Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak lovíte v zahraničí?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 ptychozoon

ptychozoon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 12:27

Pouzivam c:geo, off-line mapy od Paws, v kombinaci treba s mapama od Seznamu, pokud se jedna o SK.
Pro oblasti kam smeruju, stahnu seznam kesi.
Co se tyce pripojeni k internetu, vyplati se porozhlednout po nabidce SIM karty mistnich operatoru, treba na SK te vyjde pripojeni na cely den max. 0.50 € u Tesco Mobile, to je skutecne akceptovatelna cena... Podobne jsou na tom i ostatni staty, co vim.
Dalsi moznosti je WiFi Free.
  • 1

#22 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 12:37

To HaLuMa: Ač nepoužívám, tak to umí, právě přes ten addon geoget for locus.

...... pokud se nepletu


Tento příspěvek byl upraven od georabbits.cz: 05 říjen 2015 - 12:37

  • 0

georabbits.cz.png


#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 12:56

Píšou, že navigace je barevná.

Tj buď to znamená, že je modrá a má černobílý displej, pak je to Béďa Trávníček a hledání nic moc, nebo má barevný displej a pak je to eTrex Legend HCx a hledání v pohodě.


  • 0

#24 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 13:39

To HaLuMa: Ač nepoužívám, tak to umí, právě přes ten addon geoget for locus.

...... pokud se nepletu

 

Rekl bych, ze se pletes. Prave se v sousednim vlakne objevil prispevek, ktery by tuto funkci rad videl implementovanou. Nicmene je to debata, ktera do tohoto vlakna nepatri.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#25 MagdaLenka82

MagdaLenka82

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 14:18

pro mpik - je to eTrex Legend HCx

Všem díky za tipy, jsem zase trochu poučenější, jak jde lovít lépe, snadněji atd. :-)


  • 0

#26 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 14:19

Geoget -> Locus s addon geoget4locus dle mého nejlepší možná kombinace na lov keší jak doma tak v zahraničí. Přesvědčete mě o opaku B)

Existuje addon Geocaching4Locus a addon GeoGet databáze. 

První z nich pracuje online. S geogetí databází pracuje ten druhý.

To jen pro upřesnění, ať v tom není zmatek.


  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#27 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 14:53

pro mpik - je to eTrex Legend HCx

 

Ta má paměť jen na 1000 bodů, ale má datovou kartu, tak se tam vejde hodně POI bodů.

 

Takže se podívej u GG na makro POIeTrex http://geoget.ararat...skript:poietrex


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#28 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 15:40

Před dvěma týdny jsme procestovali celou jižní Francii, udělala jsem si onu domácí přípravu. Naplanovana místa jsem si prošla a vždy připravila nejake ty kese. S tim, ze když budeme jinde, tak hold tam tu krabku mit nebudu. Se svět nezbori. A výhoda je zase ta, ze člověk pak už doma muze vylustit nejake ty mysterky nebo multiny, když uz se v těch kesich hrabe:D
Zkratka mam několik možností: Naučit se ovládat nějaký ten programek, nebo si jednoduše stáhnou PQ do Oregona a nebo si vyhrat a připravit si kesi jen par, ale vědět co lovim:D a pak ještě, hold utratit peníze za data a jen to na mobilu on-line.
Do Německa jedu s PQ, neb tam si s jazykem poradim, aj také, ale francouzsky rozumím jen "ve zdi" a "v pravo";-)
No a samostatnou kapitolou jsou fotohinty, které se venku hodně pouzivaji a ty nezvladne ani ten můj první model Oregonu. Zkratka když chci byt pripravena a mam čas (ze jako nerazim na týden ven ze dne na den), tak zasednu a zpracuji si to.

Ale už dlouho si pohravam s tou myšlenkou Geogetu, tak třeba priste to už bude pohodička:D
  • 2

#29 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 16:31

Je to mimo toto téma, ale...

 

jde si naplánovat kešky podél trasy (stačí tradičky) jinak než pomocí GeoJarry?

 

Dík


  • 0
když vidím díru, musím do ni.

#30 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 16:35

karelbela: Ano, viz Hledání keší podél trasy.


  • 0

#31 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 16:39

karelbela: Ano, viz Hledání keší podél trasy.

 Nenapsal jsem to podstatné, nejsem PM


  • 0
když vidím díru, musím do ni.

#32 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 16:48

 Nenapsal jsem to podstatné, nejsem PM

 

To lze snadno změnit :).

 

K tématu: Já mám Geoget rád, ale pro zahraniční kešování ho paradoxně používám jen výjimečně – hlavně proto, že skoro nikdy nemám čas na přípravu. Pro krátké příležitostné kešování někde ve městě večer po práci mi stačí připojit se telefonem na chvíli na wifi, stáhnout pár keší v okolí a můžu rovnou vyrazit do ulic. Pokud jsem někde delší dobu a mám čas třeba přes víkend, pak si nahraju PQ cílové oblasti rovnou do Oregona, ve kterém mám off-line turistické mapy. Vyhovuje mi, že si můžu připravit balík keší třeba večer před výletem a nepotřebuju k tomu žádný program ani vlastní počítač.


  • 4

#33 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 05 říjen 2015 - 17:15

Locus, off-line listingy. Většinou vím dopředu rozsah území, kam jedu. A dnes už se fakt dají najít free wifi ve městech či na vesnicích. Nebo alespoň restaurace nebo hotel.


  • 0

#34 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 18:52

Alternativa ku geogetu

https://www.youtube...._query=mozilive


  • -1

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#35 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 22:28

Je to mimo toto téma, ale...
 
jde si naplánovat kešky podél trasy (stačí tradičky) jinak než pomocí GeoJarry?
 
Dík

Je otázka na jak velkém území. Pokud je to cesta pár desítek až set kilometrů, tak by mohlo stačit stáhnout prostě všchno v daných krajích / zemích (případně to dělit po těch 10000 povolených na den). A tohle poslat do mobilu a o víc se nestarat. Pokud bys trval na nějakém zařízení s omezenou kapacitou, tak si v GeoGetu jednoduše naklikáš polygon na mapě a necháš to podle něho vybrat.

Anebo si pomoct GJ - použít ho pro získání seznamu GC kodu keší a ty pak už dotáhnout rychle normální metodou.

Ještě k tomu prvnímu - mobil s kvalitním programem nemá žádná omezení na počet keší a waypointů. Proto to většinou používáme tak, že kašleme na nějaké výběry a máme tam nahrané prostě všechno. Když jsem nedávno byl na týden v Polsku (přes Katovice a Varšavu až k moři), tak jsem tam měl prostě celé Polsko a k tomu okolí Ostravy. Cestou když jsem se někde zdržel, tak jsem si akorát zaktualizoval vždycky několik desítek kilometrů od aktuální pozice.
  • 0

#36 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2015 - 10:14

Mám taky etrex Legend HCx a jsem rovněž technicky naprosto mimo. Když jsem začínal s keškama, zkusil jsem propojit kabelem navigaci s kompem - a nic se nestalo:)

Od té doby ručně přepisuju souřadnice, hinty a zajímavé informace do "keškosešitu" a z něj to ručně cvakám do navigace. Sešitky si doma archivuju, není problém se vrátit ke starým neodloveným keším či lokalitám, a že bych přípravama marnil život, taky nemohu říct:) Aspoň se přípravou hezky vyladím na lov a nemám tendence vykombajnovat vše kolem...

 

Dělám to tak už skoro dva roky, sebral jsem přes 1400 kešek a je mi fajn:) P.A.


  • 2

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#37 Rychtar84

Rychtar84

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)
  • LocationPraha 5

Publikováno 06 říjen 2015 - 13:15

Pouzivam c:geo, off-line mapy od Paws, v kombinaci treba s mapama od Seznamu, pokud se jedna o SK.
Pro oblasti kam smeruju, stahnu seznam kesi.
Co se tyce pripojeni k internetu, vyplati se porozhlednout po nabidce SIM karty mistnich operatoru, treba na SK te vyjde pripojeni na cely den max. 0.50 € u Tesco Mobile, to je skutecne akceptovatelna cena... Podobne jsou na tom i ostatni staty, co vim.
Dalsi moznosti je WiFi Free.

 

naprosto dostačující, vyplivnu z C:GEO do Locusu a bez problému...

občas je potřeba stáhnout nějaké data, ale 1MB za 6Kč není hrůza


  • 0

#38 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2015 - 17:13

...

občas je potřeba stáhnout nějaké data, ale 1MB za 6Kč není hrůza

jenže v Albánii za 75 nebo v Maroku za 360 Kč za mega už si to sakra rozmyslíš...


  • 2

#39 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2015 - 17:22

jenže v Albánii za 75 nebo v Maroku za 360 Kč za mega už si to sakra rozmyslíš...


Jj, nekde mi operátor hlasil i 1096 kc za mega. Tak to me pobavilo a rozhodne odradilo:D a celou dobu jsem se bála, abych ta data omylem nezapla:D
  • 1

#40 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2015 - 8:30

pro mpik - je to eTrex Legend HCx

Všem díky za tipy, jsem zase trochu poučenější, jak jde lovít lépe, snadněji atd. :-)

 

Měl jsem eTrex Vista CSx - starší model než je tento, ale postup byl stejný jako u GPSMap 60CSx.

Kdysi jsem si pro přenos pár kešek používal MapSource a upravoval jsem si přenesené body v něm. Tento software se dostával k mapám a i když dnes není nově podporován, myslím, že by měl být k stažení dostupný (dají se v něm v PC editovat body a soubory GPX a měl by je umět nahrát do GPSky). Dal se použít i ke stažení uložených bodů v GPSce.

 

Ovšem zde je omezený ten počet bodů na cca 1000 bodů.

 

Pokud použiješ GeoGet, můžeš použít export POI. Těch se vejde do GPS celkem neomezeně. Měl jsem takto do Etrexe nacpanou celou ČR.Ještě k tomu je možné přiřadit bodům ikonky, takže jsou rozlišeny tradičky, multiny, mysterky atp. Ještě k tomu jsem používal makro od Qnika, kde v případě, že byla nápověda delší, než max. počet znaků, který se vešel do poznámky k POI, tak se tato nápověda rozdělila do několika bodů POI, takže nápověda byla vždy komplet. Jen se musela občas přečíst z několika bodů. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama