Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Keška na heslo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#21 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 12:31

Narazil jsem na tradičky, mysterky i multiny.

Narazil jsem na ně v infocentru, v knihovně, v pokladně hradu, v pokladně miniZoo, u obsluhy parkoviště, v hospodě.

 

Nevím, v jakém smyslu inspiraci hledáš. Spíš mi přijde, že se ptáš, jestli ji můžeš umístit u sebe v kiosku.

Pokud se tak ptá, což mám taky takový dojem, tak to přes RW neprojde ani náhodou.


  • 0

#22 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1199 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 13:07

No já bych si to být tebou rozmyslel. O víkendu jsem odlovil tohle GC1TFJF a z toho seznamu TB tam byla jen jedna.  Prostě umístění v takovémto zařízení neznamená ještě větší bezpečnost obsahu kešky. Jen se tváří jako bezpečné, ale stávají se pouze snadným cílem zlodějů. :(


  • 1

#23 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 13:07

Pokud vím, tak jedna je na Řípu, jedna v Třebechovicích a jedna je i v Kutné Hoře.

 

Za sebe v klidu řeknu, že mne to neuráží, považuji to za milé zpestření a v klidu si takovou keš odlovím a nemám z toho ani trauma a ani žádnou vyrážku.

 

A to, že se někomu ty keše nelíbí není důvod, aby je jiní nedělali a další nelovili.


  • 3

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#24 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 13:41

Já jsem takhle lovila ve stánku u letiště, sice nebyl odlov podmíněný útratou, ale dost významně mi nabízeli nějaké občerstvení...nebylo mi to příjemné. To bych asi podruhé neabsovovala.

Na druhé straně keše v infocentrech či knihovnách mi nevadí, ani ty kde se musí říct heslo, tam se nepředpokládá, že jdu něco koupit, tak se necítím blbě, pokud to neudělám.


  • 2

#25 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 14:04

V hospodě jsem se jednou zeptal hosta místo číšníka. Nevěděl o co jde. Skutečný číšník pak hned věděl.  A navíc jsme si tam nic nedali, protože už nám jel autobus. To se mi dost nelíbilo.

V infocentrech celkem v pohodě, ale jsem radši, když si o ni říkat nemusím. Nevím, jestli tam zrovna není nějaký záskok, co o keši neví.

Občas se stává, že v pokladnách neví ani to, co by vědět měli, třeba jestli uznávají určitou slevu.

Co nemám rád, jsou keše pod okny, na sídlištích, připadám si tam jak pod mikroskopem. Dost často ale místní už o keši ví a baví se. Takže v takovém případě radši to infocentrum.


  • 2

#26 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 14:06

Infocentra (třeba Třebechovice), muzea (Vysoké Mýto), pokladny, zámky a hrady (Pardubice) mi nevadí. Hospody a restaurace už se moc často nevidí, já měl odlovenou takovou snad jen jednu, už je v archivu GC248E7, ale v tomto případě to bylo na delší čas, takže u toho padlo nějaké to pivko a i oběd... keška samotná byla opravdu vymakaná a super.


  • 1

Taddeo.png


#27 Am0onka21

Am0onka21

    Lucie

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 15:13

Vy jste zlatí :) určo to nějak vymyslíme :) kdo bude chtít vědět víc, tak stačí napsat meila mne, a nebo kdo mi bude chtít poradit :) děkuji Vám moc :)


  • 0

#28 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2015 - 20:58

V hospodě jsem se jednou zeptal hosta místo číšníka. Nevěděl o co jde. Skutečný číšník pak hned věděl. A navíc jsme si tam nic nedali, protože už nám jel autobus. To se mi dost nelíbilo.
V infocentrech celkem v pohodě, ale jsem radši, když si o ni říkat nemusím. Nevím, jestli tam zrovna není nějaký záskok, co o keši neví.
Občas se stává, že v pokladnách neví ani to, co by vědět měli, třeba jestli uznávají určitou slevu.
Co nemám rád, jsou keše pod okny, na sídlištích, připadám si tam jak pod mikroskopem. Dost často ale místní už o keši ví a baví se. Takže v takovém případě radši to infocentrum.

Já když jsem na jistém místě řekl, že (heslo), tak mi taky slečna nerozuměla. Ale její kolegyně ano. A je to opravdu pěkná schránka.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 29 September 2015 - 21:34

  • 0

#29 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 30 September 2015 - 7:24

U nás máme z těch pěkných:

 

English Reader's Solace (z listiingu nutno vyčísti heslo a místo kde si o kešku říci)

 

Labska kralovna a Labska kralovna - O obrovi (bonus) (v infocentru nutno získat pas, obejít všechny "stage" a otisknout razítka. Keš je vydána proti vyplněnému pasu. Je tu zaangažován i městský úřad, ale vcelku nenásilně a přínosně - v keši jsou zdarma tematické informační materiály, pexeso atd.)

 

Decin Castle II (tradička, bez hesla, ale nutno požádat na pokladně zámku v Děčíně)


  • 0

#30 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3564 příspěvků(y)

Publikováno 30 September 2015 - 10:26

Nevím, jestli už není v archivu, ale koukni se na letterbox v Protivíně.


  • 0

#31 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 30 September 2015 - 10:48

Když chceš inspiraci, tak tu kešku můžeš udělat tak, že bude v místnosti, ale kačer si ji najde sám.
Což jsou třeba některé kešky v knihovnách.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 30 September 2015 - 11:09

  • 0

#32 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 30 September 2015 - 10:55

Právě ten Protivínský letterbox by už dnes možná neprošel. Chápu, že místní společnost má velké výdaje a chce si přilákat návštěvníky, ale přijít na pokladnu, že chci jen krabičku a dovnitř nepůjdu, se mi opravdu nechce, i když možné to je. A platit drahé vstupné na něco, kam bych normálně spíš nešel, taky ne. Takže tento letterbox jsem prozatím vynechal, i když daleko to tam nemám a už jsem ve městě a okolí několikrát lovil.


  • 0

#33 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3564 příspěvků(y)

Publikováno 30 September 2015 - 16:55

Právě ten Protivínský letterbox by už dnes možná neprošel. Chápu, že místní společnost má velké výdaje a chce si přilákat návštěvníky, ale přijít na pokladnu, že chci jen krabičku a dovnitř nepůjdu, se mi opravdu nechce, i když možné to je. A platit drahé vstupné na něco, kam bych normálně spíš nešel, taky ne. Takže tento letterbox jsem prozatím vynechal, i když daleko to tam nemám a už jsem ve městě a okolí několikrát lovil.

Já jsem to přesně tak udělala, přišla, zalogovala a odešla, a nebyly žádné potíže - bylo vidět, že jsou zvyklí. Ostatně Zoo je právě v pravidlech mezi místy, kde keš může být případně i pod vstupným, pokud vím. Tady ale není třeba nic než právě předem vyluštit heslo.


  • 0

#34 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 30 September 2015 - 20:23

Právě ten Protivínský letterbox by už dnes možná neprošel. Chápu, že místní společnost má velké výdaje a chce si přilákat návštěvníky, ale přijít na pokladnu, že chci jen krabičku a dovnitř nepůjdu, se mi opravdu nechce, i když možné to je. A platit drahé vstupné na něco, kam bych normálně spíš nešel, taky ne. Takže tento letterbox jsem prozatím vynechal, i když daleko to tam nemám a už jsem ve městě a okolí několikrát lovil.

Souhlas ta společnost vybudovala atrakci za pomoci peněz z EU (viz.tabulka u vchodu) a vybírají neúměrně vysoké vstupné....

Tenhle letter je klasická propagace komerce !!!


  • 0

#35 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 30 September 2015 - 21:08

No, já bych krokouše krmit nechtěl. Chápu, že to je drahý. Ale zase tak moc mě nezajímají.

Kešky v Zoo chápu, ale tak nějak předpokládám, že je to státní, nebo příspěvková organizace. Soukromá ZOO je čistě komerční podnik, podobně jako soukromá hospoda.

Tím nic proti nim nemám, jen zdůvodňuji, proč jsem tam zatím nešel.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama