Přejít na obsah


Fotka

Premium Member - být či nebýt?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
261 odpovědí na toto téma

#161 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 12:49

Souhlasím, 800 je pro mě asi tak cena večeře, ale pro celou rodinu a za týden. Ne, že bych na to neměl, ale pakatel to pro mě určitě není. Pravda je, že večeře v hospodě pro 2-3 po výletu se pod 200 dostane těžko, pokud nejde jen o polévku, nebo utopence.

Ale v Americe je možná večeře za 30 doláčů normální, nikdy jsem tam nebyl, nevím.


  • 0

#162 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 12:56

Tak to v podstatě můžeme být rádi, že ta cena je 15 let stejná a nezdražili. Málokde se to vidí :)


  • 2

#163 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 13:06

A ještě k alternativám. Ono by to možná i bez GS šlo. Teď už ne, ale z počátku. Když je několik alternativ k nějaké činnosti, skoro vždycky se rozvíjí jen jedna, která na sebe strhne všechny uživatele. Protože lidi, co to chtějí dělat, jsou titíž, jen se přidají k tomu, co funguje. Bylo to u různých organizací v ochaně přírody, turistice, sportu i jinde. A u takovéto činnosti, která potřebuje centrum, to platí ještě víc. Turisté mohou chodit sami, s KČT, se sportovním oddílem, nebo třeba se spolkem hasičů. Takže pokud by se geocaching stal celosvětovou činností a nebyl GS, určitě by něco vzniklo u nás, nebo bychom se přidali k něčemu z okolí. Jako třeba zřejmě opencaching u nás skomírá, ale zřejmě funguje v Polsku i jinde. Nebo jako se vesele logují trackably od Groundspeaku a téměř vůbec z alternativních systémů.

 

Nebo může dojít k opačné situaci, kdy se vytvoří několik stejně silných skupin a ty se navzájem nemohou vystát, jako to píše Čapek o kaktusářích.


  • 0

#164 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 13:33

Z hlediska Marketingu se uz jiste jedna o produkt tzv. "Dojne kravy" kdy je produkt jiz zaveden a s cenou se nemusi hýbat, protože stali zakaznici to zaplati.

Obcas se udela mala Limitovana edice nebo reklama (PM na 30 dnu zdarma) a  nalakaji se další, kteří mají nahradit ty co od produktu odesli.

Pokud ale provedete zmeny za ucelem zisku, například glukozofruktozovej sirup místo cukru u nápojů ( u GC si každý jistě něco najde) muze se stat, že se váš produkt bude lišit od méně kvalitního produktu (Basic Member) jen velmi malo a prevazne cenou a  zakaznici se zacnou pomalu rozmyslet jestli zustanou u produktu za který plati vic, ale obsahově je téměř stejny.

 

Mozna to je ten důvod proc vznikla tato debata. ubyva PM a chce se zjistit co by hrace primelo vrátit se kupovat opet produkt PM.

Ovšem jsou to jen spekulace.

No RICO  bude mit jiste radost :D


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 06 listopad 2015 - 13:52

  • 1

#165 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 14:01

PM mam uz nekolik let a neuvazuji o ukonceni. Vyuzivam nejvice PQ, ale i notifikace, na nektere eventy v Praze bych se bez notifikaci nedostal. A nekdy to prinese zpestreni FTF. FP proc ne, funguji. Spatna neni funkce vytvareni PQ podel cesty, vyuzivam obcas.

Urcite bych nepridaval vylepseni jako treba body za zalozenou kes, to by byla katastrofa pro hru.Staci se podivat na Munzee. Myslim, ze pravidla, ktera jsou staci s pripadnym citlivym doladenim, pri nejake nove potrebe.

A kdyz se podivam na vydale na cestovani, pripadne neco utratim na eventech, tak mi zhruba 800 Kc na rok, neco malo pres 2 Kc na den,  nepripada moc.Proste jsme chuda zem proti zapadu a CNB se snazi, aby to tak zustalo. Nejaky bonus pro RW by byl urcote dobry.

Kdyz to shrnu, za celorocni zabavu 800 Kc neni moc, samozrejme kdo chce, muze hrat zcela zdarma, alespon co se tyka webu GC.


  • 1
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#166 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 14:10

Panzerstepan:

Nebo se udělá nějaký jiný produkt stejně nazvaný, ale mnohem horší a lidem se bude horem dolem tvrdit, že je to stejné a že k žádné změně nedošlo a počítat s tím, že to ze setrvačnosti budou kupovat dále. Viz piškoty Opavia, tam ale existuje alternativ dost a lidi možná začnou kupovat jinou značku. Toto prosím nevztahovat na GS, ten zřejmě tento marketingový model nepoužívá.


  • 0

#167 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 14:39

mpik: no nektera vylepseni GS mohou ten postup připomínat. A alternativou místo znacky piskotu se prave muze jevit BM.  Ale kdo vi jak to je. :)


  • 0

#168 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 16:05

A alternativou místo znacky piskotu se prave muze jevit BM.

 

Jedine ze by ty piskoty rozdavaly na kramech zdarma, jinak ta paralela dost kulha.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 06 listopad 2015 - 16:06

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#169 Brko-OV

Brko-OV

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 20:01

Chystal jsem se na zaplacení prémiového členství a to hlavně kvůli PQ. Lovit jsem začal pomocí mobilu. Časem jsem přesedlal na GPS mašinku a mobil s EverNote :) Stále často jsem ale narazil na situace a místa kde není vhodné mobil vytahovat (kanálovky, déšť apod. ) takže jsem začal přemýšlet o PM. Za toto vlákno jsem velice rád a po přečtení mne ujistilo že investice to zase tak zbytečná není. Věřím že vše má svůj čas a i web se dočká zlepšení. Dalším důvodem proč se stanu PM a teď se možná do mne asi pustíte, je že některé keše hodlám v budoucnu zpřístupnit jen PM. Rozhodnutí mám jednoduché: to co jsem občas zažíval když jsem kontroloval svou bonusovou keš ze série bych nikomu nepřál. Chystám další keš a rozhodně ji ukryji před zraky "nePM"... Uvidíme jestli PM hráči budou "hodní". Pokud ano nebudu mít potřebu keš zveřejnit všem. Mám radost z každého Vašeho nálezu ale logy typu TFTC, díky apod. chování se ke keši, porušování některých doporučení mne opravdu na radosti nepřidávají za práci na keši. No a závěrem samozřejmě hodnocení. Tu radost kterou dostávám za každý bodík chci sdílet a posílat dále. Tak a do mne  :)


  • 2

#170 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 21:53

Dát sérii jako BM a bonusovku PM? Proč ne, ale reakce nebudou příznivé. Od těch co sérii našli a na bonusovku nemohou. Připrav se, že ji spousta lidí brutne. Když tak PM celou sérii.


  • -1

#171 Brko-OV

Brko-OV

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2015 - 10:09

Dát sérii jako BM a bonusovku PM? Proč ne, ale reakce nebudou příznivé. Od těch co sérii našli a na bonusovku nemohou. Připrav se, že ji spousta lidí brutne. Když tak PM celou sérii.

Já nepsal že bonusovka série Druha strana  bude PM....  


Tento příspěvek byl upraven od Brko-OV: 07 listopad 2015 - 10:12

  • 0

#172 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2015 - 16:39

Děkuji všem za podněty. V zásadě se tu objevilo vše co si tak nějak sám myslím. S některými názory souhlasím, s jinými ne. I to se jistě projevilo v mém konečném souhrnu, i když jsem se tam pokusil přidat i něco z toho co sám za důležité nepovažuju. Občas se debata strhla trochu jiným směrem, hlavně pak v žádostech co by se mělo udělat lépe. Částečně to na to či být PM vliv mít může, ale osobně si myslím, že to jsou věci, o které mají zájem i BM aniž by je to přesvědčilo o placení PM. I z toho jsem něco vybral a dojde-li na to řeč, tak se budu snažit lobovat, ale s tím osobně moc nepočítám. Celkově si od toho příliš neslibuji (a vy už vůbec neslibujte :)), ale na druhou stranu, určitě je nutné se ozývat a dávat najevo, že ne vše je dokonalé, když opravdu není.

 

Zde je tedy ten souhrn. Pokud by se tu našla dobrá duše, co by to přeložila do spisovné angličtiny, tak se vůbec zlobit nebudu. ;)

 

Proč jsem PM

  • občas ze setrvačnosti
  • využívám tyto funkce:
    • PQ (29x)
    • API (16x)
    • notifikace (15x)
    • PMO keše (12x)
    • FP (10x)
    • filtrování na mapě (5x)
    • bookmarky (5x)
    • vyluštěné souřadnice (3x)

 

Proč nejsem PM

  • spousta nedodělků na webu a v systému, PM není ze vzdoru
  • vadí možnost zaregistrovat se i bez ověření emailu, PM není ze vzdoru
  • mapy si umí nahradit jinými, lepšími (mapy.cz)
  • protest proti Groundspeaku, rozdíl mezi platbou v EUR a USD
  • můžu stahovat listingy přes API, sice bez logů, ale to stačí
  • nekoncepčnost webu, nedodělané Wherigo, PM není ze vzdoru
  • v oficiální aplikaci si zobrazím všechny keše i jako BM, potom PM ani nepotřebuje

 

Byl bych kdyby ...

  • byla možnost zvolit si jen některé služby (třeba jen PMO keše a notifikace) za nižší cenu, něco jako balíčky služeb
  • existovalo rodinné PM (pro více lidí jedna platba se sdílenými limity)
  • často jsou lidé BM proto, že obcházejí PM omezení

 

Nápady co by asi hodně pomohly

  • API by mělo umět víc než umí web, tím se mohou lidi na PM nalákat
  • více bránit podvodníkům (např. umožnit c:geo pracovat legálně, ovšem pouze legálně)

 

Nápady co by potěšily

  • trakovací kód za každé zaplacení (nebo určitý počet) PM
  • lepší statistiky a další funkce - inspirovat se u project-gc
  • dotahovat věci do konce (např. labky, wherigo)
  • WYSIWYG editor i po prvotním uložení listingu
  • vícejazyčné listingy - možnost nastavení stahování jen určitých jazyků, opět výhoda API
  • filtrace dle typu logů u listingů
  • odměna (sleva, měsíce zdarma) za dlouhodobé PM členství
  • předgenerované PQ územních celků (generované jen jednou denně globálně), omezí se serverová zátěž a podvodné stahování

  • 15

#173 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2015 - 17:01

Hezky vytah :)
  • 1

#174 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2015 - 21:10

 

vyluštěné souřadnice (3x)

Pokud vím, toto není PM funkce, aspoň před dvěma lety to šlo i u BM.


  • 0

#175 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 0:13

Ještě bych připomenul nechuť k Message center a volání po možnosti přidat přílohu k mailu.


  • 4

#176 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 8:23

Pokud vím, toto není PM funkce, aspoň před dvěma lety to šlo i u BM.

 

Máš pravdu, to by mě fakt nenapadlo.


  • 0

#177 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 8:56

Ještě bych připomenul nechuť k Message center a volání po možnosti přidat přílohu k mailu.

 

Není to spíše nechuť k čemukoliv novému a ke změnám ?


  • 2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#178 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 9:24

Není to spíše nechuť k čemukoliv novému a ke změnám ?

1. Nebyl jsem tady s tím názorem zdaleka sám

2. Novinka nebo změna, která nepřinese (výrazné) zlepšení je zbytečná.


  • 2

#179 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 9:33

Kolombo, dal jsem ti rep_up.png. Upřímně nechápu tu obrovskou averzi vůči Message centru. Ano, důvody tady byly napsány, ale mně to zase až tak klíčové nepřipadá, někdy to na mě dělalo dojem „kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde“.

Jasně, vývoj Message centra se zdá trochu zbytečný a duplicitní vedle funkce „Send mail“, ale má jednu vlastnost, kterou Send mail nemá - celá komunikace zůstává na serveru GS a je dostupná odkudkoliv přes browser po přihlášení. Úmyslně jsem to nazval „vlastností“ a ne „předností“, ale mně to připadá spíš jako přednost. Sám od sebe, když někoho kontaktuji, sice spíš ze zvyku používám Send mail, ale když mě někdo osloví přes Message centrum, což se mi v poslední době stávalo poměrně často, tak pokud chci vůbec na to reagovat, tak reaguji, nehraju mrtvého brouka a nepíšu si do profilu, že zprávy z Message centra budu ignorovat. Jsem přesvědčen, že kdyby tady ta funkce byla od začátku (nebo alespoň od dávnější doby), tak by nikoho ani nenapadlo ji zatracovat, prostě by ji všichni používali a hotovo, maximálně by připomínkovali dílčí věci.


  • 1

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#180 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2015 - 10:25

Kolombo, dal jsem ti rep_up.png. Upřímně nechápu tu obrovskou averzi vůči Message centru. Ano, důvody tady byly napsány, ale mně to zase až tak klíčové nepřipadá, někdy to na mě dělalo dojem „kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde“.

Jasně, vývoj Message centra se zdá trochu zbytečný a duplicitní vedle funkce „Send mail“, ale má jednu vlastnost, kterou Send mail nemá - celá komunikace zůstává na serveru GS a je dostupná odkudkoliv přes browser po přihlášení. Úmyslně jsem to nazval „vlastností“ a ne „předností“, ale mně to připadá spíš jako přednost. Sám od sebe, když někoho kontaktuji, sice spíš ze zvyku používám Send mail, ale když mě někdo osloví přes Message centrum, což se mi v poslední době stávalo poměrně často, tak pokud chci vůbec na to reagovat, tak reaguji, nehraju mrtvého brouka a nepíšu si do profilu, že zprávy z Message centra budu ignorovat. Jsem přesvědčen, že kdyby tady ta funkce byla od začátku (nebo alespoň od dávnější doby), tak by nikoho ani nenapadlo ji zatracovat, prostě by ji všichni používali a hotovo, maximálně by připomínkovali dílčí věci.

 

Averzi mám taky, ale pouze z jediného důvodu - zprávy nejdou mazat, Co jsem kdy napsal, považuji za svoje vlastnictví a chci nad tím mít vládu. Zprávy lze pouze skrýt a celá korespondence se opět objeví při opakované komunikaci s dotyčným.

 

"Výhoda" dostupnosti odkukoliv přes net u mě i u mnoha jiných neplatí: kontakní mail pro gc mám na gmailu a vidím tam veškerou komunikaci přes webové rozhraní taky odkudkoliv. Ostatně to asi platí pro kdejaký mail server obsluhovaný přes IMAP, ne? (ale v tomhle jsem laik).


  • 5




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama