Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

pravidla - jednoznačnost souřadnic


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#21 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 05 August 2015 - 18:37

Jinak dík všem za názory, ale já jsem se fakt neptala, jestli je to dobře nebo špatně, ani jestli se nám to líbí nebo nelíbí, když řešení není jednoznačný, alebrž JESTLI TO JE NEBO V MINULOSTI NĚKDY BYLO V OFICIÁLNÍCH PRAVIDLECH, STANOVENÝCH ZEMĚPLKEM. Předem děkuji, pokud někdo odpověď na tuto otázku zná a seznámí mě s ní.
 
Mysterka musí mít právě jedny pevné (neměnné) souřadnice, na kterých je krabička.
To, jestli k získání souřadnic musí vést jednoznačný postup, pravidla neřeší a nikdy neřešila. (Ani si nedovedu představit kdo a jak by to hodnotil.)
Takže kvadratická rovnice nebo "hledej pod pařezem v okruhu 300 metrů od úvoních souřadnic" nejsou proti pravidlům.

  • 0

#22 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 05 August 2015 - 19:46

Pokud máš vedle sebe tradičku a mysterku, kde je šifra jasná na první pohled, tak i tam je ten rozdíl v návštěvnosti o řád.

 

Tak jsem si pohrál s vlastními statistikami a ano, je to přesně o řád. Pokud vemu kešky víc než 15 km od HC, pak tradiček mám 1117, mysterek 109.

Dneska už je krabiček všude tolik, že když někam jedu, tak si mohu dokonce vybírat i mezi tradičkami. Pokud má mysterka mizerné % FP, pak je to jenom ztráta času ten listing vůbec otevírat, i kdyby to měla být šifra jasná na první pohled - přínos takového luštění je prostě nulový.

Tím nechci říct, že mysterky jsou k ničemu - jsou lidi, kteří je luští. Já, když si chci zaluštit, jdu prostě někam jinam než na GC.


  • 0

#23 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 05 August 2015 - 20:23

Vidíš, a já mám 71,79% tradiček a 15,55% mysterek. A to rozhodně žádné extrémní záhady neřeším.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#24 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 05 August 2015 - 20:54



Fakt chcete mysterky, kde prakticky bude napsané i řešení ?

Ze svých zkušeností mohu tvrdit, že o takové mysterky je opravdu zájem. U většiny svých mysterek (snad až na 1-2 lehké) zpočátku nechávám každého luštit tak, jak umí (spíš neumí...). A po nějaké době (po několika úspěšných FI lozích nebo tak po 10 zelených smajlících v GeoChecku) zveřejním návod k výpočtu. Nepředpokládám, že by ve škole každý vždycky dával pozor, tak pokládám luštění za poslední příležitost, jak dohonit zapomenutou, zameškanou nebo neprobíranou školní látku. Nebo většina z vás potřebovala někdy v životě řešit chemické rovnice, vrh šikmý vzhůru nebo že "vlak 1 vyjel z bodu A v x hod.y minut rychlostí v1, vlak 2 z bodu B v xx h yy min. mu jede naproti rychlostí v2; kam a kdy mají vyjet záchranáři...??? :o "


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 05 August 2015 - 20:57

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#25 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1865 příspěvků(y)

Publikováno 06 August 2015 - 6:34

No nevim zda takove pravidlo historicky bylo, ale pokud ano, tak bylo i par kesi co ho porusovalo - napr. Putovni kese nebo prazska Mikromagie-Skorapky. Jinak si myslim, ze jedine pravidlo zni, ze Mysterka musi mit jen jedno finale. Kolik mist budes muset obehnout nez se ke kesi dohrabes se neresi (viz Cernousek v tunelu). Treba je vice moznosti reseni zamer, aby si se prohnul. Pokud kes bude trvale jen na jednech z vyslednych souradnic nebude to problem.


  • 2
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#26 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 06 August 2015 - 7:31

Cokoli, co se vymyká stále se zpřísňujícím pravidlům, je pro mne příjemným zpestřením hry.


  • 4

#27 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2739 příspěvků(y)

Publikováno 06 August 2015 - 7:51

Myslím si, že pokud máš na stage napsáno - finálka je zde, zde nebo zde a vyber si, protože je na jednom z těch míst, není problém... Také je to hledání cesty - ne na PC, ale v terénu. Mysterka typu BF - obejdi X míst, na jednom z nich bude se mi líbí určitě více, než mysterka typu "řada čísel" a uhádni, co s tím autor dělal za kejkle.

 

Ale musí to být jasně řečené. Pokud je několik řešení, které vyjdou ze šifry, která by měla mít jedno, tak myslím, že je to špatné.

Nikde jsem to sice neviděl v pravidlech, ale myslím, že to není dobré. Šifra by měla mít dobré jasné řešení. Pokud je více smysluplných řešení, mělo by být nějaké ověření toho, které řešení je jasné (třeba u té kódované morseovky či kvadratické rovnice).


  • 0

#28 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 06 August 2015 - 8:16

Nejlepší je ověřovátko u multiny, řešené v terénu. Majitelé blbých telefonů mají smůlu, ověří si až doma, že počítali blbě.

Ale většinou stačí, když vypočítané padne na pravděpodobné místo. V poli nebo rybníku finálka asi nebude. I když mnohokrát jsem se spletl, když třeba obě varianty, blbá i dobrá, vycházely poblíž lesních cest.


  • 0

#29 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1075 příspěvků(y)

Publikováno 06 August 2015 - 9:01

Ze svých zkušeností mohu tvrdit, že o takové mysterky je opravdu zájem. ....  Nebo většina z vás potřebovala někdy v životě řešit chemické rovnice, vrh šikmý vzhůru nebo že "vlak 1 vyjel z bodu A v x hod.y minut rychlostí v1, vlak 2 z bodu B v xx h yy min. mu jede naproti rychlostí v2; kam a kdy mají vyjet záchranáři...??? :o "

No zrovna ty vlaky resim docela casto online, neb jedu vlakem A rychlosti v1 se spozdením t1 a potrebuji prestoupit na na vlak B jedouci proti rychlosti v2 se spozdenim t2 a z neho na vlak C jedouci rychlosti v3 a kupodivu bez zpozdeni (takze t3=0). Ty rovnice maji mnoho neznamych, casto docela dynamicky se menicich a mnohdy ani dispecer ridici dopravu mi neni schopen dodat patricna data. Otazka je jednoznacna: "Potkaji se?".

 

Pokud ANO, tak na kterem nastupisti se potkaji a jakou rychlosti jsem schopen mezi nimi prebehnout, pripadne z ktereho vagonu bude nejvhodnejsi vystupovat. To mi pripomelo jednu historku jak kolega prestupoval z vlaku do vlaku, ktere zastavili primo u sebe a dvermi proti sobe a tak kolega jen jednou nohou slapl na peron a hned stoupal do druheho vagonu, no co myslite ze bylo na tom peronu v miste doslapu? No spavne h...., mel ho cele pro sebe a v tom druhem vlaku se tvaril, ze tam neni.

 

Pokud NE, pak da se ten vlak dohnat po jine trati jinym vlakem, kde pak prestoupit, pripadne uz nic neresit a premyslet kam se vydat jinam.


  • 6

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#30 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 06 August 2015 - 10:28

No zrovna ty vlaky resim docela casto online, neb jedu vlakem A rychlosti v1 se spozdením t1 a potrebuji prestoupit na na vlak B jedouci proti rychlosti v2 se spozdenim t2 a z neho na vlak C jedouci rychlosti v3 a kupodivu bez zpozdeni (takze t3=0). Ty rovnice maji mnoho neznamych, casto docela dynamicky se menicich a mnohdy ani dispecer ridici dopravu mi neni schopen dodat patricna data. Otazka je jednoznacna: "Potkaji se?".

 

Nádherné, fyzika dynamických jevů v praxi......


Tento příspěvek byl upraven od Loo36: 06 August 2015 - 10:30

  • 0

#31 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 06 August 2015 - 10:38

To mi něco připomíná. Jede Pendolino z Prahy do Ostravy, druhé z Ostravy do Prahy. Kde se potkají? V České Třebové v železničních opravnách.


  • 1

#32 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 06 August 2015 - 10:56

Solim: Jako bys popisoval zážitky účastníků Železniční rallye, tam se podobné problémy řeší 24 hodin v kuse.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama