Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak lovíte v zahraničí?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#1 MagdaLenka82

MagdaLenka82

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 8:43

Zdravím,

už potřetí se potýkám s problémem, jak se připravit na kešky, když jedu do zahraničí... Doma už nyní používám aplikaci na "chytrém" telefonu, ale v zahraničí bych asi musela mít přikoupená data... Nebo nasosat do navigace kešky v okolí 100 km od místa pobytu (pro mě zdlouhavé, protože nemám kabel k navigaci a software, protože je z druhé ruky, čili všechno jen ručně...) Takže jak postupujete vy?

Díky za tipy;-)


  • 0

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 8:48

A co tak si dát tu práci a sehnat si ten kabel k navigaci ?

Mimochodem:

 

1. co používáš za program v tom mobilu ?

2. co máš za navigaci ?

 

A kus se podívat sem a doplň si nastavení účtu.

http://wiki.geocachi...r_geocaching.cz


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 8:49

Importuji data do Geogetu, pak celou databazi dam do mobilu pro aDrake a zaroven exportuji jako POI do GPS.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 05 říjen 2015 - 8:49

  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 MagdaLenka82

MagdaLenka82

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 8:53

Pro kolombo - kabel není problém, ale spíš SW...navigaci mám starýho Garmina (Legend)

Pro gord - díky za odpověď, ale jako technický antitalent nerozumím řeči tvého kmene :-/


  • 0

#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 8:59

Ke starým navigacím se používal SW zvaný MapSource. To by takový problém být neměl.

 

Když starý Legend, tak to je ten opravdu starý, černobílý, co rozdávali u Mounfieldu ?

To tedy není žádné štěstí a raději bych se držel toho mobilu.

 

TJ.: Co máš za program na geocaching v tom mobilu ??

 

Mimochodem, v zahraničí to dělám stejně jako Gord, nahraju si data doma do GPSky.


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 9:02

Na PC mam program, ktery se jmenuje Geoget. Pomoci nej stahnu kesky do PC a stazena data ulozim do telefonu, kde pouzivam aplikaci aDrake. Z Geogetu pak exportuji data do GPS (v nejakem formatu, ktery GPS podporuje).

 

To uz je srozumitelnejsi? ;)


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 MagdaLenka82

MagdaLenka82

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 9:02

kolombo - Navigace je barevná ale nemá elektronický kompas, oproti telefonu v "horším" terénu pořád ještě lepší. Program v telefonu mám c:geo

 

gord - už lepší! díky :-D


Tento příspěvek byl upraven od MagdaLenka82: 05 říjen 2015 - 9:05

  • 0

#8 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 9:20

Tak Legendu máš asi stejnou co já (eTrex Legend).

Do zahraničí to řeším polorůčo přes MapSource. Protože si tam přeložím hinty. Ale je to zkrátka práce. Mám pak v gps název keše a český hint.

Jinak používám Oregon a PQ stažená z gc.com.

Do zahraničí se mi ta ruční příprava zatím vždy vyplatila, ale je fakt, že je to celkem zdlouhavé a musíš vědět, kde se budeš pohybovat.

 

Ale už taky přemýšlím nad tim geogetem, protože to je dobrá věc, ale nějak se mi stále nechce se do toho pustit a nastudovat to:)


  • 0

#9 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 9:28

Já si stáhnu cache v Pocket Query (možnost pro prémiové členy) a taky OSM mapy dané země (to jde volně tady: http://garmin.openstreetmap.nl). Poté to obojí nahraji do GPS (v mém, případě Oregon, Legend by měl fungovat podobně) a na místě mám v mém případě k dispozici cache i s listingy. V tvém tedy asi bez listingu a nápovědy, ale i souřadnice se můžou hodit.

Samozřejmě, data do telefonu se hodí velmi, ale já raději chodím s turistickou GPS, protože se nemusím tolik starat o baterku.


  • 1

#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 9:32

kolombo - Navigace je barevná ale nemá elektronický kompas, oproti telefonu v "horším" terénu pořád ještě lepší. Program v telefonu mám c:geo

 

Co furt máte s tím elektronickým kompasem ? Já kompas prakticky nepoužívám.

 

Tak v tom případě doporučuji sehnat SW MapSource a nainstalovat do PC.

Jak s touhle verzí bude fungovat BaseCamp, který je taky na přenos dat z a do GPS, to fakt nevím.

 

A u starších navigací dává smysl začít se učit co a jak s POI body, vyhneš se poměrně nízkým limitům na maximální počet bodů v GPS.

 

Jinak, do GPS ty data nahraješ i jinými programy, než jen MapSource, jen třeba nevidíš ty body a trasy v mapě.

 

Takže začni řešit, jak si ta data do GPSky budeš připravovat, což je dost často právě ten GeoGet.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 9:36

Přede mnou byl někdo rychlejší.

Legend nevezme jen nahraná data! Musí se tam nastrkat přes Mapsource nebo Basecamp.

Pokud ale vím, placené jsou mapy a ne samotný program (i když se to z CD instaluje dohromady), viděl jsem Legenda HCx s mapou na kartě a k němu Waypoint and map manager (nebo tak nějak), což bylo Mapsource bez map.

Existuje zřejmě i nějaký prográmek na nahrání do Legenda (nemapový, jen spustit s parametry, nebo jednoduchý okýnkový program), kdysi jsem ho sháněl, ale nikdy nevyzkoušel. Ztratilo to význam.

V každém případě ale musíš nějak získat to GPX. Z Geogetu, Cachelistu, jiných prográmků nebo pluginů, nebo ti ho musí vygenerovat někdo, kdo je PM.

A Geoget doporučuju, můžeš si v něm i doplnit vyluštěné souřadnice a případně i přeložit hinty. Listingy taky, ale to je ti na Legendu k ničemu. Existuje exportní plugin do GG, který ti hinty dostane do viditelné podoby, podrobnsti ale neznám, Legenda jsem měl v ruce jen párkrát.

Mimochodem, blbě se na něm píše (čudlem, výběrem z abecedy), má menší displej, ale v přesnosti a citlivosti je s Oregonem rovnocenný a ve viditelnosti displeje a výdrži na baterii ho mnohonásobně předčí.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 05 říjen 2015 - 9:43

  • 0

#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 9:46

Jak psal gord - v zahraničí nebo doma, všude je to stejné. V mobilu program aDrake, stažené mapy offline a databáze GeoGetu. Optimální řešení. Nějaké datové limity, počty nahratelných keší, viditelnost waypointů a podobné nesmysly mne naprosto nezajímají - mám vždy vše z dostatečně velkého okolí.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 05 říjen 2015 - 9:48

  • 0

#13 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 9:49

U těch starých Legend je problém, že mají omezený počet znaků jak na název, tak na komentář. V eTrexu vidím opravdu jen tyto dva řádky a souřadnice. Takže tady je asi ta "ruční" práce důležitá. 

Keše si stahuji přes Cachelist (což je podle mého nejlepší věc, co jsem na převod keší na gpx schroupatelné v mé eTrex Legend, našla), v Mapsource si upravím počty znaků, hinty si přeložím, zkrátím text atd. a pak naleju do gps. Je to piplatčka, ale s touhle starou gps jsem jiný rychlý, ale užitečný systém nenašla (abych měla k dispozici alespoň hint). Přes jednoduché stažení gpx z gc.com pak v Legendě vidím jen GC kód a nic (tedy samo souřadky).


  • 0

#14 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 10:09

Když někam jedu, stáhnu si v pocket queries tisíc kešek v okruhu místa, kam jedu a je vymalováno.

 

Když jsem kdysi používal eTrex Legend, dělal jsem poctivou domácí přípravu. Otvíral jsem listing po listingu a rozhodoval se, jestli ta keš stojí nebo nestojí za návštěvu. Pokud ano, nacvakal jsem ji tam ručně včetně stručného hintu a velikosti. Pak jsem používal takový ten doplněk chromu. Zajímavé multiny a letterboxy jsem si vytisknul. Ostatní nezajímavé keše jsem prostě ignoroval.


  • 1

#15 MagdaLenka82

MagdaLenka82

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 10:12

Díky gordovi a ostatní "technikům" za návody - zkusím, snad se tím prokoušu a půjde to. Pocket queries pro mě nejdou použít neb nemám Private membership...

Pro Sedmitečku dík za pochopení se starou Legendou ;-) Já měla kešky v navigaci, pak mapu a vytištěný listingy nebo aspoň názvy keší a hinty - to šlo když jsem byla na ostrově, no tak jsem si připravila všechny keše, minulý rok v Polsku dost blbý, protože jsme ho projížděli ve čtverci skoro celý, ale zase ve velkých městech fungovaly hotspoty (úžasný:-D), teď jedeme do Itálie a od místa ubytování rádius asi 100km na vyjížďky - při představě tý ruční přípravy se mi jako vážně nechce :-P


Tento příspěvek byl upraven od MagdaLenka82: 05 říjen 2015 - 10:17

  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 10:27

I jako zakladni clen si tim Geogetem muzes vyhledat a stahnout denne az 10000 tradicek.


  • 0

#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 11:22

Opravdu doporučuju Geoget. Jako BM si stahneš vše, ale bez logů, 10000 denně (tzv. Summary, můžeš ještě Lite (tj. to samé, co Legend, tj. souřadnice bodu a název), nebo Full, což je všechno, ale jako neplatící člen jen 3 keše za den.). Listingy jsou ti pro legenda k ničemu (ale v telefonu je využiješ), hinty si můžeš přeložit (ale pak neaktualizovat keše, načetly by se ti znovu). Export hintu do názvu keše je záležitostí výběru správného exportního pluginu, o to se nestaráš. Můžeš je exportovat jako GPX nebo POI. Jen na to nahrání do Legenda potřebuješ nějaký program, třeba Mapsource, na POI POIloader nebo GPIgen (na stránkách Geogetu), ale jak dostat výsledný GPI soubor do navigace, s tím by musel poradit někdo, kdo to zná.

Jen se s Geogetem musíš naučit dělat. Začátečník se v tom ztratí, ale po chvilce přijdeš na to, jak s tím dělat.

A to další - načíst si své nálezy, exportovat do statistik, vyjet si keše na keškomapě, to je už jaksi navíc.


  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 12:00

Jestli je opravdu myslen takovy ten modry Legend s cernobilym displejem, tak tam bodu nacpes opravdu malo, a POI to jeste neumi.

 

Jedina cesta, jak tam toho nacpat vic, je vyrobit si pruhlednou mapu s POI body. Geoget umi vygenerovat soubor pro CGPSMapper, kterym lze pak takovou mapu vyrobit. Je to ale spotup pro trochu zkusenejsi uzivatele.

 

Nicmene zajimavost, prave pro generovani takoveto pruhledne mapy Geoget kdysi vznikl!


  • 1

#19 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 12:07

Geoget -> Locus s addon geoget4locus dle mého nejlepší možná kombinace na lov keší jak doma tak v zahraničí. Přesvědčete mě o opaku B)


  • 0

georabbits.cz.png


#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 12:11

To zase neda tolik prace... umi Locus pracovat treba s Geogetim IMC souborem s prednactenymi obrazky? To se zrovna v zahranici hodi.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama