Přejít na obsah


Fotka

Greasemonkey skripty pro Firefox


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
636 odpovědí na toto téma

#61 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 17:18

no zrovna odpoledne jsem dumal nad tím, co jsem udělal špatně, že to nějak nešlape :)
  • 0

#62 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 19:20

No, oni ty mapy co tam jsou na hrubou orientaci už stačí. Nicméně nainstaloval jsem, novou verzi skriptu a je fakt super, zobrazuje i additional waypointy.
  • 0

#63 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 0:36

xpj napsal/a:Zjistil jsem, že mi skript nefunguje :-) Nikdo jiný si toho nevšiml??? ;-)

Ale všiml, moc mi to chybělo, ale nechtěl jsem obtěžovat. :)
Díky moc za update. Ale nějak mi to na mapy.cz nezobrazí všechny waypointy najednou.
  • 0

#64 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 12:01

quote]Mafi5bj napsal/a:
Ale všiml, moc mi to chybělo, ale nechtěl jsem obtěžovat. :)
Díky moc za update.[/quote]
[quote]Mion napsal/a:
no zrovna odpoledne jsem dumal nad tím, co jsem udělal špatně, že to nějak nešlape :)[/quote]

Hlavně se nestyďte... Já jsem si toho také všiml a přišlo mi divné, že mi Firebug nehází žádnou javascript chybu. Problém byl v tom, že klucí z groundspeaku přejmenovali jeden atribut u jednoho odkazu, což mělo za příčinu, že se nevyhodnotil regulární výraz a celé se to přeskočilo :D
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#65 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 12:02

Mafi5bj napsal/a:
Ale nějak mi to na mapy.cz nezobrazí všechny waypointy najednou.


Ale to by mělo. Možná jak u které keše... Problém bývá občas s tím, že autoři dávají do názvů keší nebo svých teamů "&", "%", "?" apod., což je docela hloupé ;-)
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#66 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 12:54

xpj napsal/a:Ale to by mělo. Možná jak u které keše... Problém bývá občas s tím, že autoři dávají do názvů keší nebo svých teamů "&", "%", "?" apod., což je docela hloupé ;-)

Třeba u naší GC1050Y, ale znaky, které popisuješ tam nemáme.
  • 0

#67 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 14:09

U mě to vypadá takto...

http://xpj.nofuture....ing/swamp/s.jpg
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#68 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 17:31

Aáá, moje chyba, zapomněl jsem odinstalovat předchozí verzi. Měl jsem tam obě. :P Díky za pomoc.
  • 0

#69 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 20:16

Možná přidám dotaz při prvním spuštění, zda je již předchozí verze odinstalována :-) EDIT: tak v současné verzi už otázka je, takže se na ní můžete těšit v příští... EDIT2: nemáte nějaké návrhy na vylepšení???
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#70 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 23:00

xpj napsal/a:
Možná přidám dotaz při prvním spuštění, zda je již předchozí verze odinstalována :-)

EDIT: tak v současné verzi už otázka je, takže se na ní můžete těšit v příští...

EDIT2: nemáte nějaké návrhy na vylepšení???


No, podpora pro ostatní mapy..., Viz můj konvertor založený na softwaru 'proj': http://www.ms.mff.cu...0.01&from=WGS84

Podporu pro konverzi mezi DMS(WGS84), UTM, S42 a JTSK v javascriptu mám někde rozepsanou.

p.s. umíte-li se někdo odkazovat do nějaké další mapy zajímavé pro česko, pošlete mi info.
  • 0

#71 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 3:32

Tak jo, tady: http://www.ms.mff.cu...7122/jsconvert/ jsem umístil nějaký javaskriptový konvertor souřadnic. V komentářích těch javaskriptů je napsáno, z čeho jsem opisoval kód.
Různé linky na mapy jsou k vidění v odkazu v předchozím příspěvku. Takže pokud by jste to chtěli (xpj do skriptu, pepa do místní mapy a kdokoliv další do čehokoliv) použít pro odkazování do map, tak to použijte.
  • 0

#72 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 9:00

ebik napsal/a:
Tak jo, tady: http://www.ms.mff.cu...7122/jsconvert/ jsem umístil nějaký javaskriptový konvertor souřadnic. V komentářích těch javaskriptů je napsáno, z čeho jsem opisoval kód.
Různé linky na mapy jsou k vidění v odkazu v předchozím příspěvku. Takže pokud by jste to chtěli (xpj do skriptu, pepa do místní mapy a kdokoliv další do čehokoliv) použít pro odkazování do map, tak to použijte.


Hezké, to se určitě bude někdy hodit. Díky.
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#73 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 15:56

Mohl by mi někdo, prosím, vysvětlit jak se s tím zachází ? :o Jde mi jen o to jak to zprovoznit... Do programování se radši pouštět nebudu...
  • 0

#74 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 16:33

Jarous1 napsal/a:
Mohl by mi někdo, prosím, vysvětlit jak se s tím zachází ? :o Jde mi jen o to jak to zprovoznit... Do programování se radši pouštět nebudu...

Pro začátek zkus otevřít http://www.ms.mff.cu...rt/convert.html a do něj zadat souřadnice a kliknout na příslušné 'Go'. Pokud to chceš mít doma, tak musíš zkopírovat všechny soubory z toho adresáře. To 'convert.html' je ale jen ukázka, na konverzi totiž existuje spousta dalších programů, takže to není pořádně zdokumentovaný, přesto že je to docela přímočarý. Ta sada těch .js souborů by se pak měla objevit v jiných projektech, především v greasemonkey skriptech, kde se nedá spolehnout na dostupnost jiného software.
  • 0

#75 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 16:40

Fajn, tohle mi šlapalo i předtím. Spíše jsem myslel jak zabudovat a zprovoznit ty scripty v GM. Nebo to není potřeba ? Nějak jsem totiž nepochopil, jak má GM vůbec fungovat :) Všude o něm píší jak je super, ale já vůbec nevím která bije... Na jeho stránkách se moc nevyznám, tam je spíše návod jak scripty dělat než co pak s nimi...
  • 0

#76 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 16:56

Jarous1 napsal/a:
Fajn, tohle mi šlapalo i předtím. Spíše jsem myslel jak zabudovat a zprovoznit ty scripty v GM. Nebo to není potřeba ?
Nějak jsem totiž nepochopil, jak má GM vůbec fungovat :) Všude o něm píší jak je super, ale já vůbec nevím která bije... Na jeho stránkách se moc nevyznám, tam je spíše návod jak scripty dělat než co pak s nimi...


Zjednodušeně řečeno - nainstaluješ doplněk GM, což je obecné rozšíření FireFoxu. Do toho rozšíření natáhneš ty scripty, které potřebuješ a které buď napíšeš sám, nebo od někoho kdo to zvládl získáš.

A teď jak to funguje:
- Načítáš stránku, která vyhovuje nějaké podmínce (třeba je to zobrazení listingu kešky).
- GM zareaguje a než se ti stránka zobrazí, tak ji podšoupne k přepracování tomu scriptu.
- Script stránku přečte, udělá v ní nějakou úpravu (třeba vymění mapu za lepší) a pošle ji Firefoxu ke zobrazení
- Ty koukáš na stránku s listingem a vidíš mapu, která tam v originále není, ale díky GM a scriptu ji tam máš.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#77 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 17:26

Díky ! Už to snad začínám trochu chápat :) Malinko mne zmátlo jen to, že jsem nevěděl jak tam přidat script, který mám uložený na disku. Resp. nevím to doteď ;) Ale zkusil jsem si jeden natáhnout rovnou ze stránky a už to šlape...
  • 0

#78 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 23:49

Z disku je to jako z webu. Musí to být greasemonkey skript, ten se typicky pozná podle přípony .user.js To co jsem zplodil o kus výše (javaskriptový konvertor souřadnic) to je sada souborů pouze s příponou .js, protože to nejsou greasmonkey skripty, nicméně to lze zkopírovat do vlastního greasemonkey skriptu a tam volat ty funkce (tedy naprogramovat si to). Tu původní otázku jsem pochopil v kontextu svého předchozího příspěvku a nikoli jako obecný dotaz na Greasemonkey.
  • 0

#79 Petr-x

Petr-x

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 11:02

Ahoj -dík za všechny javaskripty do greasemonkey.Je to hezké zpestření. :)
  • 0

#80 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2007 - 10:18

Petr-x napsal/a:
Ahoj -dík za všechny javaskripty do greasemonkey.Je to hezké zpestření.
:)


Není zač :-)
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama