Přejít na obsah


Fotka

Zlatý fond českých keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
410 odpovědí na toto téma

#121 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 12:26

Já si taky myslím, že je to záslužné, osobně to asi nevyužiju, ale přispěl jsem taky.
  • 0

#122 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 12:29

Vyplněno. Hodně zdaru
  • 0

#123 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 12:48

malcor napsal/a:
No me napadlo ze do Legendy bych zahrnul kese co maji 4 a vic bookmarku oproti 3+ co je tam ted. Tim bych se dostal na 305 kusu a to uz by bylo v pohode.

gerdik: urcite ho aktualizuju, ale znamena to otevrit 500 listingu a mrknout jestli uz tam je a pripadne ho tam pridat :) To uz sem vcera nestihl


Promiň. Já myslel, že všechny ty dodané PQ nasypeš do GSAKu a pak to třídíš.
Omezovat počet keší na 500 (bookmarklist - jeden PQ) nepovažuji za šťastné. A to z toho důvodu, že tam budou keše, které jsou obsaženy v nejvíce "BEST" listech. To podle mne ovšem není z drtivé části ohodnocení nejlepších keší, ale podílí se na tom početní zastoupení kešerů v dané lokalitě. A tou největší lokalitou je Praha. Pokud budu kačer s méně osídlené a "zakešované" oblasti, nanajdu ani jednu "BEST" keš v okolí. Keše v Praze budou určitě dobré, ale asi za nimi nevyjedu přes 300 km.
  • 0

#124 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 13:37

Připomínku o omezení na 500 beru zpět. Ono se to stejně nijak jinak "zákonně" udělat nedá a i tak to aktualizovat bude záhul. Myslel jsem, že bych to fakt jen vše nahrál do GSEKu (HaLuMa promine :o) a odmazal duplicitní keše. Pak to exportovat do gpx a někde vystavit. To by byl velmi cenný soubor. Pak by se to dalo filtrovat podle čehokoli. Ale to ja za hranicí pravidel, takže prd. Snad jestli někoho nenapadne jiné legální geniální řešení.
  • 0

#125 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 13:49

gerdik napsal/a:

malcor napsal/a:
No me napadlo ze do Legendy bych zahrnul kese co maji 4 a vic bookmarku oproti 3+ co je tam ted. Tim bych se dostal na 305 kusu a to uz by bylo v pohode.

gerdik: urcite ho aktualizuju, ale znamena to otevrit 500 listingu a mrknout jestli uz tam je a pripadne ho tam pridat :) To uz sem vcera nestihl


Promiň. Já myslel, že všechny ty dodané PQ nasypeš do GSAKu a pak to třídíš.
Omezovat počet keší na 500 (bookmarklist - jeden PQ) nepovažuji za šťastné. A to z toho důvodu, že tam budou keše, které jsou obsaženy v nejvíce "BEST" listech. To podle mne ovšem není z drtivé části ohodnocení nejlepších keší, ale podílí se na tom početní zastoupení kešerů v dané lokalitě. A tou největší lokalitou je Praha. Pokud budu kačer s méně osídlené a "zakešované" oblasti, nanajdu ani jednu "BEST" keš v okolí. Keše v Praze budou určitě dobré, ale asi za nimi nevyjedu přes 300 km.


Vyhodnocení podle GSAKu dělám, ale to přiřazení keše do mého bookmarku Legendy už potom musím udělat ručně.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#126 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 23:54

Dotazník vyplněn, dobrý nápad. Jinak jsem koukal na těch víc jak 200 keší s těmi 3 best of bookmarklisty a musím napsat, že by byla škoda kdyby z projektu vypadly. Je patrno, že některé z nich jsou zřejmě "znevýhodněny" vzdáleností od centra Prahy či Brna a tím pádem mají menší šanci na zisk vícero best of.. o tom už vlastně psal gerdik: "Pokud budu kačer s méně osídlené a "zakešované" oblasti, nenajdu pak ani jednu "Legendy" keš v okolí." Zkrátka přimlouval bych se radši za rozdělení na vícero bookmarků. Možností je spousta např. Legendy gold, silver, bronze podle počtu bookmarků anebo Legendy traditional, mystery, .. podle typu keše atd. .. Teď už vlastně částečně víte jak jsem hlasoval, ale nenechte se ovlivnit ;)
  • 0

#127 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 19:56

malcor napsal/a:
Dotazník je na:
http://www.vyplnto.c...i-aneb-legendy/


Tak jak to vlastně dopadlo, co bude dál s Legendami?

Na těch stránkách se teď píše jen:

"Průzkum ukončen.
Hledaný průzkum již byl ukončen a autor si nepřál zveřejnit výsledky." :o ;)
  • 0

#128 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 20:32

posmera napsal/a:
Dotazník vyplněn, dobrý nápad.

Jinak jsem koukal na těch víc jak 200 keší s těmi 3 best of bookmarklisty a musím napsat, že by byla škoda kdyby z projektu vypadly. Je patrno, že některé z nich jsou zřejmě "znevýhodněny" vzdáleností od centra Prahy či Brna a tím pádem mají menší šanci na zisk vícero best of.. o tom už vlastně psal gerdik: "Pokud budu kačer s méně osídlené a "zakešované" oblasti, nenajdu pak ani jednu "Legendy" keš v okolí."
Zkrátka přimlouval bych se radši za rozdělení na vícero bookmarků. Možností je spousta např. Legendy gold, silver, bronze podle počtu bookmarků anebo Legendy traditional, mystery, .. podle typu keše atd. ..


s timhle bych souhlasil. staci rozdelit bookmarky.
  • 0

#129 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 21:13

posmera napsal/a:
Jinak jsem koukal na těch víc jak 200 keší s těmi 3 best of bookmarklisty a musím napsat, že by byla škoda kdyby z projektu vypadly. Je patrno, že některé z nich jsou zřejmě "znevýhodněny" vzdáleností od centra Prahy či Brna a tím pádem mají menší šanci na zisk vícero best of.. o tom už vlastně psal gerdik: "Pokud budu kačer s méně osídlené a "zakešované" oblasti, nenajdu pak ani jednu "Legendy" keš v okolí."
......


Porovnával jsem si v GeoGetu kešky v Best of a musím potvrdit, že pohraniční hory jsou znevýhodněny :-(

Navíc mi připadá, že hodnocení v některých bookmarcích není až tak vyvážené, ale já mám zkreslený pohled, prostě nejlepší keška je parádní cesta v přírodě.

Asi by to chtělo subjektivně posoudit vyváženost bookmarků a vybrat jen část z nich, jen ty, které budou opravdu odrážet to Best of CR
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#130 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 7:16

Pruzkum je hotov, akorat ted nemam cas sem plivnout vysledky. Mozna se k tomu dostanu dneska. Kolombo: Je jasny, ze oblasti s vetsi hustotou kesi a cacheru budou ve vyhode, ale myslim si ze pokud je kes dobra tak ty 3 bookmarky udela i tam. A celkem jich je kolem 500 co maji 3+ takze to zas neni tak strasne moc. No a subjektivne posuzovat bookmarky? To uz si musi asi kazdy sam u te dane kese. Myslim, ze je nerealne, abych zkoumal vsech cca 160 bookmark listu a hodnotil co se mi zda vyvazene a co ne.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#131 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 7:59

Myslím si, že znevýhodnění pohraničních hor nevadí. Pokud jedu někam do pohraničí, není tam těch keší zas tolik, takže je mohu prostudovat všechny a vybrat si podle logů. Malcorův projekt je skvělý právě pro překešované oblasti. Díky za to, muselo to dát dost práce. Když pojedu třeba do Prahy, budu tam mít volné dvě odpoledne a budu si chtít vybrat, kam se podívám. Ještě bych se přimlouval za aktualizaci toho bookmark listu Legendy, abychom mohli kešky hledat. Myslím, že by na to šel udělat i program, pokud by byl zájem, mohl bych se o něco pokusit.
  • 0

#132 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 8:00

kolombo napsal/a:
Porovnával jsem si v GeoGetu kešky v Best of a musím potvrdit, že pohraniční hory jsou znevýhodněny :-(

Asi by to chtělo subjektivně posoudit vyváženost bookmarků a vybrat jen část z nich, jen ty, které budou opravdu odrážet to Best of CR

Asi je na severu nějak málo PM :D a tak nejsou bookmarky. Nebo musíte na místním geopivku víc hučet do ostatních PM, at si je založí a hodnotí...

Hodnotit vyváženost booků jednotlivých kačerů asi opravdu nejde... book de facto odráží mentalitu kačera. Ale keška, která je v hodně bookách je určitě "nějak" best of

Jo a pokud jde o best of a de facto i hodnocení keší, myslím že ideální by bylo dělení žebříčků na 3 oblasti - Praha, Brno a zbytek čr
  • 0

#133 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 10:53

sobikovi napsal/a:

kolombo napsal/a:
Porovnával jsem si v GeoGetu kešky v Best of a musím potvrdit, že pohraniční hory jsou znevýhodněny :-(

Asi by to chtělo subjektivně posoudit vyváženost bookmarků a vybrat jen část z nich, jen ty, které budou opravdu odrážet to Best of CR

Asi je na severu nějak málo PM :D a tak nejsou bookmarky. Nebo musíte na místním geopivku víc hučet do ostatních PM, at si je založí a hodnotí...

Hodnotit vyváženost booků jednotlivých kačerů asi opravdu nejde... book de facto odráží mentalitu kačera. Ale keška, která je v hodně bookách je určitě "nějak" best of

Jo a pokud jde o best of a de facto i hodnocení keší, myslím že ideální by bylo dělení žebříčků na 3 oblasti - Praha, Brno a zbytek čr


Kušuj s náborem dalších PM co mají bookmarky :) Když sem to dělal poprve tak jsem si taky řikal že je hrozny, že většina PM nema bookmark, ale pak sem byl ještě rád :)).

Pokud by to někoho zajímalo tak taková malá statistika:

1-100 na cacherstats: 46 bookmarků
101-200 na cacherstats: 24 bookmarků
201-300 na cacherstats: 20 bookmarků
301-400 na cacherstats: 15 bookmarků
401-500 na cacherstats: 19 bookmarků
Pak ten zbytek s šesté stovky co měl 500+ nálezů: 11 bookmarků

Teda aby to bylo přesně tak čísla 46,24,... vyjadřují ne počet bookmarků, ale počet lidí, kteří mají bookmark. Někteří jich mají víc (např. pro každý rok jeden)

Nápad s rozdělením na Prahu, Brno a zbytek není tak úplně špatnej. Podumám nad tím.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#134 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 12:00

malcor napsal/a:
Nápad s rozdělením na Prahu, Brno a zbytek není tak úplně špatnej. Podumám nad tím.


Malcore,
prosím aktualizul bookmark LEGENDY - prosím prosím prosím.
Zbytek ať si každý odfiltruje jak chce = rozdělí dle krajů, okresů, měst, ulic, čísel popisných ...
Vše v jednom (dvou) bookmarku -> a po stažení jeden soubor. Dá se to seřadit dle vzdálenosti, dle stáří, mládí, velikosti, typu .... Jinak je nutné to tahat z bookmarků všech kačerů = dělat práci, kterou jsi už jednou udělal.
To co máš v profilu je sice pěkné, víme kdo má nejlepší keš, ale pak kromě tématických bookmarků v tom nevidím žádný užitek.

Pokud na to nemáš čas napiš to sem, JÁ TO UDĚlÁM! Potřebuji k tomu ale soubory, které Ti kačeři zaslali. Nebo si mám o něco požádat znovu všechny kačery?
Dík
  • 0

#135 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 12:26

Slibované výsledky dotazníku jsou tady: Dotazník vyplnilo celkem 116 lidí což není zas tak málo. Odpovědi na otázky byly: 1) Považujete vůbec tento projekt za užitečný? Ano - 94% Ne - 7% 2) Čí bookmark listy by měly být zahrnuty do získávání dat? 500 a víc nalezených keší - 30,17% 400 a víc nalezených keší - 25% Prvních 500 cacherů podle počtu nálezů na Cacherstats - 23,28% Jiné kritérium - 12,07% 700 a víc nalezených keší - 6,9% 600 a víc nalezených keší - 2,59% 3) V kolika bookmarklistech podle otázky č.2, by měla být cache, aby byla zařazena do "Legend"? - Prosím podívejte se do odkazu uvedeného v popisu tohoto dotazníku, abyste získali představu kolik keší spadá do dané skupiny. 5 a víc - 45,69% 3 a víc - 25% 4 a víc - 13,79% 2 a víc - 6,9% Jiné kritérium - 6,9% Alespoň 1 - 1,72% 4) Jak často by měla probíhat aktualizace? Jednou za čtvrt roku - 45,69% Častěji než jednou za čtvrt roku - 21,55% Dvakrát ročně - 19,83% Třikrát ročně - 12,07% Méně často než dvakrát ročně - 0,86% 5) Přáli byste si, aby přímo v listingu cache, která je součástí Legend byla třeba ikonka, která by to dávala na první pohled najevo? Ano - 87,93% Ne - 12,07% 6) Jaká by tato ikona měla být? Jedna společná ikona pro všechny Legendy - 36,27% Tři skupiny ikon podle počtu bookmark listů (např. bronzová, stříbrná a zlatá) - 34,31% Součástí ikony by bylo číslo, které by udávalo počet bookmark listů - 28,43% Jiná - 0,98% 7) Jste majitel keše, která je v současné době v přehledu Legend? Ano - 20,59% Ne - 79,41% 7a) Přidali byste si jako majitel keše vyskytující se v "Legendách" ikonu z otázky č. 5 do jejícho listingu? Ano - 100% 8) V případě, že by se vaše cache kvalifikovala do "Legend", přidali byste do jejícho listingu ikonu podle otázky č. 5? Ano - 98,77% Ne - 1,23% Na závěr přidávám některé dotazy a názory, které se objevili v textu komentářů a k nim přidávám svůj komentář. Q: A co kdyby se ještě dělil počet bookmarků počtem "found-it" logů? A: Určitě by to bylo víc vypovídající, na druhou stranu by s tím bylo strašně práce a počet found it logů se mění výrazně rychleji než počet bookmarklistů u keše. Navíc si myslím, že kdo už vytvoří fakt kvalitní keš většinou není rychlocacher co toho za chvilku nechá. Q: Kdyby se to aktualizovalo v nejake mape bylo by to super.... A: Aktualizuje se to v mapě na geocaching.cz, ale ne častěji než seznam u mě v profilu Q: z bookmark listů bych vyškrtl všechny bookmarky typu FTF STF TTF a podobného typu, nemají žádnou vypovídací schopnost A: Tyhle bookmarky tam vůbec nejsou, stačí se podívat ke mě do profilu a hned zvrchu jsou uvedeny, které bookmarky jsou brány v úvahu. Q: Zohlednit v zařazování bookmarků do seznamu a statistiky i kritérium datum registrace na gc.com. Ne, že bych byl proti nováčkům, ale je spousta "chrtů", co za poslední rok nasbírali 1000+ keší, jejichž názor osobně nepovažuji za relevantní. Taky statistiku zkresluje fakt, že keš považuje dost často za skvělou ten, kdo ji má na FTF listu jen na základě tohoto faktu. A: Myslím, že i když chrt nasbírá 1000 keší rychle, tak jich prostě 1000 viděl a může porovnávat. Co se týče FTF tak nemám pocit, že by si lidi do Best off bookmarku zřazovali svoje FTF, na to většinou mají speciální FTF bookmark. A úplně na závěr pár mých postřehů: - V otázce č. 3 se většina vyslovila pro kvalifikaci do Legend u 5 bookmarků. Osobně mě přijde, že to je málo právě kvůli keším co nejsou ve velkých městech a podobně. Takže zatím tam asi nechám 3 :) - Ohledně otázky č. 4 - No uvidíme. 4x ročně to asi neklapne vzhledem k tomu, že je potřeba obtěžovat dost lidí na to, aby se PQ sešly rychle. Napadlo mě řešení udělat na to jeden extra PM account na kterým by se dycky ty PQ projely byť by to trvalo 5 týdnů. Ale znamená to investici cca 500/rok. - Co se týče ikony tak jsem rád, že se to setkalo s kladným ohlasem a to zejména u majitelů keší. Bál jsem se, aby to nebrali jako že jim chci zaplevelit listing. Jestli se to začne realizovat tak je potřeba tu ikonu vytvořit což není v mých silách protože co se týče výtvarného talentu tak ho mám asi tolik, kolik ho má poleno. - Zaujala mě myšlenka co se tu objevila a to rozdělit Legendy na Prahu, Brno a zbytek. Jednak by se tím vyřešil problém s tím, že už je Legend víc než 500 a za druhé by to trochu vyřešilo zvýhodnění městských keší. Tak to je asi všechno ohledně dotazníku, teď se du vrhnout na aktualizaci bookmarku Legendy. Zatím to asi udělám tak, že do něj zahrnu keše co mají 4+ bookmarků. Tím vyhovím limitu 500 caches / PQ
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#136 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 12:44

Tak bookmark Legendy jsem nakonec vyresil jinak. Budou 2. Nazvy jsou Legendy I - Ten obsahuje kese co maji hodnoceni 8+. Je jich celkem 60. A druhy Legendy II obsahuje zbytek tedy 3-7 vcetne. Legendy I jsou naplnene a funkcni Legendy II jsou taky naplnene a funkcni, akorat me tam chybi 4 kese, ale ted uz nemam cas zjistovat ktere, az budu mit chvilku tak to udelam
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#137 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 13:17

Neuvažuješ o tom, že by sis vytvořil webový formulář, kterým by se o své oblíbené mohli poděli i BM ? Myslím, že by pro tebe mohl být zajímavý názor těch, co se nehoní za body, ale jen si chodí vychutnat pěkné kousky. Dá se předpokládat, že spoustě z nich PM členství nic neříká, přitom právě oni dokáží docenit krásu kešky :) Navíc by se ti to samo sypalo do databáze a nemusel se starat o ruční shánění bookmarků ...
  • 0

#138 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 14:12

MedoMys napsal/a:
Neuvažuješ o tom, že by sis vytvořil webový formulář, kterým by se o své oblíbené mohli poděli i BM ? Myslím, že by pro tebe mohl být zajímavý názor těch, co se nehoní za body, ale jen si chodí vychutnat pěkné kousky. Dá se předpokládat, že spoustě z nich PM členství nic neříká, přitom právě oni dokáží docenit krásu kešky :) Navíc by se ti to samo sypalo do databáze a nemusel se starat o ruční shánění bookmarků ...


Ani ne, to uz by podle me bylo dublovani hodnoceni kesi so uz bezi.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#139 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 15:30

malcor napsal/a:
Tak bookmark Legendy jsem nakonec vyresil jinak. Budou 2. Nazvy jsou Legendy I - Ten obsahuje kese co maji hodnoceni 8+. Je jich celkem 60. A druhy Legendy II obsahuje zbytek tedy 3-7 vcetne.


ted me jenom napada, jestli sis timhle nepridelal praci, ze budes menit za ctvrt roku bookmark II za I. ale treba toho nebude tolik. s tim kontem na PQ se nezatezuj, postahovali jsme to podle me rychle. a se mnou muzes pocitat i do pristiho kola. ;)
  • 0

#140 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 19:07

Zjistil sem ze je stejne nejrychlejsi udelat ten bookmark znovu celej, takze jestli za pul roku budu presouvat kese z I do II tak to je asi jedno.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama