Přejít na obsah


Fotka

Kešky na mapy.cz

groundspeak mapa

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
585 odpovědí na toto téma

#21 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 14:43

mno snad jen ....Gott mit uns......


  • 0

#22 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 14:49

Hlavně vůbec nechápu smysl takové spolupráce se Seznamem. K čemu bude gc.com dobrý, když tady budou lidi hledat krabičky bez účtu u nich? To jim snad žádný peníze do kasy nepřinese. Nebo jim snad bude platit Seznam? Nechápu...


  • 0

#23 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 14:59

Profláknutý je to už více než dost, to už je celkem jedno. Spíš nechápu ten smysl. Filtrovat to nejde, pracovat s tím taky rozumně nejde. Kdyby spíše byly ofiko turistické mapy.cz jako podklad na GC, tak pak nevidím problém. Takhle je to o ničem.


  • 0

Taddeo.png


#24 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 15:16

No nic, proste bude o neco vice PM only kesi a to je mozna to, oc jde GS.


  • 0

#25 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 15:21

Tohle se mi vůbec nelíbí. Groundspeak nahání uživatele, kde se dá. Je to sice geniální obchodní model - nechat si platit za to, že jiní za svoje peníze zakládají keše a dávají o tom vědět - ale pokud naštvou dostatečný počet zakladatelů, nebudou ti noví mít zase tolik co hledat. Zejména, když na mapy.cz není ani zmínka o nějakých pravdlech hry, ani těch nejzákladnějších.

 

Myslím, že první krok bude převést keše na PM režim - tím se sice naženou GS platící uživatele, ale určitě jich bude méně, než neregistrovaný dav s volným přístupem k souřadnicím. Možný benefit spatřuji i v tom, že více PM by mohlo mít za následek menší tlak na to stát se FaceGeoBookem. Ale to jsem zřejmě přílišný optimista.

 

Druhý krok pak znamená osvobodit se od závazků a keše archivovat a odnést.


  • 11

Klidně se rozčilujte.


#26 Tha Family

Tha Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 15:45

Tohle se mi vůbec nelíbí. Groundspeak nahání uživatele, kde se dá. Je to sice geniální obchodní model - nechat si platit za to, že jiní za svoje peníze zakládají keše a dávají o tom vědět - ale pokud naštvou dostatečný počet zakladatelů, nebudou ti noví mít zase tolik co hledat. Zejména, když na mapy.cz není ani zmínka o nějakých pravdlech hry, ani těch nejzákladnějších.

 

Myslím, že první krok bude převést keše na PM režim - tím se sice naženou GS platící uživatele, ale určitě jich bude méně, než neregistrovaný dav s volným přístupem k souřadnicím. Možný benefit spatřuji i v tom, že více PM by mohlo mít za následek menší tlak na to stát se FaceGeoBookem. Ale to jsem zřejmě přílišný optimista.

 

Druhý krok pak znamená osvobodit se od závazků a keše archivovat a odnést.

A napříště nezakládat tradičky.


  • 0

#27 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 15:50

Já tomu taky moc nerozumím a proto jsem poslal dotaz do Groundspeaku. Až dorazí nějaká odpověď tak dám vědět.


  • 7

#28 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 16:02

Tady nejde o kešky, ale o kačky a doláče  ;)


  • 0

#29 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 16:09

To kulhal: Odpověď bude nejen mě velmi zajímat.
  • 1

#30 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 16:28

No me napadlo jediné:
Si z nás Zememluv dela srandu, ne?

Jestli tato spolupráce brzy neskonci, tak bude v českém gc jeste větší bordel:( škoda...
  • 2

#31 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 16:38

Koukám na to jako puk. Nechce se mi věřit. Od teď jsou v ČR všichni kačeři  :wacko: . Na tradičky může každý. Jako ownera mě to vůbec netěší  :angry:.

 

Jak už tu poznamenal například taxoft, poslední možností je archivace. Zatím jsem nad tím moc nepřemýšlel, ale pro širokou veřejnost jsem své krabky nezakládal...

 

 

 

EDIT: Konečně jsem se dostal k počítači a jak na to koukám, tak přeju hledačům hodně štěstí. U mé včera disablované keše je statut aktivní... :-D


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 10 září 2015 - 17:02

  • 4

#32 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 16:54

Tak jsem zkontroloval umístění svých tradiček. Skoro všechny (tj. osum kousků) měly přesné souřadnice. Z toho u několika se lišily tisíciny = zaokrouhlovací chyba, případně bezvýznamná odchylka. U jediné se jedna souřadnice lišila o víc - cca o 0.015 !!

Kromě toho jsem si všiml jedné keše, která byla na mapě na území Rakouska místo přesně na hranici - E mají posunuté asi o 0.055.

Asi to bude nejlepší přehodit na mysterky které jsou na souřadnicích.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 10 září 2015 - 16:58

  • 0

#33 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 17:12

Zprvu jsem se zhrozil, obzvlášť jako odpůrce PM-only a zbytečných mysterek jsem byl docela rozdvojen, ale je pravda, že trajdu u města loví beztak převážně začátečníci (do 10 nálezů), takže vše téměř při starém. Tím netvrdím, že mě to těší, a jsem opravdu zvědavý na další kroky Groundspeaku - a s dokončením těch rozdělaných keší rozhodně nebudu pospíchat.


  • 1

#34 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 17:15

Takže neregistrovaný člověk najde keš, zapíše se do logbooku a tím to pro něj hasne.......to bude někoho bavit???
A situace s nalezenými TB či coiny bude totální hrůza!!!!!
  • 2

Co nevidím, nahmatám . . .


#35 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 10 září 2015 - 17:33

Myslím, že můžeme být rádi, že zatím se dá ke keškám dostat jen přes vyhledávání - nezobrazují se přímo jako ikony na mapě. Jinak asi mají dost staré podklady, neboť kešky MotoGP 2014 http://coord.info/GC5J1E2
a MotoGP 2015 http://coord.info/GC58BD4
mi to nenašlo.
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#36 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 17:36

A mají to tam i s hintama.


  • 0

#37 luckyspol

luckyspol

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 17:45

To se mi snad jenom zdá. Proč tedy musí být člověk na GC.COM přihlášený, aby viděl souřadnice, když pak umístění keše uvidí úplně každý na mapy.cz? Kdysi dávno bývaly úplně jiné stránky GC.CZ (je pravda, že v tu dobu ještě nebylo takové množství keší, jako dnes, dnes asi už by to tak opravdu nešlo), byla tam vidět mapa s aktivníma keškama, každý den se aktualizovaly nálezy na keších z minulého dne, takže si šlo i pročíst, kdo jakou keš navštívil, kde měl FTF a tak podobně. Pak to Groundspeak zatrhl, že jde o velké množství stahovaných dat a data dávkově posílat nemůže. Najednou můžou být vidět úplně pro všechny lidi??? Je mi z toho smutno. Spousta tradiček tím půjde do háje :-(


  • 4

#38 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 17:46

Myslím, že můžeme být rádi, že zatím se dá ke keškám dostat jen přes vyhledávání - nezobrazují se přímo jako ikony na mapě. Jinak asi mají dost staré podklady, neboť kešky MotoGP 2014 http://coord.info/GC5J1E2
a MotoGP 2015 http://coord.info/GC58BD4
mi to nenašlo.

Zobrazuji se jen tradičky, eventy a ještě něco (co jsem tak pochytil, sám jsem to důkladně nestudoval).


  • 0

#39 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 17:47

No nevim, ale odpoledne tam byla multina i mysterka. Jenom to u nich cloveka posle na vychozi souradnice...


  • 0

#40 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2015 - 17:56

Zobrazuje se i letterbox, podle mě se bude zobrazovat všechno, jen to musíš správně hledat. Aspoň je zas o kousek líp vidět, o co Zeměplku vlastně jde: o zisk. Svoje keše do PM zaručeně převádět nebudu, tím bych jeho komerční chování ještě podpořila. Spíš bych viděla jako rozumný řešení, kdyby se jim tam začaly teďko množit protesty podvedených ownerů, jejichž keše bez dovolení prodali Seznamu.


  • 3





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama