Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

LenovoP70 bez kompasu

doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 reccal

reccal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2016 - 20:00

Zdravím, budu kupovat nový telefon a zvažuji LenovoP70. Lovím přes mobil, cgeo, stačí mi. Problém je, že tento telefon nemá instalovaný kompas. Využívám ho zcela minimálně, ale i přesto... V aplikaci cgeo je pod hledáním souřadnic nabídka azimutu a vzdálenosti od souřadnic, tak by mě zajímalo, jestli ta nabídka bude fungovat i v případě, že nebudu mít kompas. Zobrazí se to jen na mapě? Děkuji za radu.


  • 0

#2 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2016 - 20:12

Za sebe bych to nedoporučoval. Mám telefon, kde lze šipku přepínat mezi kompasem a výpočtem z GPS a první varianta je mnohem přesnější a spolehlivější.


  • 0

#3 reccal

reccal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2016 - 20:19

Díky, já to taky vidím jako komplikaci. 


  • 0

#4 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2016 - 13:31

Tohle téma je moje oblíbené ;). Mám v telefonu "kompas", ale pokud se nepohybuju, tak stejně ukazuje nesmysly a např. dálkovým ovladačem na psa si můžu udělat sever kde mne napadne. Stejné je to i u GPSek, které jsem vlastnil a vlastním, pokud se poměrně často kompas nekalibruje, tak ukazuje kam chce. Takže já bych si rozhodování při výběru kompasem nekomplikoval.

 

Na projekci bodu a ukazování směru v aplikaci to nebude mít vliv. Jediné v čem to s kompasem může být lepší, že se šipka na kompasové obrazovce, nebude točit dokola, když budeš stát na místě.

 

Jestli si správně pamatuju, tak u Colorada jsem měl kompas vypnutý, tam nezkalibrovaný byl úplně nepoužitelný, teď u Oregonu vůbec netuším jak ho mám nebo nemám, ale šipka si rozhodně dělá co chce u S5mini se zapnutým kompasem to je taky pěkná divočina, někdy mám pocit, že se kompas s mým pohybem nemůžou domluvit, nakonec vždycky najdu podle vyšlapané cestičky ;).


  • 0

#5 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2016 - 13:46

Tohle téma je moje oblíbené ;). Mám v telefonu "kompas", ale pokud se nepohybuju, tak stejně ukazuje nesmysly

 

 

Takže nemáš v telefonu kompas, ale šipka se nastavuje podle údajů z GPS.

Co je hardwarový kompas si přečti třeba tady:

 

http://navigovat.mob...c-265-a-1314330


  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2016 - 13:52

... to by asi tezko platilo tohle: "...dálkovým ovladačem na psa si můžu udělat sever kde mne napadne."

 

Mimochodem, co to je za dalkovy ovladac? Kudy se do toho psa strkaji baterky a jak dlouho vydrzi? Dela se to i na deti?


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 01 únor 2016 - 13:55

  • 1

#7 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2016 - 14:50

Hm, na tom něco je. Ale bylo by smutné, kdyby kompas neragoval na magnetické pole :) .

Nejspíš bude záležet na konkrétním čipu a na ovladačích ve firmware, když máme opačné zkušenosti.


  • 0

#8 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2016 - 16:56

Zdravím, budu kupovat nový telefon a zvažuji LenovoP70. Lovím přes mobil, cgeo, stačí mi. Problém je, že tento telefon nemá instalovaný kompas. Využívám ho zcela minimálně, ale i přesto... V aplikaci cgeo je pod hledáním souřadnic nabídka azimutu a vzdálenosti od souřadnic, tak by mě zajímalo, jestli ta nabídka bude fungovat i v případě, že nebudu mít kompas. Zobrazí se to jen na mapě? Děkuji za radu.


Zadávání azimutu a vzdálenosti je pro výpočet projekce bodu a tam není kompas potřeba (pokud je azimut znám). Sám kompas v c:geo nepoužívám, lovím přes mapu, ale i tam mi modrá šipečka ukazuje směr. V neznámém prostředí je to rozhodně příjemnější než běhat po lese a sledovat, kam se kurzor pohne. Stejně tak v aplikaci mapy.cz. V cizím městě ve změti uliček stačí přepnout na otáčení podle pohledu a vím kudy tudy.
Ne že by se bez kompasu nedalo žít, ale za mě mobil bez něj určitě ne.
  • 1

#9 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2016 - 19:46

U tohoto telefonu si dej pozor na víc věcí - např. nemá nabídku aplikací, jak znáš třeba ze Sony, Samsungu a dalších - všechny aplikace budeš mít naházený na úvodních obrazovkách. Nebo foťák nemá tak dobré ostření jako Samsung za 1/2 cenu. Moc dobře to vím, protože jsem loni tyto telefony prodával.


  • 0

Samsung Galaxy Core LTE + Garmin Etrex 30


#10 brizak

brizak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 01 únor 2016 - 21:42

Tak ta absence menu je to nejmenší. Prostě si nahodí jiný launcher a je hotovo. To nepřítomnost kompasu je větší "problém". Samozřejmě, dá se to i bez něj, ale proč se o něj dobrovolně připravovat? Navíc za cenu P70 se myslím dají vybrat i zdařilejší kousky.


  • 0
I use multi-million dollar satellites to find tupperware in the woods.

#11 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2016 - 22:45

Ten telefon vyhrává parametrama. A za tu cenu má strašně malou konkurenci. Ale jako celek není odladěný. A navíc hůře sedí v ruce kvůli dolníí hraně.


  • 0

Samsung Galaxy Core LTE + Garmin Etrex 30


#12 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2016 - 13:10

... to by asi tezko platilo tohle: "...dálkovým ovladačem na psa si můžu udělat sever kde mne napadne."

 

Mimochodem, co to je za dalkovy ovladac? Kudy se do toho psa strkaji baterky a jak dlouho vydrzi? Dela se to i na deti?

Je to tenhle "tréninkový" obojek. V ovladači je magnet, kterým se zapíná ten obojek na pesanovi, když to mám na krku, tak je sever pořád jedním  směrem ;). Baterky vydrží zhruba rok a je to použitelné nejen na děti, ale i na manželku :). Naše bíglice sice v počátku používání dostala pár ran, ale od té doby funguje jen na zvukový signál a to, že může běhat bez vodítka za těch pár ran určitě stálo. Rána se dá přirovnat k elektrickému ohradníku, kdysi mi ti poradil Kulhal a opravdu pro živé psy a děti je to ideální výchovná pomůcka ;).


  • 0

#13 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2016 - 13:16

Když to mám na krku, tak je sever pořád jedním  směrem ;).

 

Ale v tom případě si nestěžuj na kompas, ale sám na sebe. Prostě je lokální magnetické pole toho magnetu v obojku silnější než pole geomagnetické :D .


  • 0

#14 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2016 - 13:38

Abych se vrátil k tématu, mám prostě pocit, že elektromagnetický kompas není nezbytně nutný pro hledání, protože reaguje na okolní všudy přítomné magnetické zdroje logicky víc, než na to správné pole. Často hledám na kole a přechod z jízdy do chůze je pro telefon i GPSku nepřekonatelný problém. Já zastavím a GPSka i telefon pokračují o desítky metrů dál, pak jim doteče, že stojím a vrací se zpátky a vetšinou, když zaklapnu víčko kešky, tak teprve docestují na to správné místo, v tu chvíli je úplně jedno jestli mají nebo nemají kompas, samozřejmě záleží na tom jak který výrobce softwarově vyladí spolupráci kompasu a údajů GPS signálu u mých přístrojů by to mohlo fungovat lépe, protože rozdíl s a bez, není nijak markantní, tolik mé dlouholeté zkušenosti hlavně s přístroji Garmin, kdy jako nejlepší se mi v tomto směru zdála 60csx, ta reagoval poměrně svižně na změny rychlosti i směru. Pamatuju se jak jsem se někde potkal s PaBou a oba jsme měli v ruce zmiňovanou šedesátku a na karabině pověšené Colorado, které jsme používali jako zápisník záznamů, protože jsme s ním nebyli schopni najít krabičku ;) a těšili se na nový firmware, který by posunul tehdy nový revoluční přístroj k použitelnosti, což se pak za pár měsíců ;) povedlo.


  • 0

#15 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2016 - 13:50

Ale v tom případě si nestěžuj na kompas, ale sám na sebe. Prostě je lokální magnetické pole toho magnetu v obojku silnější než pole geomagnetické :D .

Já si nestěžuju, natož sám na sebe ;), snad jen na jiné zdroje elmg zaření, které nás pronásledují na každém kroku ;) a bohužel ovlivňují naše přístroje. Ovládání na psa je mi v autě houby platné a když si ho dám do zadní kapsy, tak chudák pes :), v tu chvíli zákon schválnosti pracuje na 120% ;).


  • 0

#16 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2016 - 13:51

Nebudu se pouštět do vědeckých debat, oba způsoby jsou zatíženy nějakou chybou. Tazatelka se ptá zda kompas ano nebo ne. Zkušenosti jak vidno, jsou různé. Jde ale o pořízení nového přístroje a v tom případě nevidím důvod, proč by se měla vědomě ochudit o jednu z možností.

V praxi si pak sama vyzkouší, které nastavení bude dávat lepší výsledky.


  • 1

#17 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2016 - 14:04

Nebudu se pouštět do vědeckých debat, oba způsoby jsou zatíženy nějakou chybou. Tazatelka se ptá zda kompas ano nebo ne. Zkušenosti jak vidno, jsou různé. Jde ale o pořízení nového přístroje a v tom případě nevidím důvod, proč by se měla vědomě ochudit o jednu z možností.

V praxi si pak sama vyzkouší, které nastavení bude dávat lepší výsledky.

Souhlas, ono to je stejně celé o zvyku a způsobu hledání každého z nás, já bych se hlavně zaměřil na to, jak ten telefon sedí v ruce, což je pro hledání nejpodstatnější věc. Moje žena má nějaký telefon Sony Z něco a s tím bych hledat nemohl, protože jak ho chytím do ruky, tak mi vypadne, je to jak slizkej had, už na něj radši nesahám, protože je to celé skleněné a bohužel ode mne i otlučené ;).


  • 0

#18 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2016 - 14:26

Ergonomii lze vhodně ovlivnit ochrannou fólií na displeji (tím se sníží přehnaná citlivost na nechtěné doteky) a gelovým futrálkem (ten zas udělá z titěrné křehké věcičky něco, co se člověk nebojí chytnout do pazoury). Vřele doporučuji.


  • 1

#19 reccal

reccal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2016 - 14:44

Díky za všechny názory :) Na Lenovo kašlu, zase půjdu do Samsungu. S tím jsem hodně spokojená.


  • 0

#20 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2016 - 20:53

Samsung? Jen to ne! Samsung na uživatele kašle snad nejvíc ze všech výrobců.  Upgrade firmware tak max jednou, dokud daný typ prodává a pak konec. A kvalita výroby nic moc. Před vánoci jsem nafasoval jeden telefon Samsung Galaxy Trend Plus gt-s7580, zlobila komunikace s SD kartou. Tak mi půjčili druhý, ten s SD kartou komunikoval, ale nefungovala WiFi, tak jsem si nechal ten první. Snad tento či příští týden dostanu třetí. Android je tam pořád jen 4.2.2. Výdrž se ale pochválit dá, v neděli jsme byli na keších přes šest hodin, GPS a aDrake běželi trvale a baterie neklesla pod 40%. A cenou je Samsung hodně vysoko, připadá mi, že Samsung si myslí, že je Apple, ale na to nemá ani zdaleka. A proč mám tedy Samsung? Nafasovanému mobilu na značku nekoukej ;). Za svý bych asi vybíral mezi Sony-Lenovo. Ty navíc podporují Chromecast, což Samsung (ale třeba i ASUS) bojkotuje.

 

Co třeba  Sony Xperia M4 Aqua? Tomu ani nevadí, když ho upustíš do vody.


Tento příspěvek byl upraven od ProKesTom: 02 únor 2016 - 21:08

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama