Přejít na obsah


Fotka

Praha


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#21 klaaari

klaaari

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 1:24

V mém případě ani nemůžu ownerovi napsat, nad čím už jsem přemýšlela, protože ve většině případů na to jen koukám jak blázen a netuším, nad čím bych vůbec měla začít přemýšlet :D A v takovém případě mě to hrozně vytáčí, to snad chápete :D Nemůžu ani následovat radu jít od jednoduchých, protože to bych zůstala u těch, co jsou formou nějakých otázek, co jdou jednoduše vygooglit, ale jakmile už to není jasný jak facka, tak jsem skončila - a vím, že já na tom už nic víc nevykoukám, ať tomu dám kolik času chci :D Například když už jsme u toho obrázku, ze kterého se dají vyčíst souřadnice, na to jsem taky koukala ze všech stran, obrátila jsem monitor vzhůru nohama, a pořád nic (a k tomu milion komentářů, jak jednduché to je) - jen abyste chápali, jak to mám těžké :D


  • 0

#22 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 4:57

To úplně chápu. Pamatuju, jak jsem kdysi čuměla na nějakej vzoreček a říkala si, že to, co vychází, přece vůbec nemá formát jako souřadnice. Nikdo mi totiž neřek, že do závorek se dle mezi kačery zaběhnutého zvyku píšou jednotlivý cifry souřadnic, když každej normální člověk by čekal, že se dle mezi matematiky zaběhnutého zvyku budou ty závorky mezi sebou násobit :D.

Příklad: po dosazení do vzorce ti vyjde 50° 2(1+2),(0+1)(2x4)(3+2)

Myslí se tim 50° 23,185´

Ale na tydle věci se na fóru klidně ptej, ty se netýkají řešení, ale kačerskejch (zlo)zvyků, hantýrky atd.


  • 0

#23 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 5:12

Souradnice skryty v obrazku - hmm. Par kesek tohoto typu mělo cisla zapsana v obrazku stejnou barvou, jako podklad fotky/obrazku - třeba modre v nebi, není to na první pohled videt - cesta třeba vede přes windowsovou aplikaci Malovani - tam je funkce pousteni barvy do stejnobarevných ploch - obarvis nebe na bilo a vylezou třeba modry cisla. Nebo jsou schovany cisla v parametru fotky - existuje program EXIF, kterej ukaze vlastnosti a parametry fotky - owner do parametru muze souradnice nejak dopsat (neptej se me jak) a při prohlidnuti fotky v exifu se objevi tabulka a tam muze něco bejt, jiného, nez je to foceny na ten a ten fotak v tolik a tolik - dokonce ten program nabízí funkci GPS - nekdy se ukaze, na jakých souřadnicích to bylo vyfoceny. Jednou mi nejak zahadane ten exif ukazal primo cisla ve fotce - normalne nebyly videt, přes exif jo, ale to byla D4.

Klasickej grif představuje listing oznacit celej do bloku - to totiž ukaze, ze je něco napsano "neviditelnym pismem" - napr. bile na bilem.

 

Dost často byvaj souradnice v listingu schovane napr tak, ze listing obsahuje nejaky letopočty a jista cislicka jsou v kurzive - je to piplacka, ale tim owner "nuti" lovce cist listing. Nebo si všímáme chyb v textu - chybne pismenko ma nejake poradi v abecede atd. atd. Fakt to chce zkusenosti, houzevnatost a nevzdávat to. Ta radost z prvního prolomeni byva velmi nabijejici do dalších pokusu :)


  • 5

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#24 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 6:32

Snad každý program na prohlížení fotek, mimo toho oficiálního ve Windows, umí exif přečíst. Většinou jako Vlastnosti obrázku. A tuším, že Irfan do něj umí i zapisovat (požívám Zoner a Geosettr). A souřadnice fotografa do exifu dávají automaticky navigace, co umí fotit a asi i telefony se zapnutou navigací (nevím, nemám). Nebo je tam dokáže zapsat třeba ten Geosettr, z tracklogu z navigace, nebo ručním naklikáním z mapy. Prostě už to není taková exotika. Ale těší mě, že jsem poznal a našel jednu vrbu podle fotky a keš tam byla. Teprve pak jsem zjistil, že v exifu měla souřadnice.

Ale často se u obrázků vyplatí stáhnout si ho, pak v nějakém jednoduchém editoru zkusit třeba zvednout kontrast, přidat nebo ubrat jas, a ono se někdy něco ukáže.


  • 1

#25 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 7:19

V mém případě ani nemůžu ownerovi napsat, nad čím už jsem přemýšlela, protože ve většině případů na to jen koukám jak blázen a netuším, nad čím bych vůbec měla začít přemýšlet :D A v takovém případě mě to hrozně vytáčí, to snad chápete :D Nemůžu ani následovat radu jít od jednoduchých, protože to bych zůstala u těch, co jsou formou nějakých otázek, co jdou jednoduše vygooglit, ale jakmile už to není jasný jak facka, tak jsem skončila - a vím, že já na tom už nic víc nevykoukám, ať tomu dám kolik času chci :D Například když už jsme u toho obrázku, ze kterého se dají vyčíst souřadnice, na to jsem taky koukala ze všech stran, obrátila jsem monitor vzhůru nohama, a pořád nic (a k tomu milion komentářů, jak jednduché to je) - jen abyste chápali, jak to mám těžké :D

Svého času mne jako ownera potěšil log, kde kačeři psali, že do toho civěli po večerech asi 14 dní a o to větší radost měli, když se podařilo. Takže nevzdávej, můžeš si opakovat [:...nejsem blondýna, to dám...:] :) a povede se.

 

Pro nějaké nápady se koukni třeba na tuhle : GC52Q9A


  • 3

#26 Dairos

Dairos

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 11:57

Ahoj v Praze lovim kazdy den a vikendy jsou prevazne keskobranicke :) zadny prebornik v mysterkach nejsem a na slozitejsi kousky se chystam, tak kdybys chtela a mela zajem,jsem k dispozici, bydlice tez v Praze. nick Dairos :) Tesim se :)....
  • 0

#27 klaaari

klaaari

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 14:25

Děkuji moc za rady a za informace, některé pojmy slyším prvně a je fakt, že technický tip moc nejsem, ale aspoň mám co studovat :D 


  • 0

#28 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 14:44

A nechceš jít lovit na východ Čech :D


  • 2

#29 klaaari

klaaari

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 15:10

Kdybych se tam někdy octla, tak dám vědět :D


  • 0

#30 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 18:26

Snad každý program na prohlížení fotek, mimo toho oficiálního ve Windows, umí exif přečíst. Většinou jako Vlastnosti obrázku...

 

I samotná Windows ti ukážou informace z EXIFu - jako vlastnosti souboru. Jednoduše dáš na souboru v průzkumníku pravé myšítko a vybereš "Vlastnosti"...  :)


  • 1

#31 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 19:37

Klaaari, hlavně se nenech otrávit. Možná mrkni na netu na na různé možnosti šifrování nebo si pořiď apku do mobilu, to je poměrně šikovná věcička.

A pozor, kačeři občas kecají :D , třeba phrkt nějak pozapomněl, že se občas stane, že souřadnice najde dřív bloncka než šest nebo kolik kačerů  :rolleyes:. Sice to bylo v hospodě, ale v tu dobu byli ještě všichni naprosto střízliví a tak nemají žádnou polehčující okolnost. :D

Ale chvíli vážně - jestli tě to uklidní, tak občas se mi stane, že mrknu na keš, kterou jsem před nějakou dobou považovala za jednoduchou, vyluštila během chvíle a dneska na ni tupě zírám půl hodiny a netuším, jak na ni znovu! Prostě někdy nemáme den a nejlepší je chvíli určitou keš nechat uležet, jak už ti tu radili - po čase se k ní vrátíš a řekneš si "jak jsem tohle mohla nevidět".

Držím palce jak při luštění, tak při hledání společnosti. Pokud bys někdy mířila na jih, klidně se ozvi, zkusila bych ti doporučit jako společnost někoho z místních kačerů v přiměřeném věku.


  • 1

#32 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2015 - 21:51

... že se občas stane, že souřadnice najde dřív bloncka než šest nebo kolik kačerů...

Á, potrefená kachna se ozvala :rolleyes: :D . Ale pravda, na barvě vlasů až tolik nezáleží, podstatné jsou zkušenosti z předchozích keší a ten pravý nápad může přepadnout každého.

 

Což mi připomnělo, že je třeba prověřit každý nápad, i kdyby se zdál sebeprimitivnější, protože právě proto ho mohl owner použít, aby kačery zmátl. A taky je třeba pozorně prohlížet celý listing, nápověda v něm může být, i když tam na první pohled není nic napsáno... 


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama