Přejít na obsah


Fotka

Cache jakou svet nevidel.


Nejlepší odpověď look_as , 13 srpen 2015 - 16:29

Tak jak to s ni je?

Je tam podle nalady ownera?

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
49 odpovědí na toto téma

#1 SikoCZ

SikoCZ

    SikoCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 203 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 19:20

Ahoj,

Jaky mate nazor na tuto cache http://coord.info/GC3GNPK ?
Jde mi spise o nazory uspesnych lovcu.Ale vitane jsou reakce vsech cacheru  ;)


  • 1

Garmin Oregon 450 + iPhone 4S + GSAK 8


#2 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 19:31

Hm, hledal jsem tam 2x neúspěšně. On je to i problém, bývá tam velice rušno, zkusím někdy večer. I když ta řada DNF vypadá opravdu hodně podezřele.


  • 0

#3 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 19:33

Taky jsem lovil mikrovku s pětkovou obtížností... ale tady se mi zdá, že už dlouho nebyl nález. Ale třeba tam je, nevím.

Edit: příspěvek TURBOSCHNEKa mi přijde dost za hranou. Jinak jsem nezaujatý divák.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 11 srpen 2015 - 19:46

  • 0

#4 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 19:47

Dobré téma SikoCZ. U téhle keše mám vzhledem k velkému počtu DNF rozporuplné pocity. Na jednu stránku vypovídají o tom, že keš je možná pryč. I proto jsem se na ní ještě nevypravil. Na druhou stranu mám některé Alkeho keše odlovené, jejich provedení bylo vždy výborné a tak je docela možné, že keš na místě je a nedaří se jí najít jen proto, že perfektně splývá s terénem. Fakt nevím.


  • 1

#5 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 20:39

Máme odloveno na několikerý pokus a na tom místě je to hodně frekventované a problematické. A keška v té době byla opravdu fikaně "maskovaná", prostě keška - lahůdka. :-) 

Každopádně, souřadnice nás táhly o kousek dál, než skutečně byla. Takže jsme jí našli, až když jsme rozšířili trochu okruh hledání. Ale opravdu jen trochu. 

Jak vypadá dnes nevím, bohužel se často ztrácí, ale když Aleš napíše, že tam je, tak bych tomu věřila. 

Až tam budeme mít někdy cestu, pro zajímavost se po ní znovu podívám.  ;)


  • 2

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#6 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 20:43

Ac s Alkem v nekterych jeho nazorech nesouhlasim, jsem si jist, ze o sve kese se stara. Naopak, kdyz je kes nelovitela, dava disable. Mam odloveno hodne jeho pocinu a vzdy slo o promyslene a pekne udelane schovky. Takze kdyz rika, ze tam je, tak mu verim.
  • 7

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#7 Hendryšáci z Oder

Hendryšáci z Oder

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 21:32

Chudák Alke...podle logů vytvoří opravdu parádní maskovanou záležitost, která mu dala určitě mnoho práce a plno nervů při obnovování a jako odměnu mu plno lidí dává samý nevděk že ji nenalezli...tohle to opravdu nikdy nepochopím.

Opravdu by mě zajímalo kolik z těch nevděčníků založilo taky nějakou takovou keš, která jim dala plno práce.Hádám že moc bych jich nebylo ,protože i kdyby ji i po 100. pokusu nenašli, tak tím více by ji možná ocenili  ;)

 

A přece...je to jenom jeden bod z 2 689 789 dalších bodů, takže o co jde  B)


  • 0

#8 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 21:33

Mně se tahle keš nelíbila. Není problém udělat téměř nenalezitelné mikro, zvlášť když se to podepře frekventovaným místem, záměrně nepřesnými souřadnicemi a mlhavou nápovédou. O to ale nejde. Vadilo mi, že díky přítomnosti keše docházelo (a možná stále dochází) ke značné devastaci okolí: Na mlat sešlapaný trávník, vykotlané dlažební kostky, rozviklaná lavička. Můj názor je ten, že keš by měla být schovaná s maximální ohleduplností k okolí.
  • 21

#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 22:27

Ano, jde jen o jeden bodík. Ale taky o spoustu promrhaných hodin bezvýsledným hledáním.


  • 1

#10 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2015 - 22:57

Chtěl jsem napsat přesně to samé, co kulhal. Nevadí, že je těžká a že ji najde tak jeden ze sta. Vadí, že abych ji našel, tak musím prozkoumat každou šišku, kámen, pampelišku, šroubek, dlaždičku, suk v lavičce, stráínku v telefonním seznamu, atd., jestli nejsou falešné a neukrývají kešku. A že to těm věcem neprospívá, je jasné.


  • 2

#11 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 9:13

Nevím,hledali jsme ji v pěti lidech v neděli ráno v lednu-mudloprovoz minimální,takže času bylo dost...

Před námi byly samé DNF zápisy a tak jsme to asi po půl hodině vzdali.

Myslím,že jsme v okruhu 15 metrů prozkoumali každou skulinku....


  • 0

#12 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 9:52

Naprostý souhlas s kolegou Kulhalem. Lovil jsem ji v době, kdy tu bylo docela klid a i mudlo prázdno. Provedení nabádá k rozbírání okolí a celkově k jeho nadměrnému zatěžování (devastaci). A samotný odlov je díky nutným nepřirozeným pohybům na daném místě dosti nápadný a nezamaskovatelný. Možná by plně postačovala třeba magnetická postavička na okap apod., když je k ní pěkně zpracovaný listning.


  • 0

#13 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 10:43

Narazil jsem na diskuzi náhodou, pročetl jsem DNF logy a nějak se mi zdá, že všichni hledají mikro... proč? Keš má artribut Other, to znamená, že její obsah je neměřitelný. Nebo je to u vás jinak?


  • 1
www.povetrnik.cz

#14 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 10:57

Narazil jsem na diskuzi náhodou, pročetl jsem DNF logy a nějak se mi zdá, že všichni hledají mikro... proč? Keš má artribut Other, to znamená, že její obsah je neměřitelný. Nebo je to u vás jinak?

Já vím, že u téhle je velikost Other. Ta keš, kterou jsem lovil já, je mikro, je pravda, že podle logů už ten okolní terén taky nevypadá nejlépe. Je potřeba se dobře dívat.

Edit: taky už tam kačeři, kteří nenašli, žádali kontrolu, jestli není pryč. Ale je tam.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 12 srpen 2015 - 10:59

  • 0

#15 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 11:33

Mně se tahle keš nelíbila. Není problém udělat téměř nenalezitelné mikro, zvlášť když se to podepře frekventovaným místem, záměrně nepřesnými souřadnicemi a mlhavou nápovédou. O to ale nejde. Vadilo mi, že díky přítomnosti keše docházelo (a možná stále dochází) ke značné devastaci okolí: Na mlat sešlapaný trávník, vykotlané dlažební kostky, rozviklaná lavička. Můj názor je ten, že keš by měla být schovaná s maximální ohleduplností k okolí.

Přestože tenhle příspěvek má hodně palců nahoru, dovolím si nesouhlasit. Nedávala bych vinu ani kešce, ani ownerovi, ale jen a jen kačerům. My jsme na místě byli několikrát a troufám si tvrdit, že jsme místo nezdevastovali ani v nejmenším. Nevidím důvod šlapat po trávníku, vytahovat dlažební kostky, rozviklávat lavičku! Na podobných místech často stačí jen stát a rozhlížet se, přemýšlet, sáhnout, zkusit. Nejde, nejde, nemám potřebu vyrvávat ze země dlažební kostky a vyšroubovávat přes sílu šrouby z lavičky. A kdo to dělá, je podle mně jelito. Ano, i já sáhnu na dlažební kostku, která se mi jeví "jinak". Ale když nejde ven, dál za ní netahám. I já sáhnu na šroub a zkusím, jestli jde povolit. Nejde, dál za něj netahám. A proč bych tam běhala po trávníku, to už mi rozum vůbec nebere. 

Co jsem chtěla říct - kačeři používají často hrubou sílu a pak se není co divit, že to na místě může vypadat jak po nájezdu divokých prasátek. Ale není snad nepsané pravidlo, že po návštěvě u keše by to mělo zůstat přinejmenším v takovém stavu, jako když se tam přišlo? Kolik kačerů se o to snaží a kolik se jich chová stylem - po mě potopa? Ať už je to na náměstí nebo v lese... 


  • 6

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#16 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 12:15

Keš samozřejmě nemám odlovenou, přesto si dovolím se k ní vyjádřit. Pročetl jsem si logy a získal pocit, že to je přesně to místo jako nevhodné pro umístění keše. Místo velmi často přemudlené,  hint žádný, zevlující kačer je zde opravdu dost nápadný (i když si myslí, že ne.), tady by měl opravdu být jednoznačný hint aby se přišlo a hmátlo. To že existují kačeři, kteří musí mít odloveno za každou cenu, to je taky fakt a podle toho to i vypadá (standardní statistický vzorek lidské společnosti, bohužel). Kvůli tomuto půjde zřejmě na můj ignore list.  A to jsem některé keše tohoto Ownera odlovil a líbily se mi. Např. Celá série, žebráckých pověstí.


  • 0

#17 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 12:48

Jak už jsem psal, taky jsem zatím nenašel, přesto mám jiný názor. Beru to jako další druh výzvy, který asi dá nějakou práci, ale mám na to (doufám) čas, někdy se mi určitě povede jet přes Beroun ve vhodnější dobu.

Jsou kačeři, kteří nevydýchají neúspěch, ale to je jejich problém. Ostatně si mohou přímo v názvu přečíst, že jde o "sociální inženýrství" a když jim nevoní být objektem zkoumání, tak keš nelovit.

 

A ještě drobnost: na trávě i na lavičkách se tam zdaleka nepovalují jen kačeři...


  • 4

#18 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 13:21

Jak už jsem psal, taky jsem zatím nenašel, přesto mám jiný názor. Beru to jako další druh výzvy, který asi dá nějakou práci, ale mám na to (doufám) čas, někdy se mi určitě povede jet přes Beroun ve vhodnější dobu.

Jsou kačeři, kteří nevydýchají neúspěch, ale to je jejich problém. Ostatně si mohou přímo v názvu přečíst, že jde o "sociální inženýrství" a když jim nevoní být objektem zkoumání, tak keš nelovit.

 

A ještě drobnost: na trávě i na lavičkách se tam zdaleka nepovalují jen kačeři...

Ano s tímhle souhlasím. Byli jsme tam s rodinou asi před 2 roky a na zmíněné trávě se tam povalovali individua koštující krabicáky. Proto jsme jen obešli a nechali být na jindy. Sakra je tam D 4,5 tak proč upřesňovat hint a řešit jí na fóru ???  :blink:  


  • 4

#19 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 13:35

Nějak jsem nepochopil o co má v této diskuzi jít. Alke04 je owner, který se o své keše stará a myslím, že jejich úroveň rozhodně není špatná. A tady je najednou problém s větším množstvím DNF, což někteří hledači bohužel nejsou schopni překousnout. Pro mě osobně je to spíše výpověď o tom, že většina kačerů od městské tradičky očekává snadný bod a bohužel se pořádně nepodívají na listing (D4,5 velikost other), což pak vede ke zbytečné devastaci místa.


  • 9

#20 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2015 - 13:54

Aha už vím o co autorovi tohoto vlákna jde :D Krabku nenašel a dal Alešovi na keš NA a teď chce poplácat po ramenou zde na fóru jak mu to natřel.... bravo 


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama