Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Kdy udělat dítěti vlastí GC účet


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#1 vkali

vkali

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2015 - 21:28

Ahoj, zajímal by mě názor publika na to, kdy je vhodné založit pro geodítě jeho vlastní účet na geocaching.com. Mám pětiletého georobotka, kterého už dneska baví geocaching víc než mě. Doma se nudí (a zlobí), takže se s ním musí pořád chodit někam ven, ale pískoviště už ho nebaví, a co pořád vymýšlet? Já asi nemám moc velkou fantazii na to, co se dá dělat s dětma ve volném čase, naštěstí geocaching to jistí. Zatím ve svých pěti letech synátor ještě neřeší, že existuje nějaký WWW kde se registrují nějaké účty. Ale "mapa pokladů" se smajlíkama ho zajímá už teď a u nalezené škatule vždycky klade důraz na to, abych do logbooku nezapomněl napsat, že tam byl taky. Je jasné, že jednou přijde doba, kdy bude chtít svoji vlastní mapu odlovených pokladů a svoje vlastní statistiky. Až ten účet bude mít, tak asi bude potřeba zpětně zalogovat nálezy, které jsme do té doby našli spolu (loni ještě nechápal co děláme, takže loňské ne, ale letos už jsou to regulérně jeho nálezy, tak by byla hloupost muset obcházet stovky keší znovu, jenom proto aby je měl i pod svým účtem).

 

A tak si říkám, jestli by nebylo nejlepší mu ten účet založit už teď. Sice by to teď bylo takové bizarní, musel bych ještě asi pár let logovat každý nález dvojmo do dvou "mých" účtů, ale zase by to pak bylo bez práce, až jednoho dne dozraje čas. Co myslíte? Kdy jste svým dětem založili jejich vlastní účty vy? Díky za názor.


  • 0

#2 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2015 - 21:44

Ja mu ucet zalozil az ve 2.a pul letech. Mapa ho jeste nezajima, ale rad se zapisuje a hleda.
  • 1

#3 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2015 - 21:56

vkali: do papírového logbooku se už podepíše, ne? Vymyslete nějaký jednoduchý nick. Nebo klidně jméno.

Edit: ať Ti řekne, jestli se mu ta keška a to místo líbilo, ty to potom napíšeš do logu. Řekneš mu, že se to píše do počítače, aby si to mohl někdo jiný přečíst a jít si tu kešku taky odlovit.

Edit: takže bych mu ten účet založil, ale zapojil bych toho syna do té hry. Mluvil bych s ním o tom, co se mu tam na tom místě líbilo. Jinak já teda děti nemám.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 08 říjen 2015 - 23:55

  • 0

#4 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2015 - 22:13

Nevím, ale mně by přišlo trapné zřídit děcku účet a na něj mu psát  keše, kde bylo se mnou. Je to stejné, jako mu vybírat, čím má v životě být. Jestli ho geokešing časem osloví, účet si zřídí samo. a z bodů, ke kterým přišlo jako "slepé k houslím" stejně velkou radost mít nebude...


  • 9

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2015 - 22:13

Tady se stalo zvykem zakládat účty novorozencům. Znám už asi tři v okolí. Připadá mi to takové ... zvláštní.


  • 9

#6 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2015 - 22:18

Jestli se ti chce všechno logovat dvakrát, tak ten nový účet založ a loguj i návštěvy prcka. Jestli v tom bude chtít po letech pokračovat bude jeho věc. Vím o kačerech, kteří to tak dělají.

Naše rodina má ale společný účet. Většinou chodíme na výlety spolu, ale dospělá dcerka si výjimečně odloví něco sama.

Jestli mne ale zítra porazí auto, tak stejně zbytek týmu nebude znát heslo k účtu a co se stane? Nic. Je to přeci jen hra a blbina.


  • 2

#7 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2015 - 22:24

Nevím, ale mně by přišlo trapné zřídit děcku účet a na něj mu psát  keše, kde bylo se mnou. Je to stejné, jako mu vybírat, čím má v životě být. Jestli ho geokešing časem osloví, účet si zřídí samo. a z bodů, ke kterým přišlo jako "slepé k houslím" stejně velkou radost mít nebude...


Myslím, že by se naučil formulovat názory. Ale jestli je to v pěti letech brzo, to nevím. A do logbooku v kešce se pomalu může začít logovat.
  • 0

#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2015 - 22:25

V pěti už některý děti chodí do školy, hrajou z not na hudební nástroje a umějí to s počítačem kolikrát líp než maminka. Takže podle mě založit hned a logovat nikoliv za něj, ale s ním. a rok už si to možná obstará sám.


  • 2

#9 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2015 - 22:26

už se mě na kešce zalogovalo ještě nenarozené mimino. Sice divné, ale zase tak to nežeru abych se tím nějak zaobíral.


  • 3

#10 zvonik.zvonicka

zvonik.zvonicka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2015 - 23:10

Přemýšlel jsem nad tím taky, nakonec jsem si řekl, že když bude prcek chtít, založí si svůj účet. Na některých místech budou stejně už nové kešky, takže si společně zalovíme a zalogujeme ty nové. A on si zaloguje ty staré, které už máme s partnerkou, když je odloví. Navíc se na některá místa a některé keše za čas stejně rád podívám znova. A takto k tomu bude příležitost. Počkal bych na náznaky, že chce mít vlastní mapu se smajlíkama a pak bych založil. Stejně mu v tom psaní (možná) budeš muset pomoci.  ;)


Tento příspěvek byl upraven od zvonik.zvonicka: 08 říjen 2015 - 23:11

  • 1

#11 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 6:19

My zalozili synkovi ucet v den narozeni. Vyplynulo to z toho, ze ani s přítelem nemame spolecny nick. Logujeme mu skoro jen eventy - ja se je snazim psat z jeho pohledu. Kde byl, co delal, jak si to uzil.  Normalni kese mu nelogujem, pokud to není něco speciálního, jako FTF, nebo vylozene detska kes. Ted o dovolene jsem mu zalogovala par kesi během dovolene, protože az do olomouckého kraje se zas jen tak nepodivame, tak jen kvůli statistice ze tam byl. Za ty tri a pul roku ma zalogovano 31 kesi (ja jich mam za tu dobu zalogovano cca 1200)  a 78 eventu . Eventy loguju pocive všechny kde byl. Kese ne, ty jsou trvanlivejsi a klidne si je pak s nim odlovime za par let ještě jednou az bude mit natolik rozumu ze se rozhodne jestli chce nebo nechce.


  • 1

#12 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 6:22

Male deti maji uzasnou pamet. Mladej se kazdou chvili zepta, jestli pojedeme na poklad a jestli to bude modra, zluta nebo jina, jako byla ta na bunkrech pred mesicem. Navic ma i sva CWG a na eventech je vymenuje. Uci se je vymenovat v kesich, aby jen nebral. Do logbooku uz taky tu svoji zmet krouzku udela. Myslim ze je to minimalne dobry zacatek jak neskoncit na cely den u pocitace. A kdyz ho to nebude bavit? No tak se k uctu muze vratit treba ve ctyriceti a podivat se na fotky jak lovil jako maly. A ucet bych zakladal dle uvazeni. Opravdu je to jen hra.
  • 0

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 7:08

Synovi jsme účet nezakládali. I když ho na kešky v kočárku taháme, na eventy s námi také jezdi - v kočárku...

Až bude mít dost rozumu, tak mu třeba za pár let účet založím, ale až potom, co zjistím že o to má skutečně zájem.

To logování za batolata jsem nikdy moc nechápal... Ale sto lidí sto názorů...


  • 9

#14 KKcko

KKcko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 7:34

Já bych volil cestu přidat za současný nick "team" a až bude chtít dítě vlastní nick založí si ho, a pokud bude chtít, může i zpětně zalogovat "odloveno jako člen XXX_team, osamostatnění člena". Tím bude jen na něm jestli zpětně zaloguje nebo ne a nebude Vám za 10 let nadávat :-)


  • 0

#15 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 9:49

 Mladej se kazdou chvili zepta, jestli pojedeme na poklad a jestli to bude modra, zluta nebo jina, jako byla ta na bunkrech pred mesicem.

Asi ti dam Vojtu na prevychovu...


  • 1

tarmara.png


#16 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 12:14

muzeme nekdy vyrazit dohromady. Domluvime se na Prutu :D


  • 0

#17 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 13:05

Já jsem jedním z těch, co mu založili profil ten den, kdy se narodil. Důvod jsem pro to měl jediný, aby mi za pár let nevyčítal, že nemá zalogované keše, u kterých byl a už si je nemůže zalogovat. Jestli se mu to nebude líbit, může si jednou vytvořit profil sám a ty kešky si obejít znovu.

 

Hraju pět let a archivovaných je něco málo přes dvacet procent mnou založených keší. Takže až by si za dalších pět let vzpomněl, že ten profil chce taky, dvacet procent by mi mohl omlátit o hlavu.


  • 0

#18 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 13:38

Já si hlavně myslim, že pokud to děcko už je schopno a ochotno samo keš hledat, a činí tak s nadšením, tak si má taky uvědomovat, že tam tu keš jemu pro radost musel někdo dát, a sluší se za ni poděkovat. Za rok bude ve škole a napsat "děkuju za pěknou krabičku, kterou jsme našli s tátou" nebude nad jeho síly. Podle mě by nebylo od věci ho začít brát i k tomu logování (samozřejmě jednu, dvě keše, ne20 naráz) a radit se s ním, co tam napíšeme, a založení vlastního účtu bude logicky další krok, kterej podle mě bude zakrátko následovat.


  • 2

#19 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 336 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 14:19

Můj názor: až se naučí číst a psát, aby mohl za částečné pomoci rodičů i zalogovat a něco si o keši přečíst. Tím bude mít i tušení, co to všechno to obnáší. Do té doby mi to přijde jen jako honění si trika rodičů ohledně bodů. Vyčítat vám v pubertě bude akorát to, že jste úplně mimo a nic nechápete. Že by si 4 leté dítě pamatovalo , kde bylo, když mu bylo 3/4 roku, to tedy opravdu ne.

Nicméně je mi to jedno, jsem rád za každý slušný log na keši, ať si ho třeba napíší rodiče svému ještě nenarozenému dítěti.


  • 1

#20 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 14:38

Zakladat ucty detem co jeste neumeji psat a doufat, ze za to budu v budoucnu odmenen je mozna naivni, ale krasne naivni.  :D


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 09 říjen 2015 - 14:38

  • 6




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama