Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Keška na heslo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 Am0onka21

Am0onka21

    Lucie

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 8:58

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli existují kešky na heslo,? A popřípadě kde a jak jsou dostupné? a jestli by jste mi neposlali odkazy... scháníme s přítelem inspiraci pro naší kešku.. děkuji :)


  • 0

#2 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 9:03

Já znám akorát ty, které jsou v nějakém infocentru, kačer tam přijde a musí říct heslo. Spousta kačerů ale takové keše ignoruje, protože nejdou odlovit nepozorovaně. Pak jsou klasicky kešky se zámkem s číselným kódem.


  • 4

#3 Am0onka21

Am0onka21

    Lucie

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 9:06

Ano myslím Ty v infocentrech i ty třeba někde jinde, ty s číselným zámkem nemyslím :) Jestli nějaké znáte, pošlete mi prosim na ně sem kody kešek nebo odkazy přímo na ně :) budu za ně ráda :)

 

Třeba například tahle přijde mi hodně naštěvovaná ;)  http://www.geocachin...izete-rohana :)


Tento příspěvek byl upraven od Am0onka21: 29 September 2015 - 9:31

  • 0

#4 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 9:21

Obávám se, že ti to sem nikdo nenapíše, protože by tím připravil další lovce o překvapení z podoby schránky. Počkej, až na takové kešky sama časem narazíš. Koukám, že jsi z Tanvaldu, kešky s číselným kódem jsou i v Liberci nebo v Jablonci.


  • 0

#5 Am0onka21

Am0onka21

    Lucie

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 9:28

Ach, to není o překvapení... :(  ale já sbírám inspiraci pro Naší kešku, tak jestli chcete být inkognito, nebo mít imtimčo...  tak mi je pošlete na meil a budu o nich vědět jenom já s přítelem, Jestli Vám to vadí takhle... přišla jsem si pro radu, a ne že si je mam odlovit sama, že na ně narazím náhodou, já Vás fakt moc prosim jen sháníme inspiraci... ;)   Meil je am0onka21@gmail.com :unsure:


  • 0

#6 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 9:40

Ano myslím Ty v infocentrech i ty třeba někde jinde, ty s číselným zámkem nemyslím :) Jestli nějaké znáte, pošlete mi prosim na ně sem kody kešek nebo odkazy přímo na ně :) budu za ně ráda :)

 

Třeba například tahle přijde mi hodně naštěvovaná ;)  http://www.geocachin...izete-rohana :)

 

Myslím, že by nyní zrovna tato neprošla schválením. Je v kavárně a to by se asi bralo jako komerční keš. Ale i ty v infocentrech nebo pokladnách zámků já nemám rád. Keška se má nenápadně najít a ne si o ní někde říci. Nechci tě nějak odrazovat, ale možná toto bude názor více kačerů.


  • 11

#7 Am0onka21

Am0onka21

    Lucie

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 9:49

To je divný že tahle je schválená ;) a jako komerční fakt není :) proč se mi nesnažíte pomoct, a spíš mě potápíte.. fakt jsem si přišla pro inspiraci! Jsem si myslela že jako keškaři jsme jedna rodina a že si pomáháme..ale spíš lidi jsou asi všichni stejní..


  • -5

#8 Am0onka21

Am0onka21

    Lucie

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 9:50

Tím padem tahle je taky komerční...a chválená je ;) http://www.geocachin...tel-skalni-mlyn


Tento příspěvek byl upraven od Am0onka21: 29 September 2015 - 9:52

  • -2

#9 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 9:53

Takovou klasikou bývají keše v pokladnách hradů a zámků. Člověk si obejde zámek a park, zjistí různé indicie a pak si o kešku řekne pokladní.


  • 1

#10 Am0onka21

Am0onka21

    Lucie

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 9:57

Ano přesně takové myslím :) prostě ty co jsou na heslo ;)


  • 0

#11 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 9:59

Jak potapi? Smrk se vyjadril, ze  kese v infocentrech nemusi. Z hesla udelal ciselny zamecek a vyjadril se, ze nebude spoilovat kde jsou. Zagloba se ti jen snazila taktne naznacit, ze muzes narazit na problem se schvalovanim, ze ti to muze RW klidne zamitnout kvuli komercnosti. Ze je neco podobneho nekde jinde jiz schvaleneho neni argument, respektive nelze vyzadovat schvaleni na zaklade publikace neceho podobneho.


  • 10

#12 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 10:09

Spousta tebou zmíněných keší na heslo je finálkou nějaké multiny a nebo mysterky, proto ti ten kod nikdo nepošle, protože by okamžitě všem bylo jasné, kde je keš ukrytá. Za mne, já takové keše o které si musím říci ignoruji.


  • 1

#13 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 10:15

To, že se dřív keše v kavárnách a podobných objektech schvalovaly, neznamená, že budou schváleny i dnes. Doporučuji nahlédnout do komentovaných pravidel. Jinak já osobně proti keším v muzejích a infocentrech nic nemám, sám jednu takovou vlastním. Myslím, že stačí si o ni úplně normálně říct, to heslo mi přijde zbytečné.


  • 3

#14 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 10:16

V Brně je celá série mysterek "Mahenka ...", kde kešky jsou v knihovnách a vydávají je knihovnice po sdělení hesla, které se musí vyluštit. Viz GC4AQT4


  • 0

#15 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 10:22

To je divný že tahle je schválená ;) a jako komerční fakt není :) proč se mi nesnažíte pomoct, a spíš mě potápíte.. fakt jsem si přišla pro inspiraci! Jsem si myslela že jako keškaři jsme jedna rodina a že si pomáháme..ale spíš lidi jsou asi všichni stejní..

Místo pomlouvání ostatních si radši oprav odkaz na svůj profil, zvláště když něco od ostatních chceš - ne, není správně. http://wiki.geocachi...r_geocaching.cz


  • -1

#16 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 10:38

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli existují kešky na heslo,? A popřípadě kde a jak jsou dostupné? a jestli by jste mi neposlali odkazy... scháníme s přítelem inspiraci pro naší kešku.. děkuji :)


Nevýhoda je ta, že je taková keška dostupná jen v otevírací době. Ale zase ji má ta obsluha na očích. Lovil jsem například v knihovně, infocentru, muzeu.
  • 0

#17 Am0onka21

Am0onka21

    Lucie

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 10:54

Ano to je důvod proč to chcem udělat, aby nebyla pořád odcizena, aby byla na očích ;) Ne pro komerčnost, jako klidně to lze udělat aby byla pod budovou, ale v zimních mesících by ji nebylo možné odlovit kvuli množství sněhu na horách... proto, jsem sice ráda že jste mi první radili, já chtěla jen inspiraci :) a inspirace se mi dostalo.. Já se dál postarám, o to aby byla keška schvalována nebo ne, zatím jí eště neděláme :) jen přemýšlíme. :) Děkuji Všem předem, a moc :) jste fajn.. a omlouvám se že jsem odsoudila.. ;) kdo mi bude chtít poradit, tak prosim na meila.. at si tam můžem diskutovat :)


Tento příspěvek byl upraven od Am0onka21: 29 September 2015 - 11:04

  • 0

#18 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 11:01

Já mám keš na zámku v Pardubicích, je umístěná na pokladně. GC5Y02Z Naštěstí ale není třeba nijak komunikovat s obsluhou, taky nejsem příznivcem toho, kdy člověk musí pokladním něco vyprávět nebo se dotazovat. Navíc tam je ta má keš tak, že pokladní ani nevidí při otevírání na hráče. Keška tam je ale především proto, že její výroba byla opravdu dost náročná a nerad bych o ni někde venku přišel, což by bylo asi nevyhnutelné.

 

Keše se dnes již do komerčních prostor umisťovat nesmí, jedinou výjimkou jsou právě zámky, muzea, infocentra atd. Dříve se na pravidla tolik nehledělo, takže občas vznikaly fakt šílenosti v kšeftech, kde třeba i požadovali útratu, než vydali keš.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 29 September 2015 - 11:03

  • 0

#19 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 11:07

To je divný že tahle je schválená ;) a jako komerční fakt není :) proč se mi nesnažíte pomoct, a spíš mě potápíte.. fakt jsem si přišla pro inspiraci! Jsem si myslela že jako keškaři jsme jedna rodina a že si pomáháme..ale spíš lidi jsou asi všichni stejní..

Neplač, nikdo tě nepotápí.
Nejprve si přečti toto:
http://reviewer.cz/k..._zakladani_kesi

Zvláště odstavec 19.

To, že existují kešky v kavárnách apod. je pozůstatek starých časů, kdy nebyla pravidla tak přísná. Nyní už taková keš pravděpodobně nebude schválena.

 

Příklady kešek, které ti budou vydány po vyřčení hesla:

GC1M07A

GC3313C

 


Tento příspěvek byl upraven od Hamaci: 29 September 2015 - 11:08

  • 0

#20 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 11:51

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli existují kešky na heslo,? A popřípadě kde a jak jsou dostupné? a jestli by jste mi neposlali odkazy... scháníme s přítelem inspiraci pro naší kešku.. děkuji :)

 

Narazil jsem na tradičky, mysterky i multiny.

Narazil jsem na ně v infocentru, v knihovně, v pokladně hradu, v pokladně miniZoo, u obsluhy parkoviště, v hospodě.

 

Nevím, v jakém smyslu inspiraci hledáš. Spíš mi přijde, že se ptáš, jestli ji můžeš umístit u sebe v kiosku.


  • 2




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama