Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Kdy udělat dítěti vlastí GC účet


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#21 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 18:05

Nečetla jsem odpovědi ostatních, ale já bych založila, až bude chtít. Pokud už se zapisuje do logbooku, tak klidně hned :). Ostatně, logy u PC můžete psát spolu... Každopádně zpětně logování keší navštívených společně se mi z principu nelíbí, tenkrát tam holt byl pod "rodinným nickem". :)


  • 4

#22 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 18:07

Já jsem jedním z těch, co mu založili profil ten den, kdy se narodil. Důvod jsem pro to měl jediný, aby mi za pár let nevyčítal, že nemá zalogované keše, u kterých byl a už si je nemůže zalogovat. Jestli se mu to nebude líbit, může si jednou vytvořit profil sám a ty kešky si obejít znovu.

 

Hraju pět let a archivovaných je něco málo přes dvacet procent mnou založených keší. Takže až by si za dalších pět let vzpomněl, že ten profil chce taky, dvacet procent by mi mohl omlátit o hlavu.

:-)

Něco jako, že tatínek mu "našetřil"? :) Osobně si myslím, že mu to bude zcela fuk...


  • 5

#23 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 204 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 18:29

Synovi jsem zalozil ucet, stejne jako Aichah pro Adu, v den Matyho narozeni. Pokud se mu to vyhledove nebude libit, muze jej kdykoliv smazat, zmenit ci zrusit. Za rok ma 27 kesi, hlavne eventu (pro porovnani, ja za stejnou dobu neco pres 300). Bereme to s partnerkou jako historii toho, kde s nama byl. Ale je to kazdeho vec, jak k tomu pristupuje.

Jo - a logujeme mu jeho vlastnim razitkem.

Tento příspěvek byl upraven od angrod66: 09 říjen 2015 - 18:30

  • 0

#24 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2015 - 22:03

Účet bych založil určitě brzy, ale až po narození děcka. Jde přeci o základní věc. Dát mu jméno, pokřtít, naočkovat a založit účet na geocachingu. Pokud bude časem nespokojeno s nickem, může si jej změnit. Odlovené keše mohou nahradit dívce věno, zejména, kdyby šlo o již zaniklé legendy typu No Voltage  :D . Většina mých dětí má svůj účet, jakž takž pokračují v odlovech a občas si i napíší zápisy. Dost často jim závidím exotické nálezy.


  • 6

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#25 Entita

Entita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2015 - 15:14

Tak můj 11letý syn letos projevil výrazný zájem o vlastní účet, aby si mohl taky evidovat nalezené keše, které hledáme v různých rodinných sestavách, zdaleka ne vždy chodíme všichni společně a účty máme oddělené. Tak jsme to probrali, účet založili a každý log probíhá za přímého dohledu.

Nicméně jsem zjistila, že jsme postupovali proti pravidlům GS, kdy podle jejich pokynů lze založit účet až dítěti staršímu 12 let a tomuto dítěti do 14 nebo 15 let (to už jsem zapomněla a hledat se mi teď nechce) jeho přístup na ofiko účet dozorovat...  Tak to jen píšu pro názornost.

Naší nejmladší necítíme potřebu zřizovat účet, ač v některých keších je hlavní aktérkou. Bez nás by to sama ještě neodchodila, nicméně vyjadřuju jen osobní názor, nic proti tomu, jak to vnímají jiní.


  • 6

#26 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2015 - 19:52

...Nicméně jsem zjistila, že jsme postupovali proti pravidlům GS, kdy podle jejich pokynů lze založit účet až dítěti staršímu 12 let a tomuto dítěti do 14 nebo 15 let (to už jsem zapomněla a hledat se mi teď nechce) jeho přístup na ofiko účet dozorovat...

 

Ha, tak to jsem netušila, kde to píší?


  • 1

#27 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2015 - 20:11

Nicméně jsem zjistila, že jsme postupovali proti pravidlům GS, kdy podle jejich pokynů lze založit účet až dítěti staršímu 12 let a tomuto dítěti do 14 nebo 15 let (to už jsem zapomněla a hledat se mi teď nechce) jeho přístup na ofiko účet dozorovat... 


To je asi kvůli ochraně dětí na internetu, ne? Myslím, že na Facebooku je registrace povolená od třinácti.
  • 0

#28 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2015 - 20:35

Nevíte, proč je v Americe zrovna ta hranice 13 let (např.Facebook)? Znamená to právně něco jako u nás 15 let?

Přijde mi dost uhozené, posuzovat přístup ke hře podle věku. Někdy má dítě ve 12ti letech více rozumu, než někteří třicátníci. :(


  • 1

#29 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2015 - 21:04

Přijde mi dost uhozené, posuzovat přístup ke hře podle věku. Někdy má dítě ve 12ti letech více rozumu, než někteří třicátníci. :(


Geocaching je asi aktivita určená pro dospělé, na jedné kešce jsem to i četl na víčku. Nebo pro děti v doprovodu dospělých. Protože do terénu jdeš na vlastní nebezpečí. Plus ta bezpečnost na internetu.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 10 říjen 2015 - 21:26

  • 0

#30 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2015 - 21:22

Nevíte, proč je v Americe zrovna ta hranice 13 let (např.Facebook)? Znamená to právně něco jako u nás 15 let?

Přijde mi dost uhozené, posuzovat přístup ke hře podle věku. Někdy má dítě ve 12ti letech více rozumu, než někteří třicátníci. :(

Něco tak. Slyšel jsem, že americké dítě do 12ti let nesmíš nechat bez dozoru, na to je paragraf. Ale stačí aby tomu dozoru bylo přes 12. Takže dítě den před 12. narozeninami musí být hlídáno alespoň dítětem 12 let +1 den. Jak to říkal Obelix: "Ti američani jsou ale blázni!"


  • 1

#31 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2015 - 0:17

Navíc by děcka mladší 12 let mohla snadno vdechnout drobné součásti keše či jejího obsahu nebo se udusit pytlíkem, v kterém bývá keška zabalena. Nedělějte si srandu, i v EU smějí nafukovat balónky a frkat na frkačky holátka až od 14 let! http://www.novinky.c...na-frkacky.html


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#32 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2015 - 5:58

Zajímavý.... A podle Kodexu práva katolické církve se předpokládá užívání rozumu od 7 let (od toho věku například nelze pokřtít dítě bez přípravy a bez jeho souhlasu). A holka od 14 (kluk od 16) už může platně uzavřít manželství (s přihlédnutím k civilním zákonům dané země).


  • 0

#33 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 204 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2015 - 7:02

A nezapominejte, ze v USA obvykle od 12 maji i trestne pravni odpovednost, je to jina kultura s jinymi zvyky a ne vsechny jsou spatne, jak se mnohdy rika

Zajímavý.... A podle Kodexu práva katolické církve se předpokládá užívání rozumu od 7 let (od toho věku například nelze pokřtít dítě bez přípravy a bez jeho souhlasu). A holka od 14 (kluk od 16) už může platně uzavřít manželství (s přihlédnutím k civilním zákonům dané země).


ono v USA tech katoliku zase tak moc neni....
  • 0

#34 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2015 - 10:30

Já to beru jako zvláštní druh TB. Znám tu jednoho, co chodí pořád s plyšákem a nedivil bych se, kdyby mu založil nick a logoval za něj.

Ale brát to, jako že těm dětem dávám něco do budoucna?

To asi platilo dřív, dnes se aktivity vyvíjí moc rychle. GC je tu teprve 15 let, tj. děti, co se narodily v roce 2000 právě dostaly občanku. A změnilo se to hodně, i za těch pár let, co jsem v obraze. Za 15 let už to bude úplně jiná hra, nebo to nebude vůbec, nebo to bude pokračovat jako zcela minoritní záležitost.


  • 0

#35 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2015 - 10:52

Napadá mě, vy byste chtěli mít účet na GC se zalogovanými keškami a eventy, na které si nepamatujete? Když už si robotek pamatuje, kde byl a loví "sám", tak budiž, ale dřív vlastní účet nemá smysl.


  • 14

#36 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2015 - 11:23

Souhlasím s Kuliskem. Proč zakládat profil miminu? Aby nepřišel o archivované keše až začne vnímat? To je posedlost. Sám mám dvě děti a s ženou jsme se shodli, že až budou starší 15 let a bude je gc bavit ať si založí profil sami. Keše ať si odloví znovu, vždyť dnes si některé ani nepamatují. Kdoví jak a kam se tato hra vyvine. Co asi bude dělat dnešní mimino až dospěje? Díky vám bude mít vše vylovené a nezbyde než založit si vlastní účet. Takže vaše práce v podobě dvojího logování přijde vniveč.

Nemám slov k expertům co logují mimina na T5 nebo za ně píší logy v němčině. Zažil jsem i kolegy co logují své děti na keších kde nebyli. Ale to je spíše do depresivního vlákna.

Tento příspěvek byl upraven od drowned: 11 říjen 2015 - 11:38

  • 2

#37 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2015 - 17:58

....a jeho první slovo bylo..."logbůk".... :D .

Taky na našich keších občas přistanou logy kdy je jasné, že "logující" je mimino. Příjde mě to takové.....no usměvné. Při představě že prcek jednou z kočárku vyroste a GC ho třeba vůbec nebude bavit a vida nadšení rodičů kolik toho od narození nalovil i poklepe si v 15ti na čelo a pronese něco ve smyslu hulení a kvalitní matroš.

Mě tyto logy samosebou nevadí....jistě tam mimčo bylo a určitě se podepsalo nebo alespoň bryndáček obtisklo...... :D .

 

Hezký den všem.......


  • 5

#38 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2015 - 10:01

Souhlasím s Kuliskem. Proč zakládat profil miminu? Aby nepřišel o archivované keše až začne vnímat? To je posedlost. Sám mám dvě děti a s ženou jsme se shodli, že až budou starší 15 let a bude je gc bavit ať si založí profil sami. Keše ať si odloví znovu, vždyť dnes si některé ani nepamatují. Kdoví jak a kam se tato hra vyvine. Co asi bude dělat dnešní mimino až dospěje? Díky vám bude mít vše vylovené a nezbyde než založit si vlastní účet. Takže vaše práce v podobě dvojího logování přijde vniveč.

Nemám slov k expertům co logují mimina na T5 nebo za ně píší logy v němčině. Zažil jsem i kolegy co logují své děti na keších kde nebyli. Ale to je spíše do depresivního vlákna.

Psa protahuji jako TB, samozřejmě. Ale děcka mají vlastní nick a ten nejmladší je dnes osmiletý, najde vše, i to, co já marně hledám, navíc je asi poslední z rodiny, koho keškování vyloženě baví a je ochotný si se mnou libovolně zajít z cesty, když je v trase keška… A je rozhodně rád, že ví, které kešky lovil už v kočárku a počtem nálezů se chlubí před vlažnějšími sourozenci.


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#39 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2015 - 13:13

Psa protahuji jako TB, samozřejmě. Ale děcka mají vlastní nick a ten nejmladší je dnes osmiletý, najde vše, i to, co já marně hledám, navíc je asi poslední z rodiny, koho keškování vyloženě baví a je ochotný si se mnou libovolně zajít z cesty, když je v trase keška… A je rozhodně rád, že ví, které kešky lovil už v kočárku a počtem nálezů se chlubí před vlažnějšími sourozenci.

Mohu potvrdit, kolegu Pucifouse jsem si už před delší dobou (cca 2 roky) vysloveně vyžádala jako betatestera svého na děti zaměřeného letterboxu - a nezklamal!

Trhač: Od kolika děti logujou osobně na netu a od kolika logujou úplně samy bez pomoci?


  • 0

#40 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2015 - 14:54

No ja bejt vama tak neponechavam nic nahode a ucet automaticky zakladam jeste pred pokusem o poceti. Od tohoto pokusu pak bych preventivne potencialni embryo pro jistotu logoval fyzicky do logbooku v kesich. Kdyz by se pak na ultrazvuku ukazalo ze se to povedlo a mel bych existenci noveho kacera lekarsky potvrzenou, dologoval bych zpetne ty nalezy i na netu. Aby chudak o nic neprisel :)

 

Jinak teda moje geodcera si ucet zalozila sama (s moji asistenci) asi pred trema lety. Napred chvili logovala normane co jsme sebrali. Pak rychle postoupila o ligu vejs a uz se mnou chodila jen na T5, pripadne na nejaky to FTF, optimalne oboji. Pak ji to rychle preslo a dnes uz by se mnou nikam nesla, ani na 5/5 FTF. Jeste by ji tam se mnou mohl nekdo videt B)

 

Georobutek jeste se mnou nekdy jde, zejmena kdyz mu slibim ze polezeme na strom (tak do T4, na vercajk je jeste malej). Ucet uz ma asi pres rok, fyzicky do logbooku se zapisuje, ale na netu jeste nezalogoval jedinou kes. Zjevne to nedela pro body ;)

 

Takze na me zvysoka kaslou a v podstate nezalogujou ani kes treba v zemi kam se uz nikdy nedostanou a podobne. Proste ty deti maj vic rozumu nez my :D Tak jen abyste se nedivili ze treba pak ten rodici zalozeny ucet s naprosto unikatni historii neocenej az tak jak si predstavujete.


  • 4




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama