Přejít na obsah


Fotka

Nový GPSMAP 60CSx Updates


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
62 odpovědí na toto téma

#21 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2007 - 18:20

FHonza napsal/a:

a88am napsal/a:
Pomoci garminovske utility POI Loader. Je to nekde na jejich webu.


Tak sem to vyzkoušel, a nefungují správně Custom symbols. Když ten samý gpx soubor nahraju do GPS přes MapSource, tak je to v pořádku, přes POI loader sice body v GPS jsou, ale symbol je šedivé kolečko :(


Pres Mapsource nahravas waypointy a ne POI.
Pokud si do adresare kde mas .csv (.gpx) pouzite pro POILOader, musis si k tomu dat odpovidajici ikonu (do toho samyho) adresare.

Napr. v adresari POILoader mas soubor Multi Solved.csv a k tomu mam Multi Solved.bmp. A je to bez sedivych kolecek....
  • 0

#22 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2007 - 18:22

Hanysek & Hanculka napsal/a:
Musis si k tomu stahnout ten obrazek a teprve az pak nahrat do GPS.


"Custom symbols" v GPS mám nahraný pomocí xImage. Waypoints z MapSource se mě v GPSce zobrazují správně. V gpx souboru, který nahrávám přes POI loader, je taky správně tag <sym>. Ale body se zobrazí v GPSce špatně.

Nebo myslíš úplně něco jiného ? Díky
  • 0

#23 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2007 - 18:34

suplere napsal/a:

FHonza napsal/a:

a88am napsal/a:
Pomoci garminovske utility POI Loader. Je to nekde na jejich webu.


Tak sem to vyzkoušel, a nefungují správně Custom symbols. Když ten samý gpx soubor nahraju do GPS přes MapSource, tak je to v pořádku, přes POI loader sice body v GPS jsou, ale symbol je šedivé kolečko :(


Pres Mapsource nahravas waypointy a ne POI.
Pokud si do adresare kde mas .csv (.gpx) pouzite pro POILOader, musis si k tomu dat odpovidajici ikonu (do toho samyho) adresare.

Napr. v adresari POILoader mas soubor Multi Solved.csv a k tomu mam Multi Solved.bmp. A je to bez sedivych kolecek....


S waipointy x POI mě to jasný bylo. Akorát mě nenapadlo že POI kašle na tag <sym>. Tim pádem je trochu nevýhoda, že pro každý druh bodu musí být samostatný gpx soubor. Každopádně už mě to funguje, díky moc.

A teď koukám že jsi odpověděl na muj dotaz dřív něž sem ho stačil napsat :)
  • 0

#24 Hanysek & Hanika

Hanysek & Hanika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2007 - 18:35

Nahrávám přes POI loader a když nahrávám např. LPG Stanice tak vytvořím nový adresář no a do něj dám stažený gpx a k tomu si stáhnu jakoukoliv ikonu kterou přejmenuji stejne jako stažený gpx. No a pak to nahraju do GPS.
  • 0

#25 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2007 - 20:20

Dnes jsem objevil jednu pro mě asi nejdůležitější vlastnost nového firmwaru: okamžité reakce na sjetí z naplánované trasy, když 60CSx používám při navigaci po silnicích. Dřív to trvalo někdy až desítky sekund, dřív jsem často sáhnul do menu a nechal trasu přepočítat ručně. Teď to je po několika sekundách. Super.
  • 0

#26 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2007 - 20:34

Hanysek & Hanculka napsal/a:
Nahrávám přes POI loader a když nahrávám např. LPG Stanice tak vytvořím nový adresář no a do něj dám stažený gpx a k tomu si stáhnu jakoukoliv ikonu kterou přejmenuji stejne jako stažený gpx. No a pak to nahraju do GPS.


To delat nemusis, muzes mit treba Benzinky, Restaurace, Tradicni v jednom adresari spolecne s BMP, nazev Kategorie POI se odvodi od nazvu souboru.....

Ja mam vse v jednom adresari a vse nahravam jednim vrzem......
  • 0

#27 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2007 - 7:28

FHonza napsal/a:
S waipointy x POI mě to jasný bylo. Akorát mě nenapadlo že POI kašle na tag <sym>. Tim pádem je trochu nevýhoda, že pro každý druh bodu musí být samostatný gpx soubor.

To není nevýhoda, ale možná spíš výhoda. ;) pro POI si tak mohu nadefinovat libovolnou ikonu oproti omezenému setu základních a uživatelských ikon z GPS, navíc každá GPS může mít jiný vzhled ikon. každý POI gpx soubor pak může spolu se souborem ikony separátně definovat nejen typ POI, ale i způsob upozornění při přiblížení.
  • 0

#28 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2007 - 9:59

Mion napsal/a:
To není nevýhoda, ale možná spíš výhoda. ;) pro POI si tak mohu nadefinovat libovolnou ikonu oproti omezenému setu základních a uživatelských ikon z GPS, navíc každá GPS může mít jiný vzhled ikon. každý POI gpx soubor pak může spolu se souborem ikony separátně definovat nejen typ POI, ale i způsob upozornění při přiblížení.


Důležitý je že už vim jak na to, takže díky všem co mě poradili. Prostě jsem existenci POI loaderu přehlídnul. A předělat generování gpx není složité.
  • 0

#29 Bass

Bass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2007 - 6:33

FHonza napsal/a:
Důležitý je že už vim jak na to, takže díky všem co mě poradili. Prostě jsem existenci POI loaderu přehlídnul. A předělat generování gpx není složité.


POILoader taky umožňuje mít roztříděné GPX v několika adresářích (výborná věc pro pozdější vyhledávání podle kategorií) a pro každý adresář vlastní ikonu, nebo je taky možno název ikony zapsat do pole URL a pak může mít v jednom GPX souboru každá skupina bodů jinou ikonu. Jinak POILoader je česky a má i dobrou českou nápovědu.
  • 0

#30 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2007 - 9:28

To Bass: díky, už sem mezi tim návod přečet.
  • 0

#31 dLBR

dLBR

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2007 - 11:33

FHonza napsal/a:
..
Důležitý je že už vim jak na to, takže díky všem co mě poradili. Prostě jsem existenci POI loaderu přehlídnul. A předělat generování gpx není složité.


Jeste drobna poznamka, jestli ji na to uz neprisel - kdyz si v gps zobrazis informacni stranku o custom POI, vlevo je tlacitko Save/Uloz, takze muzes se stejnym jmenem ulozit POI jako waypoint a vybrat ikonu. Ja to tak delam - geocache mam jako POI se sedivym koleckem, akorat tu co hledam si ulozim jako WP, takze muzu vyuzit komfort podpory geocachingu v GPSMAP 60Cx.
  • 0

#32 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2007 - 11:42

Díky za typ
  • 0

#33 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2007 - 12:24

Jeste drobna poznamka, jestli ji na to uz neprisel - kdyz si v gps zobrazis informacni stranku o custom POI, vlevo je tlacitko Save/Uloz, takze muzes se stejnym jmenem ulozit POI jako waypoint a vybrat ikonu. Ja to tak delam - geocache mam jako POI se sedivym koleckem, akorat tu co hledam si ulozim jako WP, takze muzu vyuzit komfort podpory geocachingu v GPSMAP 60Cx.


Tooo je ale fakt dobry hint :)
  • 0

#34 rapman

rapman

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2007 - 5:19

samotar napsal/a:

MarcanC napsal/a:
Tak jsem to zkusil přes WebUpdater a češtinu mi to vyměnilo za španělštinu :o :P ...no kolik jazyků znáš...


také mě varovali, že můžu uploadem ztratit češtinu. Je to pravda, je nutné použít garpatch pro tento upgrade abych neztratil češtinu


Takze garpatch funguje i na tuto verzi a je mozne jej pouzit?
  • 0

#35 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2007 - 11:18

Mion napsal/a:

FHonza napsal/a:
S waipointy x POI mě to jasný bylo. Akorát mě nenapadlo že POI kašle na tag <sym>. Tim pádem je trochu nevýhoda, že pro každý druh bodu musí být samostatný gpx soubor.

To není nevýhoda, ale možná spíš výhoda. ;) pro POI si tak mohu nadefinovat libovolnou ikonu oproti omezenému setu základních a uživatelských ikon z GPS, navíc každá GPS může mít jiný vzhled ikon. každý POI gpx soubor pak může spolu se souborem ikony separátně definovat nejen typ POI, ale i způsob upozornění při přiblížení.


Tohle kouzlo se mi nějak nedaří :-(
V adresáři mám soubory
multi.gpx a traditional.gpx
multi.bmp a traditional.bmp
POI loader proběhne korektně, v POI bodech vidím nahrané body.
Jen v mapě se mi nic nezobrazuje a při ukládání je nabídnutá ukonka zelená kostka a ne správná ikona keše :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#36 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2007 - 13:56

rapman napsal/a:
Takze garpatch funguje i na tuto verzi a je mozne jej pouzit?

Garpatch by mel fungovat s libovolnou verzi. Nedela totiz nic jineho, nez ze hleda zacatky jednotlivych lokalizaci, a na zaver prepise tabulku s odkazy na jednotlive jazyky. A i v poslednim firmwaru ty lokalizace zacinaji uplne stejnymi texty jako driv, takze by s tim nemel byt problem.
  • 0

#37 Bass

Bass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2007 - 14:04

kolombo napsal/a:
Tohle kouzlo se mi nějak nedaří

Cituji z nápovědy POILoaderu: "Většina kompatibilních produktů společnosti Garmin bez problémů pracuje s ikonami o velikosti 24 × 24 pixelů nebo menšími" - není to náhodou jádro pudla?? -Já používám ikony max 16x16 bodů (16 barev až true color) a jako transparentní se zobrazuje fialová (RGB 255-0-255)
  • 0

#38 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2007 - 21:16

Bass napsal/a:

kolombo napsal/a:
Tohle kouzlo se mi nějak nedaří

Cituji z nápovědy POILoaderu: "Většina kompatibilních produktů společnosti Garmin bez problémů pracuje s ikonami o velikosti 24 × 24 pixelů nebo menšími" - není to náhodou jádro pudla?? -Já používám ikony max 16x16 bodů (16 barev až true color) a jako transparentní se zobrazuje fialová (RGB 255-0-255)


Ikonka má 16x16px, 8bitovou barevnou hloubku, je v BMP a velká je 1334 bajtů.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#39 Bass

Bass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 10:32

kolombo napsal/a:
Ikonka má 16x16px, 8bitovou barevnou hloubku, je v BMP a velká je 1334 bajtů.


A zobrazují se normální mapové body? POI se zobrazují v závislosti na měřítku mapy stejně jako mapové body (NE jako waypointy!). Pouze bod nalezený funkcí "Find" se zobrazí vždy. A při ukládání jako waypoint nabídne GPSka ikonu, která byla naposledy použita.
  • 0

#40 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2007 - 12:45

Bass napsal/a:
[A zobrazují se normální mapové body? POI se zobrazují v závislosti na měřítku mapy stejně jako mapové body (NE jako waypointy!). Pouze bod nalezený funkcí "Find" se zobrazí vždy. A při ukládání jako waypoint nabídne GPSka ikonu, která byla naposledy použita.


Pokud tím myslíš taková ta upozornění na národopisné památky, restaurace a podobné, tak ty se zobrazují a v nastavení mapy mám i pro uživatelské POI auto, stejně jako pro ostatní prvky.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka