Přejít na obsah


Fotka

Ukradené TB a GC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#21 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2007 - 14:59

loxar_cz: Jo TBcka a GCny se ztraceji cim dal tim vice. Mam v obehu celkem 13kousku (TB+GC) a behem neceleho roku 6 uz je fuc a to jeden TB se ztratil hned v prvni cachi, do ktere jsem ho vlozil



Já k TB pověsil papírek s nápisem:

„Follow us home“ - Travelbug
Hi, I’m a travelbug. Please don’t keep me. If you take me from this cache, please, put me in another. I would like to travel back to my owners, geocachers PedroKV and his girlfriend Kacenka from Karlovy Vary, Czech Republic.
Thank you for a small
place in your bag.
Sincerely,
The Travelbug. :-)

Zatím přelétl z Tenerife do Bavorska. Textem sleduji dvě věci: zaprvé každý ví, kam má namířeno, zadruhé ti co neví, co je TB ho buď vezmou jinam, nebo si nevezmou vůbec. Doufám.

Jinak já osobně se coinama a TB nezabývám, pár jsem ji popostrčil na kanáry a pár zpět, ale jinak je nechávám být. Chodím lovit dost nepravidelně a nerad bych měl doma nějaký závazek.



  • 0

#22 baz_cz-3912

baz_cz-3912

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2007 - 23:01

Zrovna máme jeden tvůj coin u sebe - M@x's Generic 2007 Geocoin - o ten se bát zatím nemusíš :) Každopádně nás potěšil mnohem víc, než kdyby to byla papírová náhražka....
  • 0

#23 ezopos

ezopos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2007 - 1:19

No zažil sem teď něco podobného, taky taková náhražka, místo mince jen pytlík s trackovacým číslem a v něm nějakej niklák, ikonka to je sice pěkná, ale to už jen taková naplast. Naprostý sklamání, když místo mince najdeš něco takovýho. Ale co s tím do jinej cache se mi to ani dávat nechce. Vypadá to fakt divně, hlavně žádný papírový náhražky. Jinak se m@xi chystám konečně svůj coin vypustit do světa tak doufám, že to dopadne dobře..

  • 0

#24 Asek

Asek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2007 - 9:06

Taky připojím svou zkušenost. Geocoiny jsem vypustil teprve dva. První zmizel po půl roce cestování po Česku v první zahraniční kešce, respektive i s ní. Mimochodem ji založil Američan v Itálii - to nechápu. Ale to už by bylo o něčem jiíném. Druhý coin má zatím větší štěstí, ten je na Novém Zealandu. Tam se doufám nekrade :-)!
  • 0

#25 Cimrman

Cimrman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2007 - 10:00

Ukradené GC, TB nebo kešky jsou zkrátka smutné. Nerozumím vša tomu, že někdo prioritně pošle obrázek a coin má doma.Představ si,že pak se ti vrátí papírek se splněným úkolem ,že byl tam a tam. Za prvé pravý coin tam nebyl, byla tam kopie a cestou neudělal moc šťastných kačerů.Já osobně takové coiny-kopie ignoruji, jako by nebyly. Jelikož se mi žádný ještě neztratil, ale stát se to může, mám připravenou variantu.Po ztrátě teprve pošlu kopii coinu s vysvětlením, proč je to kopie a přiložím"parte" coinu. Může tak pokračovat dál ve svém úkolu a myslím, že to kačeři pochopí.Vždyť číslo coinu ti zůstává. Mám zatím dva na cestě a dalších sedum na stole.Ale pošlu je do světa určitě. Ber to jako můj názor a nekamenuj mě za něj.[:)] Přejí všem GC,TB a keškám dlouhý život.
  • 0

#26 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2007 - 0:55

Ještě si dovolím jednu myšlenku: osobně bych se coiny zabýval třeba víc, kdyby tu byla možnost si coin vyrobit, u GC.com si zaplatit trackable kód na vyražení na coin a pustit ho do světa. Osobně bych z něj měl větší radost, než když si někde koupím nějakou placku a tu pak pošlu do světa..
  • 0

#27 Reivax

Reivax

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2007 - 1:22

Tohle mě už také napadlo a velice bych tu možnost se zakoupením stopovacího kódu u GC.com ocenil.
Ale nevím, zda s tím budou souhlasit, protože by se pak mohlo objevit vícero podomácku vyrobených geocoinů se stejným kódem.

  • 0

#28 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2007 - 18:36

Reivax: Tohle mě už také napadlo a velice bych tu možnost se zakoupením stopovacího kódu u GC.com ocenil.
Ale nevím, zda s tím budou souhlasit, protože by se pak mohlo objevit vícero podomácku vyrobených geocoinů se stejným kódem.



No, nemohly, protože by nešly trackovat. Co by z toho kdo měl, že by měl deset coinů, každý jinde a na GC by sledoval jen jeden? Jinak teda nevím, kolik stojí ofic. geocoiny, ale koupit si jen kód by bylo levnější.

  • 0

#29 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2007 - 18:48

PedroKV:

Reivax: Tohle mě už také napadlo a velice bych tu možnost se zakoupením stopovacího kódu u GC.com ocenil.
Ale nevím, zda s tím budou souhlasit, protože by se pak mohlo objevit vícero podomácku vyrobených geocoinů se stejným kódem.


No, nemohly, protože by nešly trackovat. Co by z toho kdo měl, že by měl deset coinů, každý jinde a na GC by sledoval jen jeden? Jinak teda nevím, kolik stojí ofic. geocoiny, ale koupit si jen kód by bylo levnější.

Koupit kody jde. Udelat si vlastni mince take a nekteri cacheri takove mince i maji (viz Samanuv geocoin). Podrobnosti ale nevim a myslim, ze to jde jen pro vetsi serie :-( 


  • 0

#30 alicek

alicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2007 - 9:45

Jsem coinový závyslák. Koupil jsem jižch přes 100 a skoro stovku vypustil. K to mu jsou určeny.

Ztratilo se 8, což není tak hrozné. Opakovaně urguju a podařilo se jě přimět začátečníka k logování. Někdy se objeví nečekaně na druhém konce republiky již opakaný coin. To je potom radost!

Jestli někde najdu papírovou minci, tak mě to naštve


  • 0

#31 Jave

Jave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2007 - 10:21

Nejsem si jisty jestli jsem zrovna ten pravy clovek na vysvetleni a asi by bylo lepsi zeptat se primo samana, ale asi tahkle:

Moznost nechat si vyrobit coiny tu je - vyrabi je spoustu firem a nabizi dokonce spoustu veci okolo, jako vytvoreni navrhu, komunikaci s groundspeakem a tak. Nicmene neni to nijak levna zalezitost a aby mohly mit coiny trackovaci cislo, musi splnovat urcita pravidla groundspeaku. Jednim z techto pravidel je tusim minimalni pocet minci coz je 250.

Jinak za jedno trackovaci cislo se plati 1,50 USD, pokud ma mit mince na GC.com navic svoji specialni ikonku, zaplatite jeste jednorazovy poplatek ve vysi 15O USD..

Tak asi tak :) 


  • 0

#32 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2007 - 20:41

Jave:

Nejsem si jisty jestli jsem zrovna ten pravy clovek na vysvetleni a asi by bylo lepsi zeptat se primo samana, ale asi tahkle:

Moznost nechat si vyrobit coiny tu je - vyrabi je spoustu firem a nabizi dokonce spoustu veci okolo, jako vytvoreni navrhu, komunikaci s groundspeakem a tak. Nicmene neni to nijak levna zalezitost a aby mohly mit coiny trackovaci cislo, musi splnovat urcita pravidla groundspeaku. Jednim z techto pravidel je tusim minimalni pocet minci coz je 250.

Jinak za jedno trackovaci cislo se plati 1,50 USD, pokud ma mit mince na GC.com navic svoji specialni ikonku, zaplatite jeste jednorazovy poplatek ve vysi 15O USD..

Tak asi tak :) 



no, věru 8250Kč za 100 čísel, to je drahá sportka. Ale domluvit se nás x lidí, možná by to nebylo marný. Pak si každý GC vyrobí sám s vlastním motivem.
Netušíte ještě někdo, kde dělají ty kolečka, ev. co to tak orientačně stojí?

  • 0

#33 Jave

Jave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2007 - 22:03

Myslim ze by groundspeak neumoznil pridelit serii trackovacich cisel nekolika ruznym druhum minci.. Jak uz jsem predtim psal, groundspeak si mince kterym prideli cisla hlida - nesmi tam byt zadne urazlive motivy a ja nevim co vsechno jeste. Trackovaci cislo prideli jen konkretni schvalene sade, takze napred objednat cisla a pak vyrobit mince asi nebude mozne.

Jinak mince samotne dela co jsem koukal spoustu firem (zahranicnich [:S]) - napriklad firma Hogwildstuff co vyrobila prazskou minci nabizi vyrobu osobnich geocoinu i sprostredkovani komunikace s groundspeakem ohledne cisel


  • 0

#34 svobi.cz

svobi.cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2007 - 17:56

ztráty TB a GC či papírový náhrady mě ani tak nevadí (stane se) jako to, že TB/GC leží u někoho přes měsíc doma nebo v keši, kde od jeho vložení bylo již několik lidí a nechali ho tam být i když sami byli lovit hned někde jinde. Pro mě je hlavní jejich cestování. 
  • 0

#35 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2007 - 22:04

svobi.cz: ztráty TB a GC či papírový náhrady mě ani tak nevadí (stane se) jako to, že TB/GC leží u někoho přes měsíc doma nebo v keši, kde od jeho vložení bylo již několik lidí a nechali ho tam být i když sami byli lovit hned někde jinde. Pro mě je hlavní jejich cestování. 



Já si je taky ne vždycky beru, když jsou v keších. Mít doma GC/TB beru jako závazek, že tuto věc dám co nejdříve zase do jiné keše. Třeba loni jsem lovil na jaře a pak až v prosinci. Teď se tomu věnuji více, ale pokud zrovna řeším něco jiného, radši nechám TB/GC v keši, ať ho vyzvedne někdo, kdo má času víc. A věřím, že nejsem sám. Mě se třeba teď válel TB asi měsíc v keši Mystisch v SRN. Už jsem si ji dal i na watchlist a rozhodl se napsat prvnímu, kdo se tam podívá a TB nevezme, abych zjistil, jestli tam ještě je. Dneska tam někdo byl a TB vzal na cestu dál, tak si nemusím lámat hlavu s překladem.. :-)

Co mi taky docela vadí je to, že ne vždy je u GC/TB napsáno, jaký cíl ta věc má, tedy kam míří. Už na místě by se dalo vědět, kam tuto věc posunout, aby se přiblížila k cíli.

  • 0

#36 svobi.cz

svobi.cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2007 - 12:25

každý alespoň průměrně inteligentní kačer snad ví, že když se nikam delší dobu nechystá tak nechá TB/GC v keši, než aby ho měl bůhvíjak dlouho pohozenej doma. Samozřejmě pokud někdo vážně onemocní a nemůže lovit tak neni co řešit.

Mě spíš zaráží že když keš navštíví nekteří kačeři, TB/GC tam nechají a pak vidím v jejich profilu, že do týdne odlovili několik dalších keší a s lovem nepřestávají.  

Co se týká TB, tak pokud nemá zadaný nějaký speciální cíl je na něm jasně (i když anglicky) napsáno: "Nezadržuj mě, jsem TB, pomoc mě cestovat z keše do keše" (volně přeloženo). To je asi bez komentáře.


  • 0

#37 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2007 - 13:09

svobi.cz:

Mě spíš zaráží že když keš navštíví nekteří kačeři, TB/GC tam nechají a pak vidím v jejich profilu, že do týdne odlovili několik dalších keší a s lovem nepřestávají.  



Vzít TB nebo GC je opravdu závazek. A já si myslím, že je jen na kačerovi zda jej přijme a o TB nebo GC se postará.


Já problém vidím taky v tom, že u většiny GC, ale hlavně TB není napsaný cíl jejich putování. Já jej vezmu a až doma z webu se dozvím, že chce někam úplně jinam než se já budu pohybovat. I u GC se mi stalo, že jsem vzal GC, který se účastnil nějakého závodu a já mu v tom moc nepomohl. Ale většinou je beru a když nemůžu splnit jejich přání, alespoň je dávám do frekventovanějších keší.


  • 0

#38 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2007 - 14:26

Já vidím problém trochu jinde. Jak se nám zahušťuje republika, tak kačeři mají spoustu "práce" ve svém okolí a pak se TB či GC motá po keškách jednom regionu. Už jsem jich pozoroval několik, že pohybovaly v okolí Ústí, Děčína, Teplic, Mostu atrvalo docela dlouho, než se přesunuly do vzdálenějších míst, ale ono se to asi o prázdninách změní.

  • 0

#39 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2007 - 23:09

PLAJ family: Já vidím problém trochu jinde. Jak se nám zahušťuje republika, tak kačeři mají spoustu "práce" ve svém okolí a pak se TB či GC motá po keškách jednom regionu. Už jsem jich pozoroval několik, že pohybovaly v okolí Ústí, Děčína, Teplic, Mostu atrvalo docela dlouho, než se přesunuly do vzdálenějších míst, ale ono se to asi o prázdninách změní.



NJN, palivo něco stojí. Já si v mém přilehlém okolí odlovil většinu kešek, teď se budu vrhat buď na ty multikeše, které nemám moc rád a nebo jezdit dál. Zahušťování zdar, však kačeři nejsou z jednoho města, ale jsou rozeseti, tak se jejich okolí překrývají. Jen aby to zahušťování bylo kvalitní... : - /
  • 0

#40 Ježo

Ježo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2007 - 0:51

K tématu: je problém, pokud nějaká cache se stane profláknutou. Osobně vím o dvou keších v okolí Brna, ze kterých se ztratilo víc GC: jednak Medlanecke kopce (GCQ6GB), kde je skrýš poměrně nápadná a navíc je blízko kolejí a druhá je Dub Trojak / Old tree (GCVGMV), kde mi skrýš připadá bezpečná a tam to vidím jako úmyslné krádeže...

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama