Přejít na obsah


Fotka

Anketa: Quo vadis, wherigo?

wherigo

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

Anketa: Anketa: Quo vadis, wherigo? (169 uživatel(ů) vložilo hlas)

Můj vztah k wherigo

  1. Wherigo se mi líbí a rád(a) si ho zahraju. (107 hlasy [63.31%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 63.31%

  2. Čas od času jako zpestření proč ne. (52 hlasy [30.77%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 30.77%

  3. Wherigo mě nebaví / nezajímá (pokud chcete, můžete blíže specifikovat ve fóru). (6 hlasy [3.55%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 3.55%

  4. Wherigo by mě možná i zajímalo, ale nemám na ně přístroj. (4 hlasy [2.37%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 2.37%

Hrál(a) bych wherigo jen pro hru samotnou, bez toho, aby na konci byla keška?

  1. Ano, důležitý je zážitek ze hry. (35 hlasy [20.71%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 20.71%

  2. Pouze výjimečně, např. pokud by mě námět opravdu zaujal. (82 hlasy [48.52%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 48.52%

  3. Pokud by za to byla nějaká jiná odměna, např. speciální CWG nebo něco podobného, tak ano. (8 hlasy [4.73%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 4.73%

  4. Ne, bez krabičky ani kačer nehrabe. (44 hlasy [26.04%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 26.04%

Kompatibilita s Garminem Colorado resp. Oregon

  1. Jsem přesvědčen(a), že je potřeba dodržovat kompatibilitu s těmito Garminy i za cenu toho, že se nepoužijí veškeré možnosti, které wherigo nabízí. (47 hlasy [27.81%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 27.81%

  2. Wherigo v Garminech už pouze dožívá, pokud to zpestří hru, nechť jsou klidně cartridge na Garminu nehratelné. (54 hlasy [31.95%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 31.95%

  3. Je mi to jedno (68 hlasy [40.24%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 40.24%

Jaké typy wherigo her mě baví? (Můžete zvolit více variant)

  1. Co nejjednodušší. Žádné velké zdržování a rychle k finálce. (32 hlasy [5.39%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 5.39%

  2. Pohodové, trošku provětrat tělo či mozek nevadí, ale nic se nemá přehánět, hlavní je odlovit kešku. (91 hlasy [15.32%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 15.32%

  3. Originální (s nápadem). (150 hlasy [25.25%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 25.25%

  4. Dobrodružné (s příběhem), např. na motivy knih, filmů, případně podle vlastní autorovy fantazie. (125 hlasy [21.04%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 21.04%

  5. Turistické průvodce. Baví mě, když mě wherigo provede po zajímavém místě a rád(a) se dozvím podrobnější informace. (95 hlasy [15.99%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 15.99%

  6. Náročné na přemýšlení. (26 hlasy [4.38%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 4.38%

  7. Náročné na fyzickou kondici. (17 hlasy [2.86%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 2.86%

  8. Náročné na čas. (13 hlasy [2.19%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 2.19%

  9. Komplexní (hry náročné současně na více způsobů). (45 hlasy [7.58%] - Zobrazit)

    Procento hlasů: 7.58%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 9:44

Vážení kolegové.

 

Fenomén wherigo žije, dalo by se říci navzdory nezájmu Groundspeaku a Garminu, kdysi jeho duchovních otců. Pro shromažďování wherigo her vznikl projekt wherigofoundation.com, který od Groundspeaku obdržel licenci k wherigo a který má cíl i šanci nahradit původní stránky www.wherigo.com. V nových Garminech už taky sice přehrávač wherigo nenajdeme, ale mezitím vznikly přehrávače na všechny v současné době používané platformy mobilních telefonů, takže lze wherigo hrát na telefonech s Androidem, iOS, Windows i Symbianem, případně vybavených Javou. A co si budeme nalhávat, tyto přehrávače poskytují ve většině případů mnohem více možností, než staré Garminí verze.

 

Protože mě toto téma zajímá, dovolte mi, abych vám předložil malou anketu zájmu či nezájmu o wherigo. Pokud byste k tomuto tématu chtěli sdělit i něco více, na co není v anketě kolonka, klidně to napište sem jako příspěvek.

 

Předem děkuji za vaše odpovědi a názory.


Tento příspěvek byl upraven od mh.mail: 09 červen 2015 - 10:02

  • 3

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#2 pekres

pekres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 9:50

Ahoj. Chtěl jsem vyplnit anketu ale nemohl jsem protože jsem nevyplnil otázku co se týče toho garmina. Já Wherigo hrál na mobilu. Mám si tedy tam něco vymyslet?


Tento příspěvek byl upraven od pekres: 09 červen 2015 - 9:51

  • 1

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 9:56

Nemůžu to vyplnit, schází mi možnost

 

Nemám Garmin pro Wherigo a tak je mi to fuk

 

Mimochodem, Garmin Montera už zase Wherigo umí !!!


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 10:01

pekres, Kolombo:

 

Myslím si, že pokud nemáte na Garminu wherigo nebo nemáte Garmina, pak je vaší volbou druhá možnost, ne? Podle mě volba „Je mi to fuk“ s ní splývá.

 

Garmin Monterra wherigo umí jenom proto, že je v něm Android. Takže patří do kategorie Android.

 

Ale jestli vám ta formulace brání v odpovědi, tak ji upravím, nemám v tom problém.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#5 pekres

pekres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 10:07


Ale jestli vám ta formulace brání v odpovědi, tak ji upravím, nemám v tom problém.

Já bych tam raději dal volbu ..Nemám Garmina.  Nemám s tím žádnou zkušenost a tak někdo může být pro první otázku, někdo pro druhou. A třeba se i dozvíme, že Garmina nemá dost lidiček.


  • 0

#6 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 10:08

Je fakt, že Garmin už je trochu out. Na druhou stranu co funguje na Garminu, tak jede i na telefonech. Pro telefon je to pohodlnější, velké obrázky a pěkné zvuky, většinou dost paměti. Kompatibilita je však docela bolestivá. Dnes, když dělám wigo, tak při testování v jedné ruce iPhoun ve druhé Samsung, potom zase Garmin.


  • 1
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 10:09

No, já mám jenom Garmina a Wherigo asi jen jedno odehrané a to byla jen běhačka do kopce. Nějak počítačové hry nemusím a když jsem pobíhal ve svých letech po náměstí už počtvrté kolem jedné hospody, už jsem se necítil dobře a pak se to seklo a nedohrál jsem to. Možná to někdy dohraju, ale už je to asi 3 roky. Takže mě by se to líbilo opravdu spíš jako turistický průvodce, tj. nutnost navštívit konkrétní místa. Věřím, že na telefonech je to lepší, ale dokud nebudou s výdrží alespoň pár dní, Tamagoči nechci. Co se týče krabičky na konci, je to zpestření a uměle naroubovaná věc na zcela jinou hru. Tj. bez krabičky na konci bych to bral stejně jako s ní.


  • 0

#8 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 10:10

Opravdu zajímavá anketa.

 

K otázce č. 3 - preferoval bych 3. možnost - v případě základních věcí, kde lze udělat wherigo tak, aby bylo hratelné i pro Garminy bez toho, že by byla omezena funkčnost, preferovat zpětnou kompatibilitu. Pokud to nejde (u speciálních funkcí) pak se nedá nic dělat.

Případně 4. možnost - přimět Garmin, aby znovu zavedl lepší podporu Wheriga.

Bohužel otázka nelze nechat prázdná a tak jsem se přiklonil ke zpětné kompatibilitě, i když hraji wherigo na telefonu, myslím, že není dobré ještě více omezovat hratelnost pro ty, co vlastní Garminy, na kterých wheriga jdou.

Na wherigovkách mi trochu vadilo to, že to není pro všechny právě pro nutnost mít dražší zařízení, na kterém je možné tu hru hrát...

 

Zajímavé jsou i dosavadní výsledky... Náročné wherigo keše na fyzickou kondici se líbí 2% kačerů, ovšem třeba v našem kraji je těchto wherigovek skoro polovina (9 z 19). Že by byla jednoduchá na nápad a programování?


  • 2

#9 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 10:12

Prvni otazka je jasna, ale u druhe jsem nekde mezi odpovedi 1 a 2. Chybi mi tam neco mezi "vzdy" a "vyjimecne", to mi prijde takove hodne daleko od sebe.

 

U treti odpovedi dumam co to vlastne prinasi za omezeni. V hlave mam jen omezeny pocet zon a pak se nabizi otazka, jak jsou na tom prehravace s tema funkcema, ktere se kvuli garminum momentalne nepouzivaji. Zatim bych se asi drzel kompatibility, protoze je v provozu porad dost garminu. 


  • 1

#10 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 10:25

U treti odpovedi dumam co to vlastne prinasi za omezeni. V hlave mam jen omezeny pocet zon 

 

Kromě zón (ale ani v telefonech jich nemůžeš mít příliš):

Garmin neumí přehrávat MP3 soubory.

U Garmina nefungují události typu "Klepnutí". To znamená, že v telefonech můžeš udělat reakci na to, že hráč klepne v seznamu na věc, předmět, ale i zónu, úkol apod. Kvůli Garminům to musíš u věcí a u předmětů dělat výhradně přes jejich akce, u ostatních typů objektů to neuděláš vůbec.

U Garmina nefungují akce u zón, v telefonech to jde.

U Garmina můžeš zobrazit jenom hlavní obrazovku, v telefonech libovolnou.

Garmin má obecně méně paměti a proto občas normálně vypne. Kvůli Garminovi musíš hry dělat tak, aby to zvládnul.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#11 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 10:42

Jasne, slo mi o to, zda jsem se svoji pameti zapomel na neco skutecne zasadniho, co se neda obejit. Veci a predmety reseni maj, u ostatniho mne nenapada moc vyuziti, ale to bude asi jen o me predstavivosti. Zobrazit libovolnou obrazovku taky nepovazuju za kriticke,

 

Takze prinos je v podobe carovani s moznosti vyuzit mp3 a akcema u zon, potazmo vic pameti a rychlejsi reakce.


  • 0

#12 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 11:43

Me je to celkem fuk, hlavne kdyz to bude kompatibilni.   Telefony jsou super treba kvuli moznosti map - vce meste k nezaplaceni, Garmin super vydrzi a diky baterkam........  At jsou wiga klidne tezka a slozita, ale at jsou i ta pro zacatecniky. ALE AT JSOU PROBOHA KOMPATIBILNI - viz hruzy z Litomysle, ktery na telefonu nejdou


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#13 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 12:12

Ta anketa je nějaká divná. Při pokusu ji odeslat mi to hodilo chybu (vyžaduje to odpověď na všechny otázky). Přitom ve třetí a čtvrté otázce vidím větší problémy. I když ani u předchozích otázek se do kategorie nenapasuju přesně doslova.

 

Takže výpisem a tazatel ať si to klidně připočte manuálně (zahlasovaný ankety hádám nejde upravovat):

 

1) 4. Odpověď. Myslím si, že by mne wherigo zajímalo, ale nemám na něj přístroj.

2) 2. Odpověď. Bez kešky bych samozřejmě kladl větší nároky na téma příběhu a zpracování (zajímavé prvky). Keš na konci o něco zvyšuje motivaci popasovat se i s ne úplně oblíbeným tématem, ale spásonosný to taky není - myslím si, že některá témata by mne nepřitáhla ani s keší.

3) 1.Odpověď, ale s výhradou. Jako člověk bez setkání s Wherigem naivně nepředpokládám, že zachování kompatibility se staršími přístroji musí omezovat vychytávky na těch novějších.

Jako ideální si tedy představuju kompatibilní verzi, kdy uživatelé novějších verzí budou moci využít jejich vychytávky, a uživatelům starších verzí přístrojů to fungovat bude, akorát nebudou moci využít vychytávky, na které jsou jejich přístroje staré (takže na ně hra bude působit nižší kvalitou cenou za možnost využití staršího přístroje - ale bude fungovat a bude hratelná).

4) Žádná odpověď. Nemám přístroj, a ani jsem dosud wherigo nehrál, takže nemůžu pravdivě odpovědět na otázku, jaké wherigo mne baví hrát. Mohl bych akorát odpovědět na otázku, jaké wherigo si myslím, že by mne bavilo hrát.

Z uvedeného seznamu by to byly podbody následující (také v závislosti na aktuální náladě)

1,2,3,4,6, výjimečně možná i 8 nebo 9 (pokud by dost zaujaly).

Převážně s důrazem na logické úlohy a pohodovou procházku, u bodů 6 a 2 si myslím, že by mne bavily víc než ty ostatní.

 

 

 


  • 1
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#14 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 14:46

Kdyz ve druhe otazce dam odpoved ze Wherigo me nebavi, nemuzu konzistentne odpovedet na ctvrtou otazku. Zadna odpoved neni spravna a bez odpovedi me to nenecha dotaznik odeslat :)

 

Takze to shrnu slovne. Wherigo nemam rad, protoze mnohdy funguje presne tak, jako tento dotaznik. Korektni odlov byva casto pekny opruz a souboj spise se vzpouzejici se technologii, nez s vlastni podstatou veci a disassemblovani cartridge se mi jako metoda prilis nelibi.


  • 1

#15 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 15:01

No a já zas nemůžu zároveň zaškrtnout, že wigo hraju jednou za uherskej rok pro zpestření, ale nemam na něj přístroj - chodim na něj s někým jiným a typ přístroje je mi putna :D.


  • 0

#16 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 15:33

Vážení kolegové.

Fenomén wherigo žije, dalo by se říci navzdory nezájmu Groundspeaku a Garminu, kdysi jeho duchovních otců. Pro shromažďování wherigo her vznikl projekt wherigofoundation.com, který od Groundspeaku obdržel licenci k wherigo a který má cíl i šanci nahradit původní stránky www.wherigo.com.

 

Tak to jsi mi udělal fakt velkou radost - skvělá zpráva !!

 

Wherigo je podle mě super věc a klidně bych jimi i nahradil všechny multiny. Přeci jen práce s displejem je o hodně pohodlnější, než v dešti něco čmárat a počítat na papírku opřeném někde v lese o strom ....  :)

Obzvlášť, když má člověk v jedné ruce GPS, v druhé ten papírek, ve třetí tužku, ve čtvrté baterku a v páté deštník. :D

 

P.S. - Na Garminech jsem odehrál všechna svá odlovená Wheriga, i ta, u kterých se jasně psalo, že na Garminu nejedou. Na druhou stranu je pravda, že doba už je zase o něco jinde, takže podpora Garminů už asi fakt není klíčová.


  • 2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#17 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 16:11

MODRAK a KAPSA mají zajímavé postřehy. Wherigo jako takové není keška, ale docela složitý softwérový produkt ovládaný hráčem který má třešnišku na dortě - keš. Není celkem problém naučit se těch několik pohybů myší v urwigu a hned se dá dělat wherigo keš. Bohužel to nestačí, kromě kódu je potřeba mít připravený scénář, minimálně v místech, kde se očekává nějaká reakce hráče. Většinou to pak končí jak píše MODRAK. Problematické ovládání, logické bugy, nezáživný děj .....  Uvažuji o tom, jak píše KAPSA, že na svých několika multinkách dám "wigovou" alternativu.


  • 1
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#18 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 16:26

Tak wigová alternativa je něco jinýho než předělání multiny na wherigo. Kapsův příspěvek jsem pochopil tak, že by jimi multiny i nahradil - tedy že by pak už bez wherigo playeru nebyly odlovitelné. Což je spíš filtrační prostředek, než rozšíření možností, o kterém píše lubbez.

Jinak k tomu papírku - papírek a GPSka se vejde do jedné ruky (nebo se GPS na chvíli strčí do kapsy - při opření o strom se nechodí), tužka do druhé, baterka patří na hlavu, a deštník netřeba, kapuca je skladnější a v obtížnějším terénu tolik nepřekáží (a tak snadno se neroztrhá). Takže technicky vzato stačí na multinu v noci i jeden jediný člověk.


  • 2
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#19 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 16:34

MODRAK a KAPSA mají zajímavé postřehy. Wherigo jako takové není keška, ale docela složitý softwérový produkt ovládaný hráčem který má třešnišku na dortě - keš. Není celkem problém naučit se těch několik pohybů myší v urwigu a hned se dá dělat wherigo keš. Bohužel to nestačí, kromě kódu je potřeba mít připravený scénář, minimálně v místech, kde se očekává nějaká reakce hráče. Většinou to pak končí jak píše MODRAK. Problematické ovládání, logické bugy, nezáživný děj .....  Uvažuji o tom, jak píše KAPSA, že na svých několika multinkách dám "wigovou" alternativu.

 

Jasně, souhlas, ale podle mě je to taky právě o tom, že každé wherigo přeci nemusí být nutně vymakaná a nápaditá hra. Ty multiny by bohatě stačily, třeba právě už jen proto, aby se nemuselo nic složitě počítat v terénu - prostě zjisti indícii a zadej, hotovo. Tak jako byla třeba Maxinohova "průvodcovská" wheriga, nic složitýho, prostě jen "chytrá multina".


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2015 - 16:45

A co treba takovy generator Wheriga z multicache? Zadaly by se primenne a vzorecky, a ono by to vygenerovalo cartridge? U tech multin, ctere maji v sobe zadani pro multisolver by to snad slo i docela automatizovane. Takze multina by sla resit klasicky, a kdo by chtel, mohl by si usetrit praci pomoci wherig cartridge.

No, nic. To byla jen takova myslenka.


  • 5





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:wherigo

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama