Přejít na obsah


Fotka

Premium Member - být či nebýt?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
261 odpovědí na toto téma

#201 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2015 - 18:21

Je několik legálních a bezplatných aplikací do mobilu, které zobrazí listing keše a další podrobnosti ke keši, bez toho, že by byla potřeba nějaká mobilní verze.

 

Tak na co potřebujete tu mobilní verzi ???


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#202 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2015 - 20:12

Možná tomu špatně rozumím, ale není to spíš tak, že mobilní verze by měla být "light" verze plné stránky? Aspoň takhle to funguje všude jinde a potom asi o osekání webu nemůže být řeč.

 

Osobně bych pro mobilní verzi určitě taky hlasoval, protože prohlížet klasickou verzi na malém displeji je značně nekonfortní. I když chápu, že ono místní "hardcore jádro" s garminama tohle asi neocení... ;)

 

Já to řeknu trochu jinak. Čím víc zpackaný web a mapa tím líp. Aspoň to odradí "děti s mobilama". Kdo chce hrát, zaplatí si PM a má navigaci, kterou nakrmí skrz softík napojený na API.

Web vidím 1x za týden, mapu 1x za měsíc. Jo, je to zážitek, ale už jsem si zvykl ;)


Tento příspěvek byl upraven od KaMo_cz: 23 listopad 2015 - 20:13

  • -1

#203 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2015 - 20:28

Já to řeknu trochu jinak. Čím víc zpackaný web a mapa tím líp. Aspoň to odradí "děti s mobilama". Kdo chce hrát, zaplatí si PM a má navigaci, kterou nakrmí skrz softík napojený na API.

Web vidím 1x za týden, mapu 1x za měsíc. Jo, je to zážitek, ale už jsem si zvykl ;)

 

Zajímavej přístup. :P Sice nevím, jestli to pánové z GS zrovna takhle mysleli, ale někdy to tak skoro vypadá.

Jasně, já se bez mobilní verze taky zařídím, ale myslím si, že k modernímu webu to prostě patří.


  • 2

#204 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2015 - 21:19

Tak to se divím, že spousta těch skalních nehraje waymarking. Zpackanější mapa už snad být nemůže.


  • 1

#205 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2015 - 23:25

Tak to se divím, že spousta těch skalních nehraje waymarking. Zpackanější mapa už snad být nemůže.

Ti nejskalnější nemají mapu, navigaci ani mobil. Jdou prostě krajinou a loví na brutála :D :D :D .


  • 5

#206 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2015 - 7:18

Je několik legálních a bezplatných aplikací do mobilu, které zobrazí listing keše a další podrobnosti ke keši, bez toho, že by byla potřeba nějaká mobilní verze.

 

Tak na co potřebujete tu mobilní verzi ???

 

Zatím žádná z aplikací mi např. neumožnila editovat již odeslaný log. Občas jsou v listingu věci, které se v aplikace nezobrazí/zobrazí špatně. Když pak potřebuješ v terénu něco vyluštit, nezbude než otevřít webovou verzi.


  • 0

#207 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2015 - 20:48

To jsem ani nevěděl, že tohle GeoGet umí  :) . Já teda používám GSAK a ten to neumí, takže jsem nevěděl. Jednoho dne na tohle napíšu makro.

Bohužel jsou změny které jsou automatizovaně nedetekovatelné - a sice když owner pouze uvede novou finálku do ověřovače. A je jedno jestli by to kontroloval program nebo by to byla funkce webu gc.com - takovouto "zákeřnost" prostě neohlídáš.

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 27 listopad 2015 - 10:38

  • 0

#208 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2015 - 23:02

Věnujte se prosím tomu k čemu byl tento thread založený. GeoGet má téma jinde.


  • 0

#209 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 7:25

Jaká debata?

Buď můžu chodit na kešky bos anebo si můžu naškudlit a koupit si boty, s nimi je to lepší.
Ano, umím si podomácku vyrobit kompas, ale radši si našetřím a koupím si navigaci, s ní je to lepší.
Platím i za to, že dýchám. Proč bych tedy neměl zaplatit za svojí zábavu? S ní je to lepší.

A teď k hlavním výhodám P.M. z mého pohledu:
1). Personal cache note - zvlášť jako ownerům se nám toto udělátko velice hodí
2). P.M. keše
3). Favorite points

P.S. Můžu též použít gumu či jinou pomůcku, ale bez ní je to lepší :-D
  • 0

#210 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 7:33

Věnujte se prosím tomu k čemu byl tento thread založený. GeoGet má téma jinde.

 

Já myslím, že se téma PM už propralo docela dost.

 

Zajímal jsem se o výsledky jednání a zaujal mne jeden moment: Padl i dotaz, co se nám tu na GS a geocachingu líbí .....


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#211 J.K.M.

J.K.M.

    Geocaching Premium Memeber

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 15:34

PM za vyhodnou cenu?
Jeden kousek mam moznost, kontakt - PM.
  • 0

Nabízím zprostředkování PM - nejlevnější v ČR (viz Inzerce)

 

--------------

 

logo_rgb_c_1.pngA member of ČAGeologo_rgb_c_1.png 

 


#212 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 15:40

Netuším. Já to nepoužívám a ani neznám. Vím jen, že je to aplikace do telefonu, já ale chodím na kešky s navigací (stará škola). Nevím tak, jestli je to jen v češtině nebo i v jiných jazycích.

používa sa aj inde

videl som v:

rakúsku, nemecku a maďarsku. Myslím, že je to je bežná apka na geocaching


Tento příspěvek byl upraven od Balin50: 27 listopad 2015 - 15:41

  • 0

#213 Kukysek

Kukysek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 16:33

Já jsem PM členem. Cena se zvyšuje, ale za rok to není tak hrozné.

Využívám filtrování na mapě - super, když jedu někam do zahraničí a chci lovit jen tradičky. Dále běžne používám stahování GPX přímo od kešky, když si chystám jen pár keší, je to pro mne nejrychlejší způsob.

Notifikace jsou také dobré.


  • 0

#214 tomaskoz

tomaskoz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2015 - 10:56

PM mám dva roky a mám ho hlavně z těchto důvodů:

- Poznámky ke keškám.

- Notifikace.

- Přístup k PM keším.

 

Co mi vadí a co bych chtěl změnit nebo zlepšit:

- Nedotaženost některých funkcí, občasné problémy s rozklikáváním keší na mapě

- Propracovanější vyhledávání keší, např. podle názvu či jeho části a současně podle oblasti.

- Divná a nedotažená podpora whereigo, Whereigo působí, jako by to nebyl ani produkt GS.

- Nezobrazování keší s vypočítanými souřadnicemi na mapě.

- Zobrazování historie trackovatelných předmětů v keši je velmi nedotažené. U každého TB, který kdy v keši byl, se zobrazuje jeho poslední log, ale to, co většinou hledám, je datum jeho posledního logu v této keši a ne někde tisíc kilometrů daleko. Podle tohoto data bych chtěl mít možnost také trackovatelné předměty v seznamu řadit.


  • 0

#215 tomaskoz

tomaskoz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2015 - 12:23

Ještě mě napadlo jedno vylepšení, které tedy vůbec nesouvisí s PM, ale také by stálo za úvahu, i když je mi jasné, že mě určitě budou lidi kamenovat za nesvobodný přístup, a možná tím vykolejím toto vlákno úplně jinam. ;-)

 

Hrozně mě štvou ztracené a zapomenuté TB, kterých si nevšímají ani jejich vlastní owneři, ani owneři keší, kde se ztratily a kde jsou třeba i několik let bez pohybu "pohřbené".

Neexistuje způsob, jak donutit ownery, aby si své keše plné ztracených TB občas uklidili. Není výjimkou, že přijdu ke kešce, ve které má být oficiálně přes deset TB a není v ní nic a některé ze ztracených TB jsou tam bez pohybu i několik let.

 

Na tenhle nešvar by byl ale velice jednoduchý lék. Řešil by to například takovýto algoritmus:

Trackovatelný předmět je v keši zalogován 365 dní nebo více.

Během posledních 365 dní měla tato keš alespoň jeden log Found it nebo aspoň jeden log Owner Maintenance.

=> GS pošle automatickou notifikaci ownerovi kešky se sdělením, že v jeho keši je pravděpodobně registrován ztracený trackovatelný předmět. V e-mailu by byly dva odkazy:

 

- Jeden s funkcí "Děkuji za upozornění, svou kešku jsem zkontroloval a předmět tam opravdu není." Tím by se dotyčný TB přesunul na neznámé místo.

- Druhý s funkcí "Děkuji za upozornění, svou kešku jsem zkontroloval a předmět tam je." Tím by se nic nestalo, TB by zůstal zaregistrován v této keši dál. Od tohoto okamžiku by začala běžet 365denní "kontrolní lhůta" zase od nuly.

 

Pokud by owner kešky během jednoho měsíce od obdržení tohoto e-mailu neudělal nic, předmět by se automaticky přesunul na neznámé místo.

 

Myslím si, že takovýto algoritmus by během jednoho roku vyčistil ze zanedbávaných keší desetitisíce ztracených trackovatelných předmětů, a kačeři, kteří se o trackables zajímají, by ušetřili spoustu času rozklikáváním každého TB, aby zjistlili, jestli v té keši, kam se chystají, opravdu je, nebo jestli je to jen bordel ownera.

 

Ano, jsem fašitický pedant, který by GC rád svázal hroznými pravidly vedoucími k nesvobodě. :-) Ano, je pravda, že každý owner si může dělat se svou keší, co chce, a je jeho problém a jeho ostuda, že tam má bordel. Nicméně, jestliže existuje celý soubor pravidel, co smí a nesmí být v keši, je s podivem, že dosud neexistují "vymahatelná" pravidla týkající se tohoto bordelu v logování ztracených trackables. Kdyby se trackables takto automaticky čistily, všem by to pomohlo. To je můj námět k vylepšení funkcí webu GC.


  • 4

#216 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2015 - 12:57

Zas na to jsem tu take slysel opacny nazor, ze je to fajn,ze se alespon vi kolik se jich v kesi ztratilo, ze je to v danem miste zkratka problem a Tb tam radeji nikdo davat nebude, ale pravdou je, ze by se taky dalo osterit jednoducho statistickou fci.


  • 0

#217 tomaskoz

tomaskoz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2015 - 15:26

Zas na to jsem tu take slysel opacny nazor, ze je to fajn,ze se alespon vi kolik se jich v kesi ztratilo, ze je to v danem miste zkratka problem a Tb tam radeji nikdo davat nebude, ale pravdou je, ze by se taky dalo osterit jednoducho statistickou fci.

 

Jo, tenhle mýtus jsem taky už několikrát slyšel. Je to ale nesmysl. Ze dvou důvodů:

 

1)

Trackables se neztrácejí tak, že k nějaké keši chodí pravidelně nějaký místní strejda, aby ji prohledal a vyndal z ní zrovna nějaké TB. Trackables v drtivé většině případů ztrácejí právě samotní kačeři - buď proto, že jsou to jelita a kašlou na to, TB vyndají z kešky a pak ho někde ztratí, zabordelí v batohu, v kapse, zapomenou atd., nebo proto, že jsou to začátečníci-neználci, kteří ani nevědí, co to TB je, a berou si ho jako suvenýr. V lepším případě ho vymění za nějaký kinderbordel a bez logování zase někde po čase uloží jako dáreček, v horším případě si ho vystaví doma na poličce a TB tím definitivně zmizí ze světa.

Vzhledem k tomu, že kačeři se k jedné kešce obvykle víckrát nevracejí, vyplývá z toho, že je téměř nulová pravděpodobnost, že nějaký kačer opakovaně navštíví jednu keš a opakovaně z ní vezme a ztratí TB. Tedy, počet ztrát TB z jedné konkrétní keše v minulosti nemusí vůbec nic vypovídat o možnosti ztráty TB v budoucnosti. Dalo by se nanejvýš předpokládat, že z jednoduchých keší se budou více ztrácet TB, protože je třeba více navštěvují neznalí začátečníci. To je ale opravdu jen hodně vratká teorie.

 

2)

Slušně navštěvovanou keškou můžou během několika let projít i stovky TB. Jestliže se z několika set TB několik kusů ztratí, je to pořád v řádu jednotek procent. To není vůbec nic. Rozhodně ne důvod pro to, aby owner ve své kešce nechával ztracené TB schválně viset jako varování - jak to někteří dělají.

 

Tedy, mazat, mazat, mazat, přesněji řečeno, důsledně přeregistrovávat ztracené TB na neznámé místo.


  • 2

#218 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2015 - 15:54

...

 a kačeři, kteří se o trackables zajímají, by ušetřili spoustu času rozklikáváním každého TB, aby zjistlili, jestli v té keši, kam se chystají, opravdu je, nebo jestli je to jen bordel ownera.

....

To je nesmyslný důvod, nebo spíš naivní pohled na věc.

Většinou je TB fyzicky už dávno pryč z keše někde jinde, než je virtuálně zalogovaný do ní. Takže vybírat keše podle zalogované TB je ztráta času v každém případě.


  • 5

#219 tomaskoz

tomaskoz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2015 - 17:09

To je nesmyslný důvod, nebo spíš naivní pohled na věc.

Většinou je TB fyzicky už dávno pryč z keše někde jinde, než je virtuálně zalogovaný do ní. Takže vybírat keše podle zalogované TB je ztráta času v každém případě.

 

Z cca 50 trackables se mi jen v jediném případě stalo, že jsem TB našel v kešce dřív, než ho tam stihl předchozí "vkladatel" zalogovat. To, co je u tebe "většina", je v mém případě méně než 2 %. Je to tedy individuální. Zřejmě mám já v tomto ohledu extrémní štěstí, zatímco ty máš extrémní smůlu.

 

Ovšem, i kdyby byl problém s pozdním logováním vkládání TB tak rozšířený, jak píšeš, tak to mé navrhované automatické hlídání ztrát by to stejně nijak nezhoršilo, ne? Nebo se pletu a vadilo by to mé řešení něčemu? Vadilo by něčemu to, že by z keší automaticky (po náležitém upozornění) mizely trackables, které tam už přes rok fyzicky nejsou? Vadilo by něčemu toto automatické "synchronizování" virtuálních zápisů s fyzickou skutečností?

 

Obávám se, že jsem zde rozjel téma, které by bylo spíše na samostatný thread. Omlouvám se autorovi tohoto threadu. ;-)


  • 0

#220 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2015 - 21:39

Mě už se to stalo několikrát, že jsem čekal na vložení a taky už mi někdo GC grabnul, než jsem dojel domů. A taky jsem ve své keši našel dva, co už rok ležely u někoho v šuplíku, a ležely tam dál, nezalogoval je vůbec. Binec v tom je a automatizovat půjde těžko.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka