Přejít na obsah


Fotka

Pro lovce FTF - Smíchovský altánek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#21 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 18 February 2007 - 12:18

No to ze tam nekdo dava kinder veci, neznamena ze je tam mas davat taky,reklamni veci se tam davat muzou, reklama se akorat nesmi delat zalozenim kesky na nejakym miste nebo s ucelem reklamy neceho komercniho(zjednoduseno). pokud chces videt co se dava do kesek jineho nez jsou ty zbytky ktere jsou vetsinou v keskach pokud uplyne nejaka doba od jejich zalozeni, tak se bez podivat na nejakou novou kesku kde jeste obsah nebyl minimalizovan. jinak myslim ze potesis i kacery co pujdou na kesky po tobe kdyz tam cigara davat nebudes, co treba kdyz nemas nic na vymenu jineho tak nemenit nic ;) a nerikej ze jsi takovej flegmous ze je ti to jedno, to by jsi snad nezakladal ani tu kesku pro ostatni ;) , jinak oznameni opravdu nema cenu FTFeri zjistej jednoduse ze je nova keska, kdyz dostanou SMS na mobil ;)
  • 0

#22 El Carlos

El Carlos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 18 February 2007 - 12:22

Flegmatik ale neznamená líný prase [:D]

 
FTFkaři sice dostou sms ale můžou vědět o tom dřív
 


  • 0

#23 El Carlos

El Carlos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 18 February 2007 - 12:46

Bych to možná už uzavřel. Vážím si de facto každého kačera a chovám k němu respekt už hlavně z toho důvodu, že jsem nováček a každej je zkušenější. Do příští kešky cigára dávat nebudu. Třeba tam naházím naše firemní propisky.

 Přesto si nemůžu odpustit nějakej ten odstavec z pravidel:

Obsah Cache

Ve většině případů se stačí řídit zdravým rozumem. Výbušniny, zábavná pyrotechnika, střelivo, nože (včetně kapesních nožů a víceúčelových nástrojů), drogy, alkohol, nebo jiný nezákonný obsah by neměl být umisťován do cache. Jako obvykle respektujte místní zákony. Geocaching je aktivita vhodná pro rodiny a obsah cache by měl být vhodný pro nálezce jakéhokoli věku.

Potraviny jsou rozhodně špatný nápad. Zvířata mají lepší čich než lidé, a stalo se, že cache byly prohryzány a zničeny, protože bylo do cache umístěno jídlo (nebo věci vonící po jídle). Dokonce i šťourátka do zubů (dental floss) s mátovou příchutí se stala příčinou zničení jedné cache.

Jsou-li v původním obsahu cache zmíněny některé z výše uvedených předmětů, nebo je-li v logu zmínka o tom, že cache obsahuje takové předměty, může být cache deaktivována a vlastník vyzván k odstranění těchto předmětů před opětovnou aktivací cache.

 

  • žádná zmínka o cigaretách, navíc nejsou nezákonné
  • obsah je vhodný pro jakoukoliv věkovou skupinu, stačí si vybrat
  • i onen nezákonný obsah je uveden slovy neměl by být a nikoliv nesmí být
Asi tak, ale jak řikám, pro radost ostatních kačerů a dětí dám příště místo cigaret přesýpací hodiny

 


  • 0

#24 Fory

Fory

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 18 February 2007 - 13:02

Ja proste nechapu, co vede lidi k tomu, aby v  pravidlech za kazdou cenu hledali nejakou mezeru...

  • 0

#25 adp.

adp.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 18 February 2007 - 13:12

Kdyz uz jsem ty cigarety jednou z cache odstranil, tak reagovat musim.

pravidla:

Cache Contents

Use your common sense in most cases. Explosives, fireworks, ammo, lighters, knives (including pocket knives and multi-tools), drugs, alcohol or other illicit material shouldn't be placed in a cache. As always respect the local laws. Geocaching is a family activity and cache contents should be suitable for all ages.

Food items are ALWAYS a BAD IDEA. Animals have better noses than humans, and in some cases caches have been chewed through and destroyed because food items (or items that smell like food) are in the cache. Even the presence of mint flavored dental floss has led to destruction of one cache.

If the original cache contents list any of the above items or other questionable items, or if a cache is reported to have the questionable items, the cache may be disabled, and the owner of the cache will be contacted and asked to remove the questionable items before the cache is enabled.

 

vyrez z pravidel:

As always respect the local laws, Geocaching is a family activity and cache contents should be suitable for all ages.

pokud vim, tak prodej tabakovych vyrobku je omezen vekem

takze asi tak

 


  • 0

#26 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 18 February 2007 - 13:59

El Carlos:

... Je to jako rychlost v obci, taky vím, že je 50 a jezdím někdy i víc....


... Myslím, že z tebe musí být každej majitel kešky nadšen, když mu vyhodíš několik věcí z jeho keše. ...


... Dovolím si tě jenom poprosit, abys tedy nějakou dobu nenavštěvoval tu mou ...


...Navíc v tý keši nejsou jenom cigarety. Děti si můžou vzít třeba tácek od Becherovky...


 



A jeeje, už se nám zase množí Howadoorové  [:|]


  • 0

#27 kralik

kralik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 18 February 2007 - 14:32

Kolego...

nechci tady moralizovat - zvládli to jiní, zkušenější lépe, výstižněji, stručněji. Jsme na tom oba stejně - Ty i já - svou geozeleností. Rozdíl mezi námi je v tom, že Ty jsi pro ostatní založil kešku, kterou si budeme pamatovat. Já budu vždycky vědět, kdo je El Carlos a jak asi přemýšlí. Neznám nikoho z ostatních kačerů (z náhodných, až dosud vždycky milých setkání si netroufám soudit...), a poznávám je právě podle kešek. Co si pro nás kdo připravil, kolik tomu mohl věnovat času, proč právě tady... Prostě... jsou věci, které se nedělají. Pro ty méně empatické máme na wiki pár jednoduchých pravidel. Není to žádné dogma, spíše doporučení. Eh... k čemu to všechno... Já jsem kešku nezaložil nikoliv pro lenost či nedostatek příležitosti, ale proto, že si ji představuji jako umělecké dílo, něčím typické (mnou?), zkrátka takovou vizitku. Až někdo jednou navštíví Králíkovu keš a pak zjistí, že jinde je nějaká další moje, chci, aby se na ni těšil a už tušil, co v ní může najít... Já teď vím, co najdu v každé další Tvojí. Překvap nás a svoji další opravdovou keš udělej takovou, aby si ji všichni pamatovali jako tu "fajn kešku". Abychom si řekli: "Jo. El Carlos, to je masér, frajer, borec. To je správnej kluk!". Přeju Ti, abys v logu další svojí keše měl hodně zápisů "TFTC". V téhle první jich asi moc nenajdeš... Nenech se odradit. Kačeři jsou haštěřivý, ale tolerantní živočišný druh. A nedočkavě čekají na další Tvoji vizitku. Cigára to prostě nejsou.


  • 0

#28 El Carlos

El Carlos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 18 February 2007 - 18:59

adp.:

Kdyz uz jsem ty cigarety jednou z cache odstranil, tak reagovat musim.

pravidla:


Cache Contents

Use your common sense in most cases. Explosives, fireworks, ammo, lighters, knives (including pocket knives and multi-tools), drugs, alcohol or other illicit material shouldn't be placed in a cache. As always respect the local laws. Geocaching is a family activity and cache contents should be suitable for all ages.

Food items are ALWAYS a BAD IDEA. Animals have better noses than humans, and in some cases caches have been chewed through and destroyed because food items (or items that smell like food) are in the cache. Even the presence of mint flavored dental floss has led to destruction of one cache.

If the original cache contents list any of the above items or other questionable items, or if a cache is reported to have the questionable items, the cache may be disabled, and the owner of the cache will be contacted and asked to remove the questionable items before the cache is enabled.

 

vyrez z pravidel:

As always respect the local laws, Geocaching is a family activity and cache contents should be suitable for all ages.

pokud vim, tak prodej tabakovych vyrobku je omezen vekem

takze asi tak

 

letmým pohledem mám dojem, že je to to samé jako v češtině. Tam jsem taky psal, že keš neobsahuje pouze cigára.  [:S]

Každopádně mám dojem, že to už je jedno 


  • 0

#29 El Carlos

El Carlos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 18 February 2007 - 19:13

kralik:

Kolego...

nechci tady moralizovat - zvládli to jiní, zkušenější lépe, výstižněji, stručněji. Jsme na tom oba stejně - Ty i já - svou geozeleností. Rozdíl mezi námi je v tom, že Ty jsi pro ostatní založil kešku, kterou si budeme pamatovat. Já budu vždycky vědět, kdo je El Carlos a jak asi přemýšlí. Neznám nikoho z ostatních kačerů (z náhodných, až dosud vždycky milých setkání si netroufám soudit...), a poznávám je právě podle kešek. Co si pro nás kdo připravil, kolik tomu mohl věnovat času, proč právě tady... Prostě... jsou věci, které se nedělají. Pro ty méně empatické máme na wiki pár jednoduchých pravidel. Není to žádné dogma, spíše doporučení. Eh... k čemu to všechno... Já jsem kešku nezaložil nikoliv pro lenost či nedostatek příležitosti, ale proto, že si ji představuji jako umělecké dílo, něčím typické (mnou?), zkrátka takovou vizitku. Až někdo jednou navštíví Králíkovu keš a pak zjistí, že jinde je nějaká další moje, chci, aby se na ni těšil a už tušil, co v ní může najít... Já teď vím, co najdu v každé další Tvojí. Překvap nás a svoji další opravdovou keš udělej takovou, aby si ji všichni pamatovali jako tu "fajn kešku". Abychom si řekli: "Jo. El Carlos, to je masér, frajer, borec. To je správnej kluk!". Přeju Ti, abys v logu další svojí keše měl hodně zápisů "TFTC". V téhle první jich asi moc nenajdeš... Nenech se odradit. Kačeři jsou haštěřivý, ale tolerantní živočišný druh. A nedočkavě čekají na další Tvoji vizitku. Cigára to prostě nejsou.

Vážený kolego,

 obdivuju tvou schopnost ohdadnout lidi. Za těch pár keší, co jsem našel, jsem z nich dokázal akorát o autorovi poznat, jak je precizní, co se týče vzhledu kešky (jenom pixla s obsahem, nebo pěkné logo a popis). Ty, ačkoliv si mě v životě neviděl, nemluvil se mnou, neznáš mě, tak už víš jak přemýšlím z toho, že jsem jednou porušil pravidla (kdybych byl puntičkář, tak by se o tom dalo uvažovat) a již výše jsem řekl, že porušení u příští keše vynechám. Věřím, že alespoň mou keš navštívíš, podíváš se na zpracování, místo keše a pak na obsah - pochybuju, že tam bude něco, co tě pohorší ať už v jakékoliv kategorii. A ačkoliv si myslím, že si jméno správce keše zapamatuješ dál jak 10 kroků při návratu, mě bude útěchou, že jsem ti ukázal místo, kam bys jenom tak z plezíru asi nezavítal a které stojí za to vidět. Já už teď se těším na keš od tebe a můžu ti taky říct, že si jméno tvůrce nezapamatuju déle než 8 kroků od keše, ale i když tam bude cokoliv, určitě bude stát za to pro keš vyrazit už jenom kvůli nějaké pěkné vyhlídce nebo okolí.

 


  • 0

#30 El Carlos

El Carlos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 18 February 2007 - 19:19

Fory: Ja proste nechapu, co vede lidi k tomu, aby v  pravidlech za kazdou cenu hledali nejakou mezeru...

 To není ani tak hledání mezer, jako něco na mou chátrající obranu [:D] Svou chybu jsem uznal a nepřu se kvůli slovíčkaření v pravidlech. Ale máš pravdu, jsme národ jezdící 50 + 3 km/h a hlavně národ neřídící (auta vždy řídí rodinní příslušník).
 


  • 0

#31 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 18 February 2007 - 19:27

Přečetl jsem všechny příspěvky a co se týče cigaret a přehraných DVD či CD, jednoznačně dávám za pravdu všem, kteří toto neschvalují jako obsah keše. Tyto věci z keše zásadně vyhazuji. Rovněž tak sirky, kondomy, bombony apod. Na druhou stranu dávám za pravdu El Carlosovi v tom, že v keších je spousta kinder věcí (jak nazval sr...ček). Ale jsme v Čechách a tak se s tím musíme smířit nebo jezdit lovit třeba do SRN nebo Rakouska. Do SRN jezdím občas a obsah keší se mi tam docela zamlouvá, na druhou stranu dost keší (myslím teď umístění) je o ničem. Tak si vyberte, ale já jsem spokojen s úrobní GC u nás a jak jsem psal, když je v keši něco výše uvedeného, jde to do první popelnice.
  • 0

#32 El Carlos

El Carlos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 18 February 2007 - 20:08

Teď úplně mimo diskuzi o mojí keši, kde jsem chybu přiznal a příště jí neudělám.

 

Co vás opravňuje něco z keše vyhazovat? Pochopim ještě ty cigára jako kontraband, ale nechápu vůbec tu pointu, že někomu něco vyhodím z keše. Ještě dejme tomu, že si to vezmu, dám do keše něco svého a co sem si vzal pak vyhodím. To už je moje věc jak s tím naložím. Bohudík ale nejsem žádný inkvizitor, abych já mohl rozhodovat, co v cizí keši zůstane a co vyhodím.

V pravidlech, kterými se tu každej ohání, opět není nic o datových nosičích. Zato tam je je něco, že každý majitel kešky je povinen svou keš spravovat a udržovat. Neřikejte mi, prosím, že vám je hrozně vděčný, že to děláte za něj. Nevěřím tomu. Je tedy na něm, aby občas svou keš navštívil a vyházel, co v ní mít nechce.

Asi by jste taky někomu z navigace nevymazali mapy s odůvodněním "že je nepotřebuje" nebo že je nemá legálně zakoupené. Udělejte si o mě obrázek jaký chcete, ale najít někoho, jak brakuje mojí keš, tak o něj asi zlomím nejbližší klacek ať je to mudla nebo kačer.
 


  • 0

#33 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 18 February 2007 - 20:15

galdra:

... Na druhou stranu dávám za pravdu El Carlosovi v tom, že v keších je spousta kinder věcí (jak nazval sr...ček)....

Když jsem začínal s geocachingem, taky jsem kinder nesmysly nemohl ani cítit. Ale postupem času jsem poznal, že moje děti  (4, 5 let) až velmi často šáhnou nadšeně zrovna po kinder hračce. Takže dodatečně, po mnoha měsících musím poslat omluvu Pítrovi, s kterými jsem se kdysi na fóru dohadoval, že kinder hračky jsou zcela na nic a že kazí dobrý vkus dětí. Děti už mají ohromnou kinder-sbírku a mně nezbývá, než to akceptovat. Ale proč vlastně ne? Sice si s tím nehrají, ale už zřejmě zjistili, co to je vážná sběratelská vášeň. [:)]
Takže nezapomeňte na to, že na cache nechodí jen dospělí, co ocení svinovací metry, žetony do nakupního vozíku či datové kabely k mobilu, ale i ty nejmenší děti, které kinder hračky (nerozbité) často hodně potěší.


  • 0

#34 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 18 February 2007 - 20:22

ono je prave problem to slovicko nerozbite, protoze se tam ty hracky rozpadaji samy o sobe kdyz nejsou v zadnem obalu a pak si ani ty deti nevyberou :( (taky obcas chodim kesovat se synovci ;) )
  • 0

#35 El Carlos

El Carlos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 18 February 2007 - 20:22

Já určitě nic nenamítám proti hrošíkům nebo co se dá teď v kinder vejcích najít. Já mám na mysli stavebnice kinder, které se okamžitě rozpadnou a pokud se jich sejde víc, je keš jak smetiště plastových hmot. Pokud se jedná o jednu věc, která drží v celku, nemám námitek.

  • 0

#36 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 18 February 2007 - 20:38


 


  • 0

#37 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 18 February 2007 - 20:48


 


  • 0

#38 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1101 příspěvků(y)

Publikováno 18 February 2007 - 21:02

Co se týká kinder hraček viz. můj příspěvek v Galdrově vláknu

  • 0

#39 El Carlos

El Carlos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 18 February 2007 - 21:31

Tom Klíčník:

El Carlos: dívej se, co do keší dávají ostatní.

Občas hezký věci, ze 70% kraviny jako je právě kinder

Aha, tak to jo. Už to chápu. A kolikpak že to je 70% ze sedmnácti nalezených keší? Dvanáct? Hmmm, tak to je panečku zkušenost...

 Takhle asi ne, viď? To byla jenom sranda, že jo? [:o]

Kolik procent to bude když oslavím 100. keš? Když najdu 1000. keš? no? To sou procenta. Díky nim nezáleží na množství ale na poměru
 


  • 0

#40 El Carlos

El Carlos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 18 February 2007 - 21:32

Tom Klíčník:

El Carlos:  

Co vás opravňuje něco z keše vyhazovat?

 

Ber to tak, že je to lepší než log typu Needs archieved [;)]
Možná byses divil, ale většina toho "vyhození" je ve skutečnosti trade s tím rozdílem, že si předmět neponecháš, ale hodíš do nejbližší popelnice.

Dyť to píšu, že chápu, pokud onu věc vyměníš za jinou a pak vyhodíš. To už je každýho věc, jak s ní naloží.  


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama