Přejít na obsah


Fotka

TrekBuddy - GPS přes java (offline mapy !!!)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#41 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 10:13

No, já mám na K790 nastaveno následovně: Vytvořil jsem si adresáře
[b]e:/other/trekbuddy/maps
e:/other/trekbuddy/resources
e:/other/trekbuddy/sounds
e:/other/trekbuddy/tracks-gpx
e:/other/trekbuddy/tracks-nmea
e:/other/trekbuddy/ui-profiles
e:/other/trekbuddy/wpts[/b]
Všechno pak najdu v interním správci souborů ve složce jiné/trekbuddy, aspoň se mi tak se vším dobře pracuje. V nastavení settings/basic mám:
Data Dir: file:///e:/other/trekbuddy/

A tady bude u tebe problém, řekl bych: v data dir dávej jen adresář trekbuddy, ne už trekbuddy/wpts/!! Data Dir totiž neznamená adresář s bodama, ale adresář, ve kterým jsou všechny potřebné soubory pro TB a to je (u tebe) onen e:/trekbuddy/. S tvým současným nastavením se telefon pokouší uložit tebou definovaný bod do složky e:/trekbuddy/wpts/wpts/něco.gpx. A protože ta složka neexistuje a program ji neumí vytvořit, nic nezapíše.
  • 0
Berda

#42 S@li

S@li

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 10:52

Hej díky díky díky moc :) čoveče už to fachá :) ....takhle by se to mělo přesně napsat do toho návodu:D ....pro antitalenty jako jsem já ;)
  • 0

#43 EviiikaJakob

EviiikaJakob

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 11:37

Ahoj mam takový menší problém. aplikaci jsem si uz nahrál dokonce i přež to že jsem totální lama na tyhle věci tak sem spustil i nejakou mapu ale tím to pro mne hasne neumím v tom vubec pracovat přidávat body a tak namáte nekdo nejaky návod pro uplne lamy který bych pochopil i ja? dik moc
  • 0
Eviiik&J@kob

#44 Vasa

Vasa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 12:47

:):)JJ to znám mněl jsem uplně stejný problém plně tě chápu možeš se zeptat člověka alkes ten mně radil dost ale sorry ja ti moc nepomůžu mně to zapl aj s mapů kámoš. Možná ale by sa dalo něco udělat napišmi odkud si abych věděl jaků mapu tobě dat jinak ti skusím poslat nějaké navody od alkese tak zdar ale nezapoˇmeň bez práce nejsou koláče;);););)
  • 0

#45 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2008 - 15:58

Ahoj. ZKus se nejdřív probrat tímhle. Popřípadě ještě dalšími vlákny a wikipedií na stránkách TrekBuddy. Většina věcí (snad až na ty adresáře) je docela intuitivní, tak by to neměl být až takový problém.

  • 0

#46 Gajda

Gajda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2008 - 11:29

Zdravím. Tak jsem dnes dostal náladu vyzkoušet mozek a zkusit TrekBuddyho. Na svůj W810i jsem instaloval TB version 0.9.74. Narval jsem do toho mapu Brna a okolí a vše jede, jen když posunu mapou, tak mi to napíše "Povolit aplikace číst data uživatele?" a když to udělá každých 30 metrů dvakrát, tak je to docela otravné. V nastavení oprávněí aplikace je u čtení dat uživatele pouze možnost Ne a Vždy dotazovat. Neznáte někdo nějaké řešení?
  • 0

#47 Dlazdic

Dlazdic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2008 - 11:48

Je to úplně jednoduché. Najeď si na stránku Trekbuddyho na download a tam stáhni jak soubour jar tak jad. Potom si je oba přetáhni do telefonu, najdi si tu složku ve které je máš, v ní najdi ten jad soubor a přes něho to nainstaluj. Poté už by tam mělo být nedotazovat.
  • 0

#48 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2008 - 11:48

Aplikace by musela být digitálně podepsaná, aby se v nabídce oprávnění objevilo i Nedotazovat se. A to právě dělá ona přípona .jad
  • 0

#49 Dlazdic

Dlazdic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2008 - 11:49

Já jsem to udělal pozděj přes ten jad a funguje to.
  • 0

#50 Gajda

Gajda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2008 - 11:58

Díky moc už to normálně jede. :) Perfektní program. Teď už jen vypátrám jak do toho vložit wp na kešky :D...
  • 0

#51 Gajda

Gajda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2008 - 21:14

Ještě mám jeden problém. A to ohledně waypointů. Vůbec netuším, jak do trekbuddyho narvat nějaké kešky. Když zadám WP ručně, tak to jede. Ale když do trekbuddy/wpts načtu nějaký .LOC nebo .GPX soubor a potom dám WP tak mi to napíše, že tam žádné nejsou. Hledal jsem a hledal a pořád nemůžu pochopit, jak to mám udělat. Není potřeba nějaký speciální název souboru .LOC nebo ho nějak načíst v TB? Hledal jsem na TB foru, ale tam jen resi problmy 255+ v GPX atd. a nikde žádná zmínka o tom jak, kam dát .LOC .GPX. Tož už jsem to asi vyřešil...jak se ukázalo TB je asi case sensitive takže si budu muset začít hrát s velikostí písmenek v adresářích.
  • 0

#52 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2008 - 8:50

Tak jsem se zkusil prokousat návodama a nemohu najít odpověď. Mám Nokii 5500 s modulem LD-3W Spustím TrekBudy, procházím mapy bez problému. Zapnu modul (komunikaci mám zapnutou) dám start a vypíše mi chybu "_EVENT FAILURE_(code 9;result '0';throwable null): java.lang. NullPointerException: 0" po odklepnutí Ok následuje "_EVENT FAILURE_(code 10;result 'm@f54e9dc';throwable null): java.lang. IllegalStateException: NPE in view#2" Nesetkal jste se někdo s touto chybou? Jak mám postupovat.
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#53 malfus

malfus

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2008 - 22:56

prosím poraďte, jde TrekBuddy zprovoznit na nk63oo? v tlf vidím jenom ten jar soubor ,jad ne a po spuštění píše" certifikát není v tlf nebo na sim" díkes:(
  • 0

#54 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2008 - 10:42

malfus napsal/a:
prosím poraďte, jde TrekBuddy zprovoznit na nk63oo? v tlf vidím jenom ten jar soubor ,jad ne a po spuštění píše" certifikát není v tlf nebo na sim" díkes:(

na 6300 trekbuddy jede, musis mit ve slozce odkud to instalujes oba soubory jak .jad tak i .jar. Ovsem v tvem pripade vypada, ze v telefonu nemas potrebny certifikat nainstalovany. Vetsinou je to u dotovanych telefonu, kde operator certifikaty smaze :o( Zkus primo forum na www.trekbuddy.net jestli nekdo neresil podobny problem.
  • 0

#55 malfus

malfus

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2008 - 16:45

jj, fakt mi chybi ten certifikát od Thawte Premium Server asi CA Thawte Premium. Tak už ho jenom sehnat :). dík za odpověď
  • 0

#56 vitekb

vitekb

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 17:25

Prosím o radu. Existuje nějaký fígl, jak zjistit pod kterým písmenem hledá telefon kartu? Program trekbuddy mi tam pořád cpe c: a když zkouším jiná písmenu, nemůžu se na kartu dostat. Mám SE K750i Díky
  • 0

#57 loupeznici

loupeznici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 17:36

Take mam SE K750i a kartu mam pod pismenem E. Pokud se divam do nastaveni v TrekBuddym tak cestu "DataDir" mam zadanou takto: file:///E:/TrekBuddy/ kde /TrekBuddy/ je slozka vytvorena v rootu karty.
  • 0

#58 vitekb

vitekb

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 17:40

loupeznici napsal/a:
SE K750i a kartu mam pod pismenem E.

jednotku e: zkouším už půl hoďky a nedaří se:( pořád vidí jen c:
  • 0

#59 vitekb

vitekb

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 17:57

najednou mi tam jednotka e: vyskočila úplně sama Nevím co se stalo, hlavně, že už tofunguje jak má - díky
  • 0

#60 loupeznici

loupeznici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 17:57

A soubory a slozky ktere jsou ulozeny na karte jsou v telefonu videt?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama