ale není snad tak velký problém si svou krabičku hlídat i virtuálně.

Většina lovců píše in/out TB, takže když mi přijde takový log, tak se kouknu do inventáře a TB si dám do sledování. Když ho pak někdo vyzvedne, tak to zruším. A když se dlouho nic neděje, tak kouknu.... 

hlídat, že se něco NEstalo (když na to nejsem upozorněn), je mnohem obtížněji proveditelné, než přečíst mail, že se něco STALO, na to se prostě časem zapomene, že se má něco hlídat


  • 1

#25 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 12:02

...A když je to megaloman a založí jich 20, musí holt počítat s údržbou dvaceti keší se vším všudy. ...

20 už je megaloman? To asi nemáš přehled o některých současných ownerech  :)

Hlavní zodpovědnost bych viděl u ownera TB/GC, tak ať se prostě sám ozve a připomene. Owner keše na to nemá dobré nástroje.


  • 0

#26 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 12:14

Jsem přesvědčena, že starost o pohyb cestovatele je čistě věcí jeho majitele. ...

Já teda mít v keši zalogovaného delší čas cestovatele, který tam není, tak bych ho zlikvidoval.


  • 6

#27 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 12:19

Já teda mít v keši zalogovaného delší čas cestovatele, který tam není, tak bych ho zlikvidoval.

Já taky. Delší čas = rok až dva v závislosti na návštěvnosti keše.


  • 0

#28 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 13:19

Já už musel likvidovat, poté, co několik hledačů napsalo, že v keši není. Jen jsem nevěděl, že na to musím nastavit stránky do angličtiny, v češtině to nešlo. Ale naopak, jednou jsem ve své keši našel dva nezalogované, které byly bez pohybu víc než rok. Tak nevím, co je lepší. Zrušit něco, co se v mé keši prokazatelně ztratilo a tím přiznat ownerovi, že se to stalo u mě (on si to nedojde zkontrolovat, to já vím, že to tam není), nebo to nechat na něm. Protože sám žádný TB ani GC nemám, nevím ani, jestli ho owner může zase povolit. Ovšem když je zrušený, jde zalogovat? Doví se owner, že se našel?

Já TB a GC sleduju jen okrajově, máme tady ale jednoho, který sleduje pohyb všeho v okolí a okamžitě mění, a to i v kanále nebo na stromě T5.


  • 0

#29 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 14:58

Já svoje coiny do věčných lovišť posílám sám. Ale kdyby to udělal owner keše, vůbec by mi to nevadilo, naopak. A když se pak zase coin objeví, mám možnost ho dát do poslední kešky nebo ho prostě nový nálezce tou keší protáhne, to už se mi taky stalo. A i kdyby ne, tak jsem rád, že je zase na pár týdnů na světě.


  • 1

#30 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 15:16

Ale označením za ztracený ho neposíláš do archivu, jen ho vyndáš z té keše, kde evidentně není.


  • 6

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#31 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 15:53

Já na svých keších označuju cestovatele za ztracené pokud od posledního logu uplynuly tak 1-2 měsíce. Většinou to je na základě upozornění nálezců, že v dané keši cestovatel není. Sám se snažím taky upozorňovat na chybějící cestovatele v mnou nalezených keších. Pohyb vlastních TB a GC už dávno nestíhám sledovat a tak je většinou označuju za ztracené jen když mi někdo k cestovateli připíše poznámku, že není tam kde by měl být.

 

Ale označením za ztracený ho neposíláš do archivu, jen ho vyndáš z té keše, kde evidentně není.

 

Přesně tak. Označení "ztracenosti" není nevratný proces, je to jen konstatování momentální nezvěstnosti cestovatele. Pokud se o týden později někdo rozhodne u daného cestovatele zalogovat vyzvednutí, tak ho prostě grabne a život jde dál. Nevzniknou tím žádné komplikace. Proto není třeba se toho bát a inventáře keší by se měly čistit mnohem častěji.


  • 4

#32 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 15:58

Ale není snad tak velký problém si svou krabičku hlídat i virtuálně.

Většina lovců píše in/out TB, takže když mi přijde takový log, tak se kouknu do inventáře a TB si dám do sledování. Když ho pak někdo vyzvedne, tak to zruším. A když se dlouho nic neděje, tak kouknu, kolik tam bylo kačerů a zda tomohl již někdo vyzvednout. Už jsem i kolikrát psala kolegům, zda nezapomněli vyzvednutí zalogovat a kolikrát se mi už stalo, že to hned napravili. Krabičku chci mít Ok jak fyzicky tak na netu. 

 

Vtipálku =) Popisovaný postup není spolehlivý a reálný je jen pro vlastníky s jednotkami keší s průměrnou či menší návštěvnosti.


  • 3

#33 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 16:15

Ono taky dávat TB do keší s nadměrnou návštěvností je už tak velké riziko, takže se pak nikdo nemůže divit, že se ztrácí. A u méně navštěvovaných krabiček nevidím problém si pořádek ohlídat, když se chce.


  • -1

#34 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 16:19

Vtipálku =) Popisovaný postup není spolehlivý a reálný je jen pro vlastníky s jednotkami keší s průměrnou či menší návštěvnosti.

 

Aha, tak u tebe to asi možné není, když máš přes 300 založených krabiček. Ale měla jsem na mysli průměrného ownera. ;)  


  • 0

#35 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2015 - 17:28

Ve srovnání se Svenem a Vanilkou je Adam průměrný owner [:D] .

 

Ale k věci: mám jenom pár krabiček a že bych se zabýval cizími cestovateli v nich, tak to ani náhodou.


  • 1

#36 tomaskoz

tomaskoz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2015 - 8:37

Pokud by se v mé keši ztrácely trasanty, tak bych se cítil do určité míry jako spoluviník, ale určitě bych se to nesnažil maskovat jejich mazáním. Spíš bych vložil varování do listingu a pokud by to nepomohlo, tak bych keš asi nakonec archivoval.

 

 

 

Já tam vidím dva úhly pohledu. Za prvé - můžeme to brát tak, že pět ztracených TB v kešce může být bráno jako varování, aby tam lidé žádné další nedávali, takže by bylo svým způsobem užitečné ty TB neodmazávat a nechat je tam být. Ovšem naproti tomu je to otravné pro kačery, kteří cíleně jdou po TB. Pokud jste někde v terénu a bez předchozí přípravy si v okolí všimnete nějaké kešky, která by měla obsahovat několik TB, musíte si rozbalit logy všech těchto TB a podívat se, jestli tam opravdu jsou nebo ne.

 

A ještě mám jeden názor do pranice. ;-) Nemyslím si, že ztracené a neodmazané TB v kešce by se měly chápat jako varování, aby lidi do této kešky už žádné další TB nedávali. Samozřejmě, můžeme vzít extrémní případ, že kešku pravidelně navštěvuje nějaký mudla a cíleně z ní krade TB. Většinou je to ale tak, že prostě kešku kdysi navštívil kačer bordelář nebo kačer, který je totálně neznalý a vůbec netuší, že se TB má logovat. Nosí ho s sebou i několik měsíců bez jediného logu a pak ho bez logu zase někam vloží nebo si ho navždy nechá či ztratí. Přesně takhle mi miulý rok asi na tři měsíce zmizel jeden můj TB a pak se najednou záhadně objevil o 200 km jinde... A na jednom eventu jsem potkal kačery, kteří měli u sebe hned tři TB. Nadšeně je všem ukazovali, ale ani jeden neměli zalogovaný. Všechny byly v podstatě už několik měsíců ztracené. Tihle kačeři vůbec netušili, že by se TB měl logovat...

 

O čem svědčí pět TB, které se v jedné kešce ztratily během 4 let? Myslím, že jen o tom, že je prostě keška hodně navštěvovaná a během 4 let ji navštívilo pět (pouhých pět) bordelářů, ktěří berou TB a nelogují, nebo pět kačerů-zlodějů, kteří si TB berou jako dárky. Jestliže keška měla během 4 let 1600 nálezů a za tu dobu se v ní ohřálo nějakých 100 TB (nepočítám ty, které byly jen "protaženy"), je těch pět ztracených TB bezvýznamné procento. A jestliže před čtyřmi lety kešku navštívil kačer-zloděj a ukradený TB tam od té doby visí, tak to přece neznamená, že tenhle kačer-zloděj tam zítra přijde krást znovu. Na 99,99 % se už k jednou nalezené kešce nevrátí. Svědčí to jen o tom, že jak owner tohoto TB, tak owner této kešky prostě neřeší ztracené TB.

 

Shrnuto a podtrženo, domnívám se, že dlouho ztracené TB, které nejsou zalogované jako ztracené, nejsou problémem konkrétní kešky, ale problémem jejich vlastníka a vlastníka kešky, ve které "visí". A taky se domnívám, že by se tam neměly nechávat viset jako varování. Pouze v případě, že má owner důvodné podezření, že mu do kešky chodí mudlové, kteří tam cíleně a opakovaně (tím myslím jednou za měsíc, ne jednou za dva roky) vykrádají obsah včetně TB, teprve pak by měl do listingu keše dát varování, aby tam kačeři nevkládali nic zajímavého včetně TB. Ale brát to tak, že potenciální nálezce si má všimnout on-line bordelu v keši a vyvodit z toho, že by tam neměl nic dalšího dávat, je podle mě omyl.

 

Máte-li ještě nějaký jiný názor, sem s ním. ;-)


  • 5

#37 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2015 - 9:07

Hm, to je asi pravda, že se někde v průběhu let třeba něco ztratilo, ale dost jiných TB bylo normálně vloženo a vyzvednuto.
  • 0

#38 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2015 - 10:33

Pro mě je důležité, abych měl krabičku v pořádku a byl tam logbook do kterého se dá zapsat a hotovo. Jestli jsou tam nějaké potracené coiny je mi docela jedno. I na svoje coiny jsem hodně benevolentní. Když jsou alepoň rok bez pohybu tak udělám nový, grabnu si ho k sobě a pošlu dál. Ale taky se mi stalo, že ztracenej coin někde v Austrálii se poté co jsem ho šoupnul k sobě, opět objevil. :-)


  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#39 Tomas Tubyl

Tomas Tubyl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2015 - 13:20

Navíc kešovali lidé, kteří klidně udělali údržbu na cizí keši, když viděli, že je to potřeba. To se dnes nedělá vůbec :-(

 

Ale jo. Alespoň u nás na Berounsku to tak tragický není. Teď třeba tady: GC2DDAJ Tímto vyhlašuji veřejnou pochvalu PíďaLim :-) . A samozřejmě dalším. Vím, že to kvůli poplácání po ramenou nedělaj a o to je to milejší. Díííík


Tento příspěvek byl upraven od Tomas Tubyl: 19 květen 2015 - 13:41

  • 0

#40 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2015 - 14:14

Před několika lety tady kdosi popisoval příběh, jak našel geocoin v zastavárně! Koupil ho za sto korun a poslal dál do světa. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama