Přejít na obsah


Fotka

Cache download limit exceeded proč?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
64 odpovědí na toto téma

#21 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2016 - 22:06

Proč někteří potřebují 16000 keší denně? Protože to jde.

Jinak. Tím, že Groundspeak dá lidem možnost stáhnout si 16000 keší denně, vytvoři v mnohých potřebu si těch 16000 keší denně stáhnout. Naprosto nezbytně. Samozřejmě ne ve všech. Skromnějším (nebo omezenějším?) stačí třeba 5000 denně. I tak vzniká problém.


  • 2

#22 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2016 - 22:23

Sven: Když budu chystat nějakou výpravu, například od nás do Liberce a pak jihem kolem Prahy zpět, tak mi těch 16 tisíc stačit nebude. Ne, že bych je všechny chtěl odlovit, ale nemívám cestu naplánovanou s přesností na kilometr - spíše jen orientačně - a až cestou se leckdy rozhodnu o nějaké zajížďce. Totéž když pojedu někam do zahraničí...


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 12 leden 2016 - 23:33

  • 3

#23 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2016 - 22:41

Proč někteří potřebují 16000 keší denně? Protože to jde.

Jinak. Tím, že Groundspeak dá lidem možnost stáhnout si 16000 keší denně, vytvoři v mnohých potřebu si těch 16000 keší denně stáhnout. Naprosto nezbytně. Samozřejmě ne ve všech. Skromnějším (nebo omezenějším?) stačí třeba 5000 denně. I tak vzniká problém.

Má to i své pojmenování: https://cs.wikipedia.org/wiki/Diogen%C5%AFv_syndrom  ;)  Pak už zbývá jen najít vhodný argument, kterým ospravedlním svou "datovou nenažranost"... A když mě skrouhnou, tak si někde zanadávám na nefér jednání toho, kdo mi ta data poskytoval... :D

 

Lidičky, tak Vám holt nezbyde nic jinýho, než si zaplatit mobilní data, no...  ;)  :)


  • 0

#24 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2016 - 22:50

Má to i své pojmenování: https://cs.wikipedia.org/wiki/Diogen%C5%AFv_syndrom  ;)  Pak už zbývá jen najít vhodný argument, kterým ospravedlním svou "datovou nenažranost"... A když mě skrouhnou, tak si někde zanadávám na nefér jednání toho, kdo mi ta data poskytoval... :D

 

Lidičky, tak Vám holt nezbyde nic jinýho, než si zaplatit mobilní data, no...  ;)  :)

Pravda, asi bych si měl uklidit - v bytě, v počítači i v mobilu :blink: . Ale 16000 keší denně? To je fakt nad moje chápáni...


  • 0

#25 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2016 - 23:18

Že někdo nedokáže pochopit, k čemu je to dobré, ještě neznamená, že je to k ničemu.

Nemusí to být 6000 keší každý den, ale jsou dny, kdy je i těch 16000 málo.

Těžko se to vysvětluje někomu, kdo loví jen doma a v sousedních krajích a v zahraničí má všehovšudy čtyři keše, například...


  • 1

#26 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2016 - 23:32

phrkt: Jak jsem psal, tak si to představit dovedu. Když jsem byl v létě na týdenní dovolené v Polsku, jel jsem přes Ostravu na Varšavu a pak přes Mazury až do Gdaňska a pak přes Lodž zpět. S nutným okolím pro změny plánu je to 8 vojvodství, skoro přesně 16 tisíc keší. A to je Polsko zakešované hodně řídce a nebylo to zase nijak extrémně daleko. K tomu samozřejmě přidat minimálně Moravskoslezský kraj u nás. Ne že bych pak cestou nedělal žádné update, ale základ jsem musel mít už z domu nachystaný. Kdybych jel někam dál, nebo směrem na Západní Evropu, tak by to bylo mnohem více.


  • 1

#27 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 5:53

Arne: to jo, ale to je cesta, kterou plánuješ týdny až měsíce dopředu, takže  asii neni problém si ty keše stáhnout v několika dávkách ne? I když zas - ty například po tý cestě na místo a zpátky stahuješ i mysterky, multiny atd...? Kdy je stíháš luštit? :D Mi je celkem jasný, že někdy člověk potřebuje stáhnout víc keší najednou. Jen mi přijde hodně legrační ta formulace, že jich potřebuje úplně nezbytně 16000 denně.


  • 2

#28 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 7:24

Je zajímavé, že někdo nedokáže pochopit, k čemu je občas dobré stáhnout o trochu více keší najednou. Já víc nedokážu pochopit, jak někdo odloví jednu keš pod dvě minuty...

Připomínky Arneho totiž plně chápu. Sice nevyužiju tolik keší, protože importuji do GG souřadnice jinak (zatím jsem 6000 keší využil snad jen jednou - když jsem teď testoval, zda to jde). Proč ale to muset stahovat 3x, muset na to myslet 3 dny (3*6 tisíc), když předtím to šlo udělat v jednom dni - tj. byly to i aktuálnější data. Šetří to čas... V případě částečného stahování si musíš rozdělit oblasti na stahované části tak, aby ti to vyšlo na 6000 atp, je to práce navíc.

Když to přeženu, tak pak můžete říct, že nám stačí limity pro BM, vždyť když si to budeme připravovat dostatečně dlouho... Jen to bude dělat povolenými prostředky roky...

 

Vadí mi prostě princip, s jakým přistupuje GS k úpravě služeb. Kdyby někdo omezil službu, kterou jste si objednali, jako to dělá GS v průběhu, kdy ji máte zaplacenou, taky byste nejspíše dožadovali toho, aby to nedělal (představte si, kdyby třeba provozovatel internetu změnil agregaci). Je mi jasné, že API je jedna z mnoha služeb, kterou GS poskytuje, nikde v podmínkách není popsané kolik keší pomocí ní je možné stáhnout atp., ale je to podle mě stejný princip jako s tím příkladem. Jen nechápu, proč se tu GS tolik lidí zastává.


  • 5

#29 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 7:31

Romane, to jsem ale už psala předtím, že chování Zeměplku je samozřejmě šlendrián, v tom máš naprostou pravdu. Jen jsem konstatovala, že mi přijde legrační ta formulace o tý nezbytnost, mně by se nevešla pravděpodobně do navigace ani desetina z toho, a to se mi tam stahujou jen základní údaje. Absolutně se ale nehodlám GS zastávat, naopak, jejich jednáníí mi přijde skandální po moha stránkách, nejen v otázce limitů.


  • 1

#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 8:38

Argumentovat tim, ze kdyz mi to staci, tak to nikdo dalsi nepotrebuje, je divne.

Argumentovat tim, ze proc by to nekdo potreboval, kdyz ja si to nedovedu predstavit, je take divne.

 

At je ten limit jakykoliv, vzdycky se najdou situace, kdy na ten limit nekdo narazi. Z mnoha ruznych duvodu. Jenze nejde o ty duvody, jde o ty limity. Proc jsou takove, jake jsou? Protoze si jen nekdo rekl, ze nikdo vic nepotrebuje, a ze si nedovede predstavit, ze by nekdo chtel vice.

 

Cela situace ale neni tak jednoducha, jak by se mohlo zdat. Oni totiz sebrali jen to, co nam pred par mesici dali. Co dali mozna nechtene. A o to tu jde. Oni nikdy nevyhlasili, ze nam to dali, takze nemaji potrebu vyhlasovatm, ze nam to zase sebrali. Takova je realita. Argumentuji tim, ze v APi licenci vsichni vyvojariu podepsali, ze BM bude mit max. 3 listingy denne. A ze kdyz to vyvojari nedodrzuji, tak to vynuti nastavenim API. :huh:

 

Nijak to nevysvetluje, proc omezili i PM. Z technickeho hlediska je to kravina. Summary bylo technicky mnohem mene narocne nez plny listing. Mene databazovych operaci, mensi objem dat. A v mnoha pripadech to stacilo. Jenze kdyz se to ted pocita ze stejneho limitu jako plny listing, proc by jej nekdo pouzival? :rolleyes:

 

Lide na API foru zacinaji byt pravem frustrovani. Po legalnich i platicich uzivatelich se slape, utahuji se jim limity. Ale po te mase lidi, kteri zadarmo z mobilu vesele kradou data bez jakychkoliv limitu, pes nestekne. Skoro to vypada, jako by Groundspeak ani zadne oficialni apliakce pres API vlastne ani nechtel...


  • 14

#31 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 11:05

Že někdo nedokáže pochopit, k čemu je to dobré, ještě neznamená, že je to k ničemu.

Nemusí to být 6000 keší každý den, ale jsou dny, kdy je i těch 16000 málo.

Těžko se to vysvětluje někomu, kdo loví jen doma a v sousedních krajích a v zahraničí má všehovšudy čtyři keše, například...

 

Mě zatím vždy stačilo 500 keší v jedné PQ. Většinou vím kam jedu a kudy jedu. A to jezdím do zahraničí celkem často. A když se vyskytnu někde neplánovaně, mám data.

Do GPS se mi stejně vejde jen 1000 keší a c:geo se taky hodně zpomaluje už při pár tisících uložených keší.

 

Kam vlastně těch 16000 záznamů ukladáte?


  • 0

#32 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 11:24

Do databáze. Kapacitně není problém tam mít třeba celou Evropu. A odpadá problém s přehazováním GPX (z doslechu)
  • 0

#33 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 13 leden 2016 - 11:30

No já třeba vloni na dovolenou měl staženou severní Francii, kde jsme se pohybovali a 10km okruh kolem dálnice přes Německo a bylo to cca 120 000 keší - uložené jsem je měl v tabletu a Oregonu 650


  • 3
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#34 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 14:09

Mě zatím vždy stačilo 500 keší v jedné PQ. Většinou vím kam jedu a kudy jedu. A to jezdím do zahraničí celkem často. A když se vyskytnu někde neplánovaně, mám data.

Do GPS se mi stejně vejde jen 1000 keší a c:geo se taky hodně zpomaluje už při pár tisících uložených keší.

 

Kam vlastně těch 16000 záznamů ukladáte?

Do Geogetu. Do a:drake.

A Öregon 6xx už taky nemá limit na počet keší. V POI nebyl problém snad nikdy, statisíce bodů.

a:drake se mírně zpomaluje při stovkách tisíců keší (vyzkoušeno cca půl milionu, z toho asi půlka jen britské souostroví, samotné Německo má řádově stejně).

Udělat si PQ kolem trasy dlouhé několik (5-10) tisíc kilometrů?...zkuste si to někdy  :P


  • 3

#35 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 14:50

Udělat si PQ kolem trasy dlouhé několik (5-10) tisíc kilometrů?...zkuste si to někdy  :P


No tak v letadle se toho moc ulovit nedá a autem mám limit maximální vzdálenosti kolem 1000km. :)
  • 3

#36 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 15:15

to je uhol pohladu a aku mas GPS.

 

Nordrhein-Westfalen ma okolo 32tis kesi, tradiciek. Bayern tak isto.

Ked idem do nemecka tak nahrám na kartu rakusko a nemecko a podla potreby presuvam (Monterra).

Blbe je to, ze malokedy mam cas na hladanie ale aj tak ich mam pre istotu.

inak vo fone mam Adrake a tam komplet DB.


  • 2

#37 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 17:00

To je zajímavé, kolik energie někteří vynaloží, aby dokázali

"když si já neumím představit, jak bych to využil, tak to nemůže být užitečné pro nikoho, a tudíž je to zbytečné"

někdy až tak trochu styl "nemám rád kozí mlíko, tak ať sousedovi chcípne koza"  :P


  • 1

#38 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 17:13

To je zajímavé, kolik energie někteří vynaloží, aby dokázali
"když si já neumím představit, jak bych to využil, tak to nemůže být užitečné pro nikoho, a tudíž je to zbytečné"
někdy až tak trochu styl "nemám rád kozí mlíko, tak ať sousedovi chcípne koza" :P


Jestli to bylo na me, tak ja si to asi predstavit umim. Psal jsem jen jak to mam ja. S mymi prumerne odlovenymi dveste kesemi ročně mi to proste staci. :-)
Ale treba se mi to nekdy hodit bude. Co ja vim.
  • 0

#39 Taddeo

Taddeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 17:22

To je zajímavé, kolik energie někteří vynaloží, aby dokázali

"když si já neumím představit, jak bych to využil, tak to nemůže být užitečné pro nikoho, a tudíž je to zbytečné"

někdy až tak trochu styl "nemám rád kozí mlíko, tak ať sousedovi chcípne koza"  :P

Pochopit to dokážu, ale když jedu pracovně ven, tak si připravím mapu do GPS, nějaké PQ oblasti, kde se budu vyskytovat a to mi bohatě stačí - stejně to neodlovím všechno. Nehledě na to, že na hotelu je stejně wifina, čili když chci, tak si stáhnu aktuální PQ, nebo kešky v úplně jiné oblasti. Dublovat databázi, která je přístupná online, mi přijde zbytečné - a to i kdybych byl někde pod širákem bez připojení - opět si to pořeším předpřipraveným PQ pro danou oblast nebo oblasti.

 

Zase znám ale lidi, kteří si takhle drží databázi všeho co kdy bylo/je... tam už to svoje opodstatnění má, dá se s tím potom zajímavě pracovat (statistiky, reporty apod.). Jinak howgh - hádat se nechci :)


  • 1

Taddeo.png


#40 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2016 - 18:01

To je zajímavé, kolik energie někteří vynaloží, aby dokázali

"když si já neumím představit, jak bych to využil, tak to nemůže být užitečné pro nikoho, a tudíž je to zbytečné"

někdy až tak trochu styl "nemám rád kozí mlíko, tak ať sousedovi chcípne koza"  :P

A to já se zase hádat budu! ;)

dr.voto, prostě zkus pochopit, že jsou ještě pořád lidi, kteří to berou jako hru a zpestření volných chvilek...  ;)  A ano, opravdu se i dnes najdou lidi, kteří loví jen kolem vlastního komína - NO A CO??? 

Já na oplátku zkouším pochopit, že jsou lidi, kteří krom geocachingu na světě nic jiného nemají (upřesňuji - jiné koníčky) a proto tráví veškerý volný čas plánováním velkolepých výprav po celém světě, aby si pak na profilech a na fórech mohli porovnávat, kdo z nich má delší pér statistiky - OK... (i když i přesto trvám na svém termínu "datová nenažranost" - těch 6 tis. KM určitě nedáš na jeden zátah, takže ta data je možno doplňovat postupně podle cesty, kterou se ubíráš.)

 

Ale pořád nechápu, co tě (nejen v tomhle vlákně) tak vytáčí??? Celý den čtu jen nářky, jak to Groundspeak dělá blbě a nefér...  Tak se jim nabídni a zkus jim poradit - určitě to bude plodnější, než ty věčné nářky!  Já vím, mít trpělivost s námi obyčejnými lidmi je pro člověka Tvého formátu jistě občas nad všechny síly, ale zkus ten geocaching brát jako hru, ne jako boj o záchranu světa!  ;)


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama