Přejít na obsah


Fotka

TrekBuddy - GPS přes java (offline mapy !!!)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#21 S@li

S@li

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 17:26

Čau chtěl bych poradit :| ...už sem se konečně naučil do trekbuddy narvat mapy a ted by to chtělo ještě ty waypointy :D ....zezačátku bych chtěl jen poradit jak si tam nějakej ten waypoint můžu vytvořit :) ....vždycky když zadám souřadnice a uložím to tak pak má ten waypoint uplně jiný souřednice než sem zadával :( ....a taky mě štve, že když cely trekbuddy vypnu tak při optětovným spuštění už tam žádný waypointy nejsou :( ...please help:(
  • 0

#22 dsfox

dsfox

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 17:37

S@li napsal/a:
Čau chtěl bych poradit :| ...už sem se konečně naučil do trekbuddy narvat mapy a ted by to chtělo ještě ty waypointy :D ....zezačátku bych chtěl jen poradit jak si tam nějakej ten waypoint můžu vytvořit :) ....vždycky když zadám souřadnice a uložím to tak pak má ten waypoint uplně jiný souřednice než sem zadával :( ....a taky mě štve, že když cely trekbuddy vypnu tak při optětovným spuštění už tam žádný waypointy nejsou :( ...please help:(



Musíš si na kartě vytvořit adresáře (celkem asi 5) jak je napsaný na stránkách autora v návodu. Jedním z nich je adresář wpts, do kterého se ti Tebou vytvořený waypointy uloží.
  • 0

#23 S@li

S@li

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 18:06

Tak jsem vytvořil všechny ty adresáře :| ....ale když sem vytvořil ten waypoint a dal add tak se zase ty souřednice změnily a po vypnutí zase waypoint zmizel :( ...co dělám špatně ? :(
  • 0

#24 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 21:53

A máš třeba povolen zápis dat java aplikacemi? Nějak mě nic moc nenapadá, mně to funguje bez problémů. Zadám bod, dám add na otázku "persist custom waypoint" odpovím yes a všechno je tak jak má být.
  • 0

#25 S@li

S@li

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 22:39

No když na tu otázku "persist custom waypoint" odpovím yes, tak mi to hodí: Failed to start tracklog: File:/// atd. ...to určo budeš vědět co je to za chybu :( vid ?? :)
  • 0

#26 S@li

S@li

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 22:57

jo tak problém se souřadnicemi sem vyřešil :D já blbec tam zadával souřednice z geocaching.com a neměl sem to pro geocaching nastavený :D .....ale pořád se mi nějak nedaří ty waypointy uložit tak abych je tam při dalším spuštění zase našel :(
  • 0

#27 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 23:17

Hmm něco podobného mi to myslím hlásilo právě, když jsem omylem nepovolil zápis dat, ale mám SonyEricsson W810 a nevím, jak to mají s oprávněními pro javu jiné telefony. Co máš ty za typ?
Pak ještě... vytvořil jsi opravdu správně adresáře a nemáš vrchovatě plnou paměť? Taky je možná potřeba nastavit správně cestu k adresářům... v Basic nastavení kolonka DataDir.

  • 0

#28 S@li

S@li

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 23:31

já mám w800i ;) ...tu chybu už mi to nehlásí ....prostě ale vytvořím waypoint, dám add a vypadá to že je všechno v poho, ale pak trekbuddy vypnu a po zapnutí tam žádnej vytvořenej bod není :( ...do DataDir sem namlátil přesnou cestu
  • 0

#29 S@li

S@li

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 23:34

ty adresáře sis vytvořil kam ? do složky other/jiné ? nebo někam jinam ?
  • 0

#30 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 23:36

Hmm :-( A v seznamu waypointů po zmáčknutí jedničky nemáš tedy vůbec nic? Zkus do adresáře wpts externě nahrát něaký gpx soubor (ne s moc body), uvidíme, co to udělá.
  • 0

#31 S@li

S@li

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 23:40

jej žádnej gpx soubor nemám :( ...sem myslel, že se zatim naučim dělat ty body ručne:(
  • 0

#32 S@li

S@li

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 23:45

nestačí třeba jeden soubor loc ?
  • 0

#33 S@li

S@li

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 23:52

No tak sem zkusil dát jeden soubor loc do wpts a stejně v seznamu waypointů po zmáčknutí jedničky nemám vůbec nic :( ....zajímalo by mě kde máš ty adresáře a jaký máš nastavení. Přece jenom mezi w810 a w800 není zas takovej rozdíl ;)
  • 0

#34 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 23:54

S@li napsal/a:
nestačí třeba jeden soubor loc ?

Nevím, jestli TrekBuddy zvládá loc., ale zkus soubor z přílohy (po rozzipování), který jsem vytvořil před časem přímo pomocí Custom waypoint v TrekBuddy.

edit:
Mám to v adresáři TrekBuddy, který je přímo v základním adresáři paměťové karty. Obsah políčka DataDir je file:///E:/TrekBuddy.
  • 0

#35 S@li

S@li

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 0:02

no zkusil sem to a zas nic :( ....já myslím že mám chybu v těch adresářich ....já to mám jako podsložky ve složce jiné ...žádnej adresář Trekbuddy tady totiž nemám :(
  • 0

#36 S@li

S@li

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 0:07

ale přitom startmapu mi to normálně najde ....tak já nevim proč body uložit nejdou :(
  • 0

#37 dsfox

dsfox

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 7:13

Tak to zkus od začátku. Připoj se k PC kabelem, vytvoř si přímo v kořenu karty adresář Trekbuddy a dál podadresáře - maps (tam mám uložené mapy, aby se to nikde nepletlo), tracks-gpx, tracks-nmea, ui-profiles a wpts. Pokud jsi přenastavil v nastavení TB cestu do adresáře ..others tak ji zase změň na původní. TB umí totiž pracovat jen s tím s čím je naučenej a čeká, že v nastavené cestě na kartu najde adresář WPTS. Lepší by bylo opravdu si přečíst návod: http://www.linuxtech...ewtopic.php?t=9.
  • 0

#38 loupeznici

loupeznici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 7:31

Ja jsem mel stejny problem. Mam K750 a at jsem si slozku wpts vytvoril kdekoliv tak me to i pri nastaveni spravne cesty waypointy nenaslo a ani neulozilo. Nakonec jsem slozku vytvoril pres kabel v rootu karty a bez problemu funguje.
  • 0

#39 S@li

S@li

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 9:25

No tak jsem teda v PC otevřel kartu ...udělal složku Trekbuddy a do ní všechny ty další složky ....v DataDir mám ted teda: file:///e:/Trekbuddy/wpts/ ...ale stejně ikdyž mám ve wpts nějakej gpx soubor tak se mi ve waypoints nezobrazí ...ani se mi tam nově vytvořený bod neuloží ....tak já už fakt nevim jak to mám nastavit :(
  • 0

#40 S@li

S@li

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 9:28

Jinak vážně netuším co jinýho je root karty :(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama